Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסו להסתכל על תמונה גדולה - לא רק המטר הקרוב .

מסכים.

http://www.themarker.com/misc/article-print-page/1.2419997

"אקונומיסט": צוק איתן - מלחמה ללא מנצחים וללא שלום באופק

הסיכויים שהצדדים יתייאשו מחוסר התוחלת שבמאבק וינסו להגיע לפתרון דלים, מעריך המגזין . על הפלסטינים לפקפק בהיגיון ובמוסריות של שיגור טילים אקראי על ישראל

לא ישראל ולא הפלסטינים בעזה ניצחו במלחמה האחרונה. כך כותב המגזין "אקונומיסט" בניתוח של תוצאות מבצע צוק איתן. המחיר לישראל היה כבד, מסכם אקונומיסט. המלחמה החלישה את כלכלת ישראל, ונתניהו מותקף על ידי יריביו הנציים שטוענים כי יכול היה לרסק את חמאס, אם כי במחיר אבדות קשות ואולי כיבוש מחודש הרסני. ייתכן גם שמפלת חמאס היתה מביאה לעלייתו של ארגון איסלאמי קיצוני יותר. גרוע מכך – המוניטין של ישראל הולך ודועך בעולם, ואפילו בעלי בריתה החיוניים ביותר, האמריקאים, הפגינו כעס נדיר כנגדה.

מנגד, חמאס תקוע בדרך ללא מוצא, אמר אקונומיסט. ההתנגדות לישראל באה במחיר כבד של חיים ושגשוג של תושבי עזה. על הפלסטינים לפקפק בהגיון הבריא, שלא לדבר על המוסריות, של שיגור טילי חמאס ללא הועיל ובאופן אקראי לתוך ישראל, אם המחיר הוא הרס כה אדיר בעזה.

לא בגלל פתרון לסכסוך שומרים העזתים והישראלים על הפסקת האש, אלא בגלל תשישות. במוקדם או במאוחר תתחיל המלחמה מחדש, מעריך העיתון.

סבלם של העזתים, ש-2,100 מהם נהרגו בלחימה ו-230 אלף מהם נעקרו מבתיהם, לדברי האו"ם, טרגי במיוחד לנוכח הסיכויים להתחדשות המלחמה בעתיד. ניצוץ התקווה היחידי הוא שהמצב עגום כל כך שאולי שני הצדדים עשויים לנסות לחפש פתרון של שתי מדינות, למרות שהמתונים בשני הצדדים ניגפים מול הצדדים הקיצוניים יותר."

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא כל מדינה צריכה כיפת ברזל. מדינה שצריכה כנראה תהיה מוכנה לשלם מספיק על מוצר שכרגע אין לו מתחרה.

ומבחינה טכנולוגית? זאת בדיוק הנקודה. מי שיש לו טכנולוגיה ליירט מאות רקטות באויר עם הצלחה של 85%, אתה אמור לחשוב שיש לו גם טכנולוגיה לדברים גדולים יותר. ככה בדיוק מקדמים מכירות.

נכון, השאלה היא האם יש עוד מדינה שהיא גם לקוחה פוטנציאלית שלך (כלומר אתה יכול למכור לה, אפגניסטן זו לא אופציה) וגם מתמודדת עם האיום הזה כרגע (לא ד.קוריאה, לא טיוואן ולא הודו וכו'), אלה לקוחות מיידיים.

כאלה שנמצאים בלקוחות הפוטנציאליים אבל לא מתמודדים עם האיום אולי יקנו מערכת, בטח לא ימגנו את כל המדינה / הגבול.

להודו לדעתי יש בעיות הרבה יותר קשות עם פקיסטן מאשר רקטות, שתי המדינות גרעיניות עם יכולות בליסטיות, מה גם שהגבול הוא מאוד ארוך, יצטרכו לפרוס שם הרבה מערכות כיפת ברזל.

אתם גם צריכים לזכור שהמערכת לא מפותחת בחינם עבור ישראל.

אני לא יודע להגיד אם היא רווחית מאוד או לא. זה לא משנה את העובדה שכיפת ברזל זה מוצר, לא "ערך".

עבור היצרניות - מוצר (אולי גם ערך, אתה מכיר את צוותי הפיתוח?)

עבור המדינה (הלקוח) - ערך.

אין סתירה בין השניים.

הודו/פקיסטן - גם אפשרות (כמובן פחות סביר שנמכור לשני הצדדים, אבל לך תדע...)

נראה לי לא סביר שימכרו בכלל ציוד צבאי לפקיסטן.

מנגד, חמאס תקוע בדרך ללא מוצא, אמר אקונומיסט. ההתנגדות לישראל באה במחיר כבד של חיים ושגשוג של תושבי עזה. על הפלסטינים לפקפק בהגיון הבריא, שלא לדבר על המוסריות, של שיגור טילי חמאס ללא הועיל ובאופן אקראי לתוך ישראל, אם המחיר הוא הרס כה אדיר בעזה.

א. הכתב יוצא מנקודת הנחה שלחמאס אכפת מהאוכלוסיה של תושבי עזה, האמת העצובה היא שלממשלת ישראל אכפת יותר מאוכלוסיית עזה מאשר לחמאס.

מבחינת החמאס תפקיד האוכלוסיה להיות מגן חי וכסות אזרחית לפעולות חמאס, ואולי גם שחקנים בהעלאת הצגות של מסכנות וריבוי גופות.

ב. הכתב יוצא מנקודת הנחה שיש לאוכלוסיה בעזה מוסריות (ולא כזאת שמוכתבת ע"י משטרת המוסריות), ושיש להם מוסריות לגבי אזרחי ישראל.

העובדות הן שכשאזרחים ישראלים נפגעים הם יוצאים לחגוג ברחובות, לחלק ממתקים.

ג. הוא עירבב מין ושאינו מינו, אולי יגיעו להגיון בריא שלא משתלם לירות רקטות על ישראל כי ההרס בתגובה הוא אדיר, אבל אין לזה שום קשר למוסריות, אלא זו בדיוק הרתעה.

סבלם של העזתים, ש-2,100 מהם נהרגו בלחימה ו-230 אלף מהם נעקרו מבתיהם, לדברי האו"ם, טרגי במיוחד לנוכח הסיכויים להתחדשות המלחמה בעתיד. ניצוץ התקווה היחידי הוא שהמצב עגום כל כך שאולי שני הצדדים עשויים לנסות לחפש פתרון של שתי מדינות, למרות שהמתונים בשני הצדדים ניגפים מול הצדדים הקיצוניים יותר."

זה יפה שאף פעם לא מתייחסים לסבלם של הישראלים, לאלה שפונו מביתם בעוטף עזה, לאלה שחיו מאזעקה לאזעקה במשך יותר מחודשיים, אולי ראוי גם להזכיר שמטחי רקטות התעופפו שלושה שבועות לפני פתיחת המבצע.

---------------------------------------------

מישהו שם לב שיש הגוף שמאשים אותנו בכך שאנחנו מדינה של רוצחים, מדינת אפרטהייד, פושעי מלחמה ועוד ועוד (האו"ם).

ובשקט בשקט בסוף השבוע ברחו פקחי הארגון (שאמורים לשמור על הסכמי שביתת הנשק עם סוריה) לתוך אותה מדינה, שהגוף שהם שייכים אליו מאשים אותה בכל עוולות האנושות?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיבוב הקודם הבלוף הזה עבד - גייסו מילואים, התארגנו על גבול הרצועה, והחמאס מצמץ ראשון והסכים ל"הבנות". הפעם לא הצליח...

מה? שיטת "זאב זאב" לא עובדת בפעם השניה? אני המום.

זו בדיוק תמצית "ההרתעה" שלנו: נעשה בכאילו והם יחשבו שזה אמיתי. מה, לא?

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות ההצעה החדשה ישנה להרחיב את תחומי רצועת עזה לשטח סיני אני מקפיץ את השרשור. ההצעה מגיעה הפעם מפיו של נשיא מצריים.

http://glz.co.il/1064-49725-HE/Galatz.aspx

מי בעד ומי נגד ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוזמה יפה של נשיא מצרים. הוא מציג עצמו כך גם כמנהיג אזורי וגם כמי שדואג באמת לעניין הפלסטיני.

אבל הסירוב גם היה צפוי. לא סביר שאבו מאזן יכול לוותר או יוותר על דרישות למדינה פלסטינאית ביו"ש.

ד"א חבל שהשרשור מת בדיוק כשהתחלנו לדבר על מנצחים ומפסידים. נראה לי שמשרד הבטחון, שהולך לקבל 20 מיליארד בשנתיים הקרובות, גם לא ממש הפסיד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

העיקר לקצץ בתקציב האוניברסיטאות. כך חיילי המילואים מפסידים שוב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי נגד ?

אבו מאזן. לא ממש מסתדר לו עם לרכב על הגל של "שחרור פלסטין מהכובש הציוני".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבו מאזן. לא ממש מסתדר לו עם לרכב על הגל של "שחרור פלסטין מהכובש הציוני".

שימו לב כיצד זה מתאים בדיוק נמרץ למה שאמרו הבריטים בסוף המנדט: שהמטרה של הערבים היא למנוע מאיתנו שלטון ולא לקבל משהו לעצמם.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום מצב שהמצרים יציעו משהו כזה. עוד בהסכם השלום עם מצרים, הם סירבו להיות צד בהסדר מול הפלסטינים. הם ויתרו על רצועת עזה לא כדי לחזור אלא כדי למנוע את כאב הראש הזה. שישראל סובלת ממנו ולצערנו גם תמשיך לסבול. כנראה עוד ידיעה מפוברקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם גלי צה"ל מפברקים ידיעות ברמה כזו.

דני, באמת ציפית שהם יוותרו על מדינה ביו"ש? זו ההוכחה שלך לכך שהם רק רוצים למנוע ממך שלטו ולא לקבל משהו לעצמם? זה שונה מפסילתה של אוגנדה או כל אלטרנטיבה דומה לפני 100 שנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שונה מפסילתה של אוגנדה או כל אלטרנטיבה דומה לפני 100 שנה?

[h=1]touché[/h]

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה רצון אמיתי להגיע להסדר (מצד אבו מאזן וגם מצד ביביהו) אז על בסיס ההצעה המצרית היה אפשר להתקדם.

לא חושב שהפלסטינים יוותרו על הקמת מדינה פלסטינית ביו"ש.

אבל אם נותנים להם שטח נוסף בסיני אז אולי אפשר להגיע לנוסחה של מדינה פלסטינית ביו"ש על פחות ממלוא השטח.

כך שחלק מההתנחלויות (ורוב המתנחלים) יסופחו לישראל.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א חבל שהשרשור מת בדיוק כשהתחלנו לדבר על מנצחים ומפסידים. נראה לי שמשרד הבטחון, שהולך לקבל 20 מיליארד בשנתיים הקרובות, גם לא ממש הפסיד.

כל עוד אין שקיפות (לפחות כלפי ועדת משנה של ועדת חוץ וביטחון) בתקציב הביטחון הם תמיד יהיו מנצחים.

כל עוד יש שקט ועד שתהיה מלחמה ויקצצו תקציבים הם יפסיקו השקעות בדברים עיקריים (נמ"ר למשל) ולא יקצצו בשטויות היחידתיות.

כשתהיה מלחמה כמובן שלא יהיו הדברים העיקריים (כמו נמ"ר), ואז לא יגידו להם לא, והם יקבלו כסף.

ככה היה לפני לבנון השנייה ואחריה, ככה היה לפני עופרת יצוקה ואחריו, וככה היה לפני עמוד ענן (בקיצוץ התקציבי הזה שוחררתי מוקדם מקבע) ולאחריו, וככה היה לפני צוק איתן וככה יהיה אחריו.

ולגבי העניין הזה שמשרד הביטחון לא מפסיד, אמנם יש גלים, אבל מרכז האמפליטודה של הגל הולכת וגובהת (כלומר לקחו להם נניח 3 מיליארד לשנה, ועכשיו יקבלו 5 מיליארד לשנה, פעם הבאה ייקחו להם 4 מיליארד לשנה ואחרי הלחימה שאחרי כן יקבלו 7 מיליארד לשנה).

המספרים כמובן מומצאים, אבל העיקרון קיים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו בדיוק הבעיה. זה מעגל שאנחנו, כאזרחים של המדינה הזו, אמורים לרצות לשבור. וזה משום מה לא ממש קורה, בטח לא בתקופות של מלחמות בהן בכלל זה הופך כמעט לטאבו לבקר את צהל ברמה העקרונית.

בטח שוב יאשימו אותי בכתיבת קונספירציות, אבל אחד מסעיפי ה"הסברה" העקריים נגד החמאס במלחמה האחרונה היו שהם מוציאים עשרות אחוזים מהתקציב שלנו על מנהרות ומלחמה בישראל, במקום תשתיות אזרחיות. ואיפה השוני הגדול אצלנו? הרי גם כאן, תקציב הבטחון צומח על חשבון שירותים אזרחיים לאזרח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...