Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אגירה - שומרים ציוד ישן או לא? (פיצול משרשור)

sperial
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתור layman אני לגמרי עם בעל המקצוע (נתקו). הבעיה היותר גדולה היא איך מודדים את המ"ר, ועד שהדבר הוסדר בחוק\תקנות כל קבלן עשה כרצונו.

צריך לזכור שהדרישות היום גבוהות בהרבה מאשר לפני 50 שנה - יש הרבה יותר מכשירים במטבח, במרפסת השירות וכובן בחדרים. והמכשירים האלה תופסים מקום. 

ומה שכותב הכימאי לגבי אגירה - אגייס את המבטא המרואקי ואגיד ווההווהה. הניסיון האישי שלי מראה את זה היטב, הדוגמא שלי היא הפרוזדור ששימש אותי כספריה לפני למעלה מ-20 שנה. כ-8 חודשים אחרי שנכנסתי לדירה הייתי צריך לפנות אותו זמנית לצורך התקנת המזגן המיני-מרכזי. באותו יום ירדו 15 שקים למיכל האשפה. אני כבר לא מדבר על מה שקרה כאשר עברתי דירה, והיום יש לי מחסן בגודל של איזה 15 מ"ר מלא בציוד שברור לי שחלקו לא יהיה שימושי בעתיד, אבל "חבל" לי לזרקו אותו כיון שהוא עדיין שמיש. אולי יעבור לדור הבא כאשר יצא לדרכו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכלל הזה מתאים לבגדים, אבל יש הרבה ציוד שכדאי לשמור גם לטווח ארוך.  למשל, עוד לא הגעת לשלב שבו אתה מתכנן את משק הבית של הבנות שלך.

חלק גדול מהציוד במחסן שלי מיועד לדור הבא. למשל, יש לי מספיק סירים כדי לצייד 3 מטבחים של משפחות צעירות, חלקם עדיין חדשים באריזה (התקבלו כמתנות) שיצאו משימוש כאשר עברתי מגז לאינדוקציה. כיוון שאני צופה יציאה של לפחות 2 בנים לעצמאות בשנים הקרובות הציוד הזה יחסוך להם אלפי שקלים. או, משחקים איכותיים שישמשו את הדור הבא. או כלי עבודה שיעברו אתם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, natco כתב:

אז "איש מקצוע" בצורת מעצב פנים חרוץ יחלק את ה100 מטר ל5 חדרים.

הדירה תהיה צפופה, יהיו ויתורים (בד"כ בשטחי אחסון, היכן שבעה"ב לא מבין את משמעות הויתור).

זה יעלה לפחות 200 אש"ח (שלא יחזרו לעולם במכירה, למרות הפנטזיות שמפמפמים בתכניות טלוויזיה לעקרות  בית) ויתן פתרון חלקי ביותר.

**אני לא אומר ש5-6 נפשות לא יכולות לחיות באושר ועושר ב100 מ"ר.

אני רק אומר שזה יהיה צפוף באותה מידה עם כל חלוקת פנים, יצירתית ככל שתהיה.**

אם יש פחות דברים לאחסן צריך פחות מקום אחסון. less = more. אני אלוף בזריקת דברים לפח ועיצוב עמדות עבודה מינימליות וסופר אפקטיביות. הבעיה שהיא שהפתרונות האלה לא זולים כלל, אבל אפשריים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, discoTD5 כתב:

כן, אכן תפיסות מודרניות עדכניות. אני מקווה שאתה שומר להן גם מגבות, סדינים וחיתולים רב-פעמיים, כמו גם בגדים שהיו שלהן כשהן היו קטנות. 

לעולם לא אצליח להבין את ההיגיון למלא את הבית בחפצים במשך 20 שנים, כשניתן יהיה לקנות חדשים בעת הצורך ב 500 שקל. 

אלה חפצים שמישים חדשים לגמרי, חלקם באיכות שתבייש את מה שנמכר היום. למשל סירי סולתם מהימים שירדו מפס הייצור הסמוך לפס הייצור של התותחים. אני לא מדבר על סמרטוטים ועל ציוד שעבר זמנו, אלא על ציוד חדש או כמעט חדש ובאיכות גבוהה. מה אני אעשה אתו? אמכור באיביי? אשליך לפח? הרוב אלה מתנות, לא דברים שנקנים, ואני לא רואה  סיבה להשליך ציוד שימושי בשווי הרבה אלפי שקלים. עם דגש על כך שצפוי להיות שימושי לעוד הרבה שנים, ושיש מי שישתמש בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמגאיי אני מבין אותך לגמרי.
בשנתיים האחרונות ״נכנסו לקטע״ (של מינימליזם ועצמאות כלכלית - לא בצורה קיצונית כמו הסולידית אבל מה שמתאים לנו).
אשתי התחילה ״לנקות״ את הבית לפי שיטה מישהי בשם מארי קונדור אם אני לא מתבלבל בשם, זרקנו כמויות של דברים ש״חשבנו״ שאנחנו צריכים.
ספריאל לגבי הסירים וכו׳ אלא אם תגיד לי שיש לך במחסן סירים של לה קרוסה, שסואר ועוד כמה ״מותגי עילית״ כאלו אין שום עניין לשמור את כל הסטים שאתה שומר. ברמה הכללית רוב הסטים האלו לא שווים כלום, עדיף לקנות כל פעם נקודתית סיר/מחבת לפי הצרכים ולבנות לעצמך את הסט בעצמך, הוא בוודאות יהיה איכותי בהרבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסדר הטוב:

אני רחוק מלדבר על אחסון לצורך אגירת חפצים לשנים הבאות.

ראיתי בעיני חדרי ארונות שהפכו לארון באורך 160 ס"מ, מרפסות שירות שהוכנסו לשטח הדירה, וחדרים ש"נתפרו" סביב שולחן-מיטה-ארון 120 ס"מ.

אלו דברים שנראים טוב בתכנית, אבל אחר כך אין לבעה"ב מקום לשים את השואב אבק האלחוטי, מכונת הכביסה בארון במסדרון, אבל לך תמצא מקום לאבקה ולמרכך.

לך ולאשתך יש 2 דלתות ארון כל אחד, אז החולצות שלך דחוסות באיזו שידה, ולילדים יש חדר לכל אחד, אבל סבא וסבתא קונים להם צעצועים מתנה רק לאחר אישור של מידת הצעצוע, שתתאים לחדר של ה6 מ"ר.

בתכניות השיפוצים בטלוויזיה ובמגזינים לעקרות הבית זה תמיד נראה מתוקתק.

בחיים האמיתיים, פחות.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, sperial כתב:

אלה חפצים שמישים חדשים לגמרי, חלקם באיכות שתבייש את מה שנמכר היום. למשל סירי סולתם מהימים שירדו מפס הייצור הסמוך לפס הייצור של התותחים. אני לא מדבר על סמרטוטים ועל ציוד שעבר זמנו, אלא על ציוד חדש או כמעט חדש ובאיכות גבוהה. מה אני אעשה אתו? אמכור באיביי? אשליך לפח? הרוב אלה מתנות, לא דברים שנקנים, ואני לא רואה  סיבה להשליך ציוד שימושי בשווי הרבה אלפי שקלים. עם דגש על כך שצפוי להיות שימושי לעוד הרבה שנים, ושיש מי שישתמש בו.

א י נותן דברים כאלה לאנשים שיהנו מהם וסבוא הזמן אני אקנה לבנות שלי חדשים. לאמוצא סיבה לאחסן 5 שנים משהו שיציק לי כדי לחסוך 1500 שקל בעתיד. כשיגיע הזמן הן יבחרו מה שהן רוצות ולא אתמה שקיבלתי בשנות השבעים.

אני מקווה שאתה לא שומר להם סיר פלא כדי שיאפו עוגות על הגז.

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה ברור, יש סבבים של עשיית סדר והוצאת דברים מיותרים. העוזרת מקבלת פעם בשבועיים או חודש שק/ים עם עודפים. אבל ציוד שצפוי לו שימוש יישמר. בשביל זה יש מחסן..

עריכה - נהג לילה, מדובר בהרבה יותר מ-1500 ש"ח. להערכתי כמה עשרות אלפים, אם ציוד מטבח ואם ציוד אחר. אבל. צריך להוסיף, יש לי מחסר גדול לפחות פי 3 מזה של דירה ישראלית ממוצעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי, ועכשיו אחרי שלמדנו מה אתה שומר בבית, איך זה רלוונטי להתייעצות של פות"ש? 

• מצחיק 2
  • מעניין 3
  • רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעדיף בית גדול עם מקום אחסון על פני בית קטן עם מיטת מתקפלות? הרי בכך זה התחיל ,וגלש, כרגיל בפורום הרכב, לשוליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

חלק גדול מהציוד במחסן שלי מיועד לדור הבא. למשל, יש לי מספיק סירים כדי לצייד 3 מטבחים של משפחות צעירות, חלקם עדיין חדשים באריזה (התקבלו כמתנות) שיצאו משימוש כאשר עברתי מגז לאינדוקציה. כיוון שאני צופה יציאה של לפחות 2 בנים לעצמאות בשנים הקרובות הציוד הזה יחסוך להם אלפי שקלים. או, משחקים איכותיים שישמשו את הדור הבא. או כלי עבודה שיעברו אתם.

אני מכבד את הדיעה שלך והדרך שלך, אבל כששואלים אותי על איחסון - אני עונה בצורה פשוטה ומשתדל ליישם בעצמי את הכלל:
איחסון עולה ושווה כסף. אם לא השתמשת בזה, תעביר הלאה שמישהו אחר יהנה ותפנה מקום.

כשתצטרך את זה שוב, תיקנה *חדש* יותר וכנראה גם טוב יותר.

איציק

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קניתי את הבית בגלל המחסן. גם לא בגלל הכושר שעושות המדרגות 😉 , ושאני בכלל לא מבין איך השתכנעתי לקנות בית עם כל כך הרבה מדרגות. אבל מחסן בגודל של חדר גדול הוא בונוס, כמו עוד כמה יתרונות שבכלל לא חשבתתי עליהם בזמן חיפוש הדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב, זה בונקר.

אני ואני ואני.

קניתי מכונית, קניתי בית, קניתי מכונת כביסה, ואני גם שומר סיר לילה משומש במצב חדש.

עוד לא הבנת עם מי יש לך עסק?

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...