Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, korola כתב:

כי היקף פתיחת המשק מראה שמשה בר סימן טוב לא הצליח להפחיד אותם מספיק. 

שישלח להם את ברבש עם איזה שקף מפחיד :-P 

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Blaz00r כתב:

חבר,

השכן שלי ממול כיהן ומכהן כמנכ"ל של חברות גדולות ומוכרות במשק, כולל תקופה לא קצרה כמנכ"ל קבוצת דלק,

השכן שלי מאחורה הוא איש עסקים ששווה כמה עשרות מיליוני $ (וגם "התפרסם" במעורבות בפרשה גדולה שקשורה לאחד הבנקים הגדולים),

עוד שכן שהוא מהבעלים של אחת מחברות התעופה בארץ,

20 מטר ימינה שכן שהיה במשך כמה עשורים מנכ"ל של אחת החברות הגדולות במשק ושווה כרבע מיליארד שקל,

ובלי קשר יש לי גם "סתם" חברים טובים שלא חסר להם כלום בלשון המעטה.

את הנ"ל אני מכיר, התארחתי וראיתי אותם מארחים, ואני יכול להבטיח לך שאף אחד מהם לא משקיע חלק ניכר מהזמן שלו בלעשות פוזה (סליחה, אין לי דרך אחרת להציג את זה), הם לא אוכלים וואגיו פעמיים בשבוע למרות שיכולים לקנות עדר שלם, ואם תבקש מהם המלצה למסעדה, כל המקומות שציינת לא יהיו בטופ 5 שלהם וגם לא בטופ 15. שלא תטעה, כולם חיים ברמת חיים שמאפשרת להם המון, כולל בתים יפים ומכוניות לא רעות בכלל (לא לכולם אגב כי יש כאלה שזה פשוט לא כזה מעניין אותם), אבל הם לא מתעלים את כל זה לניקור עיניים (בניגוד אליך, כי בוא, כבר ציירת לנו פה פרופיל די ברור). וסתם מיקדתי את הדיון ספציפית לדברים שנגעת בהם, אני יכול להרחיב אותו לעוד תחומים בהקשר הזה.

עכשיו אתה יכולל להגיד שכל מה שכתבתי זה דוגמה לא מייצגת. ואתה צודק. אבל גם אתה עשית בדיוק אותו דבר - אתה וחברים שלך לא דוגמה מייצגת לכלום (חוץ מאיך להיות פלצן אולי). אבל לבריאות שיהיה, מה אגיד לך.

לא נורא,

בקרוב רוב המסעדות האלה לא ישרדו וגם אם כן לא יהיה מי שיאכל בהן.

ראיתי את זה ב-YNET:

image.png.764bb9050089af26d42166f1562bdc62.png

לדעתי,מסר גרוע.

במקום להסביר למבוגרים בעיקר את הסכנות ושבכלל לא בטוח שיעברו גם את זה אם לא יישמעו להוראות.

מחזקים להם את האגו והעקשנות שגם ככה קיימת אצל הרבה מהם במינונים לא נמוכים בכלל.

• מצחיק 1
  • מבאס 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Gosser1860 כתב:

הוא לא אמור להפחיד אותם. הוא צריך לשקף להם מה צפוי להיות מצב התחלואה בהתאם להנחיות החדשות, כמה ההדבקה תגדל ומה היכולת הנוכחית ובעוד שבועיים (שזה גם זמן בו ניתן לייצר/להצטייד) של מערכת הבריאות לתמוך בחולים ולהקטין את המתים. מצד שני יש את משרד האוצר שצריך לשקף כמה אנשים יסבלו (בדרגות שונות של עוני ומחסור) בהינתן הסגר הנוכחי וכמה אנשים יצאו מהמעגל הזה בהתאם לכל פעימת "שיחרור". זה חישוב מאוד קר. אבל בשביל זה הם שם, לא?

איך המלך אמר היום? הבריאות והאוצר הן שתי רגליים עליהן הכל נשען. 

בדיוק, לפי ההדלפות הוא אמר להם מה המשמעות וזה לא הפחיד אותם,

כנראה שאין ברירה, צריכים לעבור את זה ולסיים את זה עד תקופת החתונות הבאה , או לפחות עד תקופת ההופעות של עומר אדם. 

לפני 9 דקות, halperin96 כתב:

לא נורא,

בקרוב רוב המסעדות האלה לא ישרדו וגם אם כן לא יהיה מי שיאכל בהן.

ראיתי את זה ב-YNET:

image.png.764bb9050089af26d42166f1562bdc62.png

לדעתי,מסר גרוע.

במקום להסביר למבוגרים בעיקר את הסכנות ושבכלל לא בטוח שיעברו גם את זה אם לא יישמעו להוראות.

מחזקים להם את האגו והעקשנות שגם ככה קיימת אצל הרבה מהם במינונים לא נמוכים בכלל.

בגדול הם צודקים, בדקו ומצאו ש100% מהם שרדו את כל המגיפות הקודמות.

לכולם היה רצף מושלם של שרידות בזמן שמסביב כולם מתו,  השואה, החצבת, הפוליו  - הם עברו הכל ותמיד זה עבד להם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, יבגניפ כתב:

כן, כי זו בדיוק הסיבה לעליות בשבועיים האחרונים.

לפני 16 שעות, ChemGuy85 כתב:

"אם אין להם לחם, שיאכלו עוגות" הגרסה האמריקאית

רגע רגע רגע אם בארצות הברית יהיו עוד 20 מיליון מובטלים הבורסה תשבור את השיאים של כל הזמנים? ככה זה עובד בימינו? 

Cake.thumb.jpg.4d8cfe1f028254d9a06ae2c973b6c2de.jpg

העליה כרגע בבורסה היא כדי לאפשר לשחקנים האמיתיים  לצאת עם מינימום הפסדים.

לדעתי, ברגע שיסיימו לצאת - הבורסה תתרסק: הרי ברור שהכלכלה לא הולכת להמריא בעתיד הקרוב.

הנתון האמיתי שלדעתי מוסתר או מזויף הוא המסחר באופציות put (האפשרות כרגע לקנות אופציה של מכירת מניה מסוימת ששווה

למשל היום 10 ש"ח בתאריך עתידי גם ב - 10 ש"ח כשברור שהיא תסחר ב 5 ש"ח). מי שמהמר היום על ירידות - ירוויח בענק.

הסיכון האמיתי לדעתי הוא תספורת של החוב האמריקאי כי אז גם רווח של 1000 אחוז בורסה לא יהייה שווה לכלום והמבורגר יעלה מיליון דולר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, IONI1 כתב:

הסיכון האמיתי לדעתי הוא תספורת של החוב האמריקאי כי אז גם רווח של 1000 אחוז בורסה לא יהייה שווה לכלום והמבורגר יעלה מיליון דולר.

בדיוק מה שמפחיד אותי , בעיקר שהסינים מחזיקים המון אג"חים של ארה"ב.

לאזרחים שלו הוא ידאג, לבנקים האמריקאים הוא ידאג.

אבל את כל העולם הוא הולך לזמבר,  שים לב שגם ישראל הנפיקה חוב נקוב בדולרים לא מזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד קצת חדשות, לא יודע אם דיברו על זה, זה פשוט התחיל להאכיל קונספירטיביים בפייסבוק בסופ"ש האחרון.

בארגון הבריאות העולמי הודיעו מלפני 3 שבועות לגורמי הרפואה בעולם שאפשר לתייג מוות מקורונה ב2 דרכים:

א. מוות מאומת מקורונה (יש בדיקה חיובית)

ב. מוות לא מאומת מקורונה.

אני אסביר.

צריכים להתקיים מספר תנאים, ובסופו של דבר התיוג הוא לשיקול דעת הרופא.

מדובר במצב חריג, שכן, ללא הוכחה חד משמעית אי אפשר לקבוע סיבת מוות הסתברותית בלבד, ובכל זאת:

א. שיש סבירות גבוהה למוות מנגיף קורונה (כלומר יש תסמינים, דלקת ריאות, מגע עם חולה מאומת)

ב. בכל מצב שיש אפשרות לעשות בדיקה, עושים.

ג. אם אין שום גורם אחר ודאי שיכול להיות סיבת המוות (סרטן, שבץ, הרעלת ואגיו)

ד. שוב - לשיקול דעת הרופא.

(אלו ההנחיות)

כל מיני פליטי קבוצות 5G קפצו על המציאה והתחילו לצטט כל מיני רופאים שהתנגדו למהלך הזה בטענה שמנסים לנפח את מספר המתים על מנת להכניס את העולם לפאניקה ואז להשליט סדר ברחובות באמצעות משטר כוחני עם צבא ומשטרה שיסתובבו ברחובות וירו באנשים.

אגב, אותו רופא בעצמו הציג מקרה לא כזה שערורייתי. מתה חולה מבוגרת מדלקת ריאות שנחשפה לבן שלה שהוא חולה קורונה, והוא קיבל הנחיה ממשרד הבריאות שהוא יכול לסווג אותה כמתה מקורונה מקרה לא מאומת.

כמובן שהמספרים שהצגתי להם לא עזרו:

בארה"ב, השנה מיום המת הראשון מקורונה, מתו משפעת ודלקת ריאות 25% יותר אנשים מב6 שנים שקדמו לכך בתקופה המקבילה, זה בנפרד מ37 אלף מתים שסווגו כמתים מקורונה.

מי שרוצה קצת יותר פרטים, אשמח לספק. ההודעה שלי כבר ארוכה מספיק ולא מעניינת במיוחד.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Blaz00r כתב:

חבר,

השכן שלי ממול כיהן ומכהן כמנכ"ל של חברות גדולות ומוכרות במשק, כולל תקופה לא קצרה כמנכ"ל קבוצת דלק,

השכן שלי מאחורה הוא איש עסקים ששווה כמה עשרות מיליוני $ ("התפרסם" במעורבות בפרשה גדולה שקשורה לאחד הבנקים הגדולים),

עוד שכן שהוא מהבעלים של אחת מחברות התעופה בארץ,

20 מטר ימינה שכן שהיה במשך כמה עשורים מנכ"ל של אחת החברות הגדולות במשק ושווה כרבע מיליארד שקל,

ובלי קשר יש לי גם "סתם" חברים טובים שלא חסר להם כלום בלשון המעטה.

את הנ"ל אני מכיר, התארחתי וראיתי אותם מארחים, ואני יכול להבטיח לך שאף אחד מהם לא משקיע חלק ניכר מהזמן שלו בלעשות פוזה (סליחה, אין לי דרך אחרת להציג את זה), הם לא אוכלים וואגיו פעמיים בשבוע למרות שיכולים לקנות עדר שלם, ואם תבקש מהם המלצה למסעדה, כל המקומות שציינת לא יהיו בטופ 5 שלהם וגם לא בטופ 15. שלא תטעה, כולם חיים ברמת חיים שמאפשרת להם המון, כולל בתים יפים ומכוניות לא רעות בכלל (לא לכולם אגב כי יש כאלה שזה פשוט לא כזה מעניין אותם), אבל הם לא מתעלים את כל זה לניקור עיניים (בניגוד אליך, כי בוא, כבר ציירת לנו פה פרופיל די ברור). וסתם מיקדתי את הדיון ספציפית לדברים שנגעת בהם, אני יכול להרחיב אותו לעוד תחומים בהקשר הזה.

עכשיו אתה יכולל להגיד שכל מה שכתבתי זה דוגמה לא מייצגת. ואתה צודק. אבל גם אתה עשית בדיוק אותו דבר - אתה וחברים שלך לא דוגמה מייצגת לכלום (חוץ מאיך להיות פלצן אולי). אבל לבריאות שיהיה, מה אגיד לך.

חברים שלך לא מעניינים אותי

כמו שחברים שלי לא מעניינים אותם

יכול להיות שביל גייטס חבר שלך והוא לא יודע להנות מהחיים וימות בודד ועצוב עם כסף בחשבון שיכול להאכיל את כל ניו יורק

זה שבנאדם מרוויח לא אומר שהוא  יודע להנות מהחיים

יכול להיות שהם יגיעו לגיל 90 ויסתכלו אחורה ויגידו שהם לא נהנו מהחיים 

יכול להיות שהם לא יודעים מה זה להנות מהחיים

ויכול להיות שמה שהם עושים מספיק להם

אתה חייב להבין שהם לא מעניינים אותי 

שאני בוחר איפה לגור או איזה נתח לאכול או לקנות לבחורה שיוצאת איתי רכב יוקרה בזמן שאני נוסע על רכב פשוט

אני עושה את זה כי ככה בא לי

לא כי אני שואל אותך או את חברים שלך מקבוצת דלק

וזה לא מעניין אותי אם תראה אותי במסה ותחשוב שאני הולך למקומות לראות ולהראות

אתה חייב להבין שזה לא מעניין מה אתה חושב או איך אתה רואה את זה מהצד

לפני 6 שעות, ניקו פ. כתב:

מה אתה אומר?

ספר את זה לוואגיו A5 שאכלתי ביפן. פרה עם תג מחיר של פרארי ויותר תעודות זהות מנערת קולג' בת 18 שנסה להגיע למסיבה של חבר שלה צ'אד בארקנסו עם הרכב של ההורים שלה.

אתה פשוט מצטט כל מיני מיתוסים שרווחים אצל שפים של פעם.

אתה יודע למשל שנתח איכותי, שעבר הקפאה והפשרה, הטעם לא נהרס בכלל? לרמה שאם אתה מניח שני נתחים אחד ליד השני במידת עשייה זהה, אתה לא מרגיש את ההבדל בטעם לחלוטין?

מי קבע שטעים לאכול אותו ככה?

אתה ? מי שמכר לך אותו ?

אני מכיר מקומות שמוכרים בארץ 4 צלעות  ב 300 שקל

ולדעתי הם לא יודעים לעשות את הבשר

הנתח נראה אש אבל אני לא אוכל סטייקים בעובי כזה

אני כן  יכול להסכים שבגלל שיש בנתח הרבה יותר שומן מנתח רגיל אז גם כשהוא יותר דק זה אפשרי

חוץ מזה לקחת פה נתח בדרגה שאין בארץ בזמן שאני מדבר רק על בשרים שיש בארץ וכולנו מכינים בבית

באופן כללי סטייק בעובי 1 ס"מ קשה לעשות מסיום ברמה שהשומן יהיה עשוי והנתח עצמו יהיה מדיום יפה

לפני 5 שעות, sperial כתב:

אז זהו בדיוק: טרנספורטר מציג את זה כאילו הדבר החשוב ביותר בחיים הוא לשבת באיזו מסעדה אופנתית ולאכול מנות של 150 דולר. אולי כאשר הוא יתבגר הוא יגלה שהעולם הרבה, הרבה יותר מעניין. 

לכל אחד מאתנו ההנאות שלו ולכל אחד הסבל שלו. מבחינתי לשבת במסעדה זה סבל, אלא אם מדובר באיזה ארוע משפחתי. מצד שני, הדבר שמהנה אותי ביותר נפגע קשותמגיפת הקוןרונה, וכנראה אצטרך לוותר ליו בשנים הקרובות: טיולים בחו"ל. אז חברי פורום יקרים - האם טיול של 3 שבועות שבו אני רואה נופים מרהיבים ומבקר באתרים מדהימים אינו מהנה אם הוא לא כולל ביקור במסעדות? 

ההפך

אמרתי שהמקומות האלה לא פונים לכל אחד ויותר מזה

הם לא רוצים כל אחד

אתה יכול לעמוד בכניסה והמארחת בכלל לא תרצה שתכנס

ותנפנף לך עם מנימום הזוי כדי שתגיד לה שהיא חיה בסרט ותלך

בזמן שבנאדם אחר שיעמוד אחריך בתור היא לא תדבר איתו על מינימום

באמת שאין לי בעיה שתראה אותי עומד בכניסה ותעבור ותגיד שבטח יושבים פה אנשים שחיים בסרט ובאים לפה רק בשביל לצלם את המנות

שיהיה לך לבריאות תשב איפה שאתה רוצה, לי טוב שם

חזרתי ואמרתי כמה פעמים

למקומות האלה יש קהל יעד שהם מכוונים אליו

יכול להיות שאתה חושב שהקהל הזה זה הדבר הכי מגעיל שיש

יכול להיות שהקהל הזה חושב אותו דבר עלייך

וזה בסדר גמור

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא צועק. ענה יפה.

לא שאני מצדד בו. אבל עדיין אי אפשר להישאר עיוור לכמה מנסים להכניס לו פה. בלשון המעטה.

והוא פשוט לא פראייר. לא אכפת לו. לא מזיז. כל הכבוד. רואים שהבן אדם עבר כמה דברים בחיים.

אני לא מומחה על מנת לנתח רק מהודעות בפורום אם זה מעיד עליו בתור איש עסקים מצוין. אבל רואים שהוא לא טיפש.

לאורך כל הדרך הבן אדם לא מתקפל. עונה ועונה ופשוט מראה שכל מה שהוא אומר זה לא לדלקם לאוויר. הוא פשוט מאמין בזה.

פייר, אהבתי. כל הכבוד. אם כבר המשפט של למה אתה צועק הזכיר לי משפטי פיק-אפ, מהסוג הזה של לבאס את הבחורה שלא זרמה איתך בהודעות. סוג של להכניס לה כשאין מה להגיד על מנת לצאת גדול. 

תשמע, הבחור מהמגדל, גם אם כולם פה נגדך, או הם יגידו שהם לא נגדך כי הם לא מכירים אותך. אז בוא נגיד הרושם שיוצא מההודעות שלהם שהם נגדך או הדרך שאתה מציג את הדברים. עדיין, אתה עונה יפה, אהבתי. עומד על שלך. לא זז. לא מנסה לרצות. לא מתקפל. 

משהו שדי נדיר לראות בימינו אנו. היית אמור כבר מזמן להתנצל, להתקפל, להגיד יש מצב שאם כמה אומרים - אולי הם צודקים. לעשות קצת חישוב מסלול מחדש. ואלה לא. ראה בהודעה הזאת כחיזוק חיובי ממני. סתם כי מהנה לקרוא את ההודעות שלך.

אתם יכולים לחזור לנבא מה צופה לנו העתיד ולהמשיך לשפשף את כדור הבדולח הפרטי שלכם. אני ועוד לא מעט גולשים כאן ממתינים לתחזיות ולניתוחים המרתקים הבאים שלכם. בשקיקה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Transporter כתב:

יכול להיות שביל גייטס חבר שלך והוא לא יודע להנות מהחיים וימות בודד ועצוב עם כסף בחשבון שיכול להאכיל את כל ניו יורק

זה שבנאדם מרוויח לא אומר שהוא  יודע להנות מהחיים

יכול להיות שהם יגיעו לגיל 90 ויסתכלו אחורה ויגידו שהם לא נהנו מהחיים 

ואולי משהו אחר: אותם אנשים לא נהנים מהפוזה שלך ומהסטייק שלך ומהוויסקי שלך כיוון שיש להם דברים אחרים שמעניינים אותם בחיים?

אז נתחיל מכך שבדרך כלל אותם אנשים עובדים קשה. מאד. וכנראה גם אוהבים את העבודה שלהם. וכפי שאפילו אתה כתבת, לא בהכרח מעניין אותם לבלות עם דוגמניות, לנסוע במאייבאך ולעשות פוזות לפאפאראצי. דרך אגב, זה לא אומר שהם לא יצרכו מוצרי יוקרה, אבל לא זה מה שיגרום להם הנאה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נרגע עם זריקת בולבולים וירטואליים ונחזור לדיון. 

===============

שבזמן שכולנו התעסקנו עם מכונות הנשמה מתחיל להיווצר מחסור אחר חמור יותר במכונות דיאליזה. בהדרגה מתחילות להצטבר יותר ויותר עדויות שהקורונה פוגעת חזק גם בכליות. לא ברור אם מדובר בנזק קבוע או זמני, אבל בארה"ב מתחיל להיווצר מחסור חמור במכונות דיאליזה וחומרים כימיים הדרושים להפעלת המכונות. בנוסף ישנו מחסור קשה מאוד בצוותים שמסוגלים להפעיל את המכונות. 

https://www.nytimes.com/2020/04/18/health/kidney-dialysis-coronavirus.html

==========================

קרן המטבע העולמית צופה משבר כלכלי חמור. אם הוירוס ימשך גם ל-2021 הנזק הכלכלי ימשך שנים רבות 

https://www.businessinsider.com/economic-outlook-imf-global-gdp-shrinkage-coronavirus-too-optimistic-says-2020-4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

ואולי משהו אחר: אותם אנשים לא נהנים מהפוזה שלך ומהסטייק שלך ומהוויסקי שלך כיוון שיש להם דברים אחרים שמעניינים אותם בחיים?

אז נתחיל מכך שבדרך כלל אותם אנשים עובדים קשה. מאד. וכנראה גם אוהבים את העבודה שלהם. וכפי שאפילו אתה כתבת, לא בהכרח מעניין אותם לבלות עם דוגמניות, לנסוע במאייבאך ולעשות פוזות לפאפאראצי. דרך אגב, זה לא אומר שהם לא יצרכו מוצרי יוקרה, אבל לא זה מה שיגרום להם הנאה.

זה אנשים שמרגישים מורמים מהעם בכך שהם כביכול עברו סלקציה לאיזה חור תחת עם אוכל בינוני(ביחס למחיר).

על זה המקומות האלה בנויים,סוג של סירקל ג׳רק שהם כביכול נמצאים באיזה קבוצה מיוחדת ושהם ורק הם נהנים מהחיים כי לכל השאר המלצרית שבכניסה לא נותנת להכנס.

• מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...