Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ועד בית

Big Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 1334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

לפני כחצי שנה שיניתי מקום מגורים וקנינו דירה בבניין. לכל דייר בחניה יש חניה פרטית.

ככה יצא שהחניה שלי נמצאת מתחת לעץ די גדול.

בהתחלה הכל היה טוב ויפה, אבל מסתבר שזה עץ שמספר חודשים בשנה מוציא כאלה "פירות" עגולים מסריחים ומאוד דביקים.

חוזר בערב מהעבודה, ובבוקר כל הגג והחלק האחורי והצידי של האוטו עם הדברים האלה דבוקים - והפחד הוא שזה גם נדבק חזק ויתכן ופוגע בצבע.

לפני 3 חודשים בערך דיברתי בעל פה עם ועד הבית על העניין  -אמר שזה עניין יקר, ואי אפשר להוריד את העץ - אבל אמרתי לו שאני לא רוצה שיוריד, אבל את החלק שמעל הרכב שיקצץ. אמר שהוא ידאג לזה.

מאז עברו 3 חודשים ועדיין אין התקדמות בנושא.

האם זה משהו שצריך להיות מכוסה על ידי ועד הבית או שמא אני טועה?

אשמח ליעוץ איך אפשר להתקדם עם זה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חוקית? זה באחריות וועד הבית.

מעשית? תשאיל משור שרשרת מחבר בעל גינה, תברר בעיריה באיזה יום מפנים גזם, ותגזום את העץ לפי צרכיך.

עשה זאת באישור ועד הבית ואל תפגע בעץ בצורה "סופנית", כי זו עבירה פלילית.

עריכה אחרונה על ידי natco
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי אם השטח מוגדר כשצ"פ (שטח ציבורי פתוח) או שפ"פ (שטח פרטי פתוח). 

אם מדובר על שצ"פ, אז העירייה צריכה לדאוג. אם מדובר על שפ"פ אז וועד הבית צריך לדאוג ואם אתה משלם גם וועד בית, אז התשלום החודשי אמור לכלול גם תשלום לביטוח במקרה של פגיעה בנפש/רכוש.

אנחנו בדיוק מתמודדים עם הסוגיה הזו בפרוייקט החדש שאני מתגורר בו. כולנו חתמנו על חוזה אך לא שמנו לב לסעיף שמדבר על שפ"פ ואנחנו "נהנים" מההשלכות של זה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא השתמשת במסור שרשרת בעבר עשה טובה ואל תנסה בכלל. זאת הדרך המהירה למצא את עצמך קטוע יד\אצבע\ראש.

• רעיון טוב! 2

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עושים אם אין תגובה בפעם הראשונה?
מנסים שוב. מנדנדים. אין טעם ללכת בכוח, עם ראש בקיר (בוועד).

תבוא מוכן לישיבה הבאה עם הצעת מחיר של עבודת כריתה של כורת מוסמך ומחיר של סכך בבניה עצמית לחניית רכב.
שהוועד ישתתף במה שיותר זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום רצון לכרות את העץ חברים.

העץ ענק בגודלו, הרון הוא לכרות את הענפים שמעל החניה.

הסיבה של התסכול היא שועד הבית מודע לבעיה כבר 3 חודשים וכל פעם אומר שזה יקר אבל ינסה לדאוג לזה וזה לא מתקדם.

נדנדתי לו מעל ומעבר.

אין ישיבת דיירים באופק, ובינתיים אני סובל מזה.

האם חוקית אני יכול להשהות את התשלומים של ועד הבית לחצי שנה הבאה מתוך תואנה כי אני משלם תמיד בזמן ופשוט סובל כעת וועד הבית לא מטפל בבעיה? או שחוקית זה אסור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקית זה אסור, מעשית זאת הדרך של דיירים למרר את חיי ועד הבית - השהיית תשלומים על כל שטות הכי קטנה.

אפשר לנדנד יותר...

ואפשר גם לספק הצעת מחיר מגוזם עד לפתח ועד הבית.

יש הצעת מחיר וזה לא מתקדם?

מזמין את הגוזם, משלם לו ומגיש חשבונית לועד הבית.

לא שילם לך ועד הבית עבור החשבונית? מנכה מדמי ועד הבית.

עריכה:

אבל לפני כל דבר אחר, תברר האם האזור בכלל באחריות העירייה => כמו שכתב שמוליק.

באחריות העירייה? יגזמו על חשבונם. אצלנו בסביבות הבית זה ברדק שלם, חלק אחד באחריות שלנו,

אחר באחריות העירייה, וכל מיני אזורי ספר באחריות של כולם ביחד או אף אחד. :-)

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הנכונה לפעולה בנושא:

- מכתב לועד הבית עם תיאור הנושא ובקשה לטפל במפגע + צירוף הצעה לטיפול בדבר על ידי איש מקצוע.

- להמתין שבוע ולהוציא מכתב תזכורת המיידע שכיוון שהרכב שלך נפגע , אתה מזמן את איש המקצוע בתום שבעה ימים ממכתב זה כאשר דמי הועד שלך יונכו מעלות הגיזום.

לחלופין אם אתה ממש בענין, הקמת סככה לרכב , יקר ומחייב אישורים.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.8.2020 בשעה 07:39, Shmulik_Miata כתב:

הכל תלוי אם השטח מוגדר כשצ"פ (שטח ציבורי פתוח) או שפ"פ (שטח פרטי פתוח). 

אם מדובר על שצ"פ, אז העירייה צריכה לדאוג. אם מדובר על שפ"פ אז וועד הבית צריך לדאוג ואם אתה משלם גם וועד בית, אז התשלום החודשי אמור לכלול גם תשלום לביטוח במקרה של פגיעה בנפש/רכוש.

אנחנו בדיוק מתמודדים עם הסוגיה הזו בפרוייקט החדש שאני מתגורר בו. כולנו חתמנו על חוזה אך לא שמנו לב לסעיף שמדבר על שפ"פ ואנחנו "נהנים" מההשלכות של זה.

איך אני בודק האם זה שטח פטי או ציבורי פתוח?

הכי העץ רוכן על החניה שלי שהיא פרטית בטאבו ואני משלם עליה ארנונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם הייתה בעיה עם עץ חרוב בחניה.
הכי פשוט זה להשאיל או לקנות מסור ידני לעצים.
הוא חותך מאוד מהר, אני עם חבר חתכנו ענפים די גדולים שבקושי הצלחתי לסחוב. אפשר תוך שעה להוריד די הרבה ענפים.
אם משהו ישאל, תגיד שחתכת את הענפים כי הם יכלו להשבר ולסכן חיי אדם.

https://www.mnmltd.co.il/items/1911758-%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%A8-%D7%A2%D7%A0%D7%A4%D7%99%D7%9D-13-%D7%A2%D7%9D-%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%98-%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%9B%D7%94-TOTAL-TOOLS

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף קודם ללכת בדרך החוקית, לדאוג למצות את כל הדרכים שהוזכרו למעלה. כולל פנייה לפקיד יערות.

לא הולך בדרך חוקית, לעשות בעצמך ולהשכיר בנאדם מקצועי מקומי שיעשה זאת (לרוב אלו ידעו טוב את כל השטויות שקשורות לזה) וכמובן להביא יותר מבנאדם אחד לייעוץ בנושא

עריכה אחרונה על ידי נמרוד...
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, דניאל1983 כתב:

אצלי גם הייתה בעיה עם עץ חרוב בחניה.
הכי פשוט זה להשאיל או לקנות מסור ידני לעצים.
הוא חותך מאוד מהר, אני עם חבר חתכנו ענפים די גדולים שבקושי הצלחתי לסחוב.

https://www.mnmltd.co.il/items/1911758-%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%A8-%D7%A2%D7%A0%D7%A4%D7%99%D7%9D-13-%D7%A2%D7%9D-%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%98-%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%9B%D7%94-TOTAL-TOOLS

וואט דה... 😵 איזה מחיר יא ווראדי. כלום כסף.

אני קניתי לא מזמן מסור טלסקופי של wolf, עלה פי 5...

המסורים האלה מאוד חדים ועושים יופי של עבודה, גם עם ענפים עבים מאוד, אבל מה שכן, עם מוט של 4.2 מטר המגבלה המעשית שאתה מגיע אליה היא בערך 6 מטר. פותח השרשור דיבר על 7 ולכן לא הצעתי את זה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...