Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף? לקנות יד שניה ישירות מאנשים או דרך סוכנויות?

מתלבט 100
שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי אנשים יקרים,

איפה לדעתכם משתלם ובטוח יותר לקנות רכב יד שניה, ישירות מאנשים פרטיים או דרך סוכנויות הטרייד אין השונות?

תודה רבה, איתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאנשים פרטיים- הכי טוב, אבל דורש מאמץ: טלפונים, נסיעות, בדיקות וכו'. בדרך כלל זה הכי כדאי.

סוכנויות- מחברות הליסינג והטרייד אין הגדולות: לרוב, הרכבים במצב פחות טוב מאשר אצל אנשים פרטיים, ויותר קשה לדעת את ההיסטוריה שלהם.

סוכנויות קטנות/סוחרים: סיכוי לא קטן שתקבל רכב אחרי תאונה קשה, או עם בעיות מכניות קשות או כל בעיה אחרת שלא תחשוב עליה.

ממי שלא תקנה, אם תגיע מוכן לקניה, עם מספיק ידע אודות מה צריך לבדוק, איפה הסיכונים, איך לזהות חוסר אמינות וכדומה, יותר סיכוי שתעשה עסקה טובה.

אתה יכול ללמוד על הנושא כאן בפורום וכמובן ברחבי הרשת. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוכנויות הרבה פעמים קונות רכבים מאנשים פרטיים ומוכרות אותם ביקר יותר. אז ברור שלשני הצדדים (למוכר ולקונה) עדיף לחסוך את "עמלת התיווך" הזאת. לכן לרוב אני אעדיף לקנות רכב מאדם פרטי.

ואם תגיד לי "מה אם אני צריך מימון", אז בכל מקרה לא אקח אותו דרך סוכנות אלא דרך הבק או חברת האשראי.

ואם כבר בכל זאת איכשהו החלטת ללכת על סוכנות, צריך מאוד להיזהר. משמע, לברר טוב את העבר הביטוחי של הרכב, לבדוק הסטורית טיפולים, ולא להסתמך על הבדיקה שהם מציגים לך, אלא לקחת לבדיקה במכון מטעמך.

עריכה אחרונה על ידי motek
  • רעיון טוב! 1
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בא עם כסף לקנות,לא בטוח איפה המחיר יהיה נמוך יותר.

היתרון בסוכנות היא שמביאים לך את הרכב שמתאים לך,יש שקיפות שהם מחויבים לה ובמקרה של תקלה כלשהי יש אחריות לפעמים ולמי לפנות.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן לתת תשובה חד משמעית.
כל מקרה לגופו.
אפשר ליפול או להצליח בשתי האפשרויות.
לדעתי לא כדאי להגביל את החיפוש רק לצד אחד. חפש בכל המקומות ובדוק לעומק כל הצעה.
תמיד תוכל לחזור לפורום לקבלת יעוץ נוסף טרם הרכישה.
בהצלחה!

• רעיון טוב! 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון לסוחר הוא הגנת תקנת השוק ובתיאוריה גילוי נאות

בפרטי יתרון בדר"כ למחיר וקל יותר לעמוד על טיבו של הבעלים, נשקיפות בתהליך ומצב הרכב (שלא עובר השבחה - כמו אצל הסוחרים)

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף לקנות מפרטי, כי כאן האישיות שתתנהל מולה תדע בדיוק מה קרה לרכב הספציפי איפה טיפול אם היו בעיות וכו..

בסוכנות איש המכירות יתיחס לרכב כמו לחמניה שיצאה מהתנור, ידאג שתיראה יפה וזהו, פרטים אמתיים על עבר הרכב הוא לא ידע בוודאות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה שתמצא רכב שעונה על הדרישות שלך מבחינת התקציב, המצב וכו'.

בשוק היד השניה, כמו שניתן למצוא מכוניות פרטיות טובות יש גם מכוניות לא שמורות מבחינה קומסטית ומכנית.

לגביי מגרשים - אם כבר אז מהחברות הגדולות. אפשר גם סוכנויות טרייד אין גדולות כמו אוטודיל, טרייד מוביל או הסוכנויות של היבואנים (כלמוביל טרייד אין, קרסו טרייד אין וכו'). 

לרוב מדובר ברכבים פרטיים, רק שים לב שללובינסקי למשל יש גם רכבי ליסינג ששירתו במסגרות חברת הליסינג שלהם. אולי זה קיים גם אצל אחרים.

בליסינג אפשר לכוון יותר לרכבים מליסינג פרטי, הם יקרים יותר אך לרוב עם נסועה נמוכה יותר מרכבי ליסינג תפעולי.

בכל מקרה, הייתי לוקח לבדיקה, גם אם יראו לך טופס בדיקה.

אם אתה רואה שם דברים חריגים זו סיבה טובה לא לקחת אפילו את הרכב לבדיקה ולדלג לרכ הבא.

• רעיון טוב! 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הציבור לא מתאים לו ללכת לאיזה כפר ערבי ולהתמקח עם מוחמד מתחת לבית שלו.

הולכים לסוכנות, כבר הבריקו את הרכב, יש להם את סוכני הביטוח שלהם, יש להם את מי שעושה העברת בעלות. אחרי שעה אתה בחוץ עם אוטו.

אם אתה יודע להתמקח, יודע מה לבדוק ברכב ויש לך זמן לנסוע מחדרה לבאר שבע בשביל טויוטה קורולה לבנה.

אז תמצא דיל יותר טוב ורכב במצב יותר טוב

• רעיון טוב! 1

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי רב שנים של קניות לעצמי ובני משפחה וכן עזרה לחברים

רכב מיד פרטית , ק"מ נמוך/ סביר וספר טיפולים מסודר זו הקנייה הטובה ביותר גם אם לוקח זמן למצוא. עדיין לא נפלתי אף פעם. לא לשלול טריידאין של יבואנים.

מצאתי בקרסו טריידאין את רכבי הנוכחי ניסאן נוט . 4 שנים ואין תקלות.

איפה נפלתי ? עם מגרש בחולון לפני 23 שנה כשפחות הבנתי את השוק

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.1.2021 בשעה 10:29, zvigolden כתב:

מניסיון אישי רב שנים של קניות לעצמי ובני משפחה וכן עזרה לחברים

רכב מיד פרטית , ק"מ נמוך/ סביר וספר טיפולים מסודר זו הקנייה הטובה ביותר גם אם לוקח זמן למצוא. עדיין לא נפלתי אף פעם. לא לשלול טריידאין של יבואנים.

מצאתי בקרסו טריידאין את רכבי הנוכחי ניסאן נוט . 4 שנים ואין תקלות.

איפה נפלתי ? עם מגרש בחולון לפני 23 שנה כשפחות הבנתי את השוק

תודה רבה!

בתאריך 27.1.2021 בשעה 23:34, itzik123 כתב:

מאנשים פרטיים- הכי טוב, אבל דורש מאמץ: טלפונים, נסיעות, בדיקות וכו'. בדרך כלל זה הכי כדאי.

סוכנויות- מחברות הליסינג והטרייד אין הגדולות: לרוב, הרכבים במצב פחות טוב מאשר אצל אנשים פרטיים, ויותר קשה לדעת את ההיסטוריה שלהם.

סוכנויות קטנות/סוחרים: סיכוי לא קטן שתקבל רכב אחרי תאונה קשה, או עם בעיות מכניות קשות או כל בעיה אחרת שלא תחשוב עליה.

ממי שלא תקנה, אם תגיע מוכן לקניה, עם מספיק ידע אודות מה צריך לבדוק, איפה הסיכונים, איך לזהות חוסר אמינות וכדומה, יותר סיכוי שתעשה עסקה טובה.

אתה יכול ללמוד על הנושא כאן בפורום וכמובן ברחבי הרשת. 

תודה רבה!

בתאריך 28.1.2021 בשעה 00:39, motek כתב:

סוכנויות הרבה פעמים קונות רכבים מאנשים פרטיים ומוכרות אותם ביקר יותר. אז ברור שלשני הצדדים (למוכר ולקונה) עדיף לחסוך את "עמלת התיווך" הזאת. לכן לרוב אני אעדיף לקנות רכב מאדם פרטי.

ואם תגיד לי "מה אם אני צריך מימון", אז בכל מקרה לא אקח אותו דרך סוכנות אלא דרך הבק או חברת האשראי.

ואם כבר בכל זאת איכשהו החלטת ללכת על סוכנות, צריך מאוד להיזהר. משמע, לברר טוב את העבר הביטוחי של הרכב, לבדוק הסטורית טיפולים, ולא להסתמך על הבדיקה שהם מציגים לך, אלא לקחת לבדיקה במכון מטעמך.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה2 סנט שלי:
ישראל היא מדינה מפוצצת חרטטנים, והריכוז שלהם בענף הרכב גבוה עוד יותר.
לקנות מאדם שכל מה שהוא עושה ביוםיום זה למכור רכבים מעמיד אותך בעמדת נחיתות הן במשא ומתן הכלכלי (כי ואללה יש לו יותר נסיון ממך) והן בסבירות שתיפול על גנב\נוכל\אפס עם רשיון עסק\הכנס כינוי-מעליב-כאן.
ואם חשבת שסוכנות גדולה וארצית עדיפה על מגרש בנתניה, אז לא - לא חסר סיפורים על הונאות גם בסוכנויות הגדולות.

בתאריך 28.1.2021 בשעה 10:22, LotusElise כתב:

רוב הציבור לא מתאים לו ללכת לאיזה כפר ערבי ולהתמקח עם מוחמד מתחת לבית שלו.

ועם ישעיהו מתחת לבית שלו בצהלה פיתוח כן מתאים?
לפחות אצל מוחמד תקבל קפה.

• מצחיק 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה  הקשר לכפר לא ברור ומעט תמוהה. הרכב הכי מוזנח פנימית (אוכל, שוקולד, שטיחים מגעילים, דבק בדלתות, תקרה עם סימני אוכל תינוקות, ועוד)

הייתה לנציה שנרכשה מצהלה מאדם שיושב טוב. מה הקשר? אין.

מניסיוני רכבים שמורים (מכל הבחינות) נמצאים אצל אנשים פרטיים. הבעיה שמתוך 6/8 רכבים מוזנחים -נמצא רכב אחד נוצץ.

לשים עליו את הידיים זה לא פשוט, ולי לוקח לעתים חודשים. (אבל בסופו של דבר, אני תמיד מרוצה, למרות המתנה הארוכה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשבת על "יד 2" , ללמוד את הלוח של הרכב שאתה מחפש. אחרי כמה זמן תדע מה טוב ומה לא, תעשה כמה טלפון ותראה מי חרטטן ומי רציני. תראה רכב ששוכב שם שבועות תבין לבד למה. בגדול רכבים טובים עם ק"מ נמוך ושמורים נחטפים עוד באותו היום. כדאי להיום מוכנים עם" אצבע על ההדק". ככה לפחות אני קניתי 2 רכבים בני 3 (פולו 2011 בזמנו, ועכשו גולף 2017 קונפורט ליין) האחד עם 21 אלף ק"מ והשני 29 אלף.
ממליץ מפרטי.

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...