Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני \ רכב פנאי קטן חדש - 100-110 אלף ש"ח

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה, פחות מעוניין במיקרה, גם נחותה בבטיחות מהמתחרות ואני פחות מתחבר לשילוב של טורבו עם גיר רציף.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אופציה שהגיעה היום : המיקרה החדשה, מאה אלף לרמת הגימור הבסיסית ו105 לרמת הגימור הגבוהה , מנוע ליטר טורבו משודך לגיר רציף.

חסרונות: אין בקרת שיוט אדפטיבית , גרסת הבסיס מגיעה עם movon ונתון התאוצה מאכזב ביחס לרכב עם טורבו.(בגרסה האוטומטית, יש גם ידנית).

הגיע לארץ סוף סוף?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי נסיעת מבחן על ארונה FR, הרכב יותר נוח מאיביזה FR.

תחושה טיפה פחות זריזה מהאיביזה, אבל לא משהו משמעותי (כנראה בגלל שהמשקל קצת גבוה יותר ואולי יותר התנגדות בגלל הגובה?), זה גם מתבטא קצת במפרט (ב-0-100 למשל).

צריכת דלק אחרי נסיעה משולבת, לא הכי רגועה (נתתי לרכב למשוך הילוכים בעליות כדי שיעלה מהר יחסית), 1:15 עם 3 מבוגרים ברכב. מאמין שהיא תספק אותי בצריכת הדלק.

בקרת השיוט האדפטיבית עובדת מאוד יפה לדעתי.

מבחינת מחירים בימי המכירות - מחירים של 2019 אבל לקבל ב-2020.

איביזה FR בהנחה של 5500₪ והנחה על אבזור, כמדומני מצלמת רוורס חינם או משהו כזה (אולי חיישני רוורס, לא זוכר).

ארונה סטייל בהנחה של 5000₪ והנחה דומה על האבזור.

עדיין מתלבט אם יש הצדקה לשלם עוד 10-11 אלף ש"ח יותר על איביזה FR או על ארונה, כי בפועל איביזה מרמת גימור סטייל מספקת לי את רוב הצרכים, למעט העובדה שאין שם מערכת מולטימדיה מספיק טובה ואי אפשר להתקין שם Full link (למרות שרשום בקטלוג שכן, הנציג בסוכנות בבאר שבע אומר שהאופציה לא קיימת כבר).

לא בא לי להתעסק עם החלפת מערכת ברכב, כי המערכת המקורית מספקת גם כל מיני נתונים על הרכב ושולטת על כל מיני הגדרות (לפחות ככה זה ב-FR).

ומערכת ה-Connect It לא נראית לטעמי, ראיתי חוות דעת עליה ולא התרשמתי.

ישבתי גם בפולו (הסוכנויות של VAG סמוכות אחת לשניה בבאר שבע), מרגישה יותר איכותית מאיביזה מבחינת איכות החומרים, בקרת השיוט ממוקמת במקום נוח יותר, אבל לא רואה הצדקה לשלם עליה יותר וגם לקבל מנוע חלש יותר (95 כ"ס) או לשלם מחיר של רכב משפחתי כמעט (תמורת הדגם המאובזר והחזק יותר).

כרגע ההתלבטות שלי היא בעיקר איביזה FR מול ארונה סטייל.

האיביזה נראית יותר טוב, תהיה כנראה טיפה יותר חסכונית ותרגיש טיפה יותר חזקה, יש לה יותר אבזור מהאיביזה סטייל (שברובו אני לא ממש מתעניין, למעט מערכת ה-Full link) וכנראה שיהיה לה שוק טוב, בייחוד כשאני לא צעיר במיוחד, מאמין שזה יכול לשחק לטובתי במעמד המכירה בבוא היום.

במחשבה קדימה, הארונה תהיה יותר פרקטית אם אהיה בעל משפחה, יש לה תא מטען די גדול, היא נוחה יותר, יושבים בה גבוה יותר ויש בה כמעט את כל האבזור שיש באיביזה FR (למעט חלון בגג או LEDים שלא ממש קריטיים עבורי). מצד שני ברמת הגימור הזאת אני כנראה הולך להתחרות מול חברות הליסינג.

שני הדגמים על הכביש עם 3 שנות אחריות, אספקה ב-2020, צבע לבן, מצלמת רוורס וחיישני רוורס:

ארונה 110 אלף ש"ח, איביזה FR 111 אלף ש"ח.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשים את האצבע מה בדיוק יותר נוח בארונה? שמתי לב שהמושב יותר מרופד בבסיס שלו בארונה, אבל לא בצורה מאוד בולטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיכוך בורות ושיבושים, פחות קשיחה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם כן אשתך בחודש שלישי לא הייתי מוטרד מאיפה תמקם את התינוק הדמיוני שלך.

מסתדרים גם עם ילד אחד באיביזה,הרכב בטיחותי ויש בו מספיק מקום.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להגזים, אבל בדרך כלל אני מחזיק רכבים בסביבות 4 שנים, אז יש סיכוי שעד אז יהיה תינוק במשוואה.

אין לי ספק שאפשר להסתדר גם עם רכב סופר מיני עם ילד אחד. סתם נקודה שנראה לי שיהיה יותר נוח קצת בארונה, זה בהחלט לא שיקול מרכזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת התלבטות קשה.

הארונה סטייל מרגישה קצת פשוטה ואפרורית אבל היא באמת יותר שימושית ונוחה.

האיביזה יותר דינמית וב-FR נראית טוב ומציעה הגשה קצת יותר עשירה בתא הנוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההפרש בין הארונה סטייל ל-FR לא היה גדול, לא הייתי חושב הרבה, יש שם דברים נחמדים כמו חיישני רוורס מקוריים והתרעה על רכב בשטחים מתים ועל תנועה צולבת ברוורס, שאר התוספות פחות מדברות אליי (ג'אנטים גדולים יותר או כל מיני דברים עיצוביים).

אולי אני מפספס משהו, אבל יש הצדקה לשלם כמעט עוד 10 אלף ש"ח על ה-FR?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנה אני חושב שההפרש היה קטן יותר.

הסטייל הרגיש קצת חיוור בלבן אז במקרה שלו היה ברור שנוסיף צבע מטאלי, ה-fr מגיע עם צביעה דו גוונית ללא תוספת תשלום. בנוסף היה צורך בחיישני רוורס וזה צמצם את הפער עוד יותר, אביזרי הבטיחות הנוספים גם היו זרז להחלטה ללכת על ה-fr וככה נפלה ההחלטה. הרכב הגיע בסוף גם עם טעינה אלחוטית וניווט מקורי שלא נכללו במפרט הרשמי.

פנסי פול לד הוצעו בתוספת של 3,000 אבל בסוף החלטנו לוותר עליהם.

בתוך הרכב הריפוד הכהה נאה יותר לדעתי וגם החיפוי דמוי העור ותאורת האווירה בדלתות מוסיפים. אצלי העיטורים בשחור מבריק אבל ראיתי שכרגע הם מגיעים באפור מט.

אני בהתלבטות בין ארונה סטייל לאיביזה fr כנראה הייתי בוחר באחרונה בגלל האבזור והמראה המושך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי ענייני המראה פחות מעניינים אותי.

ניווט פחות מעניין אותי כי יש Android auto ו-MirrorLink.

כל הנושא של החיפויים ושל תאורת האווירה, פחות קריטיים לי.

אני חושש מהנוחות של האיביזה FR, אולי זה היה עניין רק ברכב המבחן, אבל בשביל רכב שייסע כנראה פעם פעמיים בשבוע למרכז, חשוב לי שיהיה נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נראה לי שהגעת להחלטה.

הארונה סטייל גם מעט יותר נוח מה-fr בזכות ג'אנט קטן יותר אבל הפער לא מאוד דרמטי כי גם ב-fr החתך יחסית הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חשש קטן מהארונה בגלל תחרות עתידית במכירה מול חברות הליסינג (מבחינת רמת גימור).

מוצדק או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב משומש יש פחות משמעות לרמת גימור(וההפרש במחיר בינהן רק יורד), בטח בארונה שההפרש הטכני בינהן הוא לא משמעותי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיביזה המאובזרת יש שוק לא רע.

בעיקר בגלל צעירים שמחפשים אותן.

איך הוא יהיה ביחס לג'יפון פופולארי בליסינג? נחיה ונראה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...