Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה לא? מה עוצר אותך מלעבור למדינה אחרת?

ברמת העיקרון בכל מדינה אתה תקבל עסקה גרועה, אתה תשלם יותר מאשר תקבל (אלא אם כן אתה אחד חו"ח נכה או משהו כזה), השאלה רק כמה העיסקה תהיה גרועה.

בישראל יש עוד בעיות כמו מגזרים גדולים שלא עובדים (או עובדים בשחור ולכן לא משלמים מיסים), חלקם עוד מקבל הטבות מהמדינה בנוסף לכך, מה שמדלל את הקופה עוד יותר.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

יש דברים שהם מעבר לקריירה ואיכות חיים. כבר השלמתי עם זה שכנראה אשאר בארץ אבל זו לא סיבה לוותר על איכות חיים טובה יותר.

כנראה שבכל מדינה לממשל יש יותר כח מאשר לאזרח, אבל היחסים שונים. כשיש רק עסקאות גרועות טבעי לשאוף לקבל את הרע במיעוטו.

אתה לא חושב שיש מה לשפר כאן?

מאחר ואין לנו מושג כמה יוצא על המגזרים האלה, כמה יוצא על ביטחון וכמה יוצא על פינוקים לשרים כל הדיון הזה עקר.

מה שאנחנו יודעים זה שתמיד חסר להם כסף ותמיד אנחנו נמלא את החסר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיתונאות הכלכלית טוענים שלא כל צעדי מקינזי בוצעו, ובעיקר לא המהותיים באמת - אלו הקשורים לכח האדם.

שוב, אני כותב על צהל, אבל ברור שמדובר במערכת הבטחון כולה, שיש לה עוד גופים וזרועות.

תשלום משכורות הוא חלק אינהרנטי בכל מערכת והכל טוב ויפה. הבעיה היא לא שם. הבעיה היא בתמורה, שהופכת לעלובה יותר ויותר מיום ליום.

ואתה צודק חלקית - בכל מדינה דופקים, אבל יש רמות. בצד אחד יש את החמאס, בצד השני יש את מדינות המערב. וכדי להבין כמה בדיוק אנחנו מפגרים אחריהן, הצטרפנו לארגון הoecd ואנחנו זוכים להשוואת תדירות ולא מחמיאות למדי אל מול מדינות אחרות בארגון.

אז תגיד שוב שלנו יש צרכי בטחון. נכון יש. אבל מי שקבע פעם אחר פעם שיש לקצץ בתקציבו של צהל \ משרד הבטחון, ואף הציע איך לעשות את זה, אלו הם לא אנשים עוורים לצרכי הבטחון. זה לא היה מישהו אקראי מהרחוב שסתם החליט שעכשיו מקצצים, אלא אנשים בעלי ידע ויכולות תואמות, שנבחרו על ידי המדינה בדיוק בשביל זה - כדי לקבוע איך ואיפה אפשר לקצץ. לכן טענת ה"אבל חייבים את הכסף" לא עומדת במבחן המציאות. מי שראה את כל התמונה קבע יותר מפעם אחת שלא באמת חייבים את הכסף, וזה מקבל חיזוקים גם על ידי יוצאי מערכת אחרים, כמו ח"כ בר לב, אותו הזכרתי כמה עשרות פעמים כאן.

ירידה מהארץ היא לא פתרון פרקטי עבור רוב האנשים. זה צעד קשה, רובינו קשורים לפחות למשהו כאן - משפחה, חברים, שפה ועוד. אני גם לא רוצה לרדת מהארץ. ובכלל, מי קבע שציונות זה נפתלי בנט, יאיר לפיד וביבי נתניהו? הם עצמם בעזרת הבוחרים שלהם?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו מוזר קרה לעמירה הס מעיתון ה"ארץ". היא שכחה שרק ישראל היא מקור כל הרע, ומשום מה היא באה בטענות גם לחמאס. למשל:

"6. אתם שומרים לעצמכם את הזכות לבחור בדרך המלחמה (המאבק המזוין) בשביל הפלסטינים, אבל על כל משימה אזרחית שיש לבצע אתם עונים: זהו תפקיד ממשלת הפיוס. אין פה סתירה וצביעות?

7. דמי השכירות ברצועה עלו, בגלל הירידה בהיצע (בתים שישראל הרסה) והפיכתם של כ–100 אלף בני אדם לפחות לחסרי בית. עלו גם שיעורי העוני והאבטלה. מהי התוכנית שלכם להורדתם?

8...

9. אמרתם שהסכם הפסקת האש עם ישראל הוא הישג גדול. מה יש בו, בדיוק, שגורם לו להיות כזה הישג? אנחנו, ההדיוטות, לא הצלחנו להבין. בינתיים הסגר לא הוסר וישראל לא מתכוונת להסירו, חיל הים הישראלי ממשיך לירות על דייגי עזה ולעצור אותם בצאתם להתפרנס מהים ותושבי עזה חיים באותו כלא שבו כולאת אותם ישראל כבר כעשרים שנה.

10. למה ויתרתם על הדרישה המקורית לערבויות בינלאומיות כדי שישראל תעמוד בהתחייבויותיה?

11. המרכז הפלסטיני למחקרי מדיניות וסקרי דעת קהל מצא בסקר אחרון שתמיכת הפלסטינים בכם זינקה. האם לדעתכם התוצאות היו דומות גם לולא הצלחתם לפטור את עצמכם מראש מעולה של האחריות לשיקום אזרחי ולהטיל אותה על ממשלת הפיוס, שיוצאת לגמרי נעבעך במדגם?

12. מעמדכם לפני המלחמה היה בשפל. הזהו ניצחונכם — שהתמיכה בכם זינקה אל על?

...

13. האם כששקלתם אם להיכנס להסלמה צבאית (לדעתי אתם וישראל גם יחד בחרתם בכיוון ההסלמה הצבאית, לא רק ישראל) — עמד לנגד עיניכם הסיכוי הסביר שמעמדכם הציבורי ישתקם, כפי שהוא משתקם תמיד אחר מערכות צבאיות?

14. לפי הסקר, 43% מתושבי הרצועה שתחת שלטונכם רוצים להגר (20% רוצים להגר מהגדה המערבית). האם אתם מתנערים מאחריות לשיעור גדול זה של יורדים בפוטנציה?

15. הצגתם את ההתנתקות (פינוי ההתנחלויות ברצועה) כניצחון הדרך הצבאית שלכם. אבל מה שקרה זה ניתוק עזה מהגדה המערבית, מטרה שהיתה עמוד התווך של מדיניות ישראל מאז 1990. הדרך הצבאית שלכם רק עזרה לכוונה המקורית של ישראל להנהיג בעזה משטר אחר, שונה ונפרד מזה שבגדה המערבית. מה התשובה שלכם לזה?

16. בגלל ההתנתקות ישראל מרשה לעצמה לשקר שנגמר כיבוש הרצועה (מה שאינה מרשה לעצמה לטעון לגבי הגדה). לכן, כפי שנהגה בהתקפותיה נגד לבנון הריבונית, גם ברצועה היא חוצה גבולות ועוברת קווים אדומים: הורסת, כותשת והורגת בלי חשבון. האם אין זו חובתכם להביא בחשבון עובדה זו, שלכובש המתיימר להיות מותקף אין אלוהים? ...

18. גילה של הדרך הצבאית והמיליטריזציה שבה בחרתם מאז שנות התשעים הוא יותר משנות המו"מ. מה היא השיגה? באינתיפאדה הראשונה דחפתם לשימוש בנשק חם, אבל בשטחים הכבושים בלבד. אחרי הטבח שביצע ד"ר ברוך גולדשטיין בחברון בפברואר 1994 עברתם לפיגועי התאבדות נגד אזרחים בישראל. בשנות האלפיים קפצתם שלבים רבים במיליטריזציה ועברתם לשכלול הרקטות. ובכל זאת הכל גרוע משהיה: השטח הפלסטיני מפוצל יותר. לא רק ההתנחלויות, גם הפערים הכלכליים אצל הפלסטינים התרחבו. הייאוש גדול. אז אולי המסקנה היא שגם הדרך החמושה שלכם הוכיחה את כישלונה ואפסותה?"

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים שהם מעבר לקריירה ואיכות חיים. כבר השלמתי עם זה שכנראה אשאר בארץ אבל זו לא סיבה לוותר על איכות חיים טובה יותר.

כנראה שבכל מדינה לממשל יש יותר כח מאשר לאזרח, אבל היחסים שונים. כשיש רק עסקאות גרועות טבעי לשאוף לקבל את הרע במיעוטו.

אתה לא חושב שיש מה לשפר כאן?

מאחר ואין לנו מושג כמה יוצא על המגזרים האלה, כמה יוצא על ביטחון וכמה יוצא על פינוקים לשרים כל הדיון הזה עקר.

מה שאנחנו יודעים זה שתמיד חסר להם כסף ותמיד אנחנו נמלא את החסר.

בוודאי שיש מה לשפר, ההתחלה צריכה להיות לדעתי האישית מהגדלת ה"כתפיים" שנושאות בנטל הכלכלי, כלומר הוצאה לעבודה של מגזרים שהיום לא עובדים (באופן רשמי) ומכך שלפחות חלקם ישלמו מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס בריאות, לעומת ירידה חדה במקביל בתשלומי הקצבאות.

במערכת הפוליטית לכולם תמיד חסר כסף, וכל המטרות חשובות, וכל החלטה היא חיתוך בבשר החי.

מה יותר חשוב? לבנות עוד 10 בתי ספר? לקנות עוד 10 נמ"רים? לפתח את שרביט קסמים? לתת משכנתאות זולות לזוגות צעירים? לתת קצבאות גדולות יותר לניצולי השואה?

הכל חשוב, והשמיכה לא מספיק ארוכה, הרוב יישארו Out in the cold או שיקבלו פיסת בד קטנה.

בעיתונאות הכלכלית טוענים שלא כל צעדי מקינזי בוצעו, ובעיקר לא המהותיים באמת - אלו הקשורים לכח האדם.

שוב, אני כותב על צהל, אבל ברור שמדובר במערכת הבטחון כולה, שיש לה עוד גופים וזרועות.

שים לב לכמה דברים בכתבה:

30 מיליארד שקל בחיסכון, זה היעד שהציבה ועדת ברודט לאחר מלחמת לבנון השנייה להתייעלות מערכת הביטחון. הסכום הזה נגזר מהתוספת שהעריכו בוועדה בראשות יו"ר בנק לאומי כי יש להוסיף למערכת הביטחון - 100 מיליארד שקל על פני 10 שנים. שליש, אמרו חברי הוועדה, יגיע מהתייעלות פנימית.

כלומר גם אם בוצעה התייעלות והכסף הופנה למקומות אחרים בתוך מערכת הביטחון, לא אתה ולא אני ולא הכתב יידעו מזה, כנראה גם כותבי הדו"ח של מקינזי לא יידעו על כך.

עוד שים לב:

ודו"ח נוסף שמעולם לא פורסם ולטענת גורמים בכירים בצה"ל כלל לא ברור אם הוגש, בתחום ההתייעלות בכוח אדם.

"יש פעילות של מקינזי על בסיס הזמנה קודמת. וברגע שתסתיים לא תחודש ההתקשרות"

אגב אם ברור לך שמערכת הביטחון =\= צה"ל למה אתה ממשיך לעשות את הטעות הזאת?

תשלום משכורות הוא חלק אינהרנטי בכל מערכת והכל טוב ויפה. הבעיה היא לא שם. הבעיה היא בתמורה, שהופכת לעלובה יותר ויותר מיום ליום.

ואתה צודק חלקית - בכל מדינה דופקים, אבל יש רמות. בצד אחד יש את החמאס, בצד השני יש את מדינות המערב. וכדי להבין כמה בדיוק אנחנו מפגרים אחריהן, הצטרפנו לארגון הoecd ואנחנו זוכים להשוואת תדירות ולא מחמיאות למדי אל מול מדינות אחרות בארגון.

נכון, התמורה עלובה יחסית לנורווגיה ולדנמרק, אבל האם התמורה עלובה יחסית נניח למצרים או ללבנון או לסוריה?

נכון שאנחנו רוצים להיות ראש לאריות ולא ראש לשועלים, אבל צריך קצת פרופורציה בחיים.

ועדיין לשקר, ולהאשים אשמות שווא זה לא פתרון נכון מי יודע מה.

אז תגיד שוב שלנו יש צרכי בטחון. נכון יש. אבל מי שקבע פעם אחר פעם שיש לקצץ בתקציבו של צהל \ משרד הבטחון, ואף הציע איך לעשות את זה, אלו הם לא אנשים עוורים לצרכי הבטחון. זה לא היה מישהו אקראי מהרחוב שסתם החליט שעכשיו מקצצים, אלא אנשים בעלי ידע ויכולות תואמות, שנבחרו על ידי המדינה בדיוק בשביל זה - כדי לקבוע איך ואיפה אפשר לקצץ. לכן טענת ה"אבל חייבים את הכסף" לא עומדת במבחן המציאות. מי שראה את כל התמונה קבע יותר מפעם אחת שלא באמת חייבים את הכסף, וזה מקבל חיזוקים גם על ידי יוצאי מערכת אחרים, כמו ח"כ בר לב, אותו הזכרתי כמה עשרות פעמים כאן.

תשמע עכשיו שנכנסתי לעובי הקורה, מסתבר שהדרך למימוש ועדת ברודט היה אמור להיות ע"י דו"חות מקינזי, הדו"ח הראשון שיצא אני יכול להעיד שכל מה שכתבתי כאן יושם, הדו"ח השני לא ברור איפה נמצא, מקינזי מעכבים אותו? צה"ל מעכב? משרד הביטחון? לא ידוע כרגע.

צה"ל טוען שמקינזי מעכבים, משרד הביטחון לא מגיב, ומקינזי שותקים.

ירידה מהארץ היא לא פתרון פרקטי עבור רוב האנשים. זה צעד קשה, רובינו קשורים לפחות למשהו כאן - משפחה, חברים, שפה ועוד. אני גם לא רוצה לרדת מהארץ. ובכלל, מי קבע שציונות זה נפתלי בנט, יאיר לפיד וביבי נתניהו? הם עצמם בעזרת הבוחרים שלהם?

אין קשר לציונות, זה נטו עסקה כלכלית, האם משתלם לך לשלם X שקלים בשנה, לקבל Y שירותים ולהיות כאן קרוב למשפחה ולחברים?

ככה אני גם מסתכל על זה, ואני יכול לומר לך בלב שלם שביום שאני ארגיש שלא משתלם לי לשלם מה שאני משלם עבור השירותים שאני מקבל מהמדינה, כולל קרבה למשפחה וחברים, אני טס מפה בטיל (אבל על מטוס).

העסקה הכלכלית לא הייתה שונה מהותית גם בשנים שבהם אולמרט ישב בכסא ראש הממשלה ולקדימה היו מעל 30 מנדטים.

עדיין שילמת הרבה, וקיבלת מעט יחסית למדינות אחרות.

7. דמי השכירות ברצועה עלו, בגלל הירידה בהיצע (בתים שישראל הרסה) והפיכתם של כ–100 אלף בני אדם לפחות לחסרי בית. עלו גם שיעורי העוני והאבטלה. מהי התוכנית שלכם להורדתם?

יהודה

אני אשאל בעדינות, האם עמירה הס אזרחית פלשתינית תחת שלטון חמאס? אם לא מה נותן לה, בתור אזרחית זרה, את הזכות לשאול אותם מה התוכנית הכלכלית שלהם?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה יושם ומה לא, כי בכתבה מפנים אצבע מאשימה מגורם לגורם. שוב, מהבקשה הכללית לעוד כסף ניתן להסיק שהצבא לא באמת מתייעל או מתכוון להתייעל. אגב, לא במקרה דווקא עכשיו מספרים לנו על תרחישי האימה מול חיזבאללה. הבוקר גם קראתי שמישהו מאלופי צהל אמר השבוע באיזה ראיון טלויזיוני שהמטוסים שלנו מיושנים. גם זה לא במקרה.

אין קשר לציונות, זה נטו עסקה כלכלית, האם משתלם לך לשלם X שקלים בשנה, לקבל Y שירותים ולהיות כאן קרוב למשפחה ולחברים?

עבורך (אולי) אין, למרות שאז אני לא מבין למה ככ חשוב לך לגונן על המדינה ולהוכיח לי שהיא פחות גרועה ממה שאני חושב שהיא. עבור אחרים יש קשר לציונות. "אז למה אתה כאן?" הפך לטעון מנצח בהרבה ויכוחים. אני כאן מכל מיני סיבות, אבל גם כי המדינה היא (עדיין) לא הרכוש הפרטי של האחים היהודים ונפתלי בנט. ולשם זה, בעצם הקפצתי את השרשור:

אנחנו מגלים היום שהרב הצבאי לשעבר מואשם בכך שהעביר ידיעות מסווגות לחברו נפתלי בנט, ובשלב מסוים, כשזה עלה, אף נמנע ממנו להגיע לאזור עזה והוא הודח מתפקידו. אני לא מצדיק את הסרבנות של יוצאי 8200, אבל השבוע הועלו הצעות לשלוח אותם לחדרי חקירות של השב"כ, כי הם "חשפו סודות צבאיים" (שקר גס כמובן). ואני תוהה בקול רם: האם מחר נראה מאמרי דעה מטעם ישראל כץ, ציפי חוטובלי ואחרים, בהם הם דורשים לשלוח את רוניצקי לחדרי החקירות של השבכ או לכלא 4 או סתם מציעים להעביר אותו להיות ש"ג בבסיס כלשהו בנגב? או בשאלה יותר פשוטה: בהנחה שמה שנטען על רוניצקי הוא נכון: מה השוני בינו לבין ענת קם?

ותשובה אחת כבר קיבלנו מחבר הכנסת אלקין, שכתב שהיה ראוי אם הרמטכל היה מטפל באותה הנחישות באנשי 8200 הסרבנים, כפי שטיפל ברבניצקי, ושמה שרוניצקי עשה לכאורה זה "הרבה פחות חמור כי נבע מתוך דאגה לבטחון מדינת ישראל".

אני מניח שעל פי משנתו של אלקין זה בסדר שכל חייל, בטח קצין בדרגה גבוהה כ"כ, יעשה מה שבא לו, בתנאי, כמובן, שיש שר בכיר שמגבה את מה שהוא עושה ומציג אותו כ"פועל למען הבטחון של המדינה". פיאודליזם במיטבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, הצביעות חוגגת. עוד לא הרשיעו אותו אפילו, אבל אתה כבר טוחן מים. אגב, איך אתה יודע שילדי השמנת מ8200 לא חשפו סודות צבאיים? אתה העיתונאי שאסף מהם את החומרים?

ואתה שואל מה השוני? ענת קם העבירה אלפי מסמכים מסווגים לעיתונאי (במטרה להפיץ את זה לכלל הציבור), וזאת תוך שהיא עלולה להביא לפגיעה בביטחון המדינה. "חברו של בנט" מצד שני, העביר מידע לגבי איום ספציפי לשר ולחבר בקבינט המדיני-בטחוני (לא לתקשורת כמו שקורה לא אחת, לא לציבור וגם לא לאיחוד האירופי). מספיק שוני בשבילך?

אגב, זה שאתה קורא לבית היהודי האחים היהודים מוציא אותך קטן והזוי. אם מישהו היה קורא למפלגת מר"צ "מפלגת המתחנגלים הלאומית", זה היה נראה לך בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה יושם ומה לא, כי בכתבה מפנים אצבע מאשימה מגורם לגורם. שוב, מהבקשה הכללית לעוד כסף ניתן להסיק שהצבא לא באמת מתייעל או מתכוון להתייעל. אגב, לא במקרה דווקא עכשיו מספרים לנו על תרחישי האימה מול חיזבאללה. הבוקר גם קראתי שמישהו מאלופי צהל אמר השבוע באיזה ראיון טלויזיוני שהמטוסים שלנו מיושנים. גם זה לא במקרה.

אז זהו, שאני אומר לך מידיעה אישית מה יושם.

אגב קריאת השטח שלי אומרת שצה"ל קיבל טיוטה ראשונה או ביניים של הדו"ח השני של מקינזי, והדו"ח הסופי יגיע בקרוב.

מהבקשה הכללית לעוד כסף אתה לא יכול להסיק כלום, העובדה היא שגם ברודט בנה על הוספת 70 מיליארד שקל למערכת הביטחון לאורך 10 שנים, ועל התייעלות של המערכת ב-30 מיליארד שקלים לאורך 10 שנים, בעצם אתה לעולם לא תדע האם המערכת אכן התייעלה ואם כן כמה חסכה.

עבורך (אולי) אין, למרות שאז אני לא מבין למה ככ חשוב לך לגונן על המדינה ולהוכיח לי שהיא פחות גרועה ממה שאני חושב שהיא. עבור אחרים יש קשר לציונות. "אז למה אתה כאן?" הפך לטעון מנצח בהרבה ויכוחים. אני כאן מכל מיני סיבות, אבל גם כי המדינה היא (עדיין) לא הרכוש הפרטי של האחים היהודים ונפתלי בנט. ולשם זה, בעצם הקפצתי את השרשור:

אני לא טוען שהמדינה פחות גרועה, אני טוען שהטענות שלך מנותקות מהמציאות, ושבחירת המילים שלך היא אומללה במקרה הטוב.

המדינה היא לא רכוש פרטי של אף אחד, כולנו אזרחים בה, כל אזרח "חותם" על עסקה עם המדינה, חלק ממנה כלכלי (משלם X מקבל Y), חלק ממנה אידיאולוגי (ציונות) ועוד חלקים מהווים הסכם כללי שבין המדינה לאזרח.

באיזושהי נקודה אינדיבידואלית בא אדם מסוים ואומר "אני לא רוצה את העסקה הזאת, אני רוצה עסקה עם מדינה אחרת".

אנחנו מגלים היום שהרב הצבאי לשעבר מואשם בכך שהעביר ידיעות מסווגות לחברו נפתלי בנט, ובשלב מסוים, כשזה עלה, אף נמנע ממנו להגיע לאזור עזה והוא הודח מתפקידו. אני לא מצדיק את הסרבנות של יוצאי 8200, אבל השבוע הועלו הצעות לשלוח אותם לחדרי חקירות של השב"כ, כי הם "חשפו סודות צבאיים" (שקר גס כמובן). ואני תוהה בקול רם: האם מחר נראה מאמרי דעה מטעם ישראל כץ, ציפי חוטובלי ואחרים, בהם הם דורשים לשלוח את רוניצקי לחדרי החקירות של השבכ או לכלא 4 או סתם מציעים להעביר אותו להיות ש"ג בבסיס כלשהו בנגב? או בשאלה יותר פשוטה: בהנחה שמה שנטען על רוניצקי הוא נכון: מה השוני בינו לבין ענת קם?

אם הוא אכן העביר (וזה לא בגדר חשדות) מן הראוי שיטופל בכל החומרה.

הייתי נזהר בקביעה שסרבני "8200" לשעבר לא חשפו סודות צבאיים, במכתב הם מפרטים דרכי פעולה של המודיעין בין היתר.

ותשובה אחת כבר קיבלנו מחבר הכנסת אלקין, שכתב שהיה ראוי אם הרמטכל היה מטפל באותה הנחישות באנשי 8200 הסרבנים, כפי שטיפל ברבניצקי, ושמה שרוניצקי עשה לכאורה זה "הרבה פחות חמור כי נבע מתוך דאגה לבטחון מדינת ישראל".

אני מניח שעל פי משנתו של אלקין זה בסדר שכל חייל, בטח קצין בדרגה גבוהה כ"כ, יעשה מה שבא לו, בתנאי, כמובן, שיש שר בכיר שמגבה את מה שהוא עושה ומציג אותו כ"פועל למען הבטחון של המדינה". פיאודליזם במיטבו.

אם היינו "נדלקים" על כל משפט שמוציא ח"כ מהפה, לא היו לנו חיים מחוץ לשרשור הזה :)

אגב בנושא סרבני 8200 לשעבר, כמה דברים:

1. לטענתם זה העמקת המשטר הצבאי, לעקוב אחרי אזרחים של מדינה/יישות אחרת, אז נשאלת השאלה, האם ארה"ב השתמשה ב-CIA כדי להעמיק את המשטר הצבאי שלה בישראל (עקבו אחרי ברק כשר הביטחון) או בגרמניה (עקבו אחרי אנגלה מרקל)?

2. לטענתם זה לא דמוקרטי, רק שהם שכחו שהפלשתינים הם לא אזרחי המדינה, למדינת ישראל אין שום מחויבות כלפי הפלשתינים כך שמעקב מתפרש כ"אנטי דמוקרטי".

3. האם ארה"ב אינה דמוקרטיה? בהקשר הזה כדאי להזכיר את חוק הפטריוט (Patriot Act) בארה"ב ואת המערכת Prism שאת קיומה ונרחבותה גילה סנודן.

4. אותם אנשים מסרבים לעקוב אחרי פלשתינים, אך אינם מסרבים לעקוב אחרי (בהנחה שיש מעקב כזה) לבנונים, סורים, ירדנים, מצרים עיראקים, איראנים וכו'. האם זה פחות פולשני לעקוב אחרי אזרחים של מדינות אחרות? האם זה פחות "לא דמוקרטי" בעיניהם? או שאולי יותר סביר שזה "הזירה הפלשתינית תחילה, הזירה האיראנית לאחר מכן, הסורית וכו'"?

5. משך שנים אמרו לנו שזה בטוח לצאת מכל יו"ש כולל הבקעה, אמרו שחיישנים ומודיעין יעזרו לנו להישאר עם יד על הדופק נגד טרור, הברחת נשקים וכו', אז אני שואל אם רוצים שנצא מהבקעה, ומצד שני להפעיל את 8200 נגד הפלשתינים זה "לא דמוקרטי" מה האופציה השלישית? הרי את אופציית המודיעין דוחפים לנו כבר מעל לעשור.

6. האם עבודת המודיעין בכל מדינה אינה מסתמכת על מנופי לחץ? וכי מה חשבתם? שמשת"פים ישתפו אתכם במידע על האחים והבני דודים המבוקשים שלהם בגלל שעמוק עמוק בפנים הם ציונים?

סוכנים / משת"פים עושים זאת בגלל אחת מ-3 סיבות:

א. מספיק כסף כדי לקנות אותם.

ב. יש בידיך מידע שהם אינם רוצים שיתפרסם.

ג. קירבה אידיאולוגית (זה עובד עבור גופי המודיעין הפלשתינים בקרב חלק מערביי ישראל, לא עובד עבור ישראל בקרב הפלשתינים).

7. מי שחושב שבמדינות אחרות גופי המודיעין עובדים אחרת משלה את עצמו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא. בשביל עוד מבצע צריך חיילים או אזרחים חטופים ואזעקות באשקלון, ב"ש או גוש-דן. לבינתיים חוזרים הטפטופים על עוטף עזה, ועם זה לאף אחד אין ממש בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה,צודק - אם ככה הטפטופים זו ה"שגרה"..

אבל אם בטעות איזה רקטה תחריב איזה ספסל ברוטשילד בת"א - all hell breaks loose

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה כי בת"א גרים אלה שמממנים לפוליטיקאים את מסעות הבחירות שלהם. אתה חושב שסתם משפחה עם משק מזיזה למישהו שם למעלה את הביצה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שלא,ידוע שהצפון והדרום בתחתית העדיפויות של הממשלה.

*אהמ* מדינת ת"א *אהמ*

נאיבי לחשוב אחרת.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי היקר,

אם יש "סודות צבאיים" במכתב של יוצאי 8200, מי שעבר עבירה כאן, זה לא רק הם אלא גם העיתונאים מכלל עיתוני ישראל שפרסמו את המכתב, כמו בכל מקרה אחר בו הם מפרסים משהו שאסור לפרס. הטענה על "סודות צבאיים" היא בולשיט זול בשקל וחצי.

סיווג בטחוני שאתה מקבל בצבא לא מאפשר לך להעביר ידיעות בהתאם לשיקול הדעת שלך, לא לעיתונים ולא ל"חבר בקבינט המדיני". אין שום הבדל מבחינת החוק היבש בין מה שרוניצקי עשה לכאורה, למה שעשתה ענת קם. ההבדל הוא בפרספקטיבה: רוניצקי נתפס כגיבור על ידי אידיוטים משיחיים כמו זאב אלקין, כי הוא "דאג לבטחון מדינת ישראל". אבל, גדי היקר, גם אנשי השמאל ההזויים ביותר פועלים מתוך נקודת ההנחה שהם פועלים למען טובת הכלל. ומי יכול לשפוט מי צודק? ובכן.. בדיוק בשביל זה יש חוקים. ועבריין הוא עבריין, ולא משנה אם החבר שלו הוא עיתונאי מהארץ או חבר כנסת בכיר במיוחד, שנהנה לראות אנשים מתים. ואכן, זו צביעות, שאתה רץ להצדיק את רוניצקי במקום פשוט לגנות עבריינות באשר היא.

אתה מוזמן לקרוא למרץ איך שבא לך. אני רק אתהה שוב למה יש לך אובססיה ככ חזקה לתחום הגאווה. זו התגובה הרביעית או החמישית שלך מתוך איזה עשר שכתבת לי אי פעם, בה אתה מדגיש משהו שקשור לגאווה. את הדיסוננסים הקוגניטיביים מציע לך לפתור לבד, שלא במסגרת הפורום. בכל מקרה, גדי היקר, אני לא יודע למה מעליב אותך שאני מתייחס לבית היהודי כהאחים היהודים. המילה "אח" שמשה את בנט בקמפיין שלו לפני הבחירות האחרונות בכל משפט שהוא הוציא בערך. זה לא היה מקרי. הקמפיין שלו גם פנה ליהודים בלבד. אם זה מפריע לך, פנה אליו.

ליאור, לא קראתי את כל המכתב של סרבני 8200, הוא גם לא ממש מעניין אותי. אני עדיין לא הבנתי למה הטענות שלי מנותקות מהמציאות, כשאתה הסכמת שדופקים אותנו כאן. נקודת האחיזה היחידה שלך היא שבעזה דופקים יותר. אבל על זה כבר הסכמנו. זה באמת מה שמנחם אותך?

מהבקשה הכללית לעוד כסף אני יכול להסיק שאלופי צהל סוחטים אותך ושהמודיעין שלהם לא שווה כלום. אתה יכול להסיק כל דבר אחר שבא לך. התחושה שלי מהויכוח איתך היא שאתה מבין שדופקים אותך, אבל צורם לך שזה מגיע מסמולני הזוי כמוני, אז חשוב לך להראות לי שאומנם דופקים, אבל XYZ ואני מנותק מהמציאות. הדפיקה היא המהות כאן. עבורך זה לא עבר רף מסוים, עבור אחרים כן, אבל העיקרון קיים ובועט אצל כולם, והוא, כאמור, מה שקובע בעיניי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...