Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - סיאט לאון קופרה - שובו של איש העטלף

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 215
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה ציפית לשמוע ממישהו שנוסע רק על וואגיות? לא את הדעה הכי אובייקטיבית, זה בטוח.

עשיתי נסיעת מבחן גם על קופרה וגם על GTI ואהבתי יותר את השניה. זה הכל.

אני חושב שמי שבא לקנות מכוניות כאלה יחשוב לא רק על מה הכי משתלם אלא מה עושה לו את זה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יכולים לגחגך עליו כמה שתרצו, אבל זה שיקול שלו (וכנראה שגם של אחרים, אחרת כבר חצי שנה לא היו מוכרים GTI או הRS משום שכולם היו רצים לרכוש קופרה) ברכישת רכב. באותה מידה תוכלו לומר לו שבחדרה קונים במחיר דירת שני חדרים בת"א פנטהאוז. הרי על זה מדובר, לא? על התמורה לכסף. ואצל כל אחד היא נמדדת אחרת. כל אחד מחפש דברים אחרים. אני מאוד אהבתי דברים מסוימים בקופרה, אבל היו חסרים לי אחרים. מורשת היא לא אחד מהם, אבל זכותו של אחר לחשוב שכן. אגב, במקום הפלצני משהו שהוא עבודתי, אחד מ"חובבי הרכב" ממש עיקם את האף כששמע שאני שוקל קופרה. לא שזה היה שיקול מבחינתי, הבן אדם נוסע על קוגה, אבל הנה מישהו נוסף ש"מסורת" עושה לו את זה, ורכב שמשוייך הסטורית לקבוצה קצת שונה - לא. זכותו.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט זכותו שלו,למה התרשמת שזלזלתי?

הטענה של הוספת סוסים דומה גם לקופרה,אם משווים אליה בדיון ואל הGTI.

אפשר להוסיף סוסים גם לקופרה.

למורשת זה לא משנה ועובדה שדור שלישי (היתה לי VR6) וגם רביעי היו זוועת

עולם ועדיין קנו אותם בכמויות יפות,בגלל מורשת (לא זלזלתי במורשת והיסטוריה).

ראה גם אלפא שהוציאה דגמים שחובבי המותג לא אהבו את התוצאה וקנו בגלל מורשת

היסטורית...אבל בעידן של היום שבו האינפורמציה נפוצה מאוד ,יודעים אנחנו על כל פיפס

לפני שיוצא הדגם,כל נושא השיווק בשנים אחרונות משווק בילבולים על מורשת וזה עובד מצויין.

אבל היום כבר אי אפשר ללכת שבי אחריה וזו טעות לא הגיונית ללכת מחשבתית מבלי לבחון

מה יש בשוק שאולי ירצה אותנו יותר. גם אני חולה מחשבתית על גולף GTI ,אבל זו,הקופרה

כנראה שיש בה יותר פוטנציאל של GO ולא של SHOW... ואני בכלל יש לי איבו 9 בחניה,

אז מה זה אומר עלי???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותה מידה תוכלו לומר לו שבחדרה קונים במחיר דירת שני חדרים בת"א פנטהאוז. הרי על זה מדובר, לא?

לא.

יש הבדל בין לגור בת"א לבין לגור בחדרה.

אבל לגור לקנות דירה בפ"ת במקום דירה טובה יותר בראשון לציון, כי הראשונה היא "אם המושבות" זו אווילות, כמו לקנות רכב כי פעם היה רכב אחר באותו שם, והוא היה מוצלח.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי משווים את ראשון לפ"ת...הגזמת!:shock:

האמת כתבתי את הפוסט ההוא בצחוק סתם בשביל להעיר קצת את הטרד ואתם לקחתם את זה ממש ברצינות.

בכל מקרה אין פה "למה לקנות בכלל GTI כשיש קופרה" או ההפך...למה בכלל לקנות האצ'בקים בכמעט רבע מליון שקל כשאפשר לקנות איזה פאסאט, סופרב או בכלל ללכת לכיוון ב.מ.וו 3... אני לא מאמין בקניה של רכבים כאלה רק עם הראש. אנחנו לוקחים את הרכבים שגורמים לנו לחייך. למישהו תלתן ירוק עושה את זה למישהו אחר זה שלוש אותיות ופס אדום ומישהו אחר בכלל נוהג על פוקוס סטיישן עם אגזוז באמצע.

לפני שהזמנתי את GTI, התלבטתי מאוד בינה לבין קופרה וVRS. קופרה הייתה העיסקה הכי משתלמת וVRS הכי פרקטית, אבל תמיד רציתי GTI ולהגיד את האמת לרגע לא הצטערתי. מה שאני בא להגיד זה שנתונים יבשים זה חשוב ויפה אבל זה לא הכל.

שבוע טוב חברים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. אם נלך רק עם החישובים אז במקום הוט האץ נקנה משאית חלוקה ונעשה לפחות כסף.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי משווים את ראשון לפ"ת...הגזמת!:shock:

האמת כתבתי את הפוסט ההוא בצחוק סתם בשביל להעיר קצת את הטרד ואתם לקחתם את זה ממש ברצינות.

בכל מקרה אין פה "למה לקנות בכלל GTI כשיש קופרה" או ההפך...למה בכלל לקנות האצ'בקים בכמעט רבע מליון שקל כשאפשר לקנות איזה פאסאט, סופרב או בכלל ללכת לכיוון ב.מ.וו 3... אני לא מאמין בקניה של רכבים כאלה רק עם הראש. אנחנו לוקחים את הרכבים שגורמים לנו לחייך. למישהו תלתן ירוק עושה את זה למישהו אחר זה שלוש אותיות ופס אדום ומישהו אחר בכלל נוהג על פוקוס סטיישן עם אגזוז באמצע.

לפני שהזמנתי את GTI, התלבטתי מאוד בינה לבין קופרה וVRS. קופרה הייתה העיסקה הכי משתלמת וVRS הכי פרקטית, אבל תמיד רציתי GTI ולהגיד את האמת לרגע לא הצטערתי. מה שאני בא להגיד זה שנתונים יבשים זה חשוב ויפה אבל זה לא הכל.

שבוע טוב חברים :wink:

נהגתה גם על הקופרה לפני שקניתה את ה gti?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי הבחור לו הגבת. אני נהגתי על שתיהן (ועל עוד כמה), זו לא בחירה כזו מופרכת למי שפשוט תמיד רצה GTI. ההבדל אמנם נמצא, אבל ביום יום לטעמי ה- GTI עדיפה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אין פה "למה לקנות בכלל GTI כשיש קופרה" או ההפך...למה בכלל לקנות האצ'בקים בכמעט רבע מליון שקל כשאפשר לקנות איזה פאסאט,

הקופרה לא נותנת מה שהפאסאט נותנת, כמו שחדרה לא נותנת מה שת"א נותנת.

אני שואל ברצינות, למה להעדיף את הגולף, שלקופרה יש דיפרנציאל ולגולף אין?

מה יש לגולף שאין לקופרה?

לא יודע לגבי הבחור לו הגבת. אני נהגתי על שתיהן (ועל עוד כמה), זו לא בחירה כזו מופרכת למי שפשוט תמיד רצה GTI. ההבדל אמנם נמצא, אבל ביום יום לטעמי ה- GTI עדיפה.

מאילו בחינות?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, אתה שופט דברים מנק' המבט שלך, ומתעלם מכך שיש נק' מבט אחרות.

מבחינתך דיפרנציאל זה שיפור עצום, מבחינת אדם אחר שלא לוחץ את הרכב למקומות האלו - זה לא.

למה להעדיף גולף GTI על קופרה? יש המון סיבות, הפשוטה ביניהן: האחת היא סמל סטטוס, השניה לא (או אפילו סמל סטטוס 'רע' עבור אנשים מסויימים).

לא עשיתי נהיגות מבחן על שתיהן, אבל כן אציין שבתור לקוח פוטנציאלי - אם לא היתה הפתעה בנסיעת מבחן רוב הסיכויים שהייתי בוחר בקופרה.

אבל אני מבין לחלוטין איך יש המון אנשים שיעדיפו עליה את הגולף. לא רק המון, נראה לי שרוב. בוא נראה נתוני מסירות ב2016...

ולגבי התלתן - אני יכול להעיד רק על עצמי: הwow factor שלה פסיכי ועבורי שם אותה בליגה אחרת משני הרכבים הנ"ל. היות ו90% מהזמן אני נוהג רגוע, אזי שעבורי ההנאה ממראה הרכב שמוכפלת ב100% מהזמן, לעומת ההנאה מביצועים עדיפים של הקופרה שמוכפלת ב10% מהזמן, גורם לי להבין שהראשון אולי רלוונטי (עבורי) יותר.

ועם כל הכבוד, גם בנהיגה חזקה, זה לא שאני מרגיש באיזשהו מוטיב חוסר כוח/תגובתיות/וכו'... אולי עוד כמה שנים כשאהיה נהג טוב יותר זה יקרה. נראה.

בכ"א זה רק שיקול אחד, ויש עוד מכלול שלם של שיקולים, מקווה שלא יוציאו את דבריי מהקשר כאילו רק מראה הרכב הוא פקטור אצלי במוח (למען השם, המתחרה העיקרית של התלתן היתה 208GTI והיא לא בדיוק מלכת היופי).

לא יזיק אם כולנו נקבל את העובדה שהדעה שלנו אינה אמת אבסולוטית אלא רק אמת אחת מתוך הרבה הרבה אמיתות בשוק :)

אני סבור ששאלה טובה יותר היתה יכולה להיות 'למה להעדיף את X על הקופרה ביום מסלול כשהמטרה היא למינימום זמן', ואז כנראה בנק התשובות היה מצטמצם משמעותית.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק המון, נראה לי שרוב. בוא נראה נתוני מסירות ב2016...

נתוני מסירה של 2016 לא ממש משקפים כי הק GTI נמכרה לאורך כל השנה והקופרה רק כמה חודשים.

זאת ועוד, הקופרה לפי דעתי רק נמכרה ל"מבינים" כי הרכב עוד כלל לא עבר השקה מסודרת ולא מסע פרסום כל שהוא.

שאלה טובה יותר היתה יכולה להיות 'למה להעדיף את X על הקופרה ביום מסלול כשהמטרה היא למינימום זמן', ואז כנראה בנק התשובות היה מצטמצם משמעותית.

.

הבנק עוד יותר מצומצם בשאלה "לאיזה מסלול נבחר הפעם ללכת ליום מסלול" :x

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, "חרטטת שיווקית" וגם תדמית אלו הם פרמטרים שיש להם תפקיד בחייהם של רוב האנשים בעולם המערבי בערך.

אני לא לקוח פוטנציאלי לשני הרכבים, אבל אני הייתי קונה gti ולא הייתי עושה בכלל נסיעת מבחן בקופרה, ולו רק בגלל התדמית.

האם זה משהו שמורגש בנהיגה? בוודאי שלא. אבל רכב זה מוצר שמעורר אמוציות, ושפונה לרגשות שונים אצל אנשים שונים. אצלך הנהיגה היא אולי הפקטור היחיד (לא יודע). אצל אחרים יש עוד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...