Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה משקל מותר לשאת על מאזדה 3 ?

DCIMM
שימו לב! השרשור הזה בן 1288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי רכב מאזדה 3 (הגרסה הראשונה) שנת 2008.

אני צריך לדעת כמה משקל מותר לשאת על הרכב (בתוך האוטו - בתא הנוסעים)

מכיוון שבקרוב אני מעביר לבית הוריי מספר דברים כבדים, ואני רוצה לדעת כמה משקל מותר לשאת בכל "נגלה"

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש אבל מ מ ש לא הייתי ממליץ לשאת מטען בתוך תא הנוסעים שמיועד, כאשר יורה שמו, לנוסעים.

מטען בתא הנוסעים עלול להסיח את דעת הנהג, להפריע לשדה הראיה שלו או אף לתפעול הרכב, לשנות את התנהגות הרכב לרעה, ובעיקר - בבלימה חזקה, סטיה להתחמקות ממכשול ובעיקר בזמן התנגשות הוא עשוי להביא לפציעות חמורות לנהג!

למעשה, העוצמה של תנועת מטען כבד בזמן התנגשות היא חזקה כל כך שגם בתא המטען הוא עשוי לפרוץ דרך המושבים האחוריים ולכן עליך לקשור אותו, ולהניח את החפצים הכבדים ביותר בקדמת תא המטען (מאחורי המושבים האחוריים), בצדדים (בשיווי משקל ימין-שמאל) ועם החלק הרחב שלהם כנגד הגב של המושבים, וגם אז כדאי לחגור את החגורות של המושב האחורי כדי לשפר את יכולתו לעמוד בנגיחת המטען במקרה של פגיעה מאחור.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תודה רבה על הדאגה

ב. תודה רבה על העצות הבטיחותיות החיוניות

ג. אני מבין את מה שאתה אומר ובאמת מקבל את תשובתך

ד. בכל זאת, אני אעביר מספר דברים לבית הוריי, זו תהיה נסיעה בתוך העיר, נסיעה איטית, עם איתות לשני הצדדים (אורות מצוקה?!) מהו משקל המירבי אותו ניתן לשאת ברכב או יש לי כמה חברים שמנים, ממש שמנים, כל אחד 150 קילו, כמה חברים אני אוכל לקחת איתי באוטו (בהנחה שגם אני שוקל 150 קילו) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה שלי - עד 300 ק"ג.

וזאת כדי לא ליצור תחושה שיוט(ציפה) של הסרן הקד'.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל במכוניות פרטיות לקביעת משקל כולל יצרנים לוקחים בחשבון משקל של 70-75 קילו לנוסע אצל היפניים/קוראניים ו 80-85 קילו אצל האירופאיים/אמריקאיים. ובנוסף 50 קילו בתא מטען.

כלומר אתה יכול להעמיס (75*4) + 50, סדר גודל של 350 קילו, לא כולל נהג.

שים לב להוראות לחץ ניפוח צמיגים בנסיעה בעומס מלא, צריך להוסיף כמה PSI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית - מגבלת המשקל (משקל כולל של הרכב עם נוסעים ומטען) היא בהתאם לדרגת רישיון הנהיגה (דרגה B עד 3500 ק"ג. דרגה C עד 12 טון).

כפי שנאמר לפניי - משקל יותר גדול ממה שיצרן הרכב תכנן - לא מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדוייק.

אם יש לי רישיון B עד 3500 ק"ג, זה לא אומר שמותר לי מבחינה חוקית להעמיס בכל רכב 3500 ק"ג.

מבחינה חוקית אסור לעבור את המשקל הכולל שקבע היצרן, רשום ברישיון הרכב.

במכוניות כמו מאזדה 3 מדובר בכ 1600-1700 קילו משקל כולל. מתוכם כ 1200-1300 משקל הרכב ריק והשאר משקל העמסה מותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה לא סוחב בטונדות, תתקשה לעבור את המשקל המומלץ של הרכב.

משקל כבד (ארגזי ספרים למשל) - על הרצפה של המושב האחורי ואח״כ ועל המושב האחורי (ולא בבגז), כדי לחלק יותר טוב את המשקל.

במידת האפשר לחגור את הארגזים בחגורות הבטיחות

לא להעמיס דברים על המדף האחורי - בזמן תאונה יעופו עליך כמו טיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדוייק.

אם יש לי רישיון B עד 3500 ק"ג, זה לא אומר שמותר לי מבחינה חוקית להעמיס בכל רכב 3500 ק"ג.

מבחינה חוקית אסור לעבור את המשקל הכולל שקבע היצרן, רשום ברישיון הרכב.

במכוניות כמו מאזדה 3 מדובר בכ 1600-1700 קילו משקל כולל. מתוכם כ 1200-1300 משקל הרכב ריק והשאר משקל העמסה מותר.

בוקי, צר לי – אך יש לך כאן טעות.

ברכב פרטי, אין הגבלת משקל ברישיון רכב (בניגוד לרכב מסחרי). אתה מוזמן לבדוק.

(במחשבה שנייה – אולי ברכבים חדשים יש רישום ברישיון רכב)

לכן, מגבלת המשקל היחידה שיש לגבי רכב פרטי היא המגבלה ברישיון הנהיגה של הנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל רכב יש משקל עצמי, משקל מורשה ומשקל כולל, יכול להיות שמסומנים בראשי תיבות מ.ע, מ.מ. ומ.כ. בהתאמה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,guya72

אני עכשיו מחזיק ביד רישיון רכב של רכב פרטי, לא חדש בכלל. מודל 2003.

מופיע בו משקל כולל - 1660 קילו.

למייטב זכרוני גם במכוניות ישנות יותר זה מופיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר.

לי יש רכב 2005 - ואין משקל כולל. ואני מחזיק את רישיון הרכב כדי לוודא. נבדק גם ברכב מודל 2001.

שמעתי שברכבים יותר חדשים, רושמים משקל כולל. לא יותר ישנים.

האם זה רכב שהרישיון שלו הופקד ואח"כ עבר רישוי מחדש ? זה ההסבר היחידי שעולה בדעתי לרישום ברכב 2003.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...