Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, David32 כתב:

אז בעצם לפי הממוצע שלך, שכיר משתכר ממוצע מ70K בשנה, שהם 5.8K בחודש, כשלפי מחשבון שכר נטו, מ 10K יוצא נטו 7.7 בחודש, יעני 2K יותר. בממוצע

ולכן החלטת, בכול הממוצע הזה, שבממוצע טרנספורטר משלם יותר מיסים משכיר, בממוצע.

ואני צריך להראות לך, איפה הטעות בחישוב שלך, בממוצע.

אז בממוצע, יש גם את הצריכה הממוצעת של השכיר הממוצע, שמוציא סכום ממוצע במיסים ממוצעים עקיפים. בממוצע. לא יודע מה יוצא ממוצע המס מזה, אבל בממוצע, זה מצמצם את ההפרש של ה 2K הממוצעים לגמרי.

חזרתי בממוצע מספיק פעמים על ממוצע החישוב שלך כדי שתראה בממוצע איפה הטעות הממוצעת ולמה בממוצע החישוב הזה לא שווה יותר מדי, אחרת בממוצע להיות מומחה ממוצע במיסוי ממוצע היה בממוצע ממש קל.

בממוצע.

בחייאט, כבד את מי שאתה מדבר איתו. רוצה? תביא נתונים על ההכנסות של המדינה ממס הכנסה משכירים ומעצמאיים. אני הבאתי את זה לפני כמה וכמה עמודים וביקשתי שיתקנו אותי. למה לא קפצת לתקן?

הנה, קח לינק:

אני מוכן לשמוע ולראות נתונים נכונים בנושא. אשנה את דעתי בקלות ברגע שתראה לי נתונים ולא חישוב בעזרת ממוצע.

בחייאט - אתה יודע כמה זה קשה לטאטא את הכניסה לבית  ולכתוב בו זמנית. 

ב 18/4 אתה כתבת את הודעה 4634 , ביקשת תגובה - קיבלת ממני מחמאות  בתגובה 4639 .

לא הבנתי מה לא הסתדר לך בדיוק.

שכיר ממוצע מקבל 120 אלף שנתי  - אתה מצאת שאחרי מס הכנסה יוצא לו נטו 7.7 חודשי שהם 92,000 ש"ח שנתי .

אם הוא בוחר לבזבז אותם - אז הוא יקנה מוצרים וישלם בממוצע 17% מע"מ (על דלק הוא ישלם יותר) שהם עוד כ 16 אלף ש"ח מיסים 

אז שכיר ממוצע משלם 28 אלף ש"ח מס הכנסה + 16 אלף ש"ח מע"מ על מוצרים שהוא קונה. 

אבל!!  משפחה ממוצעת מקבלת שירותים מהמדינה ששווים 50K לשנה לאזרח (כולל הילדים).

כפי שכתבתי לך מערכת המיסוי בארץ לא פשוטה, אבל כמו בכל העולם היא מורכבת משני חלקים עיקריים.

מיסוי על ההכנסה ומיסוי על ההוצאה. 

לפני 1 דקה, David32 כתב:

רואי חשבון / יועצי מס, אנא הביא נתונים לגבי תשלום המיסים של עצמאיים מול שכירים.

איזה נתון אתה רוצה?

כאלה ?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3826225,00.html

image.thumb.png.71aea16d764a6ea9ff7ec6d2832aecd1.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, arturkopit כתב:

איזה גבר אתה.

מה דעתך על לפרסם על עוד כמה תאוריות קונספירציה טראמפ VS סין VS משרד הבריאות?הרבה זמן לא פירסמת.

שוב,כל מה שכתבת פה זאת דעה שלך.

בינתיים אתה רק כותב מגילות,אני עדיין מחכה להוכחה שתגבה את כל מה שאתה כותב.

אני גם רוסי אל תיעלב. סתם צוחק. אבל תודה שאצלנו בתעסוקה זה או הייטק או הובלות. אני בעולם תוכן של מיסים ואני אומר לך אני כמו חד קרן במקצוע הזה אין כמעט דוברי רוסית שהלכו לתחום הזה. אולי פגשתי 1-2 בכל הקריירה שלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני גם רוסי אל תיעלב. סתם צוחק. אבל תודה שאצלנו בתעסוקה זה או הייטק או הובלות. אני בעולם תוכן של מיסים ואני אומר לך אני כמו חד קרן במקצוע הזה אין כמעט דוברי רוסית שהלכו לתחום הזה. אולי פגשתי 1-2 בכל הקריירה שלי. 

לא מבין מה יש להעלב ממישהו אנונימי שמפרסם תגובה באיזה פורום...ולא,אני לא רוסי.

מוזר,לא מבין איך הצלחת לפגוש רק 2 רו"ח רוסים כל הקריירה שלך.לא מבין למה אתה צריך לצמצמם את יוצאי בריה"מ ל2 תחומים בלבד,ולהתפלא שאם הם מתעסקים במשהו אחר זה חד קרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, korola כתב:

איזה נתון אתה רוצה?

כאלה ?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3826225,00.html

לא כאלה, כי כאלה מחלקים את העיניין המיסים לעשירונים. והדיון הוא לא על עשירונים אלא על שכירים מול עצמאיים.

כי גם אני כשכיר נמצא (או יכול להימצא) בעשירון העליון (או לפי הכתבה שלך בתשיעי).

באמת. תירגע, תמצא נתונים לגבי עצמאים מול שכירים, שזה מה שאני חיפשתי בהודעה שלי שציטטתי ואתה יודע את זה.

יותר מזה, ההודעה שלך מספר 4639 שונה בטון שלה (הרבה יותר נחמד), ופחות מתאימה לחישוב הממוצע שלך (שגם ככה לא רלוונטי). 

ויותר מזה, בהודעה הזאת אתה בעצמך אומר ש:

ציטוט

מה ששחר לא יודע הוא שבחישוב שנתי מס הכנסה של השכירים הוא בערך פי 7 ממס ההכנסה שהעצמאים משלמים.

וגם:

ציטוט

את מס הצריכה (מע"מ) המדינה הסמיכה את החברות והעסקים המורשים לגבות עבורה מכל מה שהם מוכרים. 

הדיון הזה התחיל מההודעה הזאת שלי:

ציטוט

גם הוא, אלא אם כן הוא מובטל או עובד בשכר מינימום, משלם מיסים.

כבר ביקשתי ממך שתוכיח שעסקים משלמים יותר מיסים מאשר שכירים, בינתיים לא עשית את זה.

ובסוף הודעה מספר 4639 מחזקת אותה.

על מה אתה מתווכח אם אתה מסכים איתי?

לא מבין.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Transporter כתב:

עכשיו בלי צחוק

אחרי שראית כמה הוא התעלם מכל דעה, מכל מודל  שלא בא מפי סדצקי

אתה לא חושב שאם מנכל משרד הבריאות יהיה רופא \ פרופסור \ מישהו שבא מתוך המערכת

הוא יגיע עם ראש הרבה יותר פתוח?

אחרי הכל ראית את הכתבה על מנכל הדסה. תחשוב שהיו לוקחים רק 20% ממה שהוא הציע, היינו במקום הרבה יותר טוב.

בדרך כלל זה הפוך- למי שבא מתחום כלשהו מאוד קשה לבוא עם ראש פתוח ולקבל עצות מאנשים באותו התחום.

הסבירות הגבוהה ביותר היא שמישהו מהתחום יבוא עם הדעה שלו ויישם אותה, בעוד שמישהו לא מהתחום כל הזמן יבדוק את עצמו ויבקש עוד ועוד דעות ורעיונות.

לכן, עדיף שמנהלים יהיו טובים בלנהל- לדעת לקבל החלטות על פי הקלט שהם מקבלים מהגורם המקצועי ולהוריד אותן לשטח. מנכ"ל זה מקצוע בדיוק כמו רו"ח ומתכנת. הידע והניסיון בניהול חשובים הרבה יותר מידע מקצועי בתחום הרלוונטי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Transporter כתב:

אנשים הייטק מבינים עניין ולא היו מדברים ככה

אתה אפילו לא יודע לכמה אנשי הייטק פנית לאורך השרשור הזה

לפני 40 דקות, David32 כתב:

לפני 40 עמודים ליאור חפר לך על איך אתה צינור של תשלום המעמ מהלקוחות שלך לממשלה. מהלקוחות -> ממשלה. אתה בדרך. מוזמן לחזור ולקרוא שוב ואולי תבין

ויתרתי, שיבלע את המע"מ, זה הרי רק עניין של זמן עד שהפעולה הזו לבדה תבלע לו את העסק.

העולם מתחלק לפיקחים - שלומדים מטעויות של אחרים, לחכמים - שלומדים מטעויות של עצמם, ולטיפשים שלא לומדים גם מהטעויות של עצמם.

כבר הבנו שפיקח הוא לא, הוא מסרב ללמוד מטעויות של אחרים.

אם הוא חכם אז בעסק השני הוא ילמד לא לבלוע מע"מ.

@korola אתה זוכר שבעשירונים יש גם שכירים כן?

אתה גם זוכר שחלוקה לעשירונים זה לפי הכנסות של תא משפחתי כן?

Carry on

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

@korola אתה זוכר שבעשירונים יש גם שכירים כן?

אתה גם זוכר שחלוקה לעשירונים זה לפי הכנסות של תא משפחתי כן?

Carry on

ועדיין, העשירונים העליונים משלמים את כל המיסים. 

למרות שזה לא נראה ככה, מערכת דמוקרטית עובדת על ערבות הדדית,

לרוב 50% מהאוכלוסייה חייה ברמת חיים הרבה יותר גבוהה ממה שהיא מסוגלת לייצר לעצמה. 

בממוצע כל עובדי ההי-טק מייצרים הכנסה/מסים/תוצר הרבה  יותר גבוהה ממה שהם צורכים, נכון התמזל מזלם (או חוכמתם) להיות עובדים בטכנולוגיה העלית,

אבל לרוב מתרגמים את ההצלחה שלהם למיסים שנופלים כמו גשם על אוכלוסייה אחרת. 

זה לא מפריע לאוכלוסייה האחרת לבכות ולבקש שיתנו להם עוד, ולקנא ברכב הצמוד או בטלפון על חשבון המעביד.

נכון יש בעיה עם חוק עידוד השקעות הון , לפעמים מפספסים שם בענק. לפעמים נותנים הטבות של מיליונים.

לא הכל מושלם, אבל דווקא בעיתות משבר אני בעד כן לפזר כספים על כולם, וכן אם צריך לתת יותר למי שנתן יותר בעבר אז צריך. 

בכל מקרה כולנו בחרא הזה ביחד, יש יותר מידי ערפל ובכלל לא ברור מה הולך להיות קדימה, 

מי שמסתכל רק על המספרים בארץ ומזה מסיק מסקנות הוא אידיוט. 

חייבים לבחון את מה שקורה בכל העולם, אנחנו יותר מושפעים מהעולם מאשר מעוד 100,000 מתים בארץ 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפרוש אני ואשתי שנינו היום שכירים ונמצאים בעשירונים העליונים

מה זה אומר - שההסתכלות שלך הייתה פשוט לפי חלוקה לא נכונה, במקום לחלק לפי עשירונים אתה צריך לחלק לפי שכירים ועצמאיים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, BarryG כתב:

בדרך כלל זה הפוך- למי שבא מתחום כלשהו מאוד קשה לבוא עם ראש פתוח ולקבל עצות מאנשים באותו התחום.

הסבירות הגבוהה ביותר היא שמישהו מהתחום יבוא עם הדעה שלו ויישם אותה, בעוד שמישהו לא מהתחום כל הזמן יבדוק את עצמו ויבקש עוד ועוד דעות ורעיונות.

לכן, עדיף שמנהלים יהיו טובים בלנהל- לדעת לקבל החלטות על פי הקלט שהם מקבלים מהגורם המקצועי ולהוריד אותן לשטח. מנכ"ל זה מקצוע בדיוק כמו רו"ח ומתכנת. הידע והניסיון בניהול חשובים הרבה יותר מידע מקצועי בתחום הרלוונטי.

דווקא לאורך כל התקופה הזאת הרבה מנהלי בתי חולים וכו פרסמו שיתופי פעולה שלהם עם רופאים \ פרופסורים  \ מנהלים אחרים וכולם עזרו אחד לשני

כשאתה בא מהתחום אתה מבין מה אתה עושה

כשאתה לא מבין שום דבר, אתה צריך להסתמך על מי שהכי קרוב אלייך לטוב ולרע

וזה מה שהוא עשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה מנכ"לים/מנהלים שהם לאו דווקא בעלי ידע מוקדם בתחום בו הם באים למנכ"ל (לראיה איך הם עוברים בין חברות שלא בהכרח יש ביניהן זיקה כלשהי). כמו שברי אמר מנכ"ל צריך לדעת למנכ"ל.

אם לתפקיד הספציפי של מנכ"ל משרד הבריאות צריך מישהו עם רקע ברפואה זה עניין אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

כפרוש אני ואשתי שנינו היום שכירים ונמצאים בעשירונים העליונים

מה זה אומר - שההסתכלות שלך הייתה פשוט לפי חלוקה לא נכונה, במקום לחלק לפי עשירונים אתה צריך לחלק לפי שכירים ועצמאיים.

זהו סיימתי לנקות , לשטוף כלים, לסדר .. עכשיו אפשר לחזור לפה.

השאלה איך אתם רוצים לחלק?  כי ברור לכולנו שיש יותר שכירים מעצמאים נכון? 

לפי הנתונים שרשות המיסים פרסמו לאחרונה - יש כ 600 אלף עצמאיים במדינה.

בפעימה הראשונה שהוגבלה עד להכנסה חייבת של 240 אלף שנתי נכנסו רק 200 עצמאיים. 

כלומר יש 400 אלף עצמאיים שההכנסה החייבת שלהם מעל 20 אלף לחודש . 

אז ברור לכולם שממוצע ההכנסה של 600 אלף העצמאיים היא מעל 14,000 ש"ח ? 

אני אסביר - אם ניקח רק את ה 400 אלף ונניח שהם מרוויחים בדיוק 20,000 לחודש, ושאר ה 200,000 מרווחים רק שקל אחד.

נקבל ממוצע של 14,000. 

אז ברור שה 600,000 עצמאים מרווחים בממוצע שכר שגבוה מ 14,000 לחודש. 

ומה עם השכירים , אה, זה קל, יש נתון שכר ממוצע בישראל - לדעתי הוא 10,500 ש"ח לחודש. 

אז העצמאי הממוצע משלם יותר מס הכנסה משכיר ממוצע. 

אבל יש הרבה יותר שכירים ,- כמה ? לא יודע היו מעל מיליון בחל"ת ועדיין לא הגענו ל 50% אבטלה. 

אז יש הרבה יותר שכירים מעצמאיים , אז אולי בסה"כ כל השכירים ביחד משלמים יותר מס מכל העצמאים ביחד.

אבל הרבה שכירים עובדים אצל אותו עצמאים , אלו שכירים שלא בנויים לקחת סיכונים , אין להם את המעוף לפתוח קונדיטוריה,

אם לפתוח  חנות , או מאפייה, או מוסך, אז העצמאי מביא את הביצים הגדולות שלו, קונה ציוד במאות אלפי שקלים 

שוכר חנות או מתחם , ומעסיק 5-10 עובדים.

אותו בעל מוסך שהביא את הביצים שלו מהבית , מצליח לגלגל מחזור של 150,000 ש"ח. 

לשלם שכר של 10,000 ל 7 עובדים , לשלם שכירות חשמל, ציוד וכדומה .

אז מתוך המחזור של ה 150,000 שהוא מייצר בחודש, המדינה מקבלת מעל 60,000 מיסים.

האם זה השכירים שלו שמשלמים?  או המע"מ שהלקוחות שילמו על העובדה שלו ?

או מה? 

איך אתה רוצה לחלק את המיסים של העצמאיים והשכירים ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

זהו סיימתי לנקות , לשטוף כלים, לסדר .. עכשיו אפשר לחזור לפה.

השאלה איך אתם רוצים לחלק?  כי ברור לכולנו שיש יותר שכירים מעצמאים נכון? 

לפי הנתונים שרשות המיסים פרסמו לאחרונה - יש כ 600 אלף עצמאיים במדינה.

בפעימה הראשונה שהוגבלה עד להכנסה חייבת של 240 אלף שנתי נכנסו רק 200 עצמאיים. 

כלומר יש 400 אלף עצמאיים שההכנסה החייבת שלהם מעל 20 אלף לחודש . 

אז ברור לכולם שממוצע ההכנסה של 600 אלף העצמאיים היא מעל 14,000 ש"ח ? 

אני אסביר - אם ניקח רק את ה 400 אלף ונניח שהם מרוויחים בדיוק 20,000 לחודש, ושאר ה 200,000 מרווחים רק שקל אחד.

נקבל ממוצע של 14,000. 

אז ברור שה 600,000 עצמאים מרווחים בממוצע שכר שגבוה מ 14,000 לחודש. 

ומה עם השכירים , אה, זה קל, יש נתון שכר ממוצע בישראל - לדעתי הוא 10,500 ש"ח לחודש. 

אז העצמאי הממוצע משלם יותר מס הכנסה משכיר ממוצע. 

אבל יש הרבה יותר שכירים ,- כמה ? לא יודע היו מעל מיליון בחל"ת ועדיין לא הגענו ל 50% אבטלה. 

אז יש הרבה יותר שכירים מעצמאיים , אז אולי בסה"כ כל השכירים ביחד משלמים יותר מס מכל העצמאים ביחד.

אבל הרבה שכירים עובדים אצל אותו עצמאים , אלו שכירים שלא בנויים לקחת סיכונים , אין להם את המעוף לפתוח קונדיטוריה,

אם לפתוח  חנות , או מאפייה, או מוסך, אז העצמאי מביא את הביצים הגדולות שלו, קונה ציוד במאות אלפי שקלים 

שוכר חנות או מתחם , ומעסיק 5-10 עובדים.

אותו בעל מוסך שהביא את הביצים שלו מהבית , מצליח לגלגל מחזור של 150,000 ש"ח. 

לשלם שכר של 10,000 ל 7 עובדים , לשלם שכירות חשמל, ציוד וכדומה .

אז מתוך המחזור של ה 150,000 שהוא מייצר בחודש, המדינה מקבלת מעל 60,000 מיסים.

האם זה השכירים שלו שמשלמים?  או המע"מ שהלקוחות שילמו על העובדה שלו ?

או מה? 

איך אתה רוצה לחלק את המיסים של העצמאיים והשכירים ? 

ומי משלם לאותו בעל מוסך כשהוא לא יכול לעבוד? מי משלם לבעלים של הדוכן פלאפל כשהוא עם חום בבית ואי אפשר לפתוח את הדוכן?

מי משתתף איתו בפנסיה?

בדמי הבראה?

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

ומי משלם לאותו בעל מוסך כשהוא לא יכול לעבוד? מי משלם לבעלים של הדוכן פלאפל כשהוא עם חום בבית ואי אפשר לפתוח את הדוכן?

מי משתתף איתו בפנסיה?

בדמי הבראה?

זאת תורה שלמה,

לפעמים יש במוסך 2 שותפים , המוסך ימשיך לעבוד כרגיל גם אם אחד השותפים חולה.

כל עצמאי צריך לדאוג שיהיה גם עובד בכיר, אבל אם בעל העסק מתנהל כ OMS , או כמו מלכת הדבורים. 

אז הוא אכן נשאר בודד בצמרת והכל נופל עליו. 

אבל גם אתה הצהרת פה לפני כמה עמודים שיש לך כמה צוותים , כך שיש פעילויות שיכולות לעבוד גם שאתה חולה.

אבל!!  משבר הקורונה זה משהו שלא היה קודם , המסעדה נסגרה גם למי שהכין מספיק מנהלי משמרת שיכולים לתפעל את המסעדה לבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אתה אפילו לא יודע לכמה אנשי הייטק פנית לאורך השרשור הזה

מה זה הייטק ? האם חברה שמייצרת פילטר מזגן עם פחם אקטיבי ותיכנון המוצר נעשה  בעזרת תוכנת תיב"מ סולידוורקס היא חברת הייטק ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...