Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני קם בבוקר ולא עושה כלום, כי כרגע אני מובטל :lol:

כמובן שכשאני עובד זה בשביל הכסף, אבל אני לא יוצר ומשמר סכסוכים כדי להבטיח לעצמי מקור פרנסה זמין.

אין בעיה לייצר נשק כדי להגן על עצמך (התקפה נחשבת גם פעולה הגנתית). הבעיה מתחילה בזה שאתה מתחיל להתפרנס מזה, וכך אתה בעצם עושה ההפך מהמטרה ההתחלתית, שהיא כמובן ביטחון.

עניתי לך מדוע הדוגמה של כיפת ברזל איננה מטומטמת בכלל ומתאימה לנושא הזה, בין היתר זה מחוזק בכתבה שקישרתי.

וכשתעבוד אז אתה חושב שלא יהיו סכסוכים אחרים פשוט לא בין מדינות אלא בין חברות?

בעולם קפיטליסטי תמיד יש תחרות, בין החברה שאתה תעבוד בה וחברה מתחרה אין סכסוכים? אוהו איזה סכסוכים יש לפעמים בין חברות.

ומה קורה? אתה מתפרנס מהסכסוך הזה בין החברות שגורם להן להשקיע כספים כדי להיות טובים יותר, ולשכור אנשים כדי להיות טובים יותר וכו'.

הדוגמה של כיפת ברזל עדיין מטומטמת, וזה כתוב שחור על גבי לבן בכתבה שאתה קישרת אליה:

מצד שני, לא כולם סבורים שמבצע מוצלח פירושו הגברת היצוא הביטחוני. לדברי האלוף במיל' יצחק בן ישראל, לשעבר ראש מפא"ת (המינהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית), גם אם מערכת נשק מסוימת מצליחה בישראל, הדבר לא תמיד משליך על סיכויי המכירות בעולם. "כיפת ברזל, לדוגמה, היא אחד הפיתוחים המרכזיים במלחמה הזו", הוא אומר, "אבל אין לה כל כך ביקוש בעולם, מכיוון שבמדינות אחרות לא קיים איום דומה. ... [ההמשך לא רלוונטי לנושא הדיון]".

ההערכה הרווחת היא שאי אפשר יהיה לייצא את מערכת כיפת ברזל, אך מאז שהתחיל מבצע צוק איתן התפרסמו בעיתונות העולמית הערכות לגבי מדינות שעשויות להתעניין ברכישת המערכת, למשל קוריאה הדרומית - בגלל המתיחות עם קוריאה הצפונית; הודו הנמצאת במתיחות עם פקיסטן; וטייוואן, החוששת מפלישה סינית.

אתה מבין? סדר הגודל של הלקוחות הפוטנציאליים בעולם זה 3 מדינות, וגם זה באופן תיאורטי.

מערכת הגנתית אחרת היא מעיל רוח, ... בניגוד לכיפת ברזל, מומחים בתחום מעריכים כי סיכוייה להימכר בחו"ל גבוהים. הפרסומים כי צה"ל יגביר את ההצטיידות במערכת זו בוודאי יסייעו לכך.

בניגוד לכיפת ברזל, הסיכוי לייצא את תמוז גבוה,

כלומר ב-4 התייחסויות בכתבה הזו, כתוב במפורש שלכיפת ברזל אין סיכויים גבוהים להיות מיוצאת במספרים גבוהים, אין לה ביקוש בעולם, ואת המדינות שהן לקוחות פוטנציאליים של המערכת אפשר לספור על יד אחת.

עריכה קצרה: ליאור, אני לא חושב שאני צודק כי אני נעול לשמוע דעות אחרות. אני גם לא נעול לשמוע דעות אחרות, ותמיד שמח לקרוא תגובות של יהודה, ניקו, סלואורייד פנדוב ואחרים, גם אני לא תמיד מסכים איתם. מצטער שזה לא עובד איתך, באמת.

לא רק שזה טיפשי שאתה לא קורא את התגובות שלי אלא שזה גם חוזר לנשוך אותך בת*ת, כנראה פספסת שכתבתי:

הרעיון נכון (בכל העולם אגב, בשנות השיא של המלחמה הקרה, ברית המועצות עודדה את הערבים לפתוח במלחמות כדי לבדוק כלי נשק שהיא מכרה למדינות ערב ו"להוכיח" שכלי הנשק הסובייטים טובים יותר מהאמריקאים שבשימוש ישראל, עד לרמה כזאת שהיו "יועצים" סובייטים במדינות ערב במלחמות).

הרעיון המדובר הוא שלתעשיות הצבאיות יש אינטרס כלכלי בהתמשכות של קונפליקטים ומלחמות.

אגב את הכתבה קראת?

אם כן בוא ותסביר לי איך אתה ממשיך עם הדוגמה של כיפת ברזל?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סלואורייד, מאיפה בארץ? גם אתה חדרתי/ נתנייתי?

עריכה: כיפת ברזל עובדת גם נגד ההפגזות של מממ3?:wink:

להחלפה פצצה חכמה בפצצה טיפשה משיקולי אגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פנדוב, אני מעמק המומינים.

וכשתעבוד אז אתה חושב שלא יהיו סכסוכים אחרים פשוט לא בין מדינות אלא בין חברות?...

קוצר למטרת נוחות הקריאה

...אתה מבין? סדר הגודל של הלקוחות הפוטנציאליים בעולם זה 3 מדינות, וגם זה באופן תיאורטי...

1. לא משווים תחרות בין חברות על שליטה בשוק למלחמה שנפצעים ומתים בה אנשים. אם כבר זו דוגמא מטומטמת.

2. כיפת ברזל זו דוגמה למוצר שנמכר בעקבות ההתנהלות הזאת, הסיפור הוא לא סביבה. אל תנסה להפוך את זה לעיקר, כאילו זה מקור הפרנסה היחיד של רפא"ל. תסתכל על המספרים בתקופות רגיעה ותקופות מלחמה.

מאחר ומדובר בכתבה עם טיפה עומק, ולא השחור-לבן-רעים-טובים שאתה רגיל לצרוך בתקשורת הישראלית, טבעי שיהיו שם דעות מכל הצדדים. זה שצוטטת אחת מהן מתוך הכתבה לא הופך אותה לדעה היחידה שם.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה עוד ציטוט של הזוי ומנותק אחר, אחד בשם דני יתום, אלוף במיל' בצהל:

שים לב: התעשיות ירוויחו. ירוויחו ממה? כן, מזה שנוהל מבצע צבאי, עוד אחד מן הרבים.

סליחה, באמת סליחה שזה מעצבן אותך. מציע לך לפנות ליתום ולהגיד שזה לא במקום שהוא פוגע בטאבו ובאמונות שלך.

התעשיות ירויחו - כי אם לא הבנתה עד היום , פיתוח כלים עולה כסף .

וכאשר התעשיות ירויחו כסף - פחות נטל כספי יפול על תקציב הביטחון .

ויש אפשרות להעביר כספים לפיתוח כלים נוספים אחרים ( תקציב הפיתוח תמיד קצר ומהודק )

כגון , צוללות מיוחדות למעבר במנהרות וכו' .- ת'רואה גם לי יש רעיונות ותזות עמוקות .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואו רייד, שאלתי ברצינות. רחוב עמק המומינים באיזה עיר? אני מחפש סוג של מתמחה למשימות מסוימות, אך רצוי מהאזור שלי.

ליין מן- צוללות במנהרות?

אם הן קצת ממהרות, יגמרו הסוללות.

יתעוררו המומיות ויפרצו מן הביצות.

הקיצר, עדיף מפרשיות.

למכירה חתול סיאמי במחיר של חתול סתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SlowRide

1. מסכים איתך, והכוונה לא הייתה להשוואה, אלא להוציא אותך מהבועה שבעבודה אין קונפליקטים ואין נפגעים, חס וחלילה לא הייתה מטרה להשוות את זה למלחמה ופיטורים לפציעה או מוות וכו'. זו גם לא הייתה דוגמא, אלא להראות לך שגם בחברות כלכליות שאינן ביטחוניות יש סכסוכים, ונפגעים וזה לא נקי וכירורגי כפי שאתה חושב ממקומך.

2. כמו שאמרתי, מסכים איתך לגבי הרעיון שלחברות ביטחוניות יש אינטרס כלכלי בסכסוכים ומלחמות, הדוגמה פשוט לא נכונה.

בכתבה עם העומק יש 19 איזכורים לכיפת ברזל:

אחד בכותרת, שלוש בכיתוב מתחת לתמונות, אחד בכותרת משנה, ארבעה בטוקבקים, אחד במסגרת פרסומת לכתבה אחרת נשארנו עם 9.

הראשון שאינו אחד מכל אלה זה הציטוט הראשון שלי, אחר כך מגיעים 2 איזכורים לגבי המימון של כיפת ברזל, אחרי כן הציטוט השני שלי, שתי התייחסויות לכך שהתעשייה האווירית שותפה לכיפת ברזל, עוד איזכור השוואה למגן רוח, אחרי זה הציטוט השלישי שלי, ואז הציטוט הרביעי שלי.

אז זה לא ציטוט אחד, זה התפיסה של כל הכתבה לגבי כיפת ברזל, אין סיכוי לייצא אותה במספרים משמעותיים.

פנדוב צור קשר עם רפא"ל, אני חושב שהדבר יצריך שיפורים מהותיים בכיפת ברזל בגירסה הנוכחית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

1. קודם כל טוב שיש הסכמה. דבר שני, אף פעם לא טענתי שבכלכלה ובהתנהלות בין חברות הכל נקי וכירורגי. איך זה קשור בכלל?

2. אתה נמשך לדוגמא של כיפת ברזל ומסרב להסתכל על זה בתמונה הכוללת, למרות שאתה מבין את התמונה הכוללת!

אולי המוצר עצמו, שנקרא כיפת ברזל, יימכר במדינות מועטות. המבצע שבו משתמשים בכיפת ברזל (ובאמצעים אחרים של רפא"ל) הוא מה שיוצר את הפופולריות, מקדם מכירות של כיפת ברזל והרבה מוצרים אחרים מאותו בית ואת הלגיטימיות להמשיך לייצר ולמכור נשק.

כתבת בעצמך שברור לך הקשר בין הצלחה כלכלית של חברות למלחמות, אז איפה הבעיה?

פנדוב, יש לך משימות מיוחדות באיזור עמק יזרעאל?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליין מן- צוללות במנהרות?

אם הן קצת ממהרות, יגמרו הסוללות.

יתעוררו המומיות ויפרצו מן הביצות.

הקיצר, עדיף מפרשיות.

למכירה חתול סיאמי במחיר של חתול סתם.

מי שלא לומד מההיסטוריה - נכנס להיסטריה icon_wink.gif.

( הגשש החיוור - הבנקט - עכשיו כשאני מסתכל .. המינהרה באמת נראה קטנה.. אבל אל תדאגו איזוס מיוס-

אנחנו נגדיל את המנהרה - או נקטין ת'צוללת!

*איך תגדילו?* נוסיף מדשאות, ממטרים, זה יהיה .. קאנטרי בנק )

.

הוא סייד אני טייח - הטובים לטייח ( גידעון לוי ) לדעתי גם זו קונפיגנציה - צ'טער :lol: אבל יבגני אכל לי ת'ראש

הצוללת עשויה מנירוסטה שבדית מיוחדת .

ואז , מדברים עם מהנדס העיר בעזה לעיניני רחובות ראשיים .

להזזת הרחוב הראשי לסמטה צדדית " בקוטר של צינור - מינהר .

אייל .

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. קודם כל טוב שיש הסכמה. דבר שני, אף פעם לא טענתי שבכלכלה ובהתנהלות בין חברות הכל נקי וכירורגי. איך זה קשור בכלל?

2. אתה נמשך לדוגמא של כיפת ברזל ומסרב להסתכל על זה בתמונה הכוללת, למרות שאתה מבין את התמונה הכוללת!

אולי המוצר עצמו, שנקרא כיפת ברזל, יימכר במדינות מועטות. המבצע שבו משתמשים בכיפת ברזל (ובאמצעים אחרים של רפא"ל) הוא מה שיוצר את הפופולריות, מקדם מכירות של כיפת ברזל והרבה מוצרים אחרים מאותו בית ואת הלגיטימיות להמשיך לייצר ולמכור נשק.

כתבת בעצמך שברור לך הקשר בין הצלחה כלכלית של חברות למלחמות, אז איפה הבעיה?

1. זה הראייה של חברה בע"מ, היא מסתכלת על איך היא עושה כסף. אם זה מקונפליקטים בין חברות או קונפליקטים בין מדינות, אולי גם וגם, אולי קונפליקטים בתוך המדינה (שמעתי שיש שוק לכדורי 7.62 בסוריה ועיראק).

בכל עבודה שתעבוד בה, למעט עבודות ממשלתיות (וגם אז לא תמיד) יש קונפליקטים, ואתה מרוויח מהקונפליקטים האלה.

2. אבל זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה #1440: הרעיון והתפיסה נכונים, הדוגמה לא נכונה, לכן התעכבתי על הדוגמה.

אין טעם לכתוב עמודים על עמודים שבהם אני כותב "אני מסכים איתך הרעיון נכון" במילים שונות.

אם אני מסכים איתך על 99%, ועל אחוז אחד לא מסכים איתך, טבעי שאכתוב ואפרט לגבי אי ההסכמה לא?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

1. זה נכון, אבל כמו שאמרתי, לדעתי זה לא לגיטימי לשמר מצב שבו אנשים חיים בפחד מתמיד ונהרגים בשביל רווח כלכלי.

לישראל יש תחומי יצוא אחרים חיוביים יותר, כמו רפואה וחקלאות, שלא ניזונים מהרס וחורבן.

לטעון שבמצב הנוכחי ישראל לא צריכה את התעשיות הבטחוניות זה טמטום, אבל ככל שמסתכלים בפרספקטיבה רחבה יותר, מקבלים תמונה מכוערת של "קם הגולם על יוצרו".

2. אז נסכים שלא להסכים על הדוגמא, כי כנראה לא נצליח לשכנע אחד את השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואו רייד, באזור שלך אין לי משימות מאז עצרו את קאוקג'י במשמר העמק. אלא אם אקפוץ לטייל ואז לא יזיקו המלצות טיול ואוכל.

כתבת מה שכתבת על עבודה ואני מחפש מישהו עם מיומנויות מחשב טובות, גישה וסבלנות לכמה חלטורות קטנטנות אבל רצוי מאזור ראשון.

למכירה חתול רגיל במחיר של חתול מגעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל אני לא מחפש מישהו לג'וב כזה:

http://shironet.mako.co.il/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=57&wrkid=10079

אלא רק שעתיים- שלוש בשבוע נניח ואפשרות להרוויח כמה מאות שקלקלים.

למכירה חתול מקסימלי במחיר מינימלי.

עריכה אחרונה על ידי [פנדוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קצת קשה למצוא היום מישהו עם שן זהב שגם מיומן במחשבים. בד"כ אלו קבוצות גיל שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה נכון, אבל כמו שאמרתי, לדעתי זה לא לגיטימי לשמר מצב שבו אנשים חיים בפחד מתמיד ונהרגים בשביל רווח כלכלי.

לישראל יש תחומי יצוא אחרים חיוביים יותר, כמו רפואה וחקלאות, שלא ניזונים מהרס וחורבן.

לטעון שבמצב הנוכחי ישראל לא צריכה את התעשיות הבטחוניות זה טמטום, אבל ככל שמסתכלים בפרספקטיבה רחבה יותר, מקבלים תמונה מכוערת של "קם הגולם על יוצרו".

2. אז נסכים שלא להסכים על הדוגמא, כי כנראה לא נצליח לשכנע אחד את השני.

1. מסכים איתך, ברור שלחברות הביטחוניות אינטרס כלכלי לשמר לחימה.

כשמדובר בחברות פרטיות (אלביט) או ציבוריות זה לא בעיה, אין להם את הכוח להחליט אם תהיה לחימה או לא.

הבעיה מתחילה כשהבעלים של החברה הביטחונית היא גם הגוף שמחליט אם להילחם או לא (חברה ממשלתית).

אפשר ללכת לכיוון הקונספירטיבי ולהגיד "נו אז חברה X בהפסדים של מיליארד שקל בשנה, אם רק הייתה איזה מלחמה עם החמאס, אני בטוח שהיינו מוצאים לקוחות לטילי ה-Y שלהם", אפשר גם להסתפק ברמיזה.

בכל מקרה כנראה שלא בזה מדובר הפעם, כי לפני פתיחת המבצע ביבי התחנן שהחמאס יפסיק לירות, בוא נאמר שזה לא בדיוק התגובה שאתה מצפה ממישהו שרוצה לפתוח בלחימה.

2. שאני אבין, אתה עדיין משוכנע ש"כיפת ברזל" מהווה דוגמה טובה לטיעון שלך? (שאני מסכים איתו)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...