Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

עד עכשיו כאן זה לא איטליה. לנבא אי אפשר, אבל התנהלות הקהל וחוסר ההחלטיות של הממשלה עלולות להביא אותנו למצב דומה.

הנה מאמר יפה שלא מנסה לנבא כלום, אבל רומז היכן אנו עומדים כעת ומה המגמה. וגם מסביר מדוע צריך להיות ערני מאד ולהגיב מוקדם על ההתפתחויות. אחרי הסיפור של חבר הכנסת שאמר לסדצקי "אל תבלבלי אותנו עם נתונים" ברור מה המגמה, והיא לא טובה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Transporter כתב:

לא בטוח שממהרים לספר לנו איך מטפלים כי לפני שיוצאים בהצהרות רוצים לבדוק שזה בכלל שווה משהו

אבל בוודאות אתה רואה שקצב התמותה נהיה יותר איטי

גם המונשמים לא מטפסים אפילו שכבר חודשיים אין סגר

אז זה שילוב של טיפול יותר יעיל, אולי גם אלה שנדבקים הם כבר לא אלה שבאמת יכולים להגיע למצב קשה

מה יספרו לך? צריכים להוציא מחקר על זה, וזה אומר לבדוק לפחות לטווח זמן כלשהו + איגוד נתונים וסטטיסטיקה ואולי אפילו חלוקה לפי גיל

לכן אמרתי שצריך לחכות עוד זמן עד שנדע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, sperial כתב:

אחרי הסיפור של חבר הכנסת שאמר לסדצקי "אל תבלבלי אותנו עם נתונים" ברור מה המגמה, והיא לא טוב

אני לא אכנס שוב לויכוחים על תמותה, רקע החולים והגיל שלהם, אבל בערך בכל המדינות במערב היה גבול ליכולת של האזרחים להכיל סגר. באיטליה נמשכו הפרות בזמן שכבר היה ברור שאנשים מסביב מתים. גם בספדרד. בארה״ב חמושים יצאו לרחובות לאחרונה (עוד לפני גל ההפגנות) בדרישה לפתוח את הסגר.

במקרה הישראלי, סדצקי וגרוטו ״שרפו״ את עצמם, לצערי, כשברקע שרים וחברי כנסת נתפסו עושים מה שהם רוצים, גרוטו איכשהו יצא אחראי על האישור הקיקיוני לטדי שגיא ועוד. הם יכולים לטעון עד מחר שבזכות התגובה המהירה והסגר לא מתו כאן אלפי אנשים. כשהכל מלווה בקריצה גם מצידם, אז זה עוד יותר מחמיר את הבעיה הבסיסית - כמה כולם יכולים להכיל גזרות ברמה של סגר - גם בפן הנפשי וגם בפן הכלכלי.

ישראלים שונאים להרגיש פראיירים ואוהבים למתוח את הגבול של מה מותר ומה אסור כי ״אומת הסטארטאפ״. בהתחשב בזה, להודות בקול רם בזה שהגזימו בהערכות של מספר החולים ומתים האפשרי, למשל, זו נאיביות קיצונית. ואין איך להחזיר את הגלגל אחורה עכשיו.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז במקום להיות פריירים של גרוטו הם יהיו פראיירים של הנגיף. מי שישרוד יספר כמה הוא נהנה להיות חולה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל אפשר להגיד את זה על רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים. פראיירים של משכנתא. פראיירים של פקקים. של שירות בצבא. יש בהכל הרבה אמת ויש גם הרבה אפור.

אתה יכול להיות ציניקן עד מחר, אבל בהנחה שאתה לא באמת גרוטו, ואנחנו סתם מקשקשים חצי לכיף בפורום - אין לנו הרבה השפעה. מי שכן נמצא בפוזיציה של השפעה צריך, כנראה, גם לגלות אחריות ברמה של הבנה מי קהל היעד שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנהלות של הנשיא, ראש הממשלה ועוד כמה בכירים אכן היתה מחפירה.

העובדה שגרוטו וסדקי הובילו מהלך שהשיג את בלימת הקורונה צריכה לעמוד לזכותם. אבל יש בקהל מספיק טרנספורטרים שלא מבינים שהעובדה שהתוצאה החזויה לא התרחשה כיוון שהשפעת על מהלך המגיפה במצעים שנים (סגר, ריחוק חברתי, מסיכות, חקירותאפידמיולוגיות ובידוד).

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

העובדה שגרוטו וסדקי הובילו מהלך שהשיג את בלימת הקורונה צריכה לעמוד לזכותם. אבל יש בקהל מספיק טרנספורטרים שלא מבינים שהעובדה שהתוצאה החזויה לא התרחשה כיוון שהשפעת על מהלך המגיפה במצעים שנים (סגר, ריחוק חברתי, מסיכות, חקירותאפידמיולוגיות ובידוד).

מכיוון שעברנו 663 עמודים ולא כולם הבינו את המשפט המצוטט, אני מציע לא להגיב בכלל למי שלא מצליח להבין את המשפט הדיי פשוט הזה.

--------------------------------------------

בהתחשב שבמדינות דמוקרטיות אי אפשר להטיל סגר אחרי סגר, ואי אפשר סגר מאוד ממושך, יש קרדיט כלשהו, סימן-טוב ניצל אותו על ההתחלה.

האם היה עדיף בלי סגר למשוך עוד ואז להטיל סגר במועד אחר? או בלי סגר בכלל?

כמובן אף אחד לא יגיד את זה בפה מלא, אפילו לא בקריצה.

אני חושב שהוא צדק ועדיף סגר בהתחלה על פני סגר מאוחר יותר, עדיף סגר בתקופה שבה כולם עסוקים בנגיף, לומדים עליו, מפתחים דרכי טיפול, משכללים אותן, מחפשים תרופות, מפתחים חיסון.

אם הרווחנו ככה 2-3-4 חודשים זה המון במונחים האלה (אם יהיה חיסון בדצמבר אנחנו מדברים על פחות משנה מההתפרצות בווהאן, 2 חודשים זה שישית, 3 חודשים זה רבע, 4 חודשים זה שליש מכל התקופה הזו).

בהמשך לתרופה מבריטניה שמעתי היום רופא בריטי שאומר שזה נראה מבטיח, יש תוצאות טובות בגילאים הבעייתיים מבחינת הוירוס, אם הייתה להם את התרופה הזו לפני 3 חודשים עשרות אלפי חיים היו ניצלים.

זה בדיוק מה שהסגר כאן עשה, קנה זמן

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף סגר בתקופה שבה כולם עסוקים בנגיף, לומדים עליו, מפתחים דרכי טיפול, משכללים אותן,

ומייצרים/ רוכשים מספיק מסיכות ואמצעי מיגון גם לצוות הרפואי וגם לכלל אוכלוסיה.
(כמובן, המטרה היא לא לקשט איתם את הסנטר).
  • רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, זה לא סותר. אני מעריך את העבודה של גרוטו וסדצקי ושאר החברים שלהם. אני חושב שזה מאוד עצוב לקרוא חברים פה מלגלגים עליהם, ברמה של קללות בערך. וגם בטוח שטרנספורטרים היו מקללים אותם בכל מקרה. פשוט במקרה של תמותה המונית הם היו מאשימים אותם בתוצאה ההפוכה.

אבל בכירי משרד הבריאות גם טעו. פעם אחת כשהודו שהפריזו במספרים. פעם אחרת כשהצטיירו כמי שלא איכפת לו משום דבר חוץ ממודלים תאורתיים. וזו בעיה.

למען ההגינות, אני לא יודע מה הם היו יכולים לעשות יותר טוב או איך, ושוב, מאוד לא הייתי רוצה להיות במקומם בחודשים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

פעם אחת כשהודו שהפריזו במספרים. פעם אחרת כשהצטיירו כמי שלא איכפת לו משום דבר חוץ ממודלים תאורתיים.

ופעם אחרת אחרי שנתנו אישור כניסה ללא בידוד למישהו עם כסף וקשרים.

• אהבתי 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

מה שהם הובילו זה הרג של זבוב עם תותח. האם הם השיגו את המטרה?   כן.

האם אפשר היה לעשות את זה אחרת ולעשות חישוב של מסלול מחדש?   כנראה שגם.

גם לפסול טענות נגדיות בנימוק שהם לא "מבינים" זה יהיר ומתנשא.

הוירוס "משתולל" בעולם פחות מחצי שנה, אבל זה לא מפריע לך ולשאר נביאי הזעם לקבוע בבטחון שיש תופעות לוואי ארוכות טווח, שיהיה גל שני ולהמשיך להתעקש על 2% תמותה, כשיש לא מעט סימנים לכך שהתמותה (מסך הנדבקים) משמעותית נמוכה יותר.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, יבגניפ כתב:

ספריאל, זה לא סותר. אני מעריך את העבודה של גרוטו וסדצקי ושאר החברים שלהם. אני חושב שזה מאוד עצוב לקרוא חברים פה מלגלגים עליהם, ברמה של קללות בערך. וגם בטוח שטרנספורטרים היו מקללים אותם בכל מקרה. פשוט במקרה של תמותה המונית הם היו מאשימים אותם בתוצאה ההפוכה.

אבל בכירי משרד הבריאות גם טעו. פעם אחת כשהודו שהפריזו במספרים. פעם אחרת כשהצטיירו כמי שלא איכפת לו משום דבר חוץ ממודלים תאורתיים. וזו בעיה.

למען ההגינות, אני לא יודע מה הם היו יכולים לעשות יותר טוב או איך, ושוב, מאוד לא הייתי רוצה להיות במקומם בחודשים האלו.

להגנתם (או לא) הזגזוג הזה בעמדות ובדעות התרחש בהרבה מאוד מדינות לדוגמא ארה"ב ואפילו ארגון הבריאות העולמי שינה גרסאות כמה וכמה פעמים. אנחנו נוטים לחשוב שכולם פועלים לפי אינטרסים טהורים של "שמירה על בריאות הציבור", אבל לצערי זה לא ככה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העניין הוא הצורך ללמוד תוך כדי תנועה ובעיקר ממה שקורה במדינות אחרות.

הסיפור של טדי שגיא עדיין לא ברור, אבל כנראה שפורסם רק חצי הסיפור ויש גרסה שטוענת שהלחך היה תקין לחלוטין. אבל פעם שמישהו מוציא סיפור כזה לעיתונות קשה מאד לתקן את הרושם, גם אם הוא שגוי.

בניו זילנד היה עכשיו ארוע דומה עם שתי התיירות הבריטיות, מענייח אם שם ייערפו ראשים. אני מסןפק אם כך ייעשה.

עדיין, התלונה העיקרית שלי היא לפוליטיקאים שלא היו מסוגלים לשלוט ביצריהם, ובמקום לשחרר את הסגר באופן מבוקר עם מעקב הדוק ויעדים ברורים הכריזו "צאו ותהנו" והפסיקו כל בקרה ואכיפה. הסיפור של האיחור החקיקה אתמול אומר הכל, מבחינת הפוליטיקאים הכל נגמר ולא אכפת להם שהמספרים מספרים סיפור אחר. נראה לי שהם מריחים בחירות קרובות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, vladclar כתב:

ומייצרים/ רוכשים מספיק מסיכות ואמצעי מיגון גם לצוות הרפואי וגם לכלל אוכלוסיה.
(כמובן, המטרה היא לא לקשט איתם את הסנטר).

צודק, גם את זה צריך להוסיף

לפני 32 דקות, David32 כתב:

ופעם אחרת אחרי שנתנו אישור כניסה ללא בידוד למישהו עם כסף וקשרים.

אני גם חשבתי ככה בהתחלה, אבל אם כל המידע שפורסם נכון, הם לא עשו משהו לא בסדר.

יש פרוטוקול של כניסה למי שהיה חולה, כולל בדיקה שלילית בחו"ל ובדיקה שלילית בארץ (צ'ק) ואפילו בדיקה סרולוגית (צ'ק).

ואם זה נכון שאישרו לו אירוע משפחתי מצומצם אז הם היו בסדר גמור (שכן הוא כבר חלה במחלה, אבל אין לו וירוס פעיל במערכת כרגע).

במקרה כזה היחיד שיועלה כקורבן למזבח יהיה איזה עוזר של עוזר של טדי שגיא ששלח מייל וביקש אירוע משפחתי מצומצם ובפועל היה אירוע לא משפחתי ולא מצומצם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוהל לא קשור לארוע מצומצם אלא לעצם הכניסה לארץ.

המסיבה במגדל היא עניין אחר, דווקא שם נראה שמוותרים למקושרים. וזה לא גרוטו אלא משטרת ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...