Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ועד בית

Big Guy
שימו לב! השרשור הזה בן 1344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה דברים לא נכונים נכתבו. כעת לעובדות וחוקיות העניין:

1. אסור לכרות ענפים של עץ בריא (לא משנה אם שטח פרטי או ציבורי). אם עץ חולה/מסוכן, חובה לבצע הערכת אגרונום מוסמך.

2. מותר לבצע גיזום של הענפים (חיתוך אחרי הפיצול הראשון). לצורך ביצוע הגיזום אין צורך באישור פקיד יערות.

3. גיזום עץ שאינו מהווה סכנה, אינו נמנה עם אחזקה שוטפת של הבניין, לכן ועד הבית אינו מחוייב לשאת בעלויות של הגיזום. תחשוב על זה כך - מודע שהשכנים ישלמו על משהו שיטיב רק עימך?

פתרון אפשרי 1. הקמת סככה מעל החניה (מנסיון אישי - עלות סככה לחניה בודדת שווה בערך לעלות גיזום העץ בגבהים שדיברת).

2. החתמת דיירים שהם מסכימים לביצוע גיזום על חשבון ועד הבית. העץ נחשב לרכוש משותף (בהנחה שנמצא בתוך השטח של הבניין), ובעת פגיעה ברכוש משותף אתה חשוף לתביעת נזיקין. גילוי נאות - אני מנהל כעת תביעת נזיקין בעניין דומה. ערכו של עץ בוגר וגבוה מגיע לעשרות, ולעתים מאות אלפי שקלים.

חוקים ותקנות רלוונטיים:

https://www.moag.gov.il/Procedures/Documents/pkid_yeearot.pdf

https://architecture.org.il/info_hokim_mekarkein.php

• מעניין 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 13 שעות, Big Guy כתב:

איך אני בודק האם זה שטח פטי או ציבורי פתוח?

הכי העץ רוכן על החניה שלי שהיא פרטית בטאבו ואני משלם עליה ארנונה

קודם כל בודק עם וועד הבית. 

אם וועד הבית לא בטוח, בודקים בעירייה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה איפה העץ נטוע (גזע) אם בשצ"פ צמוד לחניה? ערוגה ברחוב?

כל דבר ציבורי הכתובת היא 106 של העירייה, מנסיון שלי אפילו טיפלו בכאלה גברים בצורה מהירה וחיובית (ב"ש).

אם העץ הוא בשטח הבנין גינון הוא באחריות הועד. גיזום נקודתי של עץ בעיקר ענפים שמהווים מטרד או סכנה זה דבר פשוט, יש מסורי ענפים עם מקל מאריך כמעט לכל גנן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, fatboy1340 כתב:

3. גיזום עץ שאינו מהווה סכנה, אינו נמנה עם אחזקה שוטפת של הבניין, לכן ועד הבית אינו מחוייב לשאת בעלויות של הגיזום. תחשוב על זה כך - מודע שהשכנים ישלמו על משהו שיטיב רק עימך?

גיזום וטיפול בשטח הציבורי של הבית נמנה על מטלות אחזקת בית משותף, בדיוק כמו זיפות הגג אשר מטיב על בעלי הדירות בקומה העליונה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא היטב את מה שקראתי - גיזום ענפי עץ שאינם מהווים סכנה. ככלל,אין לפגוע בענפי עץ בוגר ובריא, אם אינם מהווים סכנה או חולים. אפשר לקרוא כאן את ההגדרות ונהלים:

https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/forest_commissioner/pirsumim/2008/documents/What_are_the_cutting .pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הפעולות שקשורות בשטח הציבורי הן באחריות ובסמכות ועד הבית ללא קשר אם הן מטיבות לכל הדיירים או רק לחלקם.

מהבחינה הזו אין הבדל בין פעיולות בטיחות (גיזום סכנה) נוי (גיזום לנוי) או פעילויות לא חוקיות (גיזום אגרסיבי של עצים ללא רישיון).

שפ״פ עדיין קיים? חשבתי שהפסיקו עם זה מזמן אחרי שהבינו שזה פשוט לא עובד.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול -כן. יחד עם זאת, על פי חוקי מקרקעין בתים משותפים - לא ניתן לחייב בעל דירה לשלם עבור פעולה שאינה נחוצה לאחזקה שוטפת של הבית/שטח משותף. לכן, אם חלק /מרבית הדיירים לא יסכימו שיש צורך בגיזום - פות"ש יצטרך לשאת בעלויות בעצמו. יש די הרבה פס"ד בנושא גיזום/כריתת עצים בבתים משותפים. מומלץ לקרוא ולהשכיל.

יחד עם זאת, אם יוכיח פות"ש שהענפים מהווים סיכון (חוו"ד אגרונום) או יקבל אישור מפקיד יערות עירוני, הוא יוכל לדרוש מועד הבית לשלם על הגיזום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

111.thumb.jpg.1a2e5cbc3f8e0a6e4308624d0230085e.jpg

מצורפת בזאת תמונה. החניה שסימנתי באדום היא שלי לפי הטאבו. 

העץ הבעייתי צמוד לחניה שלי, ושוב אחדד המטרה האי גיזום בלבד על מנת שהפירות שלו לא ילכלכו את הרכב.

מבחינת סככה - בעייתי כי הבנתי שגם זה לא בדיוק חוקי, והמחיר של אחת לא זול. אפילו אם זה יהיה כמו רשת צל. 

אני לא מצליח להבין למה שועד הבית לא יכסה על פעולה כזו? הרי בדיוק כמו שמישהו פה כתב - אם יש נזילה מהגג, הפגיעה היא רק בדייר בקומה האחרונה אבל כל הדיירים ישתתפו. 

פה זה הרי אותו הדבר - החניה היא פרטית שלי בטאבו. 

המטרה פה היא לא לעשות משהו לא חוקי או לפגוע באף אחד - סה"כ מחפש פתרון כי האזור הוא ללא חניה, ולכן או שאני מחכה מרחק של 3-5 דקות הליכה מהבית איפשהו ברחוב אחר, או שאני מחנה בחניה שלי שעליה אני משלם ארנונה אבל זה הורס את הצבע של הרכב וגם כל האוטו דביק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואחד עץ בריא וגדול :-)

קשה לי לראות איך אפשר לעשות פה גיזום אסתטי, שקול ברצינות סככה/רשת/כיסוי כלשהו - זה לא יהיה יותר יקר מגיזום מסיבי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית הקודם שלי היתה לי בעיה דומה עם שיח ע-נ-ק שהיה צומח לי מעל החניה ומחרבן לי על האוטו.לא רק על החניה שלי - גם על עוד 2-3 חניות נוספות.

הייתי מנדנד לבניין הרלוונטי (השיח לא היה שייך לבניין שלי אלא לבניין הצמוד) והם היו גוזמים פעם בכמה חודשים (היו גם פעמים שהייתי גוזם בעצמי רק מעל החניה שלי).

בגדול אין שום סיבה הגיונית שלא תוכל להשתמש בחניה *הפרטית שלך* בגלל עץ. שימצאו לזה פתרון הולם (יגזמו את הענפים שלו ויחזירו אותו לגודל "טבעי" ולא פרא).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוצא היחידי שלך היא אם הפירות יכולים לגרום למישהו להחליק ולהיפגע, ואשז אתה יכול לדרוש גיזום על הבסיס הזה.

אם לא תבקש אישור לסככה גזיבו או משהו דומה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Michazzz כתב:

רעיון יפה אבל יקר לי כרגע להשקיע כזה סכום על חניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, borsood כתב:

המוצא היחידי שלך היא אם הפירות יכולים לגרום למישהו להחליק ולהיפגע, ואשז אתה יכול לדרוש גיזום על הבסיס הזה.

אם לא תבקש אישור לסככה גזיבו או משהו דומה.

אם זו חניה שלו בטאבו, אין צורך באישור להקמת סככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.8.2020 בשעה 21:58, fatboy1340 כתב:

2. החתמת דיירים שהם מסכימים לביצוע גיזום על חשבון ועד הבית. העץ נחשב לרכוש משותף (בהנחה שנמצא בתוך השטח של הבניין), ובעת פגיעה ברכוש משותף אתה חשוף לתביעת נזיקין. גילוי נאות - אני מנהל כעת תביעת נזיקין בעניין דומה. ערכו של עץ בוגר וגבוה מגיע לעשרות, ולעתים מאות אלפי שקלים.

אני לא משפטן, אבל אם העץ נחשב לרכוש משותף, הוא יכול לתבוע את ועד הבית, על נזק שנגרם למכונית שלו מהעץ. לא?

כלומר, הוא יכול לבקש מועד הבית לבצע גיזום, תוך "איום" שאם ועד הבית יבחר לא לגזום, הוא יהיה חשוף לתביעת נזיקין.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...