Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ניתן לראות פער עצום בבדיקות לנפש בין ישראל לטקסס. שים לב לפערים בתמותה. כמו כן, קח בחשבון שהמספרים של ישראל מעודכנים ל-19 באפריל בזמן שנתונים מטקסס מעודכנים ל-18 באפריל. מספרים של ה-19 באפריל יהיה מעודכנים רק מחר בבוקר. 

ה-under testing לא מפתיע אותי מושל טקסס די בקטע של לטמון את הראש בחול ולהקריב את סבא וסבתא על מזבח הכלכלה. הוא אמר את זה לא פעם בראיונות. אומנם לא במפורש, אבל אפשר לקרוא בין השורות. 

Untitled.jpg.840f478130120cc23d6fd22b217194a3.jpg

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, halperin96 כתב:

כמה הוא היה טוב? הבורגראנץ' שליידו עדיין מוכרים והם כבר נסגרו.

אם אפשר להכין אוכל יותר גרוע מבורגראנץ׳, הכול אפשרי.

פעם ב-3 שנים אני בודק איזה סניף מקרי, בכל פעם אני מגלה תחתית חדשה בכל הקשור ל״אוכל״.

• מבאס 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ChemGuy85 כתב:

אם תסתכל ממש טוב בתמונות אולי תראה אדם אחד עם מסכה. ממש גרסה חינמית של Where's Waldo. 

כמה שירדנו על ישראלים והתנהגות של ישראלים בסופו של דבר אנשים בישראל מורגלים למצבי חירום והתאקלמו מאוד מהר למציאות החדשה. מצד שני באירופה פשוט לא מצליחים להשתלט על הוירוס. בארה"ב המצב גם לא יותר טוב. מושל טקסס ועוד כמה מושלים מתעקשים לפתוח את הכלכלה החל ממחר לך תדע מה יהיה בארה"ב עוד 2-3 שבועות מבחינת חולים ומתים. 

בנוגע לתחזית של טראמפ לגבי מספר המתים חשבתי על זה ולדעתי לא סתם הוא זרק "60-65 אלף מתים". כל שנה בארה"ב מתים בערך 60-65 אלף בני אדם משפעת. אם ימותו 65 אלף בני אדם הוא יגיד "אמרתי לכם שזו סתם שפעת דמוקרטים אשמים הרסו את הכלכלה". אם ימותו יותר מ-65 אלף הוא יגיד "סינים אשמים הסתירו מאיתנו מידע אנחנו נסגור איתם חשבון". 

חכו ותראו. 

תלוי איפה באירופה. מזרח אירופה במצב די טוב. ההנחיות מאוד ברורות ואנשים מקיימים אותן. ברוב מערב אירופה הסיפור שונה.

לפני 4 דקות, hans כתב:

אם אפשר להכין אוכל יותר גרוע מבורגראנץ׳, הכול אפשרי.

פעם ב-3 שנים אני בודק איזה סניף מקרי, בכל פעם אני מגלה תחתית חדשה בכל הקשור ל״אוכל״.

אתה כנראה לא מכיר את החתוליה במרכז אורן בשכונה ד׳ בבאר שבע. מבטיח לך שכל מי שאכל שם פעם אחת מחוסן כבר באופן טבעי גם לקורונה וגם לאבולה...

עריכה אחרונה על ידי garicho
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאט  לאט לאט נאגרים יותר ויותר נתונים וסקרים אקראיים של האוכלוסיה.

בסרטון הזה באיזור דקה 6 , הוא גם עלה על זה שיש היסט של 7 ימים בממצע מאיבחון החולים ועד מקרי המוות (בממוצע)

יצא לו 7% תמותה בארה"ב 

בשני בסרטונים האלה הדר' האנגלי מביא סקרים יפים שנעשו באוכלוסיה.

בניו יורק בדקו כ-200 נשים שבאו ללדת (אקראי), וגילו 13.7% מהם היו חולות קורונה ללא תסמינים.

לעומת רק 1% חולי קורונה מאומתים. 

זה מוריד את אחוזי התמותה בניו יורק מ-7 % לפחות מ 1% ממי שיהיו חולים - כלומר הצפי בניו יורק הוא ללא יותר  מ 200,000 מתים. (רק בניו יורק)

גם במחקר הזה מהולנד - בדקו 100,000 מנות דם של תורמים וגילו 3% מהם מכילות כבר נוגדנים למחלה

3% מההולנדים כבר חלו - זה כמעט 500,000 חולים לעומת 30,000 חולים 

אם בהולנד מתו 3,000 עד כה, שוב מקבלים תמותה של פחות מ 1% 

מה טוב בכל המחקרים האלה? 

בלי המחקרים האלה יש מקומות בעולם שחווים מספרי תמותה מטורפים של 10% ויותר, המחקרים האלה מראים שבמקומות האלה כנראה יש מעט בדיקות.

וגם הרבה זקנים, אבל בעיקר מעט בדיקות ולא מגלים את כולם.

אצלנו יחס התמותה לעומת המאובחנים בהיסט של 7 ימים עומד על 1.5% , אם נניח שגם אצלנו יש חולים לא מאובחנים (אבל כנראה לא באותו היקף),

אז גם אצלנו יחס התמותה יהיה מתחת ל 1%. 

זה עדיין באיזור ה 50,000 מתים  מקורונה,  אבל לא מאות אלפים כפי שחזינו בתחילה. 

אם זה יתבהר יותר בעתיד הקרוב שזה באמת המספר - אז כל מה שצריך להחליט, האם משטחים את העקומה ומורחים את ה50,000 מתים על פני שנה

תוך פגיעה אנושה בכלכלה (150 מתים ביום).

או פותחים את המשק קצת יותר  - סופגים 600 מתים ליום מקורונה ומסיימים את הסאגה תוך 3 חודשים. 

כרגע יש כ-3000 מכונות הנשמה - זה בערך פי 30 מכמות המונשמים היום , לכן הספיקה המקסימלית של המשק זה

כ-210 מתים ליום  (פי 30 מ-7 שיש בממוצע היום על 100 מונשמים).

ולכן בספיקה מקסימלית של מכונות הנשמה - ניתן לסיים את כל התהליך ב 250 יום.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם בצל המגפה, אליפות הספורט הלאומי (התבכיינות) חייבת להימשך:

https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q2/Article-2c71db9d9619171026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

מה הם רוצים, שיתייחסו אליהם כמו גיבורים שחזרו ממלחמה? 
טוב שלא ביקשו שיגידו להם "כל הכבוד" אחרי שהם עושים קקי.

מה נסגר עם אנשים. יש ריחוק חברתי, זה חלק מהמציאות החדשה. שיתמודדו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, korola כתב:

בלי המחקרים האלה יש מקומות בעולם שחווים מספרי תמותה מטורפים של 10% ויותר, המחקרים האלה מראים שבמקומות האלה כנראה יש מעט בדיקות.

וגם הרבה זקנים, אבל בעיקר מעט בדיקות ולא מגלים את כולם.

אצלנו יחס התמותה לעומת המאובחנים בהיסט של 7 ימים עומד על 1.5% , אם נניח שגם אצלנו יש חולים לא מאובחנים (אבל כנראה לא באותו היקף),

אז גם אצלנו יחס התמותה יהיה מתחת ל 1%. 

אם זה יתבהר יותר בעתיד הקרוב שזה באמת המספר - אז כל מה שצריך להחליט, האם משטחים את העקומה ומורחים את ה50,000 מתים על פני שנה

או פותחים את המשק קצת יותר  - סופגים 600 מתים ליום מקורונה ומסיימים את הסאגה תוך 3 חודשים. 

אי אפשר לסגור את הסאגה כל עוד לא ברור מה הסיכוי להידבק פעם נוספת בוירוס וכמה זמן מחזיקים נוגדנים. לכל החיים? שנתיים? שנה? חצי שנה? לא ברור. 

נניח יש נוגדים. זה אומר שהם 100% חסינים מהדבקה נוספת ל-X זמן? גם לא ברור. 

בנוסף אי אפשר להקל ראש בסימנים מצטברים לנזק לריאות וכליות. זה מקרה קלאסי של ניצחון פירוס. 

.

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

https://www.mako.co.il/news-israel/2020_q2/Article-2c71db9d9619171026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

הם פשוט לא מבינים שריחוק חברתי הוא חלק מהנורמה החדשה והם לוקחים את אותם דפוסי התנהגות חדשים בחברה הישראלית כמשהו אישי נגדם. איומים, התרחקות, כתף קרה = 99% מזה נמצא רק בראש שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola

יש רק לציין שמשרד הבריאות בהולנד מודיע תמיד שמספר הנדבקים האמיתי גבוה מהמספר שהם רושמים כי לא כולם נבדקים:

ציטוט

The actual number of infections with the new coronavirus is higher than the number mentioned here. This is because not everyone is tested with possible contamination.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריכים לקבל מדליה, אבל גם לא להיות מגורשים מהעיר. חלו, החלימו, די. תנו להם לחזור לשגרה.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

ניתן לראות פער עצום בבדיקות לנפש בין ישראל לטקסס. שים לב לפערים בתמותה. כמו כן, קח בחשבון שהמספרים של ישראל מעודכנים ל-19 באפריל בזמן שנתונים מטקסס מעודכנים ל-18 באפריל. מספרים של ה-19 באפריל יהיה מעודכנים רק מחר בבוקר. 

ה-under testing לא מפתיע אותי מושל טקסס די בקטע של לטמון את הראש בחול ולהקריב את סבא וסבתא על מזבח הכלכלה. הוא אמר את זה לא פעם בראיונות. אומנם לא במפורש, אבל אפשר לקרוא בין השורות. 

Untitled.jpg.840f478130120cc23d6fd22b217194a3.jpg

הפערים בתמותה נובעים מההבדלים בגודל האוכלוסיה (אוכלוסיית טקסס גדולה פי 3 מאוכלוסיית ישראל), כך שביחס לגודל האוכלוסיה מספר מקרי המוות דומה.

אפשר לטעון שיש שם תת-אבחון של מקרי מוות קשורים (עקב מיעוט בדיקות יחסי), אבל זאת כבר טענה אחרת, שלפי הידוע לי גם אין לה כרגע סימוכין.

לפני 13 דקות, korola כתב:

אף אחד לא חזה מאות אלפי מתים בארץ, חוץ ממך כמובן.

ואיך הגעת ל-600 מתים ביום אם פותחים את המשק "קצת יותר"?

באיטליה ובספרד הם הגיעו "בשיא" לכ-900 מתים ביום, וזה עם אוכלוסיה הגדולה פי 5-6 ממדינת ישראל, אז פה נגיע ל-600 מתים אם נפתח קצת את המשק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת גם אני נדלקתי עליו. הוא חמוד לאללה, צלול יותר מכמה בני 30 שפגשתי ומאוד אנרגטי. 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5717035,00.html#autoplay

קול ההיגיון: אמריקה מאוהבת בד"ר בן 79

בימים של מגפה עולמית האמריקנים המבוהלים זקוקים לגיבור - ומעריצים את אנתוני פאוצ'י, המומחה של הנשיא טראמפ למחלות זיהומיות: "קול שקול בתוך הכאוס". דמותו מופיעה בכל מקום: על ספלי קפה, גרביים ודונאטס וגם במשחק מחשב.

לפני 30 דקות, gadik6 כתב:

הפערים בתמותה נובעים מההבדלים בגודל האוכלוסיה (אוכלוסיית טקסס גדולה פי 3 מאוכלוסיית ישראל), כך שביחס לגודל האוכלוסיה מספר מקרי המוות דומה.

אפשר לטעון שיש שם תת-אבחון של מקרי מוות קשורים (עקב מיעוט בדיקות יחסי), אבל זאת כבר טענה אחרת, שלפי הידוע לי גם אין לה כרגע סימוכין.

השאלה היא אם הציבור מספיק ממושמע בשביל ללכת עם מסכה ולשמור על ריחוק חברתי. לפי מה שראיתי בתמונות מארה"ב לא נראה ככה, אבל פעילי ימין קיצוני הם לא בדיוק מדגם מייצג. 

בכל אופן ישראל חוזרת בהדרגה לשגרה. מדינות מסוימות באירופה מתחילות לחזור לשגרה. הקיץ בפתח. נראה מה יהיה מבחינת הדבקה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

אי אפשר לסגור את הסאגה כל עוד לא ברור מה הסיכוי להידבק פעם נוספת בוירוס וכמה זמן מחזיקים נוגדנים. לכל החיים? שנתיים? שנה? חצי שנה? לא ברור. 

נניח יש נוגדים. זה אומר שהם 100% חסינים מהדבקה נוספת ל-X זמן? גם לא ברור. 

בנוסף אי אפשר להקל ראש בסימנים מצטברים לנזק לריאות וכליות. זה מקרה קלאסי של ניצחון פירוס. 

נכון לא ברור לכמה זמן הנוגדנים טובים, אין שום נתונים על זה כרגע,

מה שאנחנו צריכים זה שהם יהיו מספיקים לשנה שנתיים שזה הזמן של פיתוח חיסון שגם כנראה יהיה טוב לשנה אם זה מה שהוירוס הזה צריך.

אם הנוגדנים טובים לתקופה קצרה מזה, נניח 3 חודשים או פחות, אז אנחנו על הפנים וזה כנראה וירוס שהולך לשנות את חוקי המשחק.

זה מסוג המחלות שעושים עליהם סרטים, אז באמת אפשר להדפיס מדבקות "העולם שייך לצעירים"

וזהו העולם הולך לתוחלת חיים קצרה של 60 שנה זהו. 

הנזקים המצטברים הם לאחוזים הקטנים שהגיעו למצב קשה ולא ל95% שעברו את זה קל.

ולגבי אלו, מה זה משנה אם נשטח את העקומה על פני שנה או על פני 90 יום? 

בעוד שנה אותם אחוזים יסתובבו ביננו אם אותם נזקים מצטברים.

לפני 39 דקות, gadik6 כתב:

אף אחד לא חזה מאות אלפי מתים בארץ, חוץ ממך כמובן.

כן, רק אני המצאתי את המספרים האלה... וואלה , צודק

אנגלה מרקל לא אמרה ש50-70 אחוז מהאוכלסיה  אצלהם ידבקו - היא לא אמרה 3-6 אחוזי תמותה

אירגון הבריאות העולמי לא דיבר על 3.4 אחוז ואז העלה את התחזית ל 6% תמותה מכל מי שידבק

בנאומים הראשונים של הביבי הוא לא ציטט מקורות זרים ודיבר על מספר המתים הצפוי?

ברבש , סימן טוב,  הם דיברו רק על אחוזים .. אבל כנראה לאף אחד לא ברור שכל 1 אחוז זה 80,000 מתים. 

סליחה , אבל מבחינתי זאת עדיין תקווה שמספר יהיה נמוך מ 1 אחוז , אבל אל תדאג יהיו מקומות שיסיימו בתמותה מעל 2%. 

לפני 39 דקות, gadik6 כתב:

ואיך הגעת ל-600 מתים ביום אם פותחים את המשק "קצת יותר"?

באיטליה ובספרד הם הגיעו "בשיא" לכ-900 מתים ביום, וזה עם אוכלוסיה הגדולה פי 5-6 ממדינת ישראל, אז פה נגיע ל-600 מתים אם נפתח קצת את המשק?

שוודיה ???  אוכלוסייה דומה בגודלה לישראל . עברו את ה600 מתים ביום.

וזה בכלל לא קשור לגודל האוכלוסייה ובכלל לא קשור להיקף הפתיחה.

סגר  - R0   מתחת ל 1 , כמות החולים החדשים כל יום קטנה וקטנה וקטנה וקטנה בשאיפה עד ל 0 אם תמשיך את הסגר מספיק זמן

כל פתיחה מעלה את ה R0 , כל עוד אתה מתחת ל 1 , מספר החולים ממשיך לרדת.. 

אם מספר החולים ממשיך לרדת אז הציבור מבקש לפתוח עוד , האוצר והכללה ידרשו לפתוח עוד. 

יפתחו עוד ועוד עד ש ה R0  יעלה מעל 1 .  

ברגע ש R0   מעל 1 , יש לך אוכלוסייה של כמה מיליונים , זה רק עיניין של זמן עד שתגיע ל 600  מתים ביום, 

אתה לא צריך אוכלוסייה ענקית בשביל זה, כל מה שאתה צריך זה להחזיק את המשק קצת פתוח (מעל 1) למשך הזמן הדרוש. 

322 עמודים , 3 חודשים ועדיין לא הבנת מה זה אקספוננציאלי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

על מה הם מדברים לעזאזל? בתכלס אפשר רק לקנא בהם. עברו את זה ולא צריכים לדאוג ממשהו שכל העולם כרגע מתעסק בו, יכולים לחזור לשגרה ("שגרה", בהתאם למגבלות כמובן), לא צריכים לדאוג מהדבקה או הידבקות. אם היו נותנים לי אפשרות להידבק ולהיות חולה כמה ימים בלי אשפוז/סיבוכים ולשים את זה מאחוריי הייתי הולך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Blaz00r כתב:

על מה הם מדברים לעזאזל? בתכלס אפשר רק לקנא בהם. עברו את זה ולא צריכים לדאוג ממשהו שכל העולם כרגע מתעסק בו, יכולים לחזור לשגרה ("שגרה", בהתאם למגבלות כמובן), לא צריכים לדאוג מהדבקה או הידבקות. אם היו נותנים לי אפשרות להידבק ולהיות חולה כמה ימים בלי אשפוז/סיבוכים ולשים את זה מאחוריי הייתי הולך על זה.

לדעתי הם פשוט היו סגורים ולא מבינים שבחוץ אנשים עברו תהליך בזמן שהם חגגו במלון בבריכה,

ולא היו בבידוד חברתי.

גם סתם אנשים/שכנים שפתאום רצים לחבק אותי אני מסמן להם לעצור 2 מטר.

גם סתם אנשים שרצים בישוב , רואים אנשים אחרים מולכם וזזים הצידה.

וגם אם חבר עכשיו היה מתקשר ואומר שהוא קופץ אלי לבירה והוא מביא איתו שישיה של קורונה שנשארה לו במקרר 

הוא היה נענה בסירוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...