Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישה של רמקולים BRAX קומפוננט וסאבוופר, והתרשמות מאיכות השמע והצליל.

Dani Cohen
שימו לב! השרשור הזה בן 1246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לחברי הפורום. לפני מספר ימים יבואן HELIX ו - BRAX סימיון מחברת ESMPIX , הראה לי סט של רמקולים BRAX וסאבוופר 10 אינץ'. כתבי שלי הם נראים כמו שנלקחו מחלק של חללית, ושאני חולם שיהיו לי כאלה רמקולים !! אתמול החלום התגשם ורכשתי סט של קומפוננט ( טוויטרים ומידבאס ) יד 2. כן, רכשתי גם סאבוופר 10 אינץ'.

לפני שאני אכתוב מה אני מרגיש בקשר לסאונד, לצליל שלהם לעומת רמקולים אחרים שהיו לי, אני רוצה לכתוב על החוויה שהיתה לי לפגוש ולשמוע מערכות של אנשים שלדעתי מאוד מקצעיים בתחום של האודיו לרכב.

פגשתי וקניתי רמקולים קומפוננט מבחור צעיר ( ביחס עלי ) בשם יבגני. בחור נהדר, חברותי מאוד.  פגשתי גם איש מאוד מקצועי ( דעתי האישית ) בשם אלכס, יבואן  סימפוני                   -  SYMFONY ( רכב קדילק לבנה ) ממנו רכשי סאבוופר של BRAX. לאחר שישבתי ברכב 20 דקות ושמעתי את המערכת שלו, אני כאדם חובב מוסיקה והתחום של שיפור נערכות סטריאו לרכב, פשות נשארתי ללא מילים והממום מהאיכות של השמע והצלילים !! עד אתמול לא שמעתי מערכת ואיכות כזאת אף פעם ( יצא לי לשמוע בחודש האחרון מספר מערכות של חברים בתחום ) כל הצלילים והכלי נגינה מפורטים, ממש יש לך הרגשה שאתה בהופעה ורואה כל נגן ונגן עם כלי הנגינה, הכל כולל הבאסים בבמה מול המאזין !

אם אני ברכב שלי יגיע ל 50% מזה, דיינו !!

טוב, נחזור להתרשמות האשית שלי מהרמקולים של BRAX. עד אתמול היה לי מותקן סאבוופר של ALPINE 10 אינץ' בתיבה שלו מקורית במשך יותר משנה. אתמול לאחר הרכבת הסאבוופר של BRAX,  שמעתי והרגשתי את הצליל, הפאנץ' ובאס של רמקול סאבוופר פעם ראשונה !! הסאב של ALPINE היה " נמרח " לא מדוייק, פשוט הבדל של שמיים וארץ.

אני מכיר היטב את הצלי שהיה לי ברכב  לפני כן, עולם אחר לחלוטין !! זאת פעם ראשונה שאני ( כחובבן ) יכולתי להבחין בהבדל צליל בין רמקולים !!

הקומפוננט של BRAX ( בשלב זה רק מידבאס 6.5 ) מורכב. לטויטרים צריך להכין מתקן מיוחד בגלל הגודל. אני משווה אותם לרמקולים של FOCAL ELITE K2P, שהיו מותקנים אצלי מלפנים. שוב עולם וצליל אחר. אין מה להשוות לדעתי. לא רק זה, עכשיו אני מבין חברי פורום שכותבים " אם אתה FOCALIST " . כל מי וותיק בתחום, יודע שלא מדובר בסידרה כניסה.

לרמקולים של BRAX צליל עמוק, חם נעים לאוזן. לרמקולים של פוקל - FOCAL , צליל מתכתי, קר ( לדעתי האישית בלבד ), איזה הבדל, לא להאמין. הפוקל הורכב בדלתות אחוריות.

תחילה חשבתי שאולי יש לי אפקט " פלסבו " בגלל השם והמוניטין של BRAX. לא ממש לא, הבדל ענק בצליל ! אני מאושר שרכשתי את הרמקולים, ועדיין אין כיוון של DSP של HELIX.  כן המסקנה שלי ברור עכשיו עבורי, איכות עולה כסף !! ( אני מדבר על מוצר חדש לא יד 2 ). אבל מקבלים הנאה נפשית מאיכות הצליל.

כל מה שכתבתי מבוסס רק על ניסיון ודעה אישית שלי בלבד. החברים בפורום, אשר מכירים אותי מהפורום והפוסטים, יודעים שאני לא איש " קש " ו/או מקדם/סוכן מכירות של מוצר זה או אחר. אני מגיע ממקום של אהבה למוסיקה ואיכות צליל בלבד, כחובב מתחיל בלבד !

בחודש האחרון פגשתי אנשים מקצועיים וחובבים, אשר אוהבים את התחום של אודיו, לי באפן אישי זה טרם המון, אנשים מקסימים, חברותיים, אדיבים !! צר לי שבצפון אין כאלה התארגנויות של אנשי סאונד, סטריאו ומוזיקה לרכב . 

עריכה אחרונה על ידי Dani Cohen
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, 

שמח לשמוע ולהרגיש עד כמה אתה מאושר! 

קודם כל זה - סינפוני.  לא סימפוני - רק מתקן טעות. 

בראקס הם מותג עשירון עליון במשך שנים. הם מותג העל של אודיוטק-פישר שמייצרים גם את הליקס ואת MATCH. 

אין ספק שלאיכות יש מחיר! אתה משלם הרבה מאוד כסף בשביל לקבל אלמנטים שהיצרן תכנן אותם לבצע היטב כבר מהרגע שבו הם מותקנים בצורה נאותה ברכב. 

אבל זה לא תנאי מחייב. אפשר להגיע לתוצאות מאלפות ומפילות לסתות גם על ציוד מאוד זול - במידה ויודעים לבחור נכון, לתכנן נכון, להתקין נכון וכמובן כמובן לכוון נכון. 

הדרך הקלה והבטוחה היא להוציא סכום גדול ולקבל תוצאה גדולה ואין בזה שום דבר פסול - אל תבין אותי לא נכון! אבל זו לא הדרך היחידה וחשוב שתהיה מודע אליה היות ואנשים רבים בתחום הזה לומדים לצערי בעיקר בדרך הקשה ורק אחרי שהוצאו סכומי עתק מכיסם - מנסים להבין איפה נעשו הטעויות ולמה לא הושגו התוצאות. 

הסאב אלפיין שלך יתכן והיה מרוח כי הוא הותאם לתיבה לא נכונה ואם הותאם לתיבה מסויימת ע"י היצרן כנראה לא מוצר כזה שעונה על הציפיות שלך מלחתכילה ומכוון למטרה או לרמת תוצאה אחרת לגמרי - אותו סאב בתיבה אחרת יתכן ויפגע בדיוק לטעמך - גם זו דרך, אמצעי להשגת מטרה. 

הפוקאל - אכן האופי הבסיסי שלהם ללא כל עבודת DSP וידע כוונים - יסחבו באופן טבעי לכוון חד מידי. עבודה נכונה עם הסט הזה ואני יותר מבטוח שדעתך תשתנה מקצה לקצה. 

בעיני הדבר הכי יקר בתחום הזה - משהו שכסף פשוט לא יכול לקנות וכשיש אותו - אפשר לחסוך הרבה ממנו. 

זה ידע. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאנשים מתעקשים לא לשלם על עצה טובה או על נכס שלא ניתן למשש אותו (כיוונים למשל/ניסיון).

לכן, כנראה שגם העוסקים בתחום מעדיפים למכור סחורה יקרה hardware. אחרת, אם ימכרו שעות כיוון ויעוץ- לא תהיה פרנסה.

כך שזה די נשאר למשוגעים...(שהוציאו לא מעט כסף וזמן על יצירת הידע)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר שהוא קנה, הוא הרוויח מאוד לדעתי(לא אעקוב במחיר),

תתחדש דני :)

• אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, מיץ פטל כתב:

שגם העוסקים בתחום מעדיפים למכור סחורה יקרה hardware

לפעמים גם סכומי כסף גדולים לא יכולים לעזור.

שמעתי לפני חודש מערכת שהושקעו בה עשרות אלפי ש"ח, ותוצאה סופית, הייתה לא טובה.

יכול להיות שזה עניין של כיוונים

או התקנה גרועה שלא מצליחה למצות פוטנציאל של רכיבים

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.11.2020 בשעה 12:47, lanosforce כתב:

דני, 

שמח לשמוע ולהרגיש עד כמה אתה מאושר! 

קודם כל זה - סינפוני.  לא סימפוני - רק מתקן טעות. 

בראקס הם מותג עשירון עליון במשך שנים. הם מותג העל של אודיוטק-פישר שמייצרים גם את הליקס ואת MATCH. 

אין ספק שלאיכות יש מחיר! אתה משלם הרבה מאוד כסף בשביל לקבל אלמנטים שהיצרן תכנן אותם לבצע היטב כבר מהרגע שבו הם מותקנים בצורה נאותה ברכב. 

אבל זה לא תנאי מחייב. אפשר להגיע לתוצאות מאלפות ומפילות לסתות גם על ציוד מאוד זול - במידה ויודעים לבחור נכון, לתכנן נכון, להתקין נכון וכמובן כמובן לכוון נכון. 

הדרך הקלה והבטוחה היא להוציא סכום גדול ולקבל תוצאה גדולה ואין בזה שום דבר פסול - אל תבין אותי לא נכון! אבל זו לא הדרך היחידה וחשוב שתהיה מודע אליה היות ואנשים רבים בתחום הזה לומדים לצערי בעיקר בדרך הקשה ורק אחרי שהוצאו סכומי עתק מכיסם - מנסים להבין איפה נעשו הטעויות ולמה לא הושגו התוצאות. 

הסאב אלפיין שלך יתכן והיה מרוח כי הוא הותאם לתיבה לא נכונה ואם הותאם לתיבה מסויימת ע"י היצרן כנראה לא מוצר כזה שעונה על הציפיות שלך מלחתכילה ומכוון למטרה או לרמת תוצאה אחרת לגמרי - אותו סאב בתיבה אחרת יתכן ויפגע בדיוק לטעמך - גם זו דרך, אמצעי להשגת מטרה. 

הפוקאל - אכן האופי הבסיסי שלהם ללא כל עבודת DSP וידע כוונים - יסחבו באופן טבעי לכוון חד מידי. עבודה נכונה עם הסט הזה ואני יותר מבטוח שדעתך תשתנה מקצה לקצה. 

בעיני הדבר הכי יקר בתחום הזה - משהו שכסף פשוט לא יכול לקנות וכשיש אותו - אפשר לחסוך הרבה ממנו. 

זה ידע. 

אני מסכים עם רוב הדברים של LANOSFORCE ושל BEEKER, יחד עם זאת לדעתי יש להם מספר טעיות שאני מבקש לציין.

אכן, ניתן בסכומים יותר קטנים אם כי לא הפרשים גדולים, להגיע לתוצאות טובות באיכות השמע ברכב. להוציא הרבה כסף לא מחייב להגיע לתוצאה טובה !!

לרכוש דברים טובים ואיכותיים ולתת לאנשי מקצוע מעולים וישרים להתקין אותם, במקומות הנכונים ברכב, לבצע כיוון טוב על ידי מומחה בתחום, אז כן נקבל תוצאה מעולה. רוב הרכבים שבהם שמעתי סאונד מעולה ( אלכס-קדילק - אריק - EXSOUND ועוד, הציון עלה הרבה כסף !!

LANOSFORCE אכן ידע לא יסולא בפז, אבל ידע כן ניתן לרכוש בכסף !! כל יום וכל רגע אנשים רוכשים הרבה ידע בכסף !! כן כל אדם מקצועי בתחום מסויים הולך לעבוד בתחום הידע הקצועי שלו, ומקבל שכר. זמר/להקה עושה קונצרט/הופעה, אנשים קונים כרטיסים ונהנים מהכשרון וידע של האומנים !! אכן לזמן מוגבל, אבל הידע/הכישרון, מועבר לאחרים גם אם לזמן מוגבל.

אני לאחר הפקת לקחים בנושא ( דמי לימוד ) היתי מציע לכל מי שרוצה לשפר את הסאונד ברכב ואין לו ידע ( כמו במקרה שלי ) לפנות לאיש מיקצעי ( פרויקטור ) לבקש ממנו לבצע את הפרויקט לאחר שיוצגו מספר סטאפים של שמע, לקבל הצעת מחיר כולל השכר של הפרויקטור/מומחה, ולהחליט אם מעוניינים לשפר סאונד או לא !!

אני מתכוון לפרויקט הכולל הכל ( בניית קורות, איטום, רמקולים ומגברים,וכל הקשר בשיפור סאונד כולל גם הצד האסטטי ).  בדיוק כפי שלוקחים מעצב/מעצבת פנים לבית חדש או מחודש !!  

שוב אני חוזר וכותב, כן אני מאושר לאור השינוי ואיכות הצליל שהתרחש ברכבי לאחר החלפת הרמקולים BRAX.  אין לי כל עניין/רווח כספי כל שהוא, איני מומחה/ולא שופט תחרויות שמע. אני כותב את מה שאני שמעתי ואהבתי ברכבים שבהם מותקנות מערכות מעולות לדעתי בלבד !! 

אני מפרגן ומכבד אנשים שמוכנים להשקיע כסף וזמן להגיע לתוצאות מעולות ואיכותיות, לדעתי וגם לדעת רבים שדיברתי איתם !!

אדי - LANOSFORCE אין לי ספק בקשר לידע, ניסיון העצום והרב שלך בתחום האודיו ומערכות וכיוונים !! אני מאוד מאוד רוצה וסקרן לפגוש אותך ולשמוע את המערכת שלך.

אנא ממך, מתי שאתה רוצה תזמין אותי למספר דקות לפגוש אותך באופן אישי, כן לאפשר לי לשמוע איך נשמע המערכת שלך. תודה מראש על הזמנתך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, 

אין ספק שלהשקיע ממון בבעלי מקצוע עתירי ידע וניסיון - האחד בתחום ההתקנה והאחר בתחום הכיוונים ביחד עם השקעה בציוד קצה עליון -> הם ערובה להצלחה. אין ספק בכך ולא אטען אחרת. 

יש גם דרכים אחרות מאידך - כרגע אני פוסע על שתיהן אפשר לאמר. 

רכב אחד עם לא מעט ציוד קצה וציוד גבוה. 

רכב שני עם ציוד שרובו ENTRY LEVEL 

והגורם המבדל העיקרי בינם בסופו של דבר הוא - איך אני כוונתי כל אחד מהם. 

שני הרכבים לדעתי עם תוצאה מעולה - משניהם אני נהנה מאוד וכל אחד מהם מהנסיבות השונות שלו. 

אני בטוח שעוד יהיו לנו הזדמנויות להפגש, כרגע לאור המצב אני ממעיט בעשיה שכזו אך לאחר שהמצב הזה יעבור - שלח לי הודעה פרטית, תאם איתי ובהחלט תבוא ותשמע את שני הרכבים. 

ולגבי ידע - ברור, אני חי ומתפרנס מהידע שלי (איש הייטק) אבל אני גם משכיל את עצמי בעולם התחביב ובעיני הידע שיש לי, באופן אישי, בכוונים - שווה יותר מכל דבר שאשקיע בו בתחום הזה למעט התקנה טובה. 

ברגע שיש לך את היכולת לבצע בחירה מושכלת של רכיבים - אתה בעולם אחר. 

זה לא יחזיק מים לאף תחרות כמובן - שם אתה גם נמדד על הרבה גורמים אחרים מעבר לסאונד. 

אבל זה כל מה שאני צריך בכדי להנות. 

אבל דני - בוא נעזוב את הוויכוח הילדותי הזה שהכנסתי אותך אליו לרגע 

איפה התמונות? 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...