Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארצות הברית, עולם שלישי

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 2341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאון - כאן מדובר על צרכנות, לא על עסקים. אבל אחת הרעות החולות של ארה"ב היא ההשתעבדות להלואות, גם כאשר אין להן כיסוי. זה גם מקור משברים לאומיים - למשל משבר 2008 (מהן הלואות "סאבפריים"? אלה הלואות בסיכון גבוה לאי פרעון), וגם משברים אישיים ומשפחתיים, של אנשים הנוטלים הלואות בלי גבול ובסופו של דבר נופלים לפשיטת רגל או לרחוב, פשוטו כמשמעו.

וגבי החלק השני של מה שכתבת - סורי, אני לא קונה. לא יתכן שגוף כלכל יתקיים אם הוא מבטיח תשואה של 11% ובמקביל מלוה את הכסף תמורת 3-5% (גם אם לא מדובר באותו גוף מדובר באותה סביבה כלכלית, הוא צריך ליישר קו עם המתחרים). גוף כזה יתפרק תוך זמן קצר מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ציינתי ואולי הייתי צריך להדגיש, רק אם יודעים לנצל את הכלי הזה. בגדול האינטרנט מלא בפירסומות של קנה רכב חדש ב100% מימון גם אם יש לך דירוג אשראי גרוע, וזה עצוב. אם למישהו יש דירוג אשראי גרוע אז הוא כנראה לא אמור לקנות רכב חדש ב36/48 תשלומים.

בנוסף יש פה עסקים שמלווים "300 דולר תמורת 20 דולר" לשבועיים(המלל נלקח מהפירסומת שלהם), ואותי זה מעציב שיש אנשים שלא מסוגלים להתארגן על 300 דולר וצריכים לקחת הלוואה בשביל זה.

זכותך לא לקנות, בזמן שאתה סקפטי יש אנשים שבדיוק כך עושים כסף, ואני לא מדבר אפילו ממקור שני. יצא גם להיחשף לצד השני, הלווה, אכן הוא לווה בריביות של כ 15% אבל שוב פעם, כשיודעים מה עושים, זה עדיין שווה את זה.

תיקח למשל את הדבר הכי פשוט, קיבלתי מהבנק הלוואה בריבית של 7%, לקחתי אותה והשקעתי בריבית של 11%, בלי לשים דולר מהכיס שלי הרווחתי 4 ספרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון, אם לקחת הלואה ב-7% וקיבלת תשואה מובטחת של 11% - אתה בר מזל, אבל מישהו אחר כנראה טיפש על. אני לא מבין איך מערכת כזו יכולה להתקיים. אם מדובר על השקעה בסיכון - זה סיפור אחר, כיון שבמידה שקיבלת 11% יכולת גם להפסיד פי כמה.

לגבי "עשית כסף במימון" - אני בהחלט מבין את זה בלקיחת הלואות לצורך ניהול עסק רווחי. לא בהלואות למשק בית.

וכמובן הלואות של שוק אפור (6.7% לשבועיים נכנס יפה להגדרה הזו) הן לא בדיוק משחק לגיטימי בשוק עם אינפלציה נמוכה. ואותם אנשים שאינם מסוגלים לגייס 300 דולר הם בדיקו האוכלוסיה שעליה מדוברבשרשור זה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון, בוא, מי שמבטיח לך תשואה של 11% נטולת סיכון הוא או א. שקרן, או ב. מפעיל פירמידה.

כל עוד המוסיקה מנגנת הכל טוב. אבל בסוף היא תיפסק.

כסף זה לא אלכימיה. מי שרוצה תשואה לוקח על עצמו סיכון. בעולם של ריביות נמוכות עד שליליות, תשואה כזו מכסה על חתיכת סיכון.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף אין שום סיבה לקנות במזומן, כשעל רכב אתה תשלם ריבית של 2.99-4.99 אחוז, והזמן הזה יש בתי עסק פיננסיים שיתנו לך תשואה מובטחת של 11% על הכסף שלך, וזה עוד בתשלום חודשי קבוע.

למשל, מישהו קנה בית עם המינימום הון עצמי הנדרש ויש לו עוד 100K דולר, אם הוא ישים אותם על הבית הוא יצמצם ב400 דולר בחודש את המשכנתא, לעומת זאת הוא יכול לשים אותם באותו בית עסק פיננסי שהזכרתי למעלה, שיתן לו 11 אלף דולר בשנה, משמע 916 דולר בחודש.

ישנם בנוסף אפיקי השקעה אחרים שיתנו לך גם תשואה שנתית של 10-15%, וגם עליית ערך של הקרן.

זה באמת על קצה המזלג.

זה כל כך על קצה המזלג שזה נופל מהמזלג שנייה לפני שהכנסת לפה ומלכלך לך את המכנסיים באזור המפשעה, שיהיה מביך כפליים.

ציינתי ואולי הייתי צריך להדגיש, רק אם יודעים לנצל את הכלי הזה. בגדול האינטרנט מלא בפירסומות של קנה רכב חדש ב100% מימון גם אם יש לך דירוג אשראי גרוע, וזה עצוב. אם למישהו יש דירוג אשראי גרוע אז הוא כנראה לא אמור לקנות רכב חדש ב36/48 תשלומים.

בנוסף יש פה עסקים שמלווים "300 דולר תמורת 20 דולר" לשבועיים(המלל נלקח מהפירסומת שלהם), ואותי זה מעציב שיש אנשים שלא מסוגלים להתארגן על 300 דולר וצריכים לקחת הלוואה בשביל זה.

זכותך לא לקנות, בזמן שאתה סקפטי יש אנשים שבדיוק כך עושים כסף, ואני לא מדבר אפילו ממקור שני. יצא גם להיחשף לצד השני, הלווה, אכן הוא לווה בריביות של כ 15% אבל שוב פעם, כשיודעים מה עושים, זה עדיין שווה את זה.

תיקח למשל את הדבר הכי פשוט, קיבלתי מהבנק הלוואה בריבית של 7%, לקחתי אותה והשקעתי בריבית של 11%, בלי לשים דולר מהכיס שלי הרווחתי 4 ספרות.

שוב, אתה חי בסרט אם אתה חושב שאפשר לקבל "תשואה מובטחת של 11%". הדרך היחידה לקבל את זה - זה בהונאת פונזי/פירמידה כזו או אחרת.

וזה באמת מעציב שיש אנשים שלא מסוגלים להתארגן על 400 דולר אבל תקרא את הכתבה - 50% מהאמריקאים הם כאלה.

והנה לינק נוסף

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני/ פו,

לא נסיט את הדיון, השירשור מדבר על אנשים שלא יכולים להתארגן על 300$, וההבדל הדק בין איך שהלוואה חופרת בור עמוק יותר או בונה מגדל גבוה יותר.

תודה על המחמאה רוני, בסרט שלי אני לא חושב, אני מקבל 11%, מכמה מקומות, חלק חודשי חלק שנתי, שלכל אחד מודל עסקי שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לעשות תשואות מצוינות בהרבה תחומים, רק שהן (ממש) לא חסרות סיכון. רק צריך להבין את הסיכון (ולוודא שזו לא פירמידה).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטנו כבר את הדיון. וחוצמזה, אם אתם באמת עושים 11% ללא סיכון אז גם אני רוצה. לצורך העניין, שנה שעברה אפשר היה גם לעשות כפול מ-11% מבלי להתאמץ, וגם הרבה הרבה יותר מזה עם קצת מזל ובחירות נכונות. אבל בשנים אחרות התוצאה יכולה להיות אחרת לגמרי. כמו שפו הדב כתב - אסור לשכוח את אלמנט הסיכון...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שעל אותו מטבע אין כזה דבר 5% תשואה ללא סיכון ?

נדל"ן בישראל מחזיר 5% כשהרוח נושבת בכיוון הנכון.

נדל"ו בארה"ב מחזיר 10-20%

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שעל אותו מטבע אין כזה דבר 5% תשואה ללא סיכון ?

נדל"ן בישראל מחזיר 5% כשהרוח נושבת בכיוון הנכון.

נדל"ו בארה"ב מחזיר 10-20%

אתה מבין שנדל"ן בארה"ב ממש לא נכנס לקטגוריה של השקעה ללא סיכון נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל זה לא מובן מאליו שהשקעה כרוכה בסיכון ?

והאם נדל"ן בישראל לא כרוך בסיכון ?

ובבורסה בישראל אין סיכון ?

אתה מבין שנדל"ן בארה"ב ממש לא נכנס לקטגוריה של השקעה ללא סיכון נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאררה, אם ההשקעה כרוכה בסיכון הרי ששום מוסד לא יוכל להיות יציב אם הוא מתחייב לתשואה של 11% כאשר סביבו הרבית המסחרית היא 4%. לכן הסיפור של לאון הוא, במקרה הטוב, חצי אמת: אמנם במקרה בתקופה בה הוא עשה את הספקולציה שלו הוא הרויח, אבל, באותה מידה, יכול היה להפסיד עשרות אחוזים. ואת זה הוא נוטה לא לספר. לזקנים שבינינו נזכיר את משבר הבנקים של 1983: אחד ממרכיביו נבע מכך שהבנקים הלוו לאנשים כסף על מנת שירכשו את מניותיהם, ואז המניות נפלו ואנשים הפסידו את חסכונותיהם ואף נקלעו לחובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ו....אני חוזר לזה שללא סיכון אין פוטנציאל רווח. אם אתה רוצה להשקיע ללא סיכון הבנק ישמח לתת לך 0.01% ריבית שנתית.

עכשיו שהגענו להבנה שהשקעות מלוות בסיכון הייתי מעדיף להשקיע בארה"ב בנדל"ן (10%+) מאשר בישראל (5%>).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...