Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה המכוניות של פעם היו יותר אמינות/טובות?

CHACHAM
שימו לב! השרשור הזה בן 1319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל אימפרזה 2010? כל אימפרזה 2000?

להזכירך, גרנד ליאונה היתה רק ב-1994,אחרי זה כבר קראו לה אימפרזה. אבל זה שולי. העיקר הוא שאתה צריך מדגם מספיק  גדול של החלפות מנועים בשני הדגמים, ואז לבצע מבחן סטטיסטי. בלי זה מדובר במילים באוויר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

אני לא חושב שיש דבר כזה. 

מאיפה הבאת את הנתון הזה? גם היום רכבים יכולים להגיע בקלות לקילומטראז כזה, יוצאי דופן אולי מנועי הטורבו הצנומים, אבל מנוע 1.6-2.0 אטמוספרים? לא בהרבה שונים טכנולוגית מהמנוע של אותה ליאונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, CHACHAM כתב:

שומע את התזה. מעניין.

אבל מעניין למה לאימפרזה 2010 יש צורך בהחלפת מנוע לפעמים כבר ב 250K

ואילו לגרנד לאונה 2000 עם מנוע מקורי הגיעה ל 450? בהרבה מקרים.

תקשיב,
 אני מציע שינוי קטן של קו המחשבה ובמקום להידבק להצהרות כאלה או אחרות - תשאל את עצמך כמה שאלות בסטטיסטיקה שידרשו ממך עצמך להוכיח את הטענה.
כמה אימפרזות נמכרו בשנת 2000? כמה ב2010? כמה מנועים הוחלפו בכל דגם? מה היו הגורמים לכשל במנוע שהוחלף?

ובכלל, יתכן והסיבה שאתה רואה יותר אימפרזות 2000 עם 450 אלף ק"מ לעומת 2010 היא כי אלו ששרדו עד עכשיו נמצאות על הכביש 10 שנים יותר? והשאר כבר נגרטו\הלכו בתאונה?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, CHACHAM כתב:

שומע את התזה. מעניין.

יש לך נתונים?

כמה זה "לפעמים" וכמה זה "הרבה מקרים"?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 שעות, davemustaine87 כתב:

מאיפה הבאת את הנתון הזה?

מצטרף לשאלה.

תחושות בטן כי ראית כמה רכבים בפירוק זה לא מדגם מייצג.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, davemustaine87 כתב:

יוצאי דופן אולי מנועי הטורבו הצנומים, אבל מנוע 1.6-2.0 אטמוספרים?

לא! פויה! davemustaine87 רע! פויה!

לאמירה הזו אין שום ביסוס בשום מקום מלבד מוחם הקודח של אנשים. כבר כבר דיברנו על זה עשרות פעמים ואפילו פעם אחת אף אחד שטוען את זה לא מסוגל להביא שום נתונים שמגבים את האמירה הזו. ולא, היגיון ו"איך מנוע שמוציע 16 מיליארד כוח סוס מנפח של 1.2 סמ"ק יכול להיות אמין כמו מנוע שמוציא 3 כ"ס מ-19 ליטר? הא?!" זה לא נתונים ולא מגבים שום דבר.

לפני 2 שעות, CHACHAM כתב:

מעבר לכל הדברים הנכונים שאמרו לפני, צריך גם להבין ש"אימפרזה דור X שנת 19XX מול אימפרזה דור X שנת 20XX" זה גם מדגם הרבה יותר מדי קטן כי ייתכן שבאותו דור הייתה איזו תקלה אינהרנטית שנבעה מתכנון לקוי.

כדי להגיע לנתון אמיתי, צריך לבדוק כמה מכוניות משנת 19XX לעומת כמה מכוניות משנת 20XX החליפו חלק X (שלא מחליפים דרך קבע בגלל בלאי) עד ק"מז' X". אז אפשר יהיה להתחיל לדבר על "איך בנו אותן פעם". 

• מצחיק 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אכן צודק, אין לי שום נתונים, בגלל זה אמרתי אולי. 

אבל ההגיון המנחה אותי, שמנועי הטורבו הללו הרבה יותר מורכבים ממנועי 1.6 אטמוספרים, ודרשים יותר הקפדה. 

גם מנועי הפרינס הדרעק עם 156 כ"ס יאריכו הרבה יותר ימים אם תחליף שמן כול 5000 קילומטר. 

השאלה איך המנועים מגיבים כשהם מגיעים לקילומטראז גבוה, מרובי ידיים ומחירון נמוך ששם ההקפדה היא כבר לא מושלמת. 

פה לדעתי, לאטמוספרים הרגילים יש סיכוי הרבה יותר גבוה להאריך ימים, כי הם פשוט פשוטים יותר ועמידים יותר להזנחה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, davemustaine87 כתב:

פה לדעתי, לאטמוספרים הרגילים יש סיכוי הרבה יותר גבוה להאריך ימים, כי הם פשוט פשוטים יותר ועמידים יותר להזנחה. 

פשוט לא שווה אמין. ועמידות להזנחה היא לא פועל יוצא של פשטות.

פטישון קונגו מורכב הרבה יותר ואמין הרבה יותר מפטיש אבן צור של איש מערות, כי הוא בנוי מחומרים מתוחכמים ועמידים יותר, הוא מיוצר בתהליכי ייצור מתקדמים שיודעים לגרום לו להיות גם חזק בסדרי גודל מאותו הפטיש צור וגם לעמוד בעומסים הרבה יותר גבוהים. 

אתה מדבר מתוך היגיון של "לחץ גבוה יותר + הספק גבוה על נפח קטן + יותר רכיבים = אמינות נמוכה יותר" אבל זה לא בהכרח נכון.

אני לא אומר שזה בהכרח לא נכון, אלא שזו פינה שפשוט עדיף לא להיכנס אליה (ואני אומר את זה אחרי מספר דו-ספרתי של ויכוחים בנושא :lol: אף אחד מהם לא נגמר עם מסקנה חד-משמעית).

עריכה: למען הסר ספק, אני רואה ששכחתי לשים סמיילים צוחק בהודעה הקודמת. הכל שם נכתב באווירה הומוריסטית ולא הייתה כוונה באמת לכעוס או משהו.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה יותר משמעותי זה אם אנחנו משווים רכב צרפתי לרכב יפני. 😈

אהה זה לא השרשור הזה...😉

ולעניין - דווקא המכוניות היום הרבה יותר חזקות - אני מודד "חוזק" בכוח סוס.

במכוניות של היום יש הרבה יותר מה שיתקלקל בהשוואה לעבר - וזה דווקא לא קורה.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, EliC25 כתב:

אני חושב שהכוונה יותר לרכבים של עד תחילת המילניום. לדעתי 'עידן הזהב' מבחינת מכונות אמינות היה שנות ה80 וה90, המשיך מעט לתוך האלפיים.

מלפני שני עשורים, רכבים נהיים פחות ופחות אמינים וברי השרדות לטווח רחוק. היה לנו פה על זה דיון בחודש הקודם לגבי רכבי אספנות 'בעתיד'.

ברור שלא מדובר על רכבי שנות ה60-70-80 שהיו בקושי מגיעים ל100 קמ"ש, מתחממים, נרקבת הצנרת, היה צריך להניע עם ספריי קרבורטור ולהזריק גריז דרך הניפלים של התפוחים.

גם הנוסטלגיה היא לא מה שהיתה פעם. המכונית הראשונה שלי היתה פיאט 132 משנת 1981 שקניתי בשנת 1995.שילמתי על הרכב הזה 7000 ש"ח אבל הוצאתי עליו במוסכים הרבה יותר מזה עד שנפח את נשמתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, CHACHAM כתב:

שלום לכולכם.

שאלה מסקרנת. תקנו אותי אם אני טועה.

המכונאי אומר שמכוניות מלפני 18 שנה ויותר, היו בעלי מכניקה הרבה יותר טובה ואיכותית (מנסיון של 30 שנות מכונאות)

היום יש להם חסרון יחידי שהן ישנות ומחלידות.

למה היום יצרני מהמכוניות לא נותנים כזו איכות כמו פעם.

הכל כדי לחסוך?

לא פלא שרואים בפרוקיות, 323 שנת 95' שוכבת לצד C4 2007 שסיימה את תפקידה.

אשמח לתובנות. תודה.

נראה לי שהתשובה נמצאת בגוף השאלה, יש היום כל כך הרבה תחרות בין היצרניות הם רק רוצים שישדרגו כל פעם ויקנו עוד ועוד ככה זה בכל מוצר טכנולוגי לאו דווקא ברכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מנועים מודרניים אתה מכיר שמתו בגלל בלאי או תקלה דלא קשורה לאביזרים היקפיים כמו טורבו או מערכת קירור (לא מדבר על כשלי תכנון נקודתיים כמו הקורולה)?

היום 250,000 ו 300,000 בלי לאכול גרם שמן, לדפוק או לאבד קומפרסיה הם מחזות מאוד נפוצים אצל כל היצרנים. פעם זה היה נדיר מאוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את הרכב הראשון שלי לפני כמה שנים (208) נסעתי לבקר את סבא שלי וגם להראות לו את הרכב. פעם אחרונה שהוא החזיק ברכב והתעסק במכוניות הייתה בשנות ה70.

הוא שאל אותי "כמה קילומטר המכונית נסעה?"
אז עניתי לו "70 אלף סבא" עם חצי חיוך כזה כי התלהבתי מכך שהרכב יחסית חדש.
והוא שאל "70 אלף? ואוו ואוו זה ממש הרבה והמנוע מקורי?"
באותו הרגע לא הבנתי אם הוא מסתלבט על זה שקניתי פיג'ו או שהוא באמת לא מבין ש70 אלף זה שליש-מחצית מחיי הרכב מה שנראה יל תמוהה כי כמו כול אזרח סובייטי ראוי הוא היה מתעסק ברכב שלו בעצמו.
ומכאן הוא הסביר לי שהם היו פותחים מנוע ללאדות שלהם בכמה עשרות אלפי קילומטרים וזה היה לגיטימי ושרכב ששרד 100 אלף ק"מ זאת כבר גרוטאה לפירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היו יותר אמינים אבל היו יותר פשוטים.

כשאבא שלי היה נתקע עם הרכב (וזה היה קורה לא מעט), זה היה נגמר בזה שהוא היה פותח צינור גומי ונושף לתוכו, או קופץ לחנות החלפים הקרובה להביא קויל או משהו אחר.

אני נתקע עם הרכב לעיתים רחוקות מאוד. אבל זה כמעט תמיד דורש גרירה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

תחושות בטן כי ראית כמה רכבים בפירוק זה לא מדגם מייצג.

לאחרונה הייתי בפרוקיה, אצטט מזכרוני: טויוטה פריויה 93, ספארק 2011, אימפרזה 2005, ג'טה 2010, רומסטר 2008 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...