Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 הרוגים היום בפתח תקוה, שניהם רוכבי קורקינט חשמלי

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מצליח להבין משהו.

הורדתי את אחת האפליקציות של השכרת קורקינט כי רציתי לבצע איזו רכיבה קצרה לאנשהו.

לא התעמקתי יותר מדי בפרטים, אבל זה כתב לי שכדי להפעיל את הקורקינט, החשבון שלי צריך להיות מקושר לאיזהשהו רישיון נהיגה וכרטיס אשראי. כמובן שויתרתי.

אבל זה סותר את מה שאני רואה ברחוב - ילדים בני 12-14 רוכבים על הדברים האלו (כמובן בלי מיגון או מוח).

אז איך הם מפעילים בעצם את המכשיר? ההורים נותנים להם לצלם את הרישיון שלהם ולהשתמש באשראי שלהם לדברים האלו? הילדים גונבים את הפרטים האלו מהם? 

אני בהחלט מכיר הורים דבילים שיתנו באהבה את המידע הזה לילדים שלהם, אבל התופעה כלכך רחבה שקשה לי להאמין שכל הורה עושה את זה.

יכול להיות בעצם ההודעה שקיבלתי הייתה סוג של "המלצה" לפני רכיבה? הרי מה אכפת לחברת ההשכרה אם יש לי רישיון בתוקף או לא?

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 22 שעות, kobi_g כתב:

אז אתה מאלה שמסכנים את כולנו? אני בגלל אנשים כמוך נזהר כל כך בנהיגה במיוחד שאני מגיע לצמתים שלפני אין כלי רכב כי למדתי לחכות "לטיפשים" כמוך שמסכנים אותי ואת עצמם.

אם יש לך רצון להתאבד עוף מהכביש ותעשה את זה במקום אחר ותן לנהגים לנהוג ולא לחשוש מהפתעות כמוך.

לא מתכוון לבקש סליחה על הבוטות כי האמת נמאס לי לראות ולהזהר מאנשים כמוך, משליחי וולט המתאבדים ומכל מני בעלי כלי רכב חשמליים שפשוט נוסעים בלי אחריות

הפתרון לשמור על החיים שלך זה שאכן תתפס ע"י שוטר ושיתן לך קנס כל כך גדול שאולי אז תעריך את החיים ואת הנהגים האחרים על הכביש שאתה מסכן

אוקי, אחרי שיצאת מצדיק ומוסרני ואפילו בכתום, מה אתה מציע כן לעשות למי שתקוע באדום ולא יכול לנסוע?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה..? למי אכפת?

הבחור עם האור האדום באופנוע מציג פה מקרה פרטני ובודד, צומת שלא עובר שם אפילו רכב אחד בשעה לטענתו, כמה כאלה כבר יש בארץ? (עוד באיזור שעובד בו wolt כן? משמע כנראה לא כזה חור בצפון/דרום, אלא שהוא פשוט לחוץ בזמן להספיק כמה שיותר משלוחים)
שירד מהאופנוע ויקח אותו ביד במעבר חצייה אם זה כל כך בלתי פתיר, who cares? 
לא מבין למה בוזבז פה כמעט דף שלם בדיון על המקרה הלא רלוונטי לאף אחד הזה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמעט כל המקרים הרכב הוא הפוגע והסובבים אותו הם הנפגעים(כולל הולכי רגל),איך דווקא הדו"ג מסכן אתכם..?

רמזורי משקל רלוונטים בעיקר בלילה,בשעות המאוחרות.

קרה לי רק ברצליה ביציאה מגליל ים,פשוט עברתי לאט ובזהירות על השביל של הולכי הרגל ונכנסתי לפנייה שממשיכה לכיוון שלי(שם המתנתי לרמזור ירוק כמובן..).לא,זה לא מסכן אף אחד.

כמובן שכל זה בשעה שאין כלב בחוץ.

עריכה אחרונה על ידי jr12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, YoJ כתב:

שירד מהאופנוע ויקח אותו ביד במעבר חצייה

זה לא חוקי.

לפני 9 דקות, YoJ כתב:

לא מבין למה בוזבז פה כמעט דף שלם בדיון על המקרה הלא רלוונטי לאף אחד הזה.

כי זו הזדמנות מצויינת למזדעזעים עלי אדמות להזדעזע קצת בפרהסיה.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, falou כתב:

אוקי, אחרי שיצאת מצדיק ומוסרני ואפילו בכתום, מה אתה מציע כן לעשות למי שתקוע באדום ולא יכול לנסוע?

להתקשר לעיריה או למשטרה ולעשות מה שעושה נהג ממוצע: להחליף מסלול ביום למחרת.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, falou כתב:
לפני 34 דקות, YoJ כתב:

שירד מהאופנוע ויקח אותו ביד במעבר חצייה

זה לא חוקי.

מהיכן המסקנא הזו?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ירחמיאל כתב:

ברור שהילד לא אחראי, אלא ההורים שלו.
כל עוד אדם שהוא מתחת לגיל 18, מי שאמור לשלוט בו ולהשפיע עליו הם ההורים. הרי ברור שילד לא אמור לעלות על הכביש, לא עם קורקינט ולא עם מרצדס, מסיבה הפשוטה שאין לו מושג מה קורה בכביש, מה אומרים התמרורים וכו' וכו'. מוחו לא בשל מספיק להבין בכלל את הדינמיקה שם בחוץ.

לא ממש בטוח. בזמנו בארה"ב (בחלק מהמדינות) היה ניתן להוציא רישיון נהיגה לדו"ג קל החל מגיל 14 ורישיון רגיל החל מגיל 16. אז מה, הם בוגרים יותר מאיתנו?

לדעתי הבעייה העיקרית טמונה במנטליות הישראלית והאכיפה הישראלית, גם ההורים וגם הילדים יודעים כי קיים חוק (ובתור מישהו שמקשיב לגלגל"צ פעמיים ביום כדי לשמוע חדשות אני יכול לאמר כי הנושא נטחן עד  דק בהודעות חסות...) אולם מתעלמים ממנו והמשטרה האמורה לאכוף את החוק לא מבצעת אותו. אז למה אתם מצפים? עבירה של שיחה בטלפון בזמן נהיגה קלה לזיהוי וגוררת קנסות כבדים ונקודות כך שנראה לי כי היא נעלמה בשנים האחרונות (המון זמן לא ראיתי אותה בכביש), עבירה מסכנת חיים של נסיעה בזוג על קורקינט גם כן קלה לזיהוי ואכיפה, אז למה אותה לא אוכפים?

לבת שלי יש שיעורי "תחבורה" (אאל"ט) בתיכון כבר חצי שנה, מה חשבתם שמלמדים שם? הבנתי כי העברת משקל וקווי פנייה הם לא ילמדו אבל חשבתי שלפחות תמרורים/התנהגות כביש בסיסית יהיה בחומר הלימוד. נאדה, כל השיעורים שלה (שלא בוטלו/נדחו) עסקו בנהיגה בשתייה ובעישון... 

באופן אישי, אני חושב כי חינוך הילדים שלי הוא בסמכותי ובאחריותי ואני משתדל לעשות את מה שצריך כדי לצאת על הצד הטוב ביותר, זה לא קל אך אפשרי. אם הורים אחרים מתעלמים מהאחריות המוטלת עליהם אז שישאו בתוצאות.

זה ישמע ממש רע אך באופן עקרוני זה ממש לא משנה לי. אם מישהו בן 13 (או 17) לוקח כאלה סיכונים בכביש אז האשמה מוטלת עליו או על משפחתו, לא אזיל עליו דמעות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.6.2022 בשעה 10:04, Ido12 כתב:

רק פותח עניים לדבר אחד,אני עובר כל יום לפחות ב2 רמזורים אדומים עם האופנוע. 

למה?כי אם לא אני אחכה ברמזור יותר משעה. 

בא מכיוון שפשוט לא עוברים בו רכבים,ומ2 צדדים מקבילים יש עומס תמיד וזה רמזורים ״חכמים״,שפשוט החיישן משקל לא מרגיש את האופנוע. 

זה צומת ברחובות שאני רואה כל יום שליחים/אופנועים עוברים באדום פשוט כי אין ברירה. 

עניין של זמן עד שיהיה הרוג שם.

זה שרואים אופנוע עובר באדום,זה לא תמיד באשמתו. 

לא הבנתי, אתה עובר על החוק וזאת לא אשמתך?

אתה מסתלבט עלינו, נכון?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הקורקינט צריך להוציא מחוץ לחוק, אין שום הצדקה לשימוש בכלי המסוכן הזה.

אופניים חשמליות יש לאפשר רק מגיל 16, ורק למי שעבר תיאוריה, רשיון וטסט בדיוק כמו אופנוע. תכלס אין שום הבדל בין אופניים חשמליות לאופנוע, רק הפטור מטסט ומאחריות לכל מעשיך בכביש.

אנשים מתים כמו זבובים כי פשוט לרוכבי אופנוע / אופניים חשמליות / קורקינט ההגנה היא אפסית יחסית לרכב, שהוא כלוב ברזל עם כריות אויר ושלל אמצעי מניעה שיכולים למנוע תאונה מלכתחילה.

• רעיון טוב! 1

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, arturkopit כתב:

לא הבנתי, אתה עובר על החוק וזאת לא אשמתך?

אתה מסתלבט עלינו, נכון?

עייפתי מלהסביר. 

אני בטוח שכל מי שרשם לי,נוסע בנתיב הימיני בלבד ובמהירות מותרת. 

מאותתים 100% מהזמן?כי זה מה שהכי הורג את הרוכבים. 

חלאס עם התייפיות יתר. 

רמזור אדום,לא מתכוון להמתין שעה עד שיבוא רכב להציל אותי. 

אגב,בא מרכבים ספורטייבים ונהיגה ספורטיבית,כמות הפעמים שרוכבים אמרו לי תודה(גם ליפני שהתחלתי לרכב)היה עצום. 

אז כנראה שאני עושה משהו נכון. עבריין שכמוני. 

עריכה:יש אחלה דף שמי שרוצה לפרוק,אור ירוק. בהצלחה. 

הלוואי ולנהגים בארץ היה 20% אכפתיות לכביש ולנהיגה ובסיכון בנהיגה(וגם ברכיבה/נהיגה ספורטיבית)המצב בכבישים היה נפלא. 

מעניין אם אתם מאחלים מוות לילדים שלכם שעוברים ברמזור אדום במעבר חצייה. 

עריכה אחרונה על ידי Ido12
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לכולנו על ההתלהמות

הנידון הוא פשוט אם אדם לוקח סיכון כל כך משמעותי על עצמו

אין שום סיבה שיהיו עליו רחמים

אגב כן אותי כנהג רכב מפחיד לפגוע ברוכב דו"ג

כי לא בא לי להיות רוצח

וכולה ביקשנו אל תעשו אותנו רוצחים

(אגב למה כמעט כל רוכבי הדו"ג לא יודעים מה זה אורות נמוכים???)

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליכם:

כפי שאוכפים קסדות וחגורות בטיחות, כך יש לאכוף קורקינטים למבוגרים. אני מצטער על כל טיפש שנפגע (והוא הופך גם לנטל כלכלי)

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, ירחמיאל כתב:

נגיד שמשרד התחבורה ירשום כל כלי, ונגיד שהמשרד ידרוש רישוי לכל כלי, ונגיד ונגיד ונגיד, מה כל זה עוזר אם ההורים מפחדים שהילד שלהם ישמע את המילה לא? ועוד משהו - מה כל זה יעזור אם אין פיקוח? אם אין משטרה?

הורים קונים לילדים את זה בעיקר כי לחברים שלהם יש והם לא רוצים שהילדים שלהם ירגישו מסכנים. זו גישה מטומטמת אבל שמעתי הרבה הורים שמודים שככה הם נוהגים. נניח שתהיה מערכת אכיפה (זה בגדר מדע בדיוני אבל בכל זאת) שההורים ישלמו קנסות כבדים והחרמת הכלי. זה בהחלט יכול למנוע את התופעה כי הילד שלך לא עושה קונצים שהוא היחיד בכיתה שאין לו קורקינט, הרבה לא יסכימו לקנות בגלל זה. היום העונש היחיד זה פציעה או מוות, וידוע שהארנק הרבה יותר מפחיד.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...