Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אז שוב אני אומר, בשיגרה מה שאתה אומר נכון, אבל אנחנו מדברים על תקופת קורונה שביום אחד העסק שלך פשוט נסגר
וזאת הסיבה שרשות המיסים דחתה את התשלומים זה בגלל שהביאו שעסקים הגיעו למצב שיש 0 הכנסות 
וצריך לסגור חשבונות כמו שכירות, תשלומים וכו'
אז דחו את המעמ
נתנו מענקים
ועכשיו יש כסף לשלם את ההוצאות ולשלם את המעמ

להגיד "תשימו בצד כסף למעמ" זה יפה מאוד
אבל כשמגיע הראשון לחודש ויש לך המון הוצאות לשלם ו 0 הכנסות אתה תצטרך לקחת מהכסף הזה
או פשוט לא לשלם הוצאות...
אז במקום שהמדינה תתעסק בתביעות של עסקים שלא שילמו הוצאות- דחו את המעמ והזרימו כספים

אמנם אני לא גובה מע"מ אבל מכיוון שאני מוציא תלושי משכורת אני מוריד מס הכנסה מהתלושים ושולח למדינה, יש לנו גמישות מסויימת ואני יכול לדחות תשלום אבל במידה ואני חייב $70k שזה סדר גודל של חודשיים וחצי - שלושה חודשים, מדובר בעבירה פדרלית ואני יכול להכנס לכלא לתקופה לא קצרה.

מע"מ זה על אותו המשקל, זה לא כסף של בעל העסק, הוא פשוט Middle man, אם תגנוב מהמדינה אתה תאכל הרבה חרא. ואי תשלום שווה ערך לגניבה.

פה לפחות מתחשבים בעסקים בתקופה הזאת.
א. קיבלתי צ'ק אישי של $1200
ב. קיבלתי מענק לעסק של $10k
ג. קיבלתי הלוואה של $120k, הכסף שינוצל לתלושי משכורת (כולל מיסים שאני משלם על התלושים) יהפוך למענק, את היתרה אצטרך להחזיר ב24 תשלומים ועם ריבית של אחוז אחד.

סתם להאיר לכם איך זה מתנהל פה.

נכון להרגע העסק שלי חזר לפעילות מלאה ויש מבול של פניות מלקוחות חדשים, אני מוצא את עצמי עובד עד 22-23 בלילה.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

• רעיון טוב! 2

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, בנצי כתב:

אמנם אני לא גובה מע"מ אבל מכיוון שאני מוציא תלושי משכורת אני מוריד מס הכנסה מהתלושים ושולח למדינה, יש לנו גמישות מסויימת ואני יכול לדחות תשלום אבל במידה ואני חייב $70k שזה סדר גודל של חודשיים וחצי - שלושה חודשים, מדובר בעבירה פדרלית ואני יכול להכנס לכלא לתקופה לא קצרה.

מע"מ זה על אותו המשקל, זה לא כסף של בעל העסק, הוא פשוט Middle man, אם תגנוב מהמדינה אתה תאכל הרבה חרא. ואי תשלום שווה ערך לגניבה.

לא הבנתי את כל המבוא עם הדרמות והמוזיקת רקע המלחיצה

מה אתה חושב, שראש רשות המיסים לא מודע לזה שעסק שהפסיק לעבוד ב 10.3 יגיע ל 15.4 ויהיה לו בעיית תזרים ?

ראש הממשלה לא מודע לזה ?

גם ילד בן 18 שסיים 3 יח' מתמטיקה מבין שעסק שחייב לשלם תשלומים אבל במקביל עצרו לו את ההכנסות  (עובדים\ספקים\צ'קים\מעמ\שכירות) יתקשה לשלם לכולם.

מה אתה חושב, שסתם עצרו את ההוצאה לפועל ? 

אז בעל עסק ישלם את המעמ, אבל יגיע לראשון לחודש ולא ישלם שכר דירה, לא ישלם לספקים ויגיע לבית משפט  והמדינה תצטרך להחליט מה לעשות איתו.

עובדתית המדינה הבינה את הבעיה, לא רצתה שזה יקרה, ביקשו לא לבטל צ'קים ולכן דחו תשלומי מיסים ונתנו מענקים שהגיעו מאוד מאוחר.

טחנו את הנושא הזה לפני חודש וחצי, אתה הגעת באיחור כמו המענקים של הפעימה השניה, אין טעם לטחון את זה שוב כי התשובות לא ישתנו

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, בנצי כתב:

מדובר בעבירה פדרלית ואני יכול להכנס לכלא לתקופה לא קצרה.

לפחות תוכל לנוח ולא לעבוד 18 שעות ביום וגם תקבל אוכל חינם ומקלחת חמה.

תהייה חזק.

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • מעניין 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את כל המבוא עם הדרמות והמוזיקת רקע המלחיצה
מה אתה חושב, שראש רשות המיסים לא מודע לזה שעסק שהפסיק לעבוד ב 10.3 יגיע ל 15.4 ויהיה לו בעיית תזרים ?
ראש הממשלה לא מודע לזה ?
גם ילד בן 18 שסיים 3 יח' מתמטיקה מבין שעסק שחייב לשלם תשלומים אבל במקביל עצרו לו את ההכנסות  (עובדים\ספקים\צ'קים\מעמ\שכירות) יתקשה לשלם לכולם.
מה אתה חושב, שסתם עצרו את ההוצאה לפועל ? 
אז בעל עסק ישלם את המעמ, אבל יגיע לראשון לחודש ולא ישלם שכר דירה, לא ישלם לספקים ויגיע לבית משפט  והמדינה תצטרך להחליט מה לעשות איתו.
עובדתית המדינה הבינה את הבעיה, לא רצתה שזה יקרה, ביקשו לא לבטל צ'קים ולכן דחו תשלומי מיסים ונתנו מענקים שהגיעו מאוד מאוחר.
טחנו את הנושא הזה לפני חודש וחצי, אתה הגעת באיחור כמו המענקים של הפעימה השניה, אין טעם לטחון את זה שוב כי התשובות לא ישתנו

תגיד לי מה הבעיה שלך?
מה אתה חושב?
מה אתה חושב?
מה אתה חושב?

אתה נשמע כמו חתיכת תקליט מגוחך עם שריטה ענקית.

אני קיבלתי את ההלוואה של הPPP לפני שלושה ימים בדיוק, אני מחזיק 37 עובדים בעסק.
הקורונה וכל החרא שמסביב זאת לא בעיה ישראלית נטו, אני הבנתי דיעה לגבי המס בהשוואה למקום שבו אני נמצא, מפריע לך? תדפדף הלאה.

זאת חתיכת בעיה שאני רואה רק בפורומים ישראלים, מישהו מגיב בשרשור ומקבל הרגשת בעלות מסויימת, חצוף.

אישית אני חושב שלא אמור להיות שום תירוץ לאי תשלום מע"מ אבל צריכה להיות הבנה מצד הגופים הנוגעים בדבר.

מאחל לך כל טוב ומקווה שתגיע לחוף מבטחים, לא בריא לשחות בים של מרמור.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי,

אני בדרך כלל לא עושה את זה לאנשים, אבל לפי הסכומים שקיבלת ניתן לראות שאתה רעש וצלצולים ללא שום כיסוי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר, אני לא מנפנף באיבר שלי.

1200 זה מה שכל תושב קיבל בדואר.

10000 זה המקסימום של המענק EIDL.

ה120000 זה משהו שיעזור ולפה אתה נופל עם ההבנה הלקוייה שלך, הסכומים למעלה הם סטנדרט, ה120 זה הסכום אותו ביקשתי, למה רק 120? מכיוון שיש לי 8 שבועות של משכורות לשלם עם הכסף הזה על מנת שהוא יהיה מענק, העסק שלי עדיין עובד, יש לי תזרים מזומנים בריא, זה מסייע, לא רואה את זה כקרש הצלה ואני מתייחס לזה כהלוואה עסקית עם ריבית נמוכה, אם חלק מהסכום יהפוך למענק ברכה, אם לא, אני אשלם בחזרה בהתאם להסכם שלי עם הבנק.

רואה חשבון טוב מייעץ לא לקפוץ מעל הפופיק.

בנוסף, למה לי לבקש את מלוא הסכום לו הייתי זכאי (כ300k) אם אני יכול להשתמש בהרבה פחות?

ואתה יודע איך הסכום מחושב? אולי תסביר לנו?

הרי כלל הבסיס הוא שלוקחים את המשכורות שאני משלם ב10 שבועות וזה הסכום שלו אתה זכאי.

אז כן, אני מלא באוויר, בן 35, מנסה לנהל עסק וחושב קדימה, לא רוצה צרות מיותרות.

לגבי מי שאני אין לי שום צורך להוכיח, בינתיים יש לי אוסף של כלי רכב ואפילו קניתי בית בסן חוזה אז אני חושב שאני די בסדר.

• רעיון טוב! 2

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאתה חלילה צריך להוכיח לי משהו, אבל תודה שאיששת מחדש תפיסת עולם שמלווה אותי כבר שנים רבות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה. פשוט הזכרת לי פתגם שפעם שמעתי מפיו של עורך דין באחד הסרטים האהובים עלי על "משפט הקופים". כל החיים הבוגרים שלי אני לומד כמה המשפט הזה הנכון. 

ברגע שכתבת את הסכומים ישר קלטתי. (ולא, לא ככה מחשבים) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, אתה לא נחשב בתור essential business? כי אני יודע שבחלק מהמקומות ניצלו את הקורונה לבניה, גם לא של תשתיות.

אולי זה תלוי מחוז.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין ארה"ב לישראל הוא..  

שכל סיוע או כסף שישראל תוציא על האזרחים שלה - אז אזרחי ישראל יצטרכו לשלם אותו בעתיד.

בארה"ב כל כספי הסיוע שהם מוציאים , זה על חשבון העתיד של העולם... ככה זה. 

ודווקא אני הייתי לוקח מהפוסטים של בנצי את הנקודה החשובה באמת.

אם אתה עסק בריא ויציב  (כמו מדינת ישראל) אז אתה לא קופץ מעל הפופיק, ולא מחלק מענקים כאילו אין מחר.

אבל אם העסק שלך גם ככה על הקרשים (ארה"ב) , אז אין שום בעיה לחלק כספים כאילו אין מחר. 

מקסימום הנושים (הסינים) יפשטו את הרגל.

שימו לב שאיך פה באוף טופיק הקטן שלנו , הפוקוס עבר מהמחלה הרפואית למחלה הפיננסית. 

גם באתרי החדשות בעולם זה קורה, עוברים לדון בהשלכות הכלכליות... ופה טוחנים עד דק את הגישה השוודית,

ההקרבה שלה בתחום הרפואי לא עוזר לה בשלב הכלכלי. 

בעתיד עוד כולם ישבחו את זה שהיה לנו כלכלן שאחראי על המשבר בשלב הרפואי שלו

עריכה אחרונה על ידי korola
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, בנצי כתב:

תגיד לי מה הבעיה שלך?
מה אתה חושב?
מה אתה חושב?
מה אתה חושב?

אתה נשמע כמו חתיכת תקליט מגוחך עם שריטה ענקית.

אני קיבלתי את ההלוואה של הPPP לפני שלושה ימים בדיוק, אני מחזיק 37 עובדים בעסק.
הקורונה וכל החרא שמסביב זאת לא בעיה ישראלית נטו, אני הבנתי דיעה לגבי המס בהשוואה למקום שבו אני נמצא, מפריע לך? תדפדף הלאה.

זאת חתיכת בעיה שאני רואה רק בפורומים ישראלים, מישהו מגיב בשרשור ומקבל הרגשת בעלות מסויימת, חצוף.

אישית אני חושב שלא אמור להיות שום תירוץ לאי תשלום מע"מ אבל צריכה להיות הבנה מצד הגופים הנוגעים בדבר.

מאחל לך כל טוב ומקווה שתגיע לחוף מבטחים, לא בריא לשחות בים של מרמור.

אף אחד לא חושב שהבעיה רק שלי

אתה תוקף ומבלבל לנו את המוח על נושא שנטחן פה לפני חודש וחצי וכבר טופל. כמו שעכשיו יבוא ומישהו ויתחיל להתלונן על החרדים שבפסח לא היו בבידוד ולחפור על זה, בלי לקרוא מה קדם להודעה שעליה הגבת.

אתה בא ומספר לנו כמה חשוב לשלם תשלומים למדינה כאילו יש פה מישהו שלא מסכים עם זה

ואז מספר לי שהממשלה מחזירה לך את הכסף שהוצאת על משכורות ומיסים - שזה בדיוק מה שאמרתי כבר לפני חודש וחצי שצריכים לעשות

אז קודם כל הצדקת כל מה שכתבתי כאן מזמן

דבר שני זה לא באמת מעניין עכשיו לטחון מה שהיה לפני חודש וחצי כי הבעיה כבר נפתרה. מה שנכתב כאן אז היה רלוונטי אז. מאז דברים השתנו. חילקו כאן מענקים שלדעתי היו סבירים פלוס ואפילו עדכנו אותנו שנקבל מענק גם על חודש מאי, אז 

אם זה באמת היה מעניין אותך והיית רוצה להגיב ענייני היית הולך אחורה ורואה על מה M3 דיבר איתי, ולא מתפרץ סתם לדלת פתוחה ומספר לנו כמה עובדים יש לך ואיזה חשוב לשלם מע"מ ומשכורות כשהמדינה מחזירה לך את הכל בחזרה לכיס

זאת חתיכת בעיה שאני רואה רק בפורומים ישראלים, כאלה שלא טורחים לקרוא על מה מדובר ומתפרצים רק כי יש להם סיפור שהם חייבים לספר

לפני 23 דקות, korola כתב:

בעתיד עוד כולם ישבחו את זה שהיה לנו כלכלן שאחראי על המשבר בשלב הרפואי שלו

בעתיד ביבי יקח עסקים שממילא לא היו בבעיה אמיתית ויספר לנו שבזכות המענקים המהירים שחילקו העסקים האלה שרדו..

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה. פשוט הזכרת לי פתגם שפעם שמעתי מפיו של עורך דין באחד הסרטים האהובים עלי על "משפט הקופים". כל החיים הבוגרים שלי אני לומד כמה המשפט הזה הנכון. 

ברגע שכתבת את הסכומים ישר קלטתי. (ולא, לא ככה מחשבים) 

כן ככה מחשבים.
קח את הממוצע החודשי ששילמת ב12 החודשים האחרונים ותכפיל ב2.5 שזה 10 שבועות.

EIDL grant amount is $10k

$1200 is the personal relief check.

אז שוב, אתה יכול לקרוא מה שאתה רוצה.

ב2019 העסק שלי גדל וכוח האדם התרחב, מה שאומר שהממוצע ל12 החודשים לא משקף את מה שאני משלם כרגע.

גם אם אסתכל על ה120k כקו מנחה ל2.5 חודשים מדובר בסכום נכבד של $48k משכורות חודשיות (ואני משלם יותר אבל אתעלם)

אם עסק קטן שהקמתי משלם כמעט $50k בחודש רק בתלושים אז קטונתי מלהבין את ההיגיון שלך.

עוד אנקדוטה, הסכום צריך להיות מגובה בטפסי המס שאני מגיש.

אז אני מצרף את התצהיר של אחד הרבעונים שבמקרה יש לי בטלפון, לא רציני, רק $200k וזה הרבעון הכי נמוך כי זה הזמן שבו עובדים לוקחים חל"ת להיות עם הילדים בקיץ, תוסיף את הצמיחה הטבעית של העסק.

נמאס לי מההתנשאות הזאת שלך, אני יכול לגבות את המילים שאני כותב ואני לא מסתיר כלום.

SmartSelect_20200514-010057_Google.jpgScreenshot_20200514-011219_Gallery.jpg

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, בנצי כתב:

1200 זה מה שכל תושב קיבל בדואר.

שלילי. מוגבל בתקרה עד 75,000 דולר הכנסה חייבת לרווק. מעל זה המענק נשחק ונעלם לחלוטין בהכנסה חייבת של 99,000$ שנתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Transporter כתב:

ואז מספר לי שהממשלה מחזירה לך את הכסף שהוצאת על משכורות ומיסים - שזה בדיוק מה שאמרתי כבר לפני חודש וחצי שצריכים לעשות

אבל הוא בארהב, לא הוציאו את העובדים שלו לחל"ת..........

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

שלילי. מוגבל בתקרה עד 75,000 דולר הכנסה חייבת לרווק.

קיצר, בנצי עני?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...