Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מתמודדים עם מתנחלי הנתיב השמאלי?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 16.4.2022 בשעה 14:47, ניקו פ. כתב:

אבל תראה את הצביעות שלך.

מצד אחד אתה נוסע במהירות שהיא מעל החוק.

מצד שני אתה מגדיר לאחרים מה המהירות הסבירה.

זו בדיוק המהות של הישראליות: אני מרכז העולם, הכל מסתובב סביבי, ומי שיש לו בעיה - זה אחרים.

יש ברוסית פתגם שאומר

Все пидорасы, а я — д'Артаньян

מתמצת את השרשור הזה היטב.

וזה סיכום של כל הת'רד הזו - זו בדיוק הבעיה שגורמת לתופעה הנ"ל, וזו בדיוק הסיבה שזה אף פעם לא ישתנה (עד שיהיה אכיפה, ולא יהיה).

הישראלי הממוצע חושב שהשמש זורחת לו מהתחת, שהכביש של אבא שלו ושהחוקים הם המלצה בלבד. בגלל זה הוא ייסע בשמאלי מתי שנוח לו ואיך שהוא חושב לנכון ולא עפ"י החוק. בגלל זה התופעה של אלו ש"מתנחלים" בשמאל לעולם לא תיפטר.

מתיש - כבר הרבה מאוד שנים זה ככה וכבר הרבה מאוד שנים אני שונא לנהוג בדיוק בגלל הגישה הזו.

חבל, אבל זו המדינה שבה אנו חיים. הפתרון? להגר מי שיכול (לא כזה טריוויאלי לצערי ולא אופציה פתוחה לכולם).

ד"א - לכל מי שטוען שנסיעה בשמאלי מותרת שלא לצורך עקיפה - הנה החוק:

החוק הרלוונטי, אם כן, הוא סעיף 35 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961 שכותרתו "התנועה בצד ימין".

בתקנה נקבע כי נהג הרכב ישתמש בצדו הימני הקיצוני של הכביש ככל הניתן, גם כאשר מדובר בכביש חד-סטרי, או בצדו הימני הקיצוני של הנתיב אשר מיועד לאותו סוג רכב.

על פי החוק במדינת ישראל, הנהיגה בנתיב השמאלי מותרת אך ורק לשם עקיפה או פנייה.

מקורות:

https://www.facebook.com/israelpolice/photos/הנתיב-השמאלי-נועד-לעקיפה-בלבד-לפי-החוק-אי-שמירה-על-הנתיב-הימני-הינה-עבירה-הגוררת/1619085238113572/

https://www.goldberg-lawyers.com/נסיעה-בנתיב-השמאלי/

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3687238,00.html

עריכה אחרונה על ידי huber
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, RK כתב:

אני מבין שהם לא קראו בשרשור הזה?

אה,  גם אלו שמאחורה כנראה לא קראו בשרשור הזה, ולא יודעים ש"מותר" להם תמיד להבהב למי שמפריע להם.

• אהבתי 1

אם לא מוצא חן בעיניך איך שאני נוהג אז רד מהמדרכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, huber כתב:

חבל, אבל זו המדינה שבה אנו חיים. הפתרון? להגר מי שיכול (לא כזה טריוויאלי לצערי ולא אופציה פתוחה לכולם).

העיקר שלא נסחפת. בסך הכל מדובר על אנשים שתקועים בנתיב שמאלי- לא טילים שנופלים לך על הבית (אלא אם כן אתה גר בשדרות). לא קובעים באיזה מדינה לחיות רק על פי פרמטר של כמה סבתות תקועות בנתיב השמאלי פר מטר מרובע. מה אתה חושב שבמדינות אחרות אין בעיות? אז באוסטריה לא תקועים בנתיב השמאלי אבל יש איזה משהו אחר מעצבן שהם עושים- אין לדבר סוף. אין מקום מושלם.

הפתרון האמיתי זה פשוט להבין שאלו החיים ולא לאכול על זה סרטים. אי אפשר לשנות את כולם, צריך לשנות קודם כל את עצמנו. אם כל אחד יעבוד על המידות שלו (ואני מדבר בעיקר על עצמי), לנסות ללמד זכות על אנשים ולא להתעצבן מכל דבר, החיים יהפכו להרבה יותר פשוטים ופחות עצבניים.

או שתסע ברכבת לעבודה

עריכה אחרונה על ידי laplug
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה תגיד על אלו שנוסעים בשמאלי,אני מרים אורות כמה פעמים ובסוף הם עוברים לימין. לאחר שאני עובר אותם,הם חוזרים לשמאלי מרימים אורות ומתחילים לרדוף אחריי?

ברור שמשהו בהבנת החוק אצל הנהגים האלו,לא בריא.

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל זה תלוי אם הבהבת להם כשהיה לפניהם מישהו או לא. אם כן, אז אתה סתם מציק ומגיע לך. ואם אתה נתקע בנתיב השמאלי אחרי שהבהבת להם, אז במה אתה שונה מהם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, el-chanan כתב:

אה,  גם אלו שמאחורה כנראה לא קראו בשרשור הזה, ולא יודעים ש"מותר" להם תמיד להבהב למי שמפריע להם.

הבהוב אסור? יש לך אסמכתא לזה?

לפני 26 דקות, SeazeR כתב:

ומה תגיד על אלו שנוסעים בשמאלי,אני מרים אורות כמה פעמים ובסוף הם עוברים לימין. לאחר שאני עובר אותם,הם חוזרים לשמאלי מרימים אורות ומתחילים לרדוף אחריי?

ברור שמשהו בהבנת החוק אצל הנהגים האלו,לא בריא.

יש לזה הסבר מדעי לחלוטין:

https://en.wikipedia.org/wiki/Micropenis

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, laplug כתב:

קודם כל זה תלוי אם הבהבת להם כשהיה לפניהם מישהו או לא. אם כן, אז אתה סתם מציק ומגיע לך. ואם אתה נתקע בנתיב השמאלי אחרי שהבהבת להם, אז במה אתה שונה מהם? 

מדובר בנהגים שאין אף אחד לפניהם,שהביאו אותי למצב שאני תקוע כי הם נוסעים במקביל לרכב מימין ולא מוכנים להאיץ ולעבור ימינה אז הגעתי למצב שאני מהבהב כי לא נשארה ברירה.
ומי אמר שאני נתקע בשמאל? מגיל קטן אבא שלי בנהיגה הסביר לי שהנתיב השמאלי מיועד לעקיפה בלבד והדבר הזה הושרש בי ולכן,אני תמיד חוזר לימין בסיום עקיפה.

עריכה אחרונה על ידי SeazeR
  • רעיון טוב! 2

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, RK כתב:

יש לזה הסבר מדעי לחלוטין:

https://en.wikipedia.org/wiki/Micropenis

הערה לעצמי- לא ללחוץ על הלינקים שלך יותר לעולם

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שתי מילים מחוברות. לא ידעתי שיש מושג כזה בכלל אז לא הפרדתי אותן בראש. ומכיוון שזה וויקפדיה, זה נראה לי בטוח ולחצי בלי לחשוב יותר מדי

וגם זה היה בהומור בסך הכל...

עריכה אחרונה על ידי laplug
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, RK כתב:

כבר פעם שניה שאתה מסתלבט בנושא הזה, ואני ראשית ממליץ לך לעשות שוב תיאוריה. שנית, למרות שזאת סטיה ממהות הדיון, הנה לינק שמצאתי בקלי קלות בחיפוש הכי קטן בגוגל, ויש עוד הרבה: שימוש באור גבוה כשלפניך רכב - הוא אסור. לא נמצאה חלוקה בחוק אם השימוש הוא רק לשניה אחת.

אם תמשיך להתקטנן, סביר שלא אתייחס שנית.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים | נוהגים אחרת נוהגים נכון (digitaler.co.il)

עריכה אחרונה על ידי el-chanan
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, el-chanan כתב:

כבר פעם שניה שאתה מסתלבט בנושא הזה, ואני ראשית ממליץ לך לעשות שוב תיאוריה. שנית, למרות שזאת סטיה ממהות הדיון, הנה לינק שמצאתי בקלי קלות בחיפוש הכי קטן בגוגל, ויש עוד הרבה.

אם תמשיך להתקטנן, סביר שלא אתייחס שנית.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים | נוהגים אחרת נוהגים נכון (digitaler.co.il)

מכיוון שאתה זה שממשיך שלא להביא מקורות (והאתר שהבאת אינו מקור, וגם אין בו שום איסור או התייחסות כלל ועיקר לעניין הבהוב האורות), צא ולמד:

99.   (א)  הנוהג ברכב מנועי שפנסיו מאירים באור גבוה, יעמעם אורותיו בכל אחד מאלה:

(1)   הוא נוסע לקראת רכב אחר באותה דרך עד שיעבור אותו רכב אחר, או כשהוא נוסע לקראת רכב אחר הנמצא בדרך סמוכה ועלול לסנוור נוהג רכב אחר;

(2)   הוא עוצר;

(3)   הוא נוסע מאחרי רכב אחר ואלומת האור הגבוה שלו מאירה את חלקו האחורי של הרכב הנוסע לפניו, אולם מותר לאותת קצרות על ידי הבהוב האור הגבוה כדי להזהיר את נוהג הרכב שלפניו כי בכוונתו לעקפו או לעבור על פניו, ובלבד שלא יאותת כאמור, אם הוא עלול לסנוור נוהג רכב אחר הבא לקראתו.

תקנות התעבורה, תשכ"א - 1961. ההדגשה אינה במקור.

• אהבתי 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, RK כתב:

מכיוון שאתה זה שממשיך שלא להביא מקורות (והאתר שהבאת אינו מקור), צא ולמד:

99.   (א)  הנוהג ברכב מנועי שפנסיו מאירים באור גבוה, יעמעם אורותיו בכל אחד מאלה:

(1)   הוא נוסע לקראת רכב אחר באותה דרך עד שיעבור אותו רכב אחר, או כשהוא נוסע לקראת רכב אחר הנמצא בדרך סמוכה ועלול לסנוור נוהג רכב אחר;

(2)   הוא עוצר;

(3)   הוא נוסע מאחרי רכב אחר ואלומת האור הגבוה שלו מאירה את חלקו האחורי של הרכב הנוסע לפניו, אולם מותר לאותת קצרות על ידי הבהוב האור הגבוה כדי להזהיר את נוהג הרכב שלפניו כי בכוונתו לעקפו או לעבור על פניו, ובלבד שלא יאותת כאמור, אם הוא עלול לסנוור נוהג רכב אחר הבא לקראתו.

תקנות התעבורה, תשכ"א - 1961. ההדגשה אינה במקור.

אני מת על ההתנשאות שלך.

איפה בסעיף שהדגשת מדובר על המקרה של השרשור, בו מישהו נמצא בנתיב השמאלי מאחורי רכב שהוא אינו יכול "לעקפו או לעבור על פניו"? תמשיך להביך את עצמך.

ובפעם האחרונה: ההיצמדות ללשון החוק מגוחכת. לנהגים שמזדהים עם המצוקה של מישהו שמהבהבים לו כשאין ביכולתו לעבור עדיין חזרה ימינה, לא אכפת לשון החוק - אכפת ההצקה ובריונות הכביש בהבהוב שאינו מוצדק. זה היה נושא השרשור מלכתחילה - בין לגבי אלה שנמצאים בנתיב השמאלי כשלא צריך, ובין אלו שמציקים למי שכן נמצא שם כשצריך.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני תגובה נצמדת באופן עיוור ללשון החוק, עכשיו פתאום זה לא חשוב. גם האגרסיה בטון שלך באמת שלא מוסיפה להיעדר התוכן.

מי שמעכב תנועה - שיזוז. זה שלדעתך מותר לך לעכב כי אתה בשני קמ"ש מהיר יותר (או לא) מהטור שמימין, זאת עוולת היסוד, לא ההבהוב, או מי שמגיע מאחוריך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...