Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"סופר מיני אחרונה בהחלט" או "סופה של המכונית הידנית העממית". (ידנית, תקציב 45,000 ש"ח, יד 1, עד 100,000 ק"מ, בצבע שאינו שחור, בת 9)

PelegOhel
שימו לב! השרשור הזה בן 694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכובדיי,
באדיבות חברת מיצובישי זי"ע, לא ביקרתי  20 שנה בשוק המשומשות.
אני מחפש את הסופר מיני האחרונה שאקנה בימי חיי. אחזיק אותה עד המוות או עד שאחוייב בשני טסטים בשנה (מעדיף למות לפני שאצור קשרי תלות במוסכניק שיתנה את אישור הרכב המיושן בתיקונים דה מיו קולו).
קראתי בפורום סיפורי זוועה על תושבות מנוע שמוחלפות במנועים רועדים עם שלושה צילינדרים, על מנועים אוכלי שמן (טויוטה ספייס ורסו 2010-2011), על רצועות טיימינג מתפוררות (פז'ו 208), על תיבות הילוכים אוטומטיות בפורד בניסאן (ג'וק. מבין שזו לא סופר מיני.) ובטויוטה (ספייס-ורסו), הגה שמסרב להתמרכז (סוזוקי בלנו 2017) וכיו"ב.
לפיכך, ביקשתי לקנות מכונית ידנית, עם מנוע אטמוספרי בנפח 1.2ל' ויותר שתוכל להוביל 2 נוסעים ונהג בדרכים בינעירוניות ותצבור כ-10,000 ק"מ בשנה. כדי שאוכל להחנות אותה בעיר, המכונית חייבת להיות קצרה מ-4.05 מ'. כאמור, לפחת אין משמעות.
הפשלתי שרוולים, ונכנסתי ל-yad2.
מתוך 50,000 כלי רכב שמוצעים למכירה באתר, 90% נעלמים כשאני מסמן את התיבה "ידנית".
אחרי הסינון שמפורט בכותרת, אני מקבל פחות מעשרים תוצאות של מכוניות סופר מיני בבעלות מוכרים פרטיים.
לא חסרים שם תמחורים שמותירים את המחירונים המשוקללים של yad2 ו"לוי יצחק" הרחק מאחור.
גם כשאני מעלה את סכום הקניה, מספר התוצאות לא משתפר באופן משמעותי.
כשאני משחק עם הפרמטרים, אני מגלה מכוניות בנות 8 עם 110,000 ק"מ (מעט ביחס לממוצע) שהחליפו בעלים 3 פעמים.

האם יש עדיין טעם לחפש מכונית סופר מיני ידנית בתקציב כזה בישראל של אביב 2022?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רכשתי מלפני חצי שנה רכב ידני חדש מהסוכנות. לפני זה, שאר הרכבים שהיו בבעלותי מאז שהוצאתי רישיון, היו ידניים. זה תכלס נטו מהעדפה אישית. אם זו ההעדפה האישית שלך וזה מה שעושה לך מהנה בנהיגה, לדעתי שווה את המאמץ.

אם נטו מבחינת "אמינות" או "חסכון בדלק" אפשר למצוא גם באוטומט.

בהצלחה.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוריד את סנן היד1 ותראה איזה יופי של הצעות אתה תמצא.

אנשים נוטים להחליף רכב כל מספר שנים גם אם הוא מצויין ולסעיף ה"יד" ברישיון אין שום משמעות.

עשיתי את החיפוש הזה כרגע בעצמי וראיתי כמה הצעות מעניינות כמו קיה ריו או יונדאי i20 או סיטרואן C3 1.6 דיזל או סיאט איביזה ופולו.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

off topic: עלויות תחזוקה של דיזל דומות לבנזין? סיטרואן זה מותג שסובל מאמינות (אין לי מושג, אחרי שנות דור עם רכב בנזין יפני)? יש לרכב דיזל עלויות נוספות בהשוואה לבנזין?

עריכה אחרונה על ידי PelegOhel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי נוסע בדיהטסו סיריון 2008 אם אני זוכר נכון . הרכב נקנה בן 3 עם בערך 20000 קמ , הוא לא נוסע הרבה אבל אני יודע שבין טיפול לטיפול אין תקלות . 

בשביל נסיעות של 10000 קמ בשנה לא הייתי מתעקש על ידני . 

גם ריו / i20 אוטמטיות יעשו את העבודה . 

למעשה בתקציב שלך מה שחשוב זה איך שמרו על הרכב כל השנים, פחות משנה אם זו פולו ידנית או יאריס אוטומטית . בשנתונים נמוכים הבלאי זה הכסף הגדול ולא הדלק.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקתיב שלך קל יותר למצוא אוטומטית,

כמו יונדאי או קיה שהוצעו, סוזוקי סוויפט, גאז אולי בתוספת קטנה.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכם:
1. מספר הידניות יד 1 הוא מצומצם. אין להתעקש על יד 1.
2. אין להתעקש על ידניות. kia rio, יונדאי i20, סוזוקי סוויפט והונדה ג'אז אוטומטיות הן אמינות. השתיים האחרונות גם חסכוניות בדלק. אין לחיסכון בדלק משמעות מיוחדת בנסועה שנתית של 10,000 ק"מ.

אין לי מושג איך נהגו במכונית כל השנים, ולפעמים גם בדיקה במכון לא תעלה על בעיות, ולכן אני מעדיף יד 1, כשאני יכול להתרשם מהנהג העיקרי,  ומערכת הילוכים ידנית (עדיף להחליף מצמד ב-2000 ש"ח מתיבה אוטומטית ב-5000-9000 ש"ח). אבל כאמור, למרות האמינות של תיבות ידניות, מדובר בפלח שוק קטן מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם החלפה ב 9000 שח של גיר זה משהו נסבל אם אחר כך יש לך 10 שנים או יותר של שקט . ככה אני רואה את זה . 

למצוא רכב אוטומט מיד ראשונה זה כבר הרבה יותר קל . 

• מעניין 1

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על החלפה של גיר אוטומטי כאילו מדובר בעניין של מה בכך, כשאני יכול לספר לך מנסיוני חסר הערך הסטטיסטי, שהחלפה של קלאץ' בגיר ידני בוצעה באופן מרושל. 
ה"אם" ב"אם יש לך 10 שנים... של שקט" הוא "אם" גדול מאוד.
השאלה היא אם השקעה אפשרית של 9,000 ש"ח בהחלפת תיבת הילוכים אוטומטית ולא לדוגמה ברכב ידני משנתון מאוחר יותר היא השקעה נבונה. באופן אישי, יש לי תשובה לשאלה הזו, וזו הסיבה שהתעקשתי שהדור הבא יחזיק ברשיון על מכונית ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאורך 10 שנים אתה לא יודע מאיפה תבוא התקלה היקרה, ממיר? רדיאטור חימום פנימי?

רכב אוטומטי יכול לשרת גם לאורך 10 שנים.

גיר ידני אפשר למצוא, אבל בתקציב נמוך יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי פעם רנו 5 חבוטה. הדבר היחיד שלא התקלקל מתחת למכסה המנוע (כמעט) היה תיבת ההילוכים הידנית.
החזקתי יפנית ידנית 20 שנה. הדבר היחיד שהתקלקל במפתיע מתחת למכסה המנוע היה הקלאץ' (אגב, הממיר היה זקן ועייף, אך מקורי וצולח טסטים).
אני קורא בפורום הטכני כאן ניסים ונפלאות על ההמצאה מחדש של תיבות אוטומטיות, שמשתוקקות להשיג את החיסכון בדלק של התיבה הידנית הישנה והטובה.
אני שואל את עצמי למה לא להוריד את המשתנה הזה מרשימת הבעיות הפוטנציאליות. מכונית אוטומטית עבורי זה אילוץ, ולא תוצאה של בחירה חופשית (אם כלל יש בחירה כזו בעולם:-).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב נתון, זה ההיצע .

אתה רוצה ללכת עם הראש בקיר , לבריאות. נסה למצוא רכב מיד ראשונה ידני בתקציב שלך. גם אצלי למדו ולומדים על ידני. לתת לילדים שלי רכב ידני לפקקים בגוש דן זו התעללות לדעתי. גם במחיר של עוד 50 - 60  שח בחודש . 

זה מה שאני חושב. בהצלחה בכל מה שתבחר. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה ולבריאות גם לך :-) .
1. לא קראת את תגובתי למעלה. הבנתי שאין יד 1 והפנמתי. הבנתי שקשה למצוא מכונית ידנית והפנמתי. את המסקנות הללו כתבתי באותיות קידוש לבנה, כך שאתה מתפרץ לדלת פתוחה. יש הבדל בין קבלת הדין להצדקת הדין.
2. לטעמי, תיבה ידנית בפקקים אינה התעללות בילדים כפי שהוצאה של 9,000 ש"ח על החלפת גיר אינה הוצאה סבירה כשיש חלופה זולה יותר. לטעמי. אם יעלה בידי לקנות מכונית ידנית, והנהג הצעיר יוכרח לנהוג בה, אסגיר את עצמי לאלתר לרשויות הרווחה.😉
3. אני סקרן מדוע הילדים שלך לומדים נהיגה על רכב ידני? בהצלחה בטסט!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, PelegOhel כתב:

הבנתי שאין יד 1 והפנמתי. הבנתי שקשה למצוא מכונית ידנית והפנמתי.

אפשר בהחלט למצוא מכונית ידנית יד ראשונה בתקציב שלך. 

מכרתי לא מזמן איגניס ידנית 2019 בערך ב 10 אלף מעל התקציב שלך, הייתה בלוח עוד אחת 2018 או 2017 בתקציב שלך עם נתונים טובים. 

מי שקונה מכוניות ידניות חדשות מהסוכנות הם לרוב אנשים קצת "מיושנים" שמחזיקים את האוטו זמן ארוך מהממוצע ומטפלים בו הייטב, לכן יש בשוק יד 2 את מה שאתה מחפש. 

זה אולי יקח זמן אבל אפשר למצוא לכן תתחיל לחפש. אתה צריך רק מוכר אחד והוא גם מחפש אותך, כיוון שגם אין הרבה קונים למכוניות ידניות שלא מאוד זולות. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...