Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנייה קלה ,כן לא למה לא

ArikC
שימו לב! השרשור הזה בן 1310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

התחלתי להתעניין בזמן האחרון ברכישה של קרקע ,ובניה עצמאית של בית .

רציתי את דעתכם על בניה קלה,הבנתי שיש לא מעט שיטות,הדרישות שלי די צנועות,לא מחפש ארמון תלת קומתי,בית מפלס אחד בשטח של 100 מ"ר +-.

עד כמה אפשר לחסוך בעלויות הבניה לעומת בניה קונבנציונלית?

למה בניה קלה היא פחות נפוצה בארץ? ראיתי בחו"ל פרוייקטים מטורפים של בניה ממכולות לדוגמא,אופציה שמאוד מושכת אותי,או בניה מעץ כמה התחזוקה שם היא משמעותית ?

על אילו עוד כיוונים כדאי לחשוב? אנשים שבנו בצורה הזו ואפשר להתייעץ איתם?

תודה לעוזרים

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישורי בניה על בניה קלה לא שונים בהרבה מבניה רגילה.

בין אם מדובר במכולה או עבודה בעץ או כל מעטפת אחרת הבניה הפנימית היא בניה מגבס.

אם אתה רוצה לבצע בניה עצמאית של בית ואתה רוצה את זה בצורה הפשוטה והזולה ביותר 

הייתי ממליץ לך על בניה של מעטפת פנל מבודד, זולה ,יעילה, מבודדת ,קלה להרכבה,ניתנת להזמנה בכל מידה.

ראה כאן :

https://www.panelil.co.il/c/מחסני-פאנל-מבודד?context=Website&cats=37548,&priceFrom=&priceTo=&orderType=Default&displayType=grid&rowsNum=12&pageNum=2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי וממה ששוחחתי עם אנשים שבנו - זה לא משמעותית יותר זול, זה כן משמעותית יותר מהר.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול ומאוד בקצרה, בניה קלה זה עולם שלם של שיטות בניה חומרים שונים למרות שזה לשאול כמה עולה מכונית, אבל בגדול העלויות די מתיישרות לרוב עם בניה "רגילה" , הרי על ממד למשל לא ניתן לוותר לרב (למרות שגם כאן יש פתרונות מגוונים).
בנוסף, אמנם יותר ויותר זה נוכח בשוק אך אחוז גדול מבעלי המקצוע מנוסים בעיקר בשיטות המקובלות.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לבצע בעצמך, בבנייה קלה אתה יכול לחסוך המון 

אם אתה מתכוון להביא בעלי מקצוע, החסכון פחות משמעותי אם בכלל

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי לאיזה בניה קלה אתה מתכוון. אני גר בבית כזה שנבנה בשנות החמישים, ובשנות השבעים פורק והוצב מחדש אצלנו בחצר. אני שיפצתי קצת ואפילו הרחבתי וזה מדהים שבית כזה פשוט מחזיק מעמד. 

היתרון האדיר זה האפשרות לתקן/להרחיב/לשנות כל פרט בבית. אני שברתי קירות בעצמי עם דיסק בקלי קלות. זה נורא כיף שאם בא להוסיף חלון או להוסיף חדר אז אתה פשוט עושה את זה תיק תק.

בקיצור היתרון הגדול שאתה לא צריך לחפור יסודות בכלל. פשוט תזמין משאית בטון ותכין יציקה בעובי 20 ס"מ. תבנה מסגרת שלד ברזל ותסגור משני הצדדים: בפנים גבס, ובחוץ יש לך כל מיני אפשרויות ואתה לא חייב להיצמד למשהו אחד. למשל תוכל לבנות מסגרת בטון או בלוקים בגובה חצי מטר בלבד ומעל זה יהיו חלונות ומעליהם תסגור עם פנל/גבס חוץ. יש אצלי גבס חוץ 20 שנה בלי שריטות ובלי נזילות. אתה יכול להשקיע בחומרים יקרים רק בחזית הבית וגם זה יתרון אדיר (למשל בריקים יקרים)

חשוב: כל התשתיות תעשה בצמוד לקיר חוץ ואל תתפתה להעביר צנרת חשמל ומים מתחת לריצוף או בקירות פנימיים. קל מאוד לתקן כשהכל בחוץ. עלויות באש"ח: יציקה 20-30, גג 20-30, ריצוף 10, קירות חיצוניים 20. תוסיף ממ"ד מינימום 80.

עם מי תוכל להתייעץ? תחפש חבר שגר בקיבוץ או מושב כי יש שם מלא בתים כאלה. וזה שטויות שצריך בעלי מקצוע נדירים. מדובר בסה"כ במחסן משודרג שכל ההבדל מסתכם בזה שאין לך קירות בלוקים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בבניה קלה עלויות פיתוח הקרקע נמוכות יותר?
ממד אני יודע שהעלות נעה באיזור ה80 אלף וזו חובה.
האם הגיוני עלות של +- 500k לבית של 100 מטר? כולל הממד.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, stum כתב:

@natco כנראה יכול לעזור

למרות ההרמה (אני מרגיש ממש כמו באטמן כשקוראים לי 😁), אין לי הרבה מה לתרום כאן.

ניכר שפות"ש עדיין לא הכין את שיעורי הבית שלו (בלי להעליב, חלילה). כמו שכבר ציין YB, "בנייה קלה" זה שם עממי לעשרות שיטות בנייה מתועשת (שברובה אינה "קלה" בכלל...).

(...מהדהד שוב את YB) לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות. החיסרון המובנה של כולן במכירת הבית, הוא הקונספט (המוטעה) שמדובר בשיטה זולה יותר. 

בתים שנבנו בשיטות מתועשות נמכרים קשה יותר, ובמחירים מופחתים. לרוב בגלל בורות, אבל זה ממש לא משנה את מצב חשבון הבנק.

מעבר לזה, נאמרו כאן דברים שאינם נכונים בכלל, ואולי אתרום בזה שאתקן:

1. אין דבר כזה (חוקית) לבנות בית "לבד". כשבונים בית בהיתר, חלק אינטגרלי בקבלת ההיתר כרוך במינוי קבלן רשום לעבודות בניה בסיווג המתאים לבניית הבית.

עוד שניה יקפצו ויגידו לך ש"אפשר לעקוף את זה". אני ממליץ לא להקשיב.

2. אין שום הבדל בהיתר בין בניה קלה לבניה רגילה. (למעט הרובריקה שממלאים בחלק השלישי של טופס 1 - סעיף "חומרי הבנייה"...)

3. "זה משמעותית יותר מהר" / "תוך שבוע יכול להיות לך בית עומד" - זה רק אם אתה בוחר באחת השיטות של דגמים מתוכננים מראש. אם אתה מתכנן בעצמך דגם יחודי, זה כנראה יהיה מעט יותר מהיר מבנייה רגילה, אבל לא משמעותית.
וגם - אין שום דבר שיעמוד "תוך שבוע", כי צריך לצקת יסוד וממ"ד ולהתחבר לתשתיות. ואני לא מכיר שום שיטה שמיושמת בארץ שעומדת בזמנים כאלה. (חוץ מקראווילות. ואריק כבר נח על משכבו בשלום...)

4. בניה מסורתית לאדם פרטי שאינו יזם תעלה לא פחות מ6500 ש' למ"ר. מי שמשלה אותך ש"גיסתי בנתה בהרבה פחות מזה, שלא יבלבלו לך את המוח כל האדריכלים הפארשים האלה" - תחתים אותו שהוא יעזור לך בתשלום ההפרש.

וכמו שאנחנו ממליצים פה לכל קונה רכב משומש - תשאיר כסף בצד לבצ"מים. בפרויקטים ציבורים (מכרזים רשמיים) נהוג להשאיר בין 15-30 אחוז (בתלות בסוג הפרויקט). כן. כל כך הרבה.

מעבר לזה, יש את חלק האגרות והמיסוי, שרק הוא יגיע ללא פחות מ100 אש"ח. וכנראה שיותר, תלוי היכן המגרש ומה עלות היטלי ביוב/תיעול/פיתוח.

עלות סט מתכננים ראויים גם היא לא פחות מ60 אש"ח. תלוי ברמה ובאיזור.

העלויות אינן משתנות לפי סוג הבניה.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניתי בית בבניה קלה, שלד בטון קונבנציונלי וחיפויים שונים. 

לא באמת אני בניתי, אוסטק שמיר בנו, ואני בהחלט ממליץ עליהם, אני רק שילמתי...

https://www.austec-shamir.co.il/

כאן תמצא שרשור של תותח שאשכרה בנה את ביתו לבד.

ולא איזה אוהל אינדיאני, בית.

אם זו כוונתך אז צלול לשרשור שלו-

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/89201-בניית-בית-DIY-אפשרי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר על משהו diy כי אין לי לא את הידע ולא את הזמן.
לא כ"כ בקיא בשיטות הבניה הקלה.
נתקלתי בחברה אשר מציעה ב520k בניה של בית מעץ,עד המפתח כולל מע''מ.
5 חדרים 120 מטר, חברה שנקראת אבידן.
מה לגבי בתי עץ? זו שיטת הבניה הכי פופולארית בארהב למיטב ידיעתי,אפילו במקומות שהאקלים יותר אכזרי מבארץ,מה דעתכם?

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרו קודמיי כאן, בנייה קלה היא שם כללי מדי ולא מוגדר כל כך בארץ.
חומרי הגלם לבניית מיבנים הם בראש ובראשונה ענין מסורתי ותרבותי.

זה שרוב הבתים בארה"ב עשויים עץ (לא בטוח שסטטיסטית הם באמת הרוב, אבל אני מבין אותך - המון. ממש המון) זה לא אומר שזאת הדרך הנכונה.
בארה"ב למשל בונים מגדלי מגורים/משרדים מפלדה. כאן בארץ מבטון. יש עשרות יתרונות לכל אחד מהם, אבל מה לעשות שהברזל היה זמין יותר וגם ידעו טוב יותר לעבוד איתו באמריקה של תחילת שנות ה- 20, כאשר התחיל הבום הגדול של גורדי השחקים בארה"ב, ואילו כאן בארץ יודעים - שוב מסורתית - לבנות עם בטון. המלט זמין לנו כאן והייבוא שלו זמין - אז הולכים איתו. גם שינוע חומרי הגלם רלוונטי.

לגבי שיטת בנייה מעץ: לא מומלץ בארץ.

פעם גרתי בשוויץ בבית עץ בן כ- 300 שנים (לא משהו מיוחד שם, כן?) שהיה אחלה בית ללא שום בעיות, אבל בארה"ב  - תראה לי בית (המוני. לא משהו שנשמר בצמר גפן כאובייקט היסטורי לשימור) בן 300 ?

הם בונים מדיקט ושאר לוחות סיבית וכו' (שוב - בדרך כלל) ולא מעץ מלא.

כאשר בונים בית עץ, הבנייה צ.ל. מעץ מלא, באלקים וקרשים מעובי מסוים ומעלה. שיטות החיבור הנכונות בעץ בין האלמנטים השונים הם מסמרי ויתדות עץ, לא מסמרי פלדה. בעץ יש לקחת בחשבון את התפשטות החומר בקיץ ואת התכווצותו בלילה או בחורף. אותם מסמרים ויתדות צריכים לשחק את אותו משחק ההתפשטות/התכווצות. אגב בבית שאני גרתי בו הגג היה עשוי לוחות אבן גרניט טבעית, כאשר כל לוח שכזה, שניקרא שם "פיודה", שוקל כ- 50 ק"ג. עכשיו תחשוב כמה טונות שוקל רק הגג. תוסיף לזה את משקל השלג הנערם עליו בחורף. מעולם לא היה ציוץ מצד הבית לגבי היחלשות וכו'. ולא מדובר היה בבית ענק או וילה. הם פשוט בנו לאורך חיים ארוך, או בעצם "לתמיד".
בקיצור - אף אחד בארץ לא יודע לדעתי האישית כמובן, לבנות בית עץ מלא באופן שיחזיק מעמד. 

עוד משהו חשוב: קרינת השמש הרסנית יותר לבית עץ מאשר לחות או גשם/שלג.

אגב, אף פעם לא הבנתי את הענין עם האמריקאים, שבמקומות שידוע שבממוצע פעם ב- 10 שנים עובר שם טורנדו, הם ממשיכים לבנות את בתי העץ המצחיקים שלהם, ובכל פעם הטורנדו בא וטורח למחוק להם אותם מחדש, והם יוצאים מהמרתפים שלהם בוכיים ומופתעים.
אני כמובן מקצין, אבל דווקא בגלל שיש שם אבידות בנפש (שלא לדבר על רכוש), אני לא מצליח להבין אותם.

אשמח אם מישהו יסביר את הענין.   

לפני 54 דקות, ArikC כתב:

לא מדובר על משהו diy כי אין לי לא את הידע ולא את הזמן.
לא כ"כ בקיא בשיטות הבניה הקלה.
נתקלתי בחברה אשר מציעה ב520k בניה של בית מעץ,עד המפתח כולל מע''מ.
5 חדרים 120 מטר, חברה שנקראת אבידן.
מה לגבי בתי עץ? זו שיטת הבניה הכי פופולארית בארהב למיטב ידיעתי,אפילו במקומות שהאקלים יותר אכזרי מבארץ,מה דעתכם?

תחפש בארץ בית שכזה בן 10 או בן 20, תבקר בו ותתרשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...