Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה אמיתי ?

לפי ההינדואיזם יש אל עם ראש של פיל ו-4 ידיים, שתשאל כול הינדי והוא יהיה מוכן להשבע שבאמת יש יצור כזה.

מה? תאמין לו, כי זה כתוב לו בספרים? אין עליו שום חובת הוכחה? או שפשוט הספר שלו זה קשקושים אבל הספר שלך הוא אמיתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

" הספר שלי" הוא גם הספר שלך, בזכות הספר הזה אתה חי פה ולא באוגנדה.

וממש לא מדובר באמונה עיוורת, להיפך, כל העולם התורני מבוסס על קושיות והעמקה רעיונית.

אתה טוען שאני טועה? אדרבה, תוכיח ששולחן הערוך טועה.

אין מצב שבתורה יהיה כתוב משהו והמציאות תהיה הפוכה ב 180 מעלות.

הלכה שאין לה סימוכין, היא לא מחזיקה מים.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

וממש לא מדובר באמונה עיוורת, להיפך, כל העולם התורני מבוסס על קושיות והעמקה רעיונית.

ניסו לנהל איתך פה דיון עם הוכחות, אבל אתה פשוט מתחמק ומתעלם.

אתה אפילו לא אומר מה תהיה הוכחה בשבילך.

תוכיח אתה לנו שיש נחש מדבר.

מזכיר לי את הבדיחה על ההוא שמבקש מאלוהים שיתן לו סימן.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

זה מצחיק שאתה אומר שזה לא אמונה עיוורת, אבל בעצם זה בדיוק מה שאתה עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצחיק שאתה אומר שזה לא אמונה עיוורת, אבל בעצם זה בדיוק מה שאתה עושה.
בס"ד

גם אתה וגם אדון גולש, לא מתייחסים לטענות.

מבחינתי, השולחן ערוך זו אסמכתא.

כאשר כתוב דבר כמו שכתבתי למעלה, אין הכוונה, שמאה אחוז מהאנשים תקפוץ עליהם זקנה, ממש כמו בכל מחקר מדעי שאף פעם אין מאה אחוז לצד אחד.

אני מבין שאתם לא מאמינים בתורה וכו', במה שאתם כן מאמינים יש לכם הוכחות הפוכות?

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שרוצה לראות את הבורא יתברך או לדבר איתו יכול לעשות זאת בכל עת בכל מקום.

לכן אחד מהכינויים לה"ית הוא 'המקום ברוך הוא'.

נוכחתו אינה בעולם אלא העולם ואנחנו חיים בו.

אני מסתכל על הזוית של כדוהא, על האטומספירה,יוניספירה,סטטוספירה. את כמות החמצן המדוייק לקיומם של חיים,

אני בוחן את המרחק המדוייק שלה מהשמש ואת גודלו הייחודי של הכדוהא והירח.

אני בוחן את הפוטוסינתזה, את מגוון בע"ח ואת מקוריותם ומורכבותם ותועלתם לעולם.

כיצד עשרות שנים של שיטוט עם טלסקופים עדיין לא מצאו חיים (תבוניים) בקרבתנו.

"בגופי אחזה אלוהה" מי שרוצה למצוא את הבורא צריך להביט בגופו ובמערכות הפועלות בו.

יכולת הדיבור, ההבעה, הסקרנות, היכולת לתהות בשאלות ברומו של עולם.

יש אדם שרואה בכל זה מקריות, ויש שרואים בכך את מעשה התכנון והבריאה.

לבוא ולפתוח למישהו את הצ'אקרות בטקסט בפורום זה עדיין לא מבינתי.

מה שמהווה חסימה לרוב האנשים הוא לאו דווקא ההכרה בה"ית אלא בחוקים אשר הוא הנחיל.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני רואה את הדברים בדיוק להפך. החיים נוצרו והתפתחו בדיוק לפי מידותיו שלכדור הארץ, הותאמו לאחוז החמצן (המשתנה) באטמוספירה, מבנה הכלורופיל הותאםלספקטרום של קרינת השמש וכו'. יותר מזה - היצורים החיים על פני כדור הארץ השתנו בהתאם לתנאים. מינים רבים נכחדו, ואחרים התפתחו וממשיכים להתפתח, ובהמשך גם הם שוב נכחדו או הותאמו לתנאים המשתנים. לזה קוראים אבולוציה. בינתיים הממצא המעדי תומך בכך.

לגבי מציאת חיים בכוכבים אחרים - צריך להכיר במגבלות הטכנולוגיה לאתר חיים על כוכבי לכת חיצוניים (exoplanets) בשל המרחקים העצומים וכיון שבעצ אנחנו מכירים רק את החיים על פני כדור הארץ, ולא יודעים מה לחפש במקומות אחרים, שבהם יתכן שהחיים פועלים על בסיס כימי אחר. אז ההסתברות למצוא אותם נמוכה, ומסיבה זו החיפוש אורך זמן רב. רוצה להזכיר לך כמה זמן חלף מעת שהמדע הכיר במבנה מערכת השמש עם המודל ההליוצנטרי (ומה עלה בגורלם של אנשים כמו גליליאו שערערו על דעת הכנסיה בעניין. לתשומת ליבך, רותם, מה קורה כאשר הידע מסתמך על כמה ספרים עתיקים ויש התנגדות לקבלת ידע חדש) עד שהובן שה"ערפיליות" שנראו בטלסקופים הן בעצם גלקסיות רחוקות, ומעת שהובן המבנה של מערכת פלנטות עד שנמצאה האקסופלנטה הראשונה. התהליך המדעי אינו קפה עלית ושום דבר לא אינסטנט.

פאלו - הערה לגבי "דם הווסת" - לא מדובר בדם אלא בתערובת שכוללת דם, שרידי רירית הרחם ועוד כמה מרכיבים. לכן הגיוני שמי שלא מבין אנטומיה ופיזיולוגיה עשוי לחשוב שמדובר בדם ממקור שונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

גם אתה וגם אדון גולש, לא מתייחסים לטענות.

מבחינתי, השולחן ערוך זו אסמכתא.

כאשר כתוב דבר כמו שכתבתי למעלה, אין הכוונה, שמאה אחוז מהאנשים תקפוץ עליהם זקנה, ממש כמו בכל מחקר מדעי שאף פעם אין מאה אחוז לצד אחד.

אני מבין שאתם לא מאמינים בתורה וכו', במה שאתם כן מאמינים יש לכם הוכחות הפוכות?

שולחן ערוך זו דעה.

בשביל לחיות במציאות אתה צריך לבדוק. אם אתה לא בודק, אתה פתי מאמין לכל דבר.

למשל, יש טענה שמי שמאונן צומחות לו שערות על הידיים. מי שטוען את זה צריך לחפש מדגם של מאוננים, ולראות אם צומחות להן שערות. וגם קבוצת ביקורת, שלא לא מאוננים. ואז עושים סטטיסטיקה.

אם שום ראיה מדעית מדעית שאוננות גורמת לשינויים פיזיולוגיים במערכות אחרות בגוף. אם אתה טוען את זה, אתה צריך להוכיח.

אם אתה מקבל דברים בלי לבדוק, אתה פתי.

כמו שיודעים שמה שהרמבם טען לגבי הווסת, זה לא נכון. אנחנו יודעים איך נראה גוף האדם מבפנים.

זה לא קשור בכלל לדת. יש מספיק חילונים פתיים...

נ.ב. זה שבשולחן ערוך טעו בנקודה זו או אחרת, לא מבטל את כל מה שכתוב שם. מה שכתוב מבוסס לא על בחינה מדוקדקת ושיטתית של המציאות, כי אז לא היתה את המתודה או אפילו את צורת החשיבה של בחינת המציאות באופן שיטתי/אובייקטיבי, אלא על תצפיות לא מבוססות או דעות קדומות. יכול להיות שגם בלבלו סיבה ומסובב. למשל, יש חולי נפש שמאוננים באופן אובססיבי. אנשים כאלו, שגם סובלים מתעוקה מתמדת (סטרס), באמת מזדקנים מהר יותר (ההורמונים שמופקים בזמן תעוקה באמת פוגעים בתפקוד הפיזיולוגי לאורך זמן). מכאן הגיעו למסקנה השגויה (לכן במתודה המדעית משתמשים בקבוצת ביקורת, בין היתר).

אפשר וגם נכון לקחת כל גוף של ידע ולבחון אותו בהקשר של זמנו. עובדות רפואיות שחשבו שהן נכונות לפני מאות שנים, היום כבר יודעים לבטלם.

זה בניגוד לתמות מובילות בתרבות האנושית. הנה אנחנו רואים כמה דימיון רעיוני יש בין סרט פופולרי של ימינו לסיפור התנכי על יעקב ובניו. ברמה המוסרית/ערכית, כמעט שומדבר לא השתנה... אותן תמות, אותן בעיות, אותן סוגיות מוסריות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיראל, אני מבין אבל המציאות שלי אומרת שמוכרח שיהיה יוצר.

אחרת גם בנוגה או לפחות מאדים היית מוצא משהו קרוב לחיים.

מתקרבים לחג החנוכה, מה ההסבר של האפיקורוסים לנס פך השמן?

אתם מבינים שהאייפון שלכם לא יכול להחזיק 8 ימים עם 2% סוללה, כן?

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קל.

זה לא קרה.

בכלל, כל סיפור פך השמן היה זניח יחסית בתרבות היהודית. הוא קודם, כמו כל חג החנוכה, עם צמיחת הציונות (תנועה חילונית בבסיסה), בגלל הקווים הלאומיים הברורים של החג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא קרה" זה בדיוק הטענה בה התחלתי את הפוסט. ההסטוריה תגרום לאנשים למחיקת הזכרון המורשתי.

בית המקדש השני...הציונות תגיע רק בעוד 2000 שנים.

היכן נצחון המכבים , החשמונאים על היוונים, היכן נצחון היהודות על כפיית ההתייוונות?

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא קרה" זה בדיוק הטענה בה התחלתי את הפוסט. ההסטוריה תגרום לאנשים למחיקת הזכרון המורשתי.

החשיבות של הזיכרון המורשתי איננה בהאם הדברים קרו לא קרו עובדתית. החשיבות היא ברעיון, בתמה, המובעים. במילים אחרות, מוסר ההשכל והעקרונות שאנחנו לומדים מהסיפור חשובים מנכונותו העובדתית.

קח למשל סיפורי אגדה, כמו 'כיפה אדומה'. כולנו מסכימים שהוא לא עובדתי. עדיין הוא נכון, הוא אמת, ברמה הרעיונית, בדברים שהוא מלמד (שיש גורמים רעים בעולם, שהם אורבים לנערות, שהם מנצלים ישישים ועוד). דרך אגב, גם סיפור כיפה אדומה, כפי שאנחנו מכירים אותו היום, לא דומה למקור. הסיפור עבר גלגולים שונים, בהתאם לקהל היעד (ילדים או מבוגרים) ושינויים במסר.

גם חג החנוכה עבר מהפכים, מחג דתי, שהדגיש את טיהור המקדש, עם דגש על חג האורים, לחג שמדגיש יותר את הניצחון הלאומי על כובש זר (מעטים מול רבים וכו').

רעיון הוא חי וקיים, והוא אמת, גם אם הוא לא מבוסס על נרטיב עובדתי. בני אדם מספרים אחד לשני סיפורים כל הזמן. הדיוק העובדתי שלנו הוא לרב לא-מי-יודע-כמה. הרבה פעמים זה בכלל לא חשוב.

המסר חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיראל, אני מבין אבל המציאות שלי אומרת שמוכרח שיהיה יוצר.

אחרת גם בנוגה או לפחות מאדים היית מוצא משהו קרוב לחיים.

אתם מבינים שהאייפון שלכם לא יכול להחזיק 8 ימים עם 2% סוללה, כן?

לוקו, אם ימצאו חיים בכוכבים אחרים תזנח את תיאוריית היוצר? זה מה שמשתמע מדברייך...

ולגבי נס פך השמן, אתה אדם חכם, אתה יודע שיש עוד הרבה ספרי דת בעולם שמתארים ניסים שונים ומשונים.

האם עצם העובדה שהם כתובים שם הופכים אותם לנכונים?

האם יש ראיות *חיצוניות* למה שמתואר בספר? ספרים אחרים, ממצאים ארכיאולוגיים?

לכל הארועים המכוננים - חציית ים סוף, מעמד הר סיני וכו' - עדיין אין כאלו.

לגבי ניצחון החשמונאים, הנה דבר שכן יש לו עדויות נוספות.

לנס פח השמן - לא. זה סיפור שנועד להאדיר את הניצחון ולתת מצג שווא כאילו קיים אלוהים והוא עשה לנו נס, וזאת כמובן כדי לחזק את מעמד החשמונאים ולקבע את אהדת העם.

אגב התייונות, רוב החשמונאים אימצו שמות יוונים למהדרין.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע... וואו.

בעברי הייתה לי היסטוריה לא מעטה עם העולם הדתי, אבל תמיד הסיפורים הללו, נשמעו לי כמו .... סיפורים. אגדות עם.

אנשים דתיים באמת מאמינים בזה?

כאילו אתה באמת מאמין שהייתה קריעת ים סוף? צפרדעים נפלו מהשמיים? היה חושך על מדינה שלמה למשך 3 ימים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...