Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת מערכת אודיאו בארה"ב

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה שרשור שמחזיר אותי לעוגמת הנפש ש012 עשו לי יימח שמם שאכן נמעך.

חיים, כשתרצה לנסות פרוייקט אינטגרציה עם פתרון נחמד לסמארטפון שלך - אני באופן אישי נרתם למשימת הכוונים לאחר התקנה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז המשך המחקר.:x

מיכוון שהדבילים מ AVIAN לא נותנים מדריך משתמש ומיכוון שגם באתר שלהם אין תיעוד (אפילו בסיסי) לרדיו התחלתי לחפש אותו במרחבי הרשת. מהר מאוד מצאתי אותו באיביי http://www.ebay.com.au/itm/8-Core-Android-6-0-Mercedes-Benz-CLS-E-G-Class-W211-G55-W219-E320-CD-Player-DAB-/122549797947 תחת שם אחר (ersin 5080CM)

אך מבחינת מראה, מבנה וכבלים הוא נראה זהה לחלוטין ומהתאור שלהם באיביי נראה כי אין צורך בקופסאת CAN חיצונית כך שכנראה זה יהיה יותר פשוט מההרכבה הקודמת (הקופסה וצמת החוטים מאחורה הקשו מאוד על הכנסת הרדיו למקום).

חיפשתי באתר של ersin לתיעוד ולא מצאתי את הדגם הזה או כל דאבל-דין ל W211, חושבים שזה מוצר מדבקה? מישהו שמע/מכיר את החברה הזו?

כנראה שבסופ"ש אבלה לא מעט זמן עם הדבר הזה בניסיון להרכיבו ולהפעילו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

12345 and

[video=youtube;sGNK-cOtxSs]

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ נוסטלגיה.

חיים, איפה מתיאור המוצר אתה מבין שיש מתאם CAN מובנה?

כלומר, מצד אחד רשום תחת Item specifics ש-Included ומצד שני בתיאור הנרחב מצויינת תוספת עלות - (Cars with built-in CanBus Decoder (it cost AUD45.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על ה erisin? ממה שאני רואה בתמונה לקראת סוף הדף יש שם שני חוטים המסומנים ב 8 שכתוב עליהם Steering, בנוסף ממש למטה כתוב Steering Wheel Control: Yes. ב AVIAN הדפוק זו הייתה קופסה נוספת, לא בתוך הרדיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי הבייתה ובדקתי את הכבל שנשלח עם ה Android 511. הוא זהה לתיאור שב ersin 5080CM חוץ מהחוט האדום שב ersin מוגדר כ POWER CABLES ובAndroid 511 נקרא ACC. חיבורי ההגה נקראים ב Android 511 בשם SWC1 ו SWC2 (כנראה Steering Wheel Connector)

עוד לא קיבלתי תשובה מ AVIAN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי מייל תשובה מהם, הם טוענים שנשלחה מערכת שלמה הכוללת את קופסת ה CAN. אז או שהם משקרים/טועים, או שסילקו לי את זה בדואר/מכס ובכל מקרה אני (שוב) זומברתי... הם אמרו שאין להם מדריך הרכבה/משתמש, לא מצליח להבין איך זה יכול להיות, היום אפילו מוצץ מכיל מדריך משתמש או לפחות לינק לאתר היצרן. לטענתם, הסלוט לכרטיס ב SD מוחבא תחת איזה כפתור(?) מזויף. נחפש שנגיע הבייתה.

האם הקופסאות האלה בכלל סטנדרטיות (נאמר המרת פרוטוקול בלבד בין CAN ל UART או USB למשל) או יחודיות לכל רכב? חיפשתי קופסה כזו ומצאתי https://www.dynamicsounds.co.uk/connects2-ctcmc03-mercedes-e-class-w211-slk-r171-2002-can-bus-interface-adaptor.html אבל לא ראיתי שהיא כוללת חיבור להגה.

-היכן ניתן להשיג קופסה מתאימה ובזול? אפילו משומשת. לא בא לשלם עוד 50$ בלי משלוח (שעולה עוד 65$ אם אני מזמין מה AVIAN הדפוקים האלה) בשביל קופסה כזו.

-טום, מה הכוונה במתאם שליטה מובנה מבוסס התנגדויות? אתה מתכוון שיש על מפסקי ההגה רשת נגדים בערכים שונים והקופסה מתרגמת את המתח/התנגדות ומשדרת בפרוטוקול CAN לרדיו? קצת מוזר לי, אל תשכח בי הרדיו משדר נתונים ללוח השעונים וקיים רק ערוץ CAN אחד לרדיו למיטב זיכרוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם עבר לי בראש - בד"כ באמת מתאמים פנימיים הם סה"כ גשר נגדים וגם בד"כ מתאמים פנימיים לא ממש עובדים יציב אבל אולי יש פתרון חיצוני שכבר אפשר לשלב על המערכת הזו במידה ותעבוד טוב.

וכמו שאני צופה את זה - כשזה מתחיל רע, זה בד"כ לא נגמר ממש טוב. מקווה שהפעם זה כבר סוף הסאגה.

עריכה - רק דיברתי (כתבתי) והנה אני שם לב לתגובה מעליי, לכל הרוחות.

חיים תחפש כפתור ריק, תנסה לראות אם הוא נשלף - כנראה יהיה אחד כזה שמסתיר חריץ SD.

בסקודות למשל הברגים שמחזיקים את הHU למקום נמצאים מתחת ל"כפתור" שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, מצאתי. זה מוסתר מתחת לזוג הכפתורים התחתון משמאל, לא מבין למה.

שלחתי לדפוקים מכתב תשובה בו אני מצהיר שלא קיבלתי את המתאם, לא יודע כמה זה יעזור כי אני כבר לא סומך עליהם (יותר משנה אני רץ אחרי הרדיו הזה, ממאי 2016!) אבל אולי יואילו בטובם להזיז את עצמם כפיצוי על החומרה הזיבלית שתקעו לי והשירות הסופר גרוע שנמשך יותר משנה. מטריף אותי שאין לרדיו הזה מדריך משתמש, איך לעזאזל הם מצפים שאנשים ירכיבו/ישתמשו בו?

שלחתי מייל לersin וביקשתי לדעת אפשרות רכישה לקופסה CAN והפניה למדריך משתמש, כתשובה קיבלתי בקשה למספר הזמנה...

יש חנות בארץ שמחזיקה מתאמי CAN? מקום מומלץ לרכישה בחו"ל ששולח בדואר רגיל ולא ולא בשירות שליחים שעולה 60$ לחבילה בגודל קופסאת סיגריות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלח הודעה לחבר הפורום SEMIKIMO - הוא נמצא היטב בתחום של פותחי מסכים, קופסאות תיאום - מטרה, אקסס וכל השאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-טום, מה הכוונה במתאם שליטה מובנה מבוסס התנגדויות? אתה מתכוון שיש על מפסקי ההגה רשת נגדים בערכים שונים והקופסה מתרגמת את המתח/התנגדות ומשדרת בפרוטוקול CAN לרדיו? קצת מוזר לי, אל תשכח בי הרדיו משדר נתונים ללוח השעונים וקיים רק ערוץ CAN אחד לרדיו למיטב זיכרוני.

שליטה מההגה מתבצעת באופן כללי במספר שיטות. אחת מהן והפשוטה ביותר היא זו המבוססת על התנגדות משתנה בדיוק כפי שתיארת, אבל בלי קשר ל-CAN. האחרת היא כזו המבוססת על CANBUS, זיהוי דיגיטלי של כל כפתור. שיטה אהובה על יצרנים אירופאים. יש מערכות תקשורת דומות שנמצאות לעיתים בשימוש ברכבים אחרים (זכור לי בשנים מסויימות משהו בטויטה, ייחודי. לא זוכר השם).

מערכות שונות, כולל אלו של חברות מוכרות כמו פיוניר וכד', מייצרות היום את המכשירים שלהם לעיתים עם מתאמים מובנים, אבל כאלו שמבוססים רק על התנגדויות. ואלו החוטי SW1/SW2/GND שבדר"כ רואים במכשירים סיניים. זה לא נועד לחיבור למערכות מבוססות CAN. ובמקרה של מרצדס אני מניח שזה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, מצאתי. זה מוסתר מתחת לזוג הכפתורים התחתון משמאל, לא מבין למה.

שלחתי לדפוקים מכתב תשובה בו אני מצהיר שלא קיבלתי את המתאם, לא יודע כמה זה יעזור כי אני כבר לא סומך עליהם (יותר משנה אני רץ אחרי הרדיו הזה, ממאי 2016!) אבל אולי יואילו בטובם להזיז את עצמם כפיצוי על החומרה הזיבלית שתקעו לי והשירות הסופר גרוע שנמשך יותר משנה. מטריף אותי שאין לרדיו הזה מדריך משתמש, איך לעזאזל הם מצפים שאנשים ירכיבו/ישתמשו בו?

שלחתי מייל לersin וביקשתי לדעת אפשרות רכישה לקופסה CAN והפניה למדריך משתמש, כתשובה קיבלתי בקשה למספר הזמנה...

יש חנות בארץ שמחזיקה מתאמי CAN? מקום מומלץ לרכישה בחו"ל ששולח בדואר רגיל ולא ולא בשירות שליחים שעולה 60$ לחבילה בגודל קופסאת סיגריות?

כל הכבוד על הסבלנות.

אני חושב שהשירות שלהם הוא מתחת לכל ביקורת, ואין לי מושג איך עוד לא התייאשת.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...