Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני \ רכב פנאי קטן חדש - 100-110 אלף ש"ח

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר מוקדם לדעת מה תהיה סחירות ה208 החדשה,

אך אם זה יקרוץ כמו ה3008, סביר להניח שיהיה לה שוק ער ומוצלח, כמובן בתקווה שתהיה גם מולחת ואמינה באותה מידה,

אני במקומך בעיקר בגלל שיש לי רכב אחר, הייתי ממתין לדגמי 208 ו2008 של 2020, בעיקר בגלל שהן מבוססות על הפלטפורמה החדשה והמוצלחת של ה3008/5008/508 החדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אבל לא מוקדם לדעת שיש לא מעט אנשים שלא מוכנים לשמוע על צרפתיות ומי יודע מתי (ואם בכלל) הסטיגמה הזאת תשתנה.

מעדיף בשלב הזה ללכת על בטוח יותר, מקסימום בהחלפה הבאה ארכוש פג'ו כלשהי, בהנחה שהשוק שלהן יהיה סביר ומעלה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין היתר, כן.

גם המחירים לרמת גימור גבוהה די גבוהים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שסטיגמה מתחילה להשתנות בהדרגתיות, אני מכיר לא מעט אנשים שלא מוכנים לשמוע על צרפתיות ובעצמם טוענים למעט ה3008 וה5008 שמאוד קורצות ועד כה מוצלחות,

כך שאם פיג'ו תמשיך במגמת ההשתפרות הזו לא חושב שישראל ישראלי ישאר אדיש.

בכל אופן, שים לב שיש עוד כמה רכבים חדשים בטווח מחיר הזה שיכנסו למשוואה בקרוב,

כמו:

1. מאזדה 2 גם בתחילת 2020 אמורה לשחרר מתיחת פנים שסביר להניח שתכיל בלימה אוטונומית משופרת.

2. אופל קורסה החדשה (שהיא כביכול 208 החדשה בתחפושת לא צרפתיה :roll:)

3. ניסן ג'וק החדש

4. רנו קפצ'ור החדש (צרפתי, אך לא שונה מהג'וק של ניסן מבחינת מכלולים)

5. רנו קליאו החדשה

6. ג'יפון קטן "יונדאי וניו"

7. סיאט ליאון החדשה בתקווה שתתומחר כמו הליאון הנוכחית

כך שאם אין רכב שעונה לך על כל הדרישות נכון כרגע, יתכן וזה ישתנה בקרוב וכן תמצא רכב כזה בתחילת שנה הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי הרנו יורדות מהפרק עקב סחירות, ניסאן אני לא אוהב, מהרושם שלי אופל יותר גרועה בסחירות מאשר הצרפתיות,

מאזדה 2 כרגע די יקרה ולא מציעה איזה יתרון משמעותי על המתחרות, היא לא בולטת בביצועים, צריכת דלק או נוחות נסיעה, ואני לא רואה סיבה הגיונית שדווקא הדגם מתוח הפנים יציע מחיר אטרקטיבי יותר.

לאון יקרה מדי כרגע ולא רלוונטית לי.

היונדאי היחיד שעשוי להיות רלוונטי, אבל סחירותו גם תהיה בסימן שאלה כי זה דגם חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע האופציות הכי טובות לדעתי מבין מה שהצגת זה או הקקטוס שהיא מצוינת או הסטוניק. הקקטוס חורגת מהתקציב ולא יודע עד כמה הערך שלה נשמר לאורך טווח שזה גם שיקול אם אתה מתכנן למכור בהמשך. לגבי הסטוניק הצריכה דלק שלה ממש טובה בגלל המנוע טורבו דיזל חסכוני ולא חסר לה בטיחות ואבזור. תנסה לעשות נסיעת מבחן להתרשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סטוניק דיזל בארץ, מעבר לכך אני לא מצליח לתאם איתם נסיעת מבחן.

לא מבצעים נסיעת מבחן ביום שישי (היום היחיד שאני לא עובד בו), ולא מוכנים לעשות נסיעות מבחן בסביבות 5 אחה"צ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי היום נסיעת מבחן על היאריס ההיברידית ושוב ביצעתי נסיעת מבחן על הסיאט, הפעם ארוכה יותר ובתנאים שיותר תואמים את אופי הנסיעות הצפוי לה בשנה - שנתיים הקרובה \ הקרובות.

לגביי ביצועים, אבזור, מראה, התנהגות, יציבות - אין ספק שידה של האיביזה על העליונה.

ביאריס אין אפילו איתות בנגיעה, קצת מעצבן, התחושה בכללית די פשוטה ברכב וחסרים כל מיני דברים קטנים (אבל ניחא, אני יכול לחיות עם זה).

מבחינת נוחות, אני לא חושב שאחת מהן בולטת מאוד לטובה (או לרעה), ברור שאף אחת מהן זה לא סיטרואן C3.

מבחינת צריכת דלק - לא איפסתי את מחשב הדרך בסיאט (שהראה צריכה ממוצעת של כמעט 1:13, אבל לדבריי הנציג אנשים משתוללים איתו בנסיעות מבחן), אבל ביאריס ראיתי במחשב הדרך מספרים לא יפים במיוחד בנהיגה בינעירונית עם עליות ועם מהירויות באיזור 100-110 קמ"ש, אחרי נסיעה של כמה ק"מ בתוך העיר, עליה והשתלבות בכביש בינעירוני, צריכת הדלק הממוצעת שהמחשב הראה עמדה על 1:12.5 עד 1:15-1:16, לא מרשים בכלל, נתון שאני לא צריך להתאמץ אפילו לקבל ברכב הנוכחי שלי ואפילו מקבל בקלות בדרך חזרה מאילת במאזדה 3 עם מנוע 2000 כשהמזגן דלוק ויש 4 מבוגרים ברכב.

אחרי סיום נסיעת המבחן וחזרה לעיר צריכת הדלק עמדה על 1:18.5. הנהיגה בעיר עזרה לשיפור צריכת הדלק, משער שזה בגלל שהמנוע החשמלי עובד עד 60 קמ"ש.

רק מציין שבמחשב הדרך של היאריס יש אפשרות לראות נתונים החל מההנעה האחרונה, לכן הנתונים נוגעים לנהיגה שלי.

אני לא זוכר במדויק את שאר המספרים שהראה מחשב הדרך, אבל כמה שזכור לי מאז התדלוק האחרון צריכת הדלק עומדת על 1:16.2. אם אני לא טועה (וייתכן שכן), מאז שאופס מחשב הדרך פעם אחרונה צריכת הדלק הממוצעת היא משהו כמו 1:14-1:15.

כל הנתונים שכתובים כאן הם בהנחה שמחשב הדרך מדויק יחסית ואין לו סטיות גדולות כלפי מעלה או מטה.

ההצעה שקיבלתי מטויוטה: יאריס היברידית ברמת גימור Style עם תוספת של חבילת New year (מגנים בחלק התחתון של הדלתות ואולי עוד משהו), חיישני רוורס, בקרת שיוט, מגיני רוח וקודן - כמעט 114 אלף ש"ח "על הכביש", עם אפשרות שהרכב יעלה לכביש בשנת 2020. אם יהיו עוד הנחות בחודש הבא - אקבל אותן גם.

מסיאט לקחתי כמה הצעות, כולן בצבע לבן ועם חיישני רוורס, מצלמת רוורס והרחבת אחריות ל-3 שנים, המחירים הם לרכב "על הכביש":

1. סיאט איביזה ברמת גימור Style עם מערכת Connect It (שמגיעה עם סים לשנה) ואיתוראן ב-100,500₪ אחרי הנחה.

2. סיאט ארונה ברמת גימור Style ב-111,300₪ אחרי הנחה.

3. סיאט איביזה ברמת גימור FR ב-112,300₪ אחרי הנחה.

בסיאט אמרו לי שאולי יוכלו להוריד את המחיר עוד קצת ולתת לי חלק מהאביזרים בחינם או בהנחה כלשהי, כך שיש סיכוי שארונה ואיביזה FR יעלה בערך 110 אלף ש"ח והאיביזה מרמת גימור Style בטח תרד לאיזור ה-99-100 אלף ש"ח.

ביקשתי נסיעת מבחן על הארונה, אם כי אני מאמין שמבחינת ביצועים היא תהיה מאוד דומה לאיביזה, כך שזה לא מטריד אותי.

בנוסף, סיאט ציינו שהמחירים האלו הם לרכב שעולה לכביש בשנת 2019, המחירים לרכב שיעלה לכביש בשנת 2020 יהיו גבוהים יותר (לא ברור לי בדיוק בכמה).

האם יש טעם להתעקש על רכב שיעלה לכביש ב-2020?

ומבין כל האופציות האלו, מה עדיף ולמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם האיביזה אקסלנס? למיטב זכרוני האבזור שלה לא נופל מזה של הסטייל ולפחות בתא רהיא אמורה לצאת יותר זול מהסטייל. (לא חשבתי שהסטייל תגיע לאזור ה110 בכלל).

בין שתי אלו מצד אחד צריכת דלק עדיפה ומכלולים פשוטים יותר לטובת היאריס (וזה חלק נכבד מההוצאות השוטפות על הרכב) , ומצד שני איכות חיים, ביצועים ובכללי "יותר אוטו" לטובת האיביזה.

חיישני רוורס בהתקנה מקומית בשתיהן?

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקסלנס מבאסת קצת עם האבזור בחלק מהדברים, מגיעה עם מזגן מכאני ובלי בקרת אקלים. בנוסף ראיתי איפשהו באתר שלהם שרשום שהרכבים יוצרו ב-2018 (אולי זה סתם לא עדכני).

הסטייל עולה 100,500₪, למה איזור ה-110? שים לב ש-110 אלף ש"ח (בערך) קונים לי ארונה ברמת גימור סטייל ולא איביזה.

לגביי צריכת הדלק - על סמך נסיעת המבחן, אני לא ממש בטוח שהיאריס תבלוט לטובה בצריכת דלק מחוץ לעיר.

בכולן חיישני רוורס בהתקנה מקומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן התבלבלתי בינהן. בכל מקרה ההתקנות המקומיות בשתיהן זה חסרון.

לארונה יש FULL לינק סטנדרטי ובאיביזה זה מגיע בתוספת בסטייל וסטנדרטי בFR.

שורה תחתונה - צריך לבחור בין חסכון בדלק ואחזקהזולה יותר עם מחיר כניסה יקר יותר לעומת ביצועים מרווח פנימי ובקרת שיוט אדפטיבית לפקקים ומולטימדיה עדיפה(זול ב100 או בדיוק באותו מחיר עם תוספת גובה ואחסון ביחס לאיביזה). המלצה חד משמעית אין לי כי אתה צריך לבחור מה חשוב לך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי לגביי האיביזה סטייל, אכן בקטלוג מופיע בכוכבית שאפשר להתקין Full link, אבל נציג המכירות טוען שהאופציה הזאת לא זמינה והם מציעים במקום את מערכת ה-Connect It.

השאלה כמה כבר יהיו ההפרשים בתחזוקה שוטפת בין האיביזה לבין היאריס? זה לא שטיפול ביאריס עולה 100₪, אני משער שזה לא פחות מ-500-600₪ לטיפול בסיסי.

מבחינת צריכת דלק, בנסיעה בינעירונית רגועה, אני לא יודע אם ההפרש יהיה כזה גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מרגיש שיאריס שווה לך את המחיר, לא היה לה חיסרון בולט מבחינתך ואתה רוצה את ה"שקט" של השמירת ערך של טויוטה בתאכלס? לך על זה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד רחוק ממה שאמרתי.

מורגש שהרכב מיושן יותר מ-C3 או מאיביזה, גם האבזור ותא הנוסעים נחותים מול האיביזה וה-C3 (וכמובן גם מול הארונה), הרכב לא מרגיש לי מספיק זריז וקיבלתי את הרושם שהוא לא בדיוק תפור לצרכים שלי שכוללים כרגע בעיקר נהיגה מחוץ לעיר.

שמירת ערך טובה ושוק טוב הם גם חלק מהשיקולים, אבל זה לא מספיק כדי להצדיק את קניית הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...