Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא טענתי שזו "נקודת הבסיס שלך" והבהרתי את עצמי. בכל מקרה, זה גם די ברור מהשימוש שלי בלשון עבר. "מסיק שצדקת" = חשבת ככה כבר קודם וקיבלת הוכחה נוספת לנכונות הדעות שלך בעינך. צר לי אם נפגעת מזה. ברור שזה רק עוד אירוע ש"מחזק" את מה שאתה "יודע".

לגבי סירובם של היהודים - מה כמות הסירובים באה להוכיח? היהודים סרבו אולי פעם אחת, אבל מה שרלוונטי הוא, שהם הסכימו לתוכנית שהייתה מספיק טובה. אין לי סיבה לחשוב שגם הערבים לא יסכימו לתוכנית שתהייה מספיק טובה (בענייהם, לא בעייני או בעיינך). כמה זמן אני רוצה לחכות? לזה שתוצע תוכנית כזו? אני אשמח אם זה יקרה מחר, אבל כנראה שזה לא יקרה.

אני לא חושב שהערבים פועלים ללא מחשבה. אני חושב שזה שאולי לפני 1964 הפלסטינאים הסכימו להסתפק בשלטון ירדני, לא אומר דבר על הרצון שלהם היום. לראיה, גם בימיה הראשונםי של התנועה הציונית דיברו במונחים של אוטונמיה ו"בית לאומי" ולאו דווקא מדינה. אבל היום יש מדינה וברור שרוצים אחת, לא?

"יכול להיות" זה בהחלט לא בסיס סביר למדיניות. אבל לא כתבתי מה יכול להיות בעתיד.

אז שוב, בוא נעשה רדוקציה ליהדות: היהודים עשו מעט מאוד עד תחילת המאה ה-20 כדי לקדם את רעיון הבית הלאומי בא"י. למעשה, בסוף המאה ה-19 אפילו הוקמו יישובים חקלאיים יהודים בארה"ב, כמו כאן. מה אפשר ללמוד מזה, למשל, שהקימו מושבה כמו סיסלי איילנד בארה"ב? מה אפשר להסיק מכך שב1947 היו כאן כ700,000 יהודים בלבד, מתוך למעלה מ11 מיליון יהודים בסך הכל? מהאפשר ללמוד מכל זה על הרצון היהודי לקיים מדינה יהודית היום? מעט מאוד.

אז באותו האופן, קשה לי להבין איך על סמך מה שאמרו הבריטים בשנות ה40, או על סמך סירוב למדינה בסיני אפשר להסיק או "לחזק" מה רצונם של הערבים בנוגע למדינה פלסטינאית בגבולות 1967 או גבולות אחרים כלשהם היום.

מתי הם עשו פעולה בכיוון? אני מניח שסביב זה מתבסס המו"מ עם אבו מאזן וכנראה גם היה יכול להתבסס עם החמאס. ומה אתה חושב?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

החיים הם פשרות וניצול הזדמנויות .

יש כאן הזדמנות נחמדה במידה ומצריים באמת הציעה את הוספת השטח לרשות .

שטח הרשות יגדל ויתאפשר לה להחזיק את עצמה כיחידה כלכלית ( ולא לפזול למדינות אחרות - רוצים מה שיש להם )

הוספת השטח תאפשר לרשות להקים מדינה עם תא שטח סביר .

ובתמורה - הם יתפשרו על חלקים קטנים , השארת מרכזי אוכלוסין של ישראלים ביהודה ושומרון .

אם תא השטח המוצע גדול לדוגמה פי שלוש או יותר מהשטח שהם יוותרו + התמיכה הכספית והכלכלית אשר מצורפת לכך .

יש כאן באמת הזדמנות להגיע להסכמים אשר יובילו לפתרון הבעיות באזור .

אבל - אם הדרישה הבסיסית ( גם הלא מוצהרת ) שלהם היא הקמת מדינה במקום מדינת ישראל .

לא יעזור גם אם תגיע הצעה לקבל את הירח - הם יגידו כי ישראל שולטת במעברים לירח .

עם תוכנית מלחמת הכוכבים ש הנשיא רייגן תן לה בחשאי .

עכשיו בעצם אפשר לראות לאן הם רוצים להגיע .

להסכם של מציאת פתרון לשני העמים .

או דחיית הפתרונות כתמיד - וההצהרות הידועות של הפלשתינאים , רק אנחנו כאן , ואין מקום למדינת ישראל .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור, לא ביקשתי בשום מקום לבטל את התקציב הצבאי. השאלה היא שאלת היחס והויתורים. התייחסתי לכך שטוענים אצלנו שבחמאס דופקים את תושבי עזה בשביל לבנות מנהרות. ובכן, אני חושב שאצלנו דופקים את תושבי ישראל כדי לתחזק צבא. הנה לך למשל דוגמא אחת: הצפיפות בבתי החולים בישראל הגבוהה ביותר במדינות ה-oecd, הנה דוגמא אקראית אחרת: בנק ישראל: בהשוואה למדינות Oecd זוגות צעירים בישראל מקבלים הרבה פחות.יש גם את נושא ההשקעה באקדמיה שכתבתי עליו, ההשקעה במערכת החינוך. פרמטרים אלו גם משפיעים על בטחון, לא רק כיפת ברזל או נגמש כזה או אחר.

לא, לא ביקשת במפורש לבטל את התקציב הצבאי, רק ניסית לייצר איזה "איזון" פיקטיבי לפיו שלטון החמאס אינו שונה מהשלטון הישראלי (ולכן האמריקאי, הבריטי, ואפילו השוודי) מכיוון שלכולם תקציב צבאי, ההבדל הוא שבישראל תקציב מערכת הביטחון אינו אפילו התקציב הגדול ביותר, מסתבר שתקציב משרד החינוך הוא הגדול ביותר.

וכמו שאמרתי, הרובד הנמוך ביותר הוא השקעה בביטחון, בשמירה על החיים, הרובד מעליו הוא השקעה באיכות החיים (מזון, הבטחת הכנסה, מים, חשמל, מגורים וכו'), והרובד השלישי הוא השקעה לעתיד (חינוך, אקדמיה וכו').

מה יעזור לך אם תשקיע 20 מיליארד שקל באוניברסיטה חדשה ונוצצת אם ייהרגו אלפי אזרחים ישראלים מרקטות?

הדוגמא של כיפת ברזל היא קצת דמגוגית, מצטער. ישראל השקיעה בכיפת ברזל כ-2 מיליארד שקלים במשך השנים. ועכשיו, רק בגלל צוק איתן, דורשת המערכת הבטחונית 20 מיליארד שקל - כמעט פי 10 יותר. סך תקציב הבטחון ב2014 יעמוד כנראה על כ-65 מיליארד שקל (שים לב לכותרת האופטימית של הכתבה). כלומר כיפת בזרל, גם אם הייתה מפותחת רק במשך שנה אחת בלבד, הייתה לוקחת אחוזים בודדים מתקציב הביטחון.

היות ואין לנו גישה לפירוט התקציבי של משרד הבטחון, אפשר לנחש לאן הולך שאר הכסף. ובכן, שנינו באנו מרקע די דומה בצבא. אני מניח ששנינו יודעים היטב את התשובה. ולא רק אנחנו - חבל שמסקנות ועדות קודמות בנושא די נזרקו לפח, ועכשיו מקימים ועדה דומה נוספת, כדי שוב לזרוק את מסקונותיה לפח בהקדם.

כיפת ברזל אינה סך כל המערכות הצבאיות, מה עם פיתוח מערכות החץ? ומה עם שרביט קסמים? ומה עם נגמ"ש מרכבה?

וכמו שציינתי קודם, למי שיושב על השאלטר של שקיפות תקציבית אין שום אינטרס לשנות זאת.

הבנתי אותך מעולה. גם אני לא טענתי שטענת שהתקציבים הולכים רק לפקידים (רקורסיה מופלאה). טענתי ששם קודם דואגים לפצמרים ופה קודם דואגים למערכת הביטחון כגוף, כקונספט אוכל כספים. בשני המקרים זה בא גם מתוך האמונה העיוורת ש"אי אפשר אחרת". אבל גם מזה שזה פשוט.. מפרנס המון אנשים. ואת הנקודה הזו כבר נתחנו, נדמה לי, לפני איזה שבועיים, בעזרתם של עיתונאים וגנרלים במיל' שהיו הזויים כמוני, וסיפרו כמה צוק איתן הוא רווחי וטוב לתעשייה שהם מייצגים.

אתה יכול, אגב, לחשוב ש"אי אפשר אחרת" ובכל זאת להבין שאיפה לקצץ יש גם יש.

ועדיין נשאלת השאלה האם במערכת הביטחון בחרו להלין משכורות לנגדים כדי לנתב את הכספים לפיתוח מערכות כלשהם?

ובוודאי שתמיד יש מאיפה לקצץ, אני בטוח שאם אני אגיע לחברה שבה אתה עובד אני גם אמצא מקומות שבהם אפשר לקצץ.

גם אם נלך לבנק ישראל או למשרד האוצר נמצא מקומות שבהם אפשר לקצץ.

גדיק6, כן הצד השני יכול "להפסיק עם השטויות שלו". כבר היינו בשיחה הזו. הם גם יכולים לקפוץ לים, זה בכלל יהיה נחמד.

רמת החיים כאן אכן לא רעה בהשוואה לעזה. איך אמרו הדג נחש? "לא על זה הם חלמו בגלות".

ועדיין את רמת החיים הירודה שהיה להם גם לפני, הם בחרו לדרדר עוד יותר בתקיפת ישראל ברקטות ומנהרות.

לא אתה בחרת להיכנס לסיבוב הלחימה, לא אני, גם ביבי לא, הם בחרו במודע להיכנס ללחימה הפעם, לא הספיק להם "לטפטף" רקטות במשך שנתיים, היו חייבים לעשות מבול.

והנה, חבל שגם לא ראיתי את זה אתמול, אבל זה עדיין רלוונטי ומתחבר למה שכתבתי: דו"ח של הoecd קובע: ההשקעה הכספית בתלמידים בגילאיי 3-6 היא מהנמוכות בעולם. הכל סובב במעגלים סביב אותן הבעיות בדיוק וסדר העדיפויות של המדינה. כולם, או הרוב לפחות, משוכנעים ש"אי אפשר אחרת".

כאילו כל מי ששירת (לפחות כג'ובניק בצבא) לא זכה לראות בעצמו שרוב צהל נראה כמו בסיס שיזפון ב"אפס ביחסי אנוש".

ועדיין באופן מפתיע תקציב הגדול ביותר של משרד ממשלתי בישראל הוא של החינוך.

רוצה להתערב שאם נבצע בדיקה יסודית בתקציבי משרד החינוך נמצא לאן הולך הכסף וזה כנראה לא רק להשקעה בחינוך.

ארמוז לך בעדינות לבדוק כמה כסף מקבלים שני גופים: הסתדרות המורים, וארגון המורים, (כמה מאות מיליוני שקלים בשנה) ומה נעשה עם הכסף הזה (רוב הדברים לא ידועים, אין ביקורת על הגופים הנ"ל מכיוון שהם גופים מהתקופה העות'מאנית), ומה שנתגלה לא מרנין במיוחד.

אתה אמנם מקבל בחילה רק לשמוע את שם העיתון, אבל באמת ממליץ לך לקרוא סדרת כתבות ב"ישראל השבוע" של מרדכי גילת, עוזי דיין ומיכל שבת.

בהחלט יכלו להיות שעד 1964 הם היו מוכנים להסתפק בשלטון ירדני. ויכול להיות שלא - אני לא יודע. יכול להיות שהפלסטינאים החליטו שהם רוצים מדינה ולא "העיקר לא להיות תחת שלטון יהודי" ב1967. אז מה? היו גם יהודים שהיו מוכנים להסתפק באוטונומיה יחסית כלשהי לפני 100 שנה. ברוסיה היו תנועות כמו ה"בונד" שרצו עצמאות יהודית במסגרת מדינה סוציאליסטית. אבל מדינה יהודית היא עובדה קיימת, לא?

אמנם קצת עזבנו את הנושא, אבל מסתבר שהעם הפלשתיני המהולל הסתפק בשלטון ירדני (להזכירך, רוב אזרחי ירדן מגדירים עצמם כפלשתינים, השלטון ההאשמי הבדואי הם מיעוט קטן מאוד), אבל מרגע שיש עליהם שלטון יהודי (67) זה לא טוב?

זה אגב מכניס לפרופורציה את הסירוב של הערבים לתוכנית החלוקה ב-48, לא היה אכפת להם אם תהיה להם מדינה או לא, מבחינתם השלטון הירדני מספיק טוב, אלא שהמטרה שלהם הייתה למנוע שליטה יהודית על מטר רבוע כלשהו בשטח, לזכות החמאס כדאי גם לציין שהם מעולם לא הסתירו את זה.

גם היום יש ערבים ישראלים שמוכנים להכתיר על עצמם כל שלטון שאינו יהודי, יהיה זה הרש"פ, החמאס, הג'יאהד האיסלאמי או אפילו דעא"ש.

הם לא רוצים שלטון משלהם, הם לא רוצים מדינה פלשתינית, הם רוצים שהשלטון על כל שטח ישראל, הגדה המערבית ועזה יהיה לא יהודי.

אני מניח שכמובן לא תקבל את האמירה הזאת, ותטען שפשוט לא הצענו להם הצעה מספיק טובה עד היום, הטענה שלך מקובלת עליי, אלא שאני טוען שהצעה מספיק טובה כדי שהם יקבלו אותה כוללת אחת משתי האופציות: כל היהודים יהיו תחת משטר ערבי (ואז יירצחו) או כל היהודים שיפונו מפה לקיבינימאט כלשהו.

כדי לתמוך בטענה שלי אני אזכיר לך למשל את ההצעה שחלק מהמתנחלים יישארו תחת ריבונות פלשתינית (מי שיבחר בכך), והרשות הפלשתינית תערוב לבטחונם כמו שהיא עורבת לבטחון כל אזרח אחר. תגובת אבו-מאזן, הפרטנר המהולל, המדינה הפלשתינית תהיה נקייה מיהודים (אולי בגרמנית זה יעזור לך להבין, "יודן ריין").

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא ביקשת במפורש לבטל את התקציב הצבאי, רק ניסית לייצר איזה "איזון" פיקטיבי לפיו שלטון החמאס אינו שונה מהשלטון הישראלי (ולכן האמריקאי, הבריטי, ואפילו השוודי) מכיוון שלכולם תקציב צבאי, ההבדל הוא שבישראל תקציב מערכת הביטחון אינו אפילו התקציב הגדול ביותר, מסתבר שתקציב משרד החינוך הוא הגדול ביותר.

האיזון הוא לא פיקטיבי. הוא עולה בכל דוח אפשרי של הOecd וגופים אחרים. אתה רוצה לחשוב שכל הדוחות משקרים או משהו כזה? שיבושם לך. אף אחד לא חולק על זה שיש בזבוז גם במקומות אחרים, גם במערכת החינוך. זה חלק מאותה התפיסה הרווחת בישראל, על פיה האזרח נמצא במקום האחרון. ובדרך למקום האחרון הזה נמצא גם תקציב בטחון מנופח מעל ומעבר, שמקבל תופסת של 20 מיליארד על מבצע כשל בעזה. המדינות האחרות שאתה מתעקש להכניס למשוואה ככלל לא רלוונטיות, חוץ מאולי ארה"ב או אנגליה, בהן גם אחוז די גדול מהתקציב הולך על "הבטחון" ויש סיכוי לא רע שזה פוגע בשירותים אחרים לאזרח גם כן.

אבל למה אתה מגונן על זה? ברוסית אומרים "יורקים לו בפנים והוא אומר שיורד גשם". זה בערך זה.

כיפת ברזל אינה סך כל המערכות הצבאיות, מה עם פיתוח מערכות החץ? ומה עם שרביט קסמים? ומה עם נגמ"ש מרכבה?

וכמו שציינתי קודם, למי שיושב על השאלטר של שקיפות תקציבית אין שום אינטרס לשנות זאת.

אתה דיברת על החלק בתקציב שהולך על הגנה, אז הסברתי לך שעל פי הידוע לנו מה שהולך על הגנה זה חלק זעום. כן, חלק הולך על נגמש מרכבה. וזה רק מחזק את מה שאני אומר: בעזה קונים בכסף שיש להם פצמרים וחופרים מנהרות. אצלנו קונים נגמש מרכבה, ומחזיקים עשרות אלפי ג'ובניקים, כדי לשמור על מודל צבא העם ולדרוש עוד כסף. שוב, אז אתה חושב שאין ברירה כי המלחמה נכפת עלינו. סבבה, רק שועדת ברודט \ מקינזי \ חברים אחרים כבר דיברה על קיצוץ של 30 מיליארד, אחרים דיברו על קיצור השירות ועוד ועוד. זה נכתב לא על ידי סמולנים היפסטרים כמוני, ועדיין נזרק לפח, אז שוב: נטען על ידי אנשי המקצוע שיש לקצץ המון מיליארדים מתקציב הבטחון. זה לא נעשה ועכשיו הם יקבלו עוד כסף. במילים אחרות, המדינה מעדיפה להעביר 20 מיליארד לבטחון על פני שירותים אחרים. אז איך זה שונה ממה שקורה בעזה? כי שם זה עוד יותר גרוע? בוודאי, כל דבר יותר גרוע שם

ולגבי הפן הפוליטי - אני בטוח שהאידיאל שלהם הוא לראות אותנו בים. אני בטוח גם שהם מספיק פרגמטיים כדי לוותר על האידיאל הזה, בדיוק כמו שאצלנו, לכאורה, שיטת המיינסטרים דוגלת ב"שתי מדינות לשני עמים" ולא חזון א"י השלמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיזון הוא לא פיקטיבי. הוא עולה בכל דוח אפשרי של הOecd וגופים אחרים. אתה רוצה לחשוב שכל הדוחות משקרים או משהו כזה? שיבושם לך. אף אחד לא חולק על זה שיש בזבוז גם במקומות אחרים, גם במערכת החינוך. זה חלק מאותה התפיסה הרווחת בישראל, על פיה האזרח נמצא במקום האחרון. ובדרך למקום האחרון הזה נמצא גם תקציב בטחון מנופח מעל ומעבר, שמקבל תופסת של 20 מיליארד על מבצע כשל בעזה. המדינות האחרות שאתה מתעקש להכניס למשוואה ככלל לא רלוונטיות, חוץ מאולי ארה"ב או אנגליה, בהן גם אחוז די גדול מהתקציב הולך על "הבטחון" ויש סיכוי לא רע שזה פוגע בשירותים אחרים לאזרח גם כן.

אבל למה אתה מגונן על זה? ברוסית אומרים "יורקים לו בפנים והוא אומר שיורד גשם". זה בערך זה.

האיזון שאתה מנסה לייצר לפיו הממשל בישראל אינו שונה מממשל החמאס ("ומה בעצם אנחנו רוצים מהם?") הוא לא רק פיקטיבי, אלא טיפשי.

אני כבר לא מדבר איתך על פגיעה בשירותים לאזרח, אני מדבר איתך על הלנת שכר בזמן שהתקציב מנותב לייצור אמל"ח.

הזכר לי בבקשה מתי הייתה הפעם האחרונה שהמדינה הלינה שכר באופן גורף לכל הפקידים הממשלתיים בישראל.

מן הסתם בישראל ההוצאות על ביטחון (כאחוזים מהתקציב הממשלתי) גבוהות יותר מאשר בשוודיה, גבוהות יותר מאשר בגרמניה ושאר מדינות ה-OECD, וכנראה גם גבוהות יותר מאשר בארה"ב (אם כי אולי זה השתנה במסגרת ה-Post 9/11).

הרי מה שווה שירותים לאזרח אם האזרח מת? זה טימטום מדרגה ראשונה לדרוש קודם תקציב לאוניברסיטאות בזמן שהלוחמים נכנסים לעזה על זלדה.

הרי אם תכניס את כל הצבא לעזה על זלדות, מי בעוד שנתיים ילמד באוניברסיטה המדוברת?

זה מה שאני מנסה להסביר לך ואתה מתעקש לא להבין, בפירמידה של הוצאות לאומיות ביטחון יהיה תמיד הקומה הראשונה (כולל צבא ומשטרה), בקומה השנייה תהיה איכות חיים (כבישים, ביוב, מים, חשמל, דירות וכו'), בקומה השלישית תמצא השקעה לעתיד כמו חינוך ופיתוח תשתיות (כלומר קיימת תשתית אבל משדרגים אותה).

מה ייתן לך לדוגמה אם יהיו לך כבישים רחבים, 80 אוניברסיטאות, עודף דירות בזול, אבל אנשים לא ייצאו מהבית כי אין ביטחון אישי כי מסתובבים ברחובות אנסים וגנבים, או שאין ביטחון כי יורים עליך רקטות?

עם כיפת ברזל בחלק מהמכללות והאוניברסיטאות הפסיקו את הלימודים והמבחנים, מה היה המצב בלי כיפת ברזל?

אתה דיברת על החלק בתקציב שהולך על הגנה, אז הסברתי לך שעל פי הידוע לנו מה שהולך על הגנה זה חלק זעום. כן, חלק הולך על נגמש מרכבה. וזה רק מחזק את מה שאני אומר: בעזה קונים בכסף שיש להם פצמרים וחופרים מנהרות. אצלנו קונים נגמש מרכבה, ומחזיקים עשרות אלפי ג'ובניקים, כדי לשמור על מודל צבא העם ולדרוש עוד כסף. שוב, אז אתה חושב שאין ברירה כי המלחמה נכפת עלינו. סבבה, רק שועדת ברודט \ מקינזי \ חברים אחרים כבר דיברה על קיצוץ של 30 מיליארד, אחרים דיברו על קיצור השירות ועוד ועוד. זה נכתב לא על ידי סמולנים היפסטרים כמוני, ועדיין נזרק לפח, אז שוב: נטען על ידי אנשי המקצוע שיש לקצץ המון מיליארדים מתקציב הבטחון. זה לא נעשה ועכשיו הם יקבלו עוד כסף. במילים אחרות, המדינה מעדיפה להעביר 20 מיליארד לבטחון על פני שירותים אחרים. אז איך זה שונה ממה שקורה בעזה? כי שם זה עוד יותר גרוע? בוודאי, כל דבר יותר גרוע שם

חלק כבר לא הולך על נגמ"ש מרכבה, ברודט אגב הציע גידול תקציבי ותקציב לעשור, ואת דו"ח מקינזי עדיין לא יצא לי לראות, אפילו לא בראשי פרקים.

מן הסתם בכל מערכת גדולה חלק הארי אני מניח של התקציב הולך להוצאות על משכורות, אני מניח שאם נסתכל על תקציב משרד האוצר, נגלה שגם שם, רוב התקציב הולך על משכורות ועלות של משכורות, ואם נבצע שם Drill Down לתקציב נגלה שאפשר לייעל בהרבה.

אני לא אומר שזה מצב אופטימלי שבגוף ממשלתי יש "בורות שומן", אני אומר שזה לא ייחודי למשרד הביטחון.

ולגבי הפן הפוליטי - אני בטוח שהאידיאל שלהם הוא לראות אותנו בים. אני בטוח גם שהם מספיק פרגמטיים כדי לוותר על האידיאל הזה, בדיוק כמו שאצלנו, לכאורה, שיטת המיינסטרים דוגלת ב"שתי מדינות לשני עמים" ולא חזון א"י השלמה.

השאלה כמה פרגמטיים יש בתוך העם, האם אתה חושב שהחמאס פרגמטי? לפי סקרים אחרונים ביו"ש הוא מקבל 70% תמיכה.

בהקבלה בישראל אפילו חלקים מ"הבית היהודי" לא דוגלים בחזון א"י השלמה, וזאת המפלגה הכי ניצית בכנסת שיש לה 11 מנדטים, מה עם ה-109 האחרים?

אתה מבין על איזה פערים אנחנו מדברים? בישראל הרוב המוחלט דוגל בשתי מדינות לשני עמים, אצל הפלשתינים הרוב המוחלט דוגל בהשמדת ישראל, גם אם זה יפגע בהם, על בסיס "נוציא לעצמנו עין כדי להוציא ליהודים שתי עיניים".

עוד דבר, קטן אולי בעיניך, אבל אצל כמה ישראלים האידיאל לראות את הפלשתינים בים? אפילו אצל בן ארי האידיאל הוא לראות אותם בירדן.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב אתה חוזר למעגלים במעגלים. עוד פעם מספר לי מה היה קורה ללא כיפת ברזל. אז אחרי שראינו שהפיתוח שלה עלה אחוזים ספורים מתקציב שנתי, והיא פותחה במשך שנים מספר, הבאת דוגמאות אחרת וטענת שיש דברים אחרים ועכשיו אתה שוב חוזר לכיפת הברזל. אז אכתוב שוב: כיפת ברזל, אמצעי ההגנה היחיד בערך ששימש את האזרחים במלחמה זו, עלה אחוזים בודדים מסך מה שאוכלת מערכת הבטחון כל שנה. הטעון שצריך כסף בשבילה הוא לא רלוונטי. אף אחד לא מתווכח על הצורך בה. אבל לא שם נמצא רוב הכסף שנזרק למערכת, ולא אתה ולא אני לא יודעים איפה כן. מה אנחנו כן יודעים? שוב, שההמלצה הייתה לקצץ וזה לא נעשה ממש בפועל. וכמובן שאנחנו גם יודעים מה ששנינו, כמו כל שאר הכותבים כאן, ראינו בשירות הצבאי שלנו, ושאתה בוחר להדחיק.

ודי כבר עםהטעון הזה ש"אסור להשוות כי אצלנו אין הלנות שכר". כתבתי לך: הכל יותר גרוע בעזה. אז מה? הטעון שלי לא משתנה בגלל זה. ההסברה הישראלית טוענת שממשלת החמאס דופקת את אזרחי עזה בכך שמעדיפה להשקיע כסף במלחמה. אני טוען שזה קורה גם כאן. מה בעצם אתה מנסה להוכיח? שאני טועה כי כאן לא מלינים משכורות? זה המדד היחיד לפגיעה באזרח? צפיפות בבתי חולים או זה שלא הקימו כאן בית חולים ציבורים חדש כבר המון שנים - זה לא נחשב?

ומה זה קשור שיש בזבוז גם במשרדים אחרים? השרשור הזה עוסק ב"עוד סיבוב בעזה" וההשלכות שלו. הטענה הבסיסית שלי דנה במדיניות הכללית של ישראל בנושא הצבאי. אבל כבר כתבתי: הנטייה כאן היא באופן כללי לדפוק את האזרח, וזהחלק מאותה הבעיה בדיוק. כאן אתה קיים בשביל המדינה. לא הפוך. אתה נולד, חיי, עובד וכו' כדי לקיים מסגרת. לא יותר ולא פחות.

ההשוואה "מטופשת" בעינך מאותה הסיבה שאני "הזוי" בעייני חולגי, כשאני כותב שכיפת ברזל זהעסק כלכלי, באותו היום בו האלוף במיל' ידלין מדבר על זה. אתם לא מסוגלים לעכל שום השוואה בינינו לבינם. זה קודש הקודשים שלכם, אבל זו גם הבעיה שלכם. כי אתם, בדיוק כמוני, נדפקים מהתיאבון הבלתי מרוסן של צהל והקצינים הכושלים שלו, רק שאתם גם בוחרים לגונן על זה בשם אלוהים יודע מה עוד.

עוד דבר, קטן אולי בעיניך, אבל אצל כמה ישראלים האידיאל לראות את הפלשתינים בים? אפילו אצל בן ארי האידיאל הוא לראות אותם בירדן.

לשלוח לך קישורים לעמודים נבחרים בפייסבוק שאוספים ציטוטים של יהודים בנושא? אגב, "ים" זו אלטרנטיבה נחמדה. תאיי גזים זו גם אפשרות שרבים מעלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב אתה חוזר למעגלים במעגלים. עוד פעם מספר לי מה היה קורה ללא כיפת ברזל. אז אחרי שראינו שהפיתוח שלה עלה אחוזים ספורים מתקציב שנתי, והיא פותחה במשך שנים מספר, הבאת דוגמאות אחרת וטענת שיש דברים אחרים ועכשיו אתה שוב חוזר לכיפת הברזל. אז אכתוב שוב: כיפת ברזל, אמצעי ההגנה היחיד בערך ששימש את האזרחים במלחמה זו, עלה אחוזים בודדים מסך מה שאוכלת מערכת הבטחון כל שנה. הטעון שצריך כסף בשבילה הוא לא רלוונטי. אף אחד לא מתווכח על הצורך בה. אבל לא שם נמצא רוב הכסף שנזרק למערכת, ולא אתה ולא אני לא יודעים איפה כן. מה אנחנו כן יודעים? שוב, שההמלצה הייתה לקצץ וזה לא נעשה ממש בפועל. וכמובן שאנחנו גם יודעים מה ששנינו, כמו כל שאר הכותבים כאן, ראינו בשירות הצבאי שלנו, ושאתה בוחר להדחיק.

ואם מחר איראן הייתה פותחת במלחמה ולא היינו משקיעים את הכסף בפיתוח של מערכות החץ? אז כבודו היה מצקצק בלשון ואומר "איזו מדינה, כבר שני עשורים שיודעים שיש חיכוך עם איראן ולא פיתחו שום דבר נגד טילים מאיראן", כאילו שלא שמענו את אותם הצקצוקים בסיבוב האחרון "למה לא השקיעו לפני עשר שנים במערכת נגד מנהרות?".

הגנה עולה כסף, לצורך העניין לך זה שקוף אבל כיפת ברזל גם עולה בטילים מיירטים, גם עולה בחיילי חובה וקבע שמתפעלים את המערכת (וגם מילואימניקים), גם ביחידה צבאית שהוקמה לצורך כך, גם בשינוע של מערכות וטילים מיירטים.

הפעלה של כל מערכת לאורך זמן עולה הרבה יותר מאשר הפיתוח והרכישה שלה.

וזאת רק מערכת הגנה אחת, מה עם מערכות לטילים עם טווחים אחרים? מה עם פצמ"רים? מה עם מכ"מים? וכו'? הגנה זה לא מסתכם ב-"תארוז לי 5 כיפת ברזל אחשלו".

מעניין מה ברודט או מקינזי היו כותבים על הבזבוזים במשרד האוצר או במשרד החינוך לו היו נשכרים לבצע בדיקה מקיפה במשרדים האלה.

אין בזבוזים? אין מקומות לקצץ? משרד ממשלתי מעצם הווייתו מכיל בזבוזים ובורות שומן.

ודי כבר עםהטעון הזה ש"אסור להשוות כי אצלנו אין הלנות שכר". כתבתי לך: הכל יותר גרוע בעזה. אז מה? הטעון שלי לא משתנה בגלל זה. ההסברה הישראלית טוענת שממשלת החמאס דופקת את אזרחי עזה בכך שמעדיפה להשקיע כסף במלחמה. אני טוען שזה קורה גם כאן. מה בעצם אתה מנסה להוכיח? שאני טועה כי כאן לא מלינים משכורות? זה המדד היחיד לפגיעה באזרח? צפיפות בבתי חולים או זה שלא הקימו כאן בית חולים ציבורים חדש כבר המון שנים - זה לא נחשב?

לא אמרתי שאסור להשוות, תשווה כמה שאתה רוצה, אלא שזו פשוט טעות להשוות, אם אתה רוצה לטעות, בבקשה.

ממשלת החמאס דופקת את אזרחי עזה ברמה כזאת שהיא מעדיפה לבזבז את הכסף שיש לה (לא כסף שאין לה, כסף שיש לה, דולרים ביד, אל תשכח מה התעופף ברוח כשחיסלו את "שר האוצר" שלהם) על רקטות, מחרטות ולשלם לחופרים שיחפרו מנהרות, כל זאת בזמן שהיא מלינה משכורות לפקידים שלה (שלה, לא של פת"ח, אותם זרקו מהגג, פקידים חמאסניקים!). זה כבר לא ברמה של רק לדפוק את האזרח, זה לדפוק את האזרח, לדרוס אותו, לחזור ברוורס ואז להגיד לו "בוא נצא למלחמה נגד ישראל ואז אולי תקבל כסף".

ממשלת ישראל דופקת את האזרח למזלנו רק פעם אחת, בלי לדרוס אותו אח"כ, בלי רוורס, ובלי לתלות תקוות לשלם משכורות ביציאה למלחמה.

לא שזה מדהים שדופקים אותנו (גם פעם אחת), אבל זה עדיף.

בכל העולם פוגעים באזרחים בהמון דרכים כדי לממן ביטחון, בארה"ב תקציב ה-Homeland Security לא היה יכול לתת נגיד טיפול רפואי טוב יותר (ושם המצב ההתחלתי הרבה פחות טוב)? זה שטויות. בכל מדינה בעולם בהינתן תקציב מסוים הביטחון הוא הראשון שמקבל תקציב, וכשיש תקופות ביטחוניות קשות אז השירותים לאזרח וההשקעות האזרחיות יורדות לטובת העלאת תקציב הביטחון. זה לא ייחודי לישראל.

אצל החמאס זה הלך לקיצון, לרמה כזאת שלא רק שלא נותנים לאזרח שירותים, אלא אפילו לא משלמים לו על העבודה שהוא עושה, לצורך העניין זה שווה ערך להכניס את היד לכיס של האזרח ב-10 לחודש ולהוציא משם את כל מה שהוא קיבל, ובנוסף כמובן שהוא לא מקבל שום שירותים אזרחיים.

ומה זה קשור שיש בזבוז גם במשרדים אחרים? השרשור הזה עוסק ב"עוד סיבוב בעזה" וההשלכות שלו. הטענה הבסיסית שלי דנה במדיניות הכללית של ישראל בנושא הצבאי. אבל כבר כתבתי: הנטייה כאן היא באופן כללי לדפוק את האזרח, וזהחלק מאותה הבעיה בדיוק. כאן אתה קיים בשביל המדינה. לא הפוך. אתה נולד, חיי, עובד וכו' כדי לקיים מסגרת. לא יותר ולא פחות.

אתה טוען שתקציב הביטחון מנופח, שיש בזבוזים, אני מסכים איתך.

אלא שפה נגמר הטיעון שלך, אני טוען שגם במשרדים אחרים יש את אותו בזבוז ואפילו גדול יותר.

לא שר הביטחון דופק את האזרח, אלא שר הביטחון ושר האוצר ושר הבריאות והשר לבטחון פנים ושר החינוך ושר המשפטים וראש הממשלה, כולם ביחד דופקים את האזרח.

כלומר אם הכוונה שלך הייתה לנסות להוכיח שהחברה בישראל "מיליטנטית" כי דופקים אותך בזמן שיש בזבוז במשרד הביטחון, אז החברה בישראל לפי אותו הגיון "חינוכית" כי דופקים אותך בזמן שמבזבזים הרבה יותר במשרד החינוך.

ההשוואה "מטופשת" בעינך מאותה הסיבה שאני "הזוי" בעייני חולגי, כשאני כותב שכיפת ברזל זהעסק כלכלי, באותו היום בו האלוף במיל' ידלין מדבר על זה. אתם לא מסוגלים לעכל שום השוואה בינינו לבינם. זה קודש הקודשים שלכם, אבל זו גם הבעיה שלכם. כי אתם, בדיוק כמוני, נדפקים מהתיאבון הבלתי מרוסן של צהל והקצינים הכושלים שלו, רק שאתם גם בוחרים לגונן על זה בשם אלוהים יודע מה עוד.

ההשוואה מטופשת כי היא מטופשת, כי יש הבדל בין לדפוק את האזרח, ובין לדפוק את האזרח ואז עוד לגנוב ממנו כסף, באותה מידה שיש הבדל אם הלכת ברחוב ומישהו דפק לך אגרוף לפנים, ובין אם הלכת ברחוב ומישהו דפק לך אגרוף בפנים וגנב לך את הארנק.

אגב בוא נעשה השוואה קלה ברשותך, תוכניתן עם 5 שנות נסיון, כמה מרוויח באזרחות וכמה בצבא? בערך שליש (וכאן מדובר על נגד, לא חייל חובה) ובצבא אתה צריך להיות מוכן לזה שאם יש מלחמה אתה עובד 12/12 או 8/8 במקרה הטוב.

כמה מרוויח ראש צוות תוכנה בצבא (נניח קצין בדרגת סרן, עם נסיון של 4-5 שנים בתור ראש צוות, על סף קבלת רס"ן) לעומת באזרחות? בערך 40% מאשר באזרחות.

כמה מרוויח תוכניתן בחובה בצבא לעומת באזרחות? נניח סמ"ר לקראת קבע מרוויח בערך 356 שקלים, באזרחות נניח בלי נסיון בכלל מרוויח לפחות 12 אלף.

עכשיו נניח ועושים הפרטה של כל תחום התוכנה בצבא, הכל כולל הכל, נראה לך שיצאו ברווח? הרי המרכיב המרכזי בעלות זה השכר, ובמקרה הטוב בצבא מרוויחים פחות מחצי מאשר אנשי תוכנה מקבילים בחוץ.

כלומר דווקא בתחום התוכנה (שלפי טענתך היינו אמורים לדעת שיש בזבוז אסטרונומי בצבא) יש חסכון ענק.

לשלוח לך קישורים לעמודים נבחרים בפייסבוק שאוספים ציטוטים של יהודים בנושא? אגב, "ים" זו אלטרנטיבה נחמדה. תאיי גזים זו גם אפשרות שרבים מעלים.

אם תחפש אז תמצא, אני לא יודע באיזה חוגים אתה מסתובב בפייסבוק (אני אגב לא מסתובב בפייסבוק, אין לי חשבון שם), בסביבה שלי לא נתקלתי בכאלה, וכמו שאתה שם לב, אני רחוק מלהיות איש "בצלם".

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מחר איראן הייתה פותחת במלחמה ולא היינו משקיעים את הכסף בפיתוח של מערכות החץ?

ואם מחר שרדר ומסדר חיילי הרגל יצוצו מהביוב של תל אביב? בחוגים של השמאל ההזוי מתייחסים לגישה שלך הרבה, כשמסבירים באיזו קלות מדינת ישראל מצליחה לסחוט כסף מאזרחים כל פעם, בשם "הביטחון."

אם הכוונה שלך הייתה לנסות להוכיח שהחברה בישראל "מיליטנטית" אז החברה בישראל לפי אותו הגיון "חינוכית" כי דופקים אותך בזמן שמבזבזים הרבה יותר במשרד החינוך.

זה לא סותר. המדינה שלנו נותנת פחותת תמורה לאזרח ממדינות Oecd אחרות. זו עובדה המגובה על ידי דוחות הארגון.

תחום הבטחון הוא פרה קדושה עבור רבים, ולכו דפיקות אחרות מוסברות לעיתים על ידי המנהיגים כהכרחיות בשם הבטחון. את זה בדיוק עשה נתניהו השבוע, כשאמר ש"בטחון קודם לכל". והגישה הזו עובדת כי החברה שלנו מיליטנטית. בכל מקרה, הכוונה שלי לא הייתה להוכיח את זה, אלא רק את מה שכתבתי: עצוב שמשתמשים אצלנו בטענות ה"תראו כמה חמאס דופק את האזרחים", בזמן שדופקים אותנו.

יש הבדל בין לדפוק את האזרח, ובין לדפוק את האזרח ואז עוד לגנוב ממנו כסף

אף אחד לא אמר שאין הבדל. הצבעה על הבדלים היא גם חלק מהשוואה. ואני הסכמתי איתך שיש הבדלים. אבל, באנלוגיה שלך, אני לא מרגיש יותר מזה שדופקים לי אגרוף בפנים רק כי מרחמים עלי ולא לוקחים את הארנק. ושוב, הסכמנו שבעזה גרוע. אז? לכן קל לך יותר לחטוף אגרוף בפנים? תשלומי המיסים, אגב, שלא חוזרים אלינו זו גם גניבה. גם אם לא בוטה כמו הלנת משכורת.

עכשיו נניח ועושים הפרטה של כל תחום התוכנה בצבא, הכל כולל הכל, נראה לך שיצאו ברווח?

למה להפריט? בקלות אפשר לסגור את רוב יחידות התוכנה בצהל ואיש לא ירגיש בהבדל. הטענה שלך, על פי דוח מקינזי היא גם לא בהכרח נכונה בכל מקרה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מחר שרדר ומסדר חיילי הרגל יצוצו מהביוב של תל אביב? בחוגים של השמאל ההזוי מתייחסים לגישה שלך הרבה, כשמסבירים באיזו קלות מדינת ישראל מצליחה לסחוט כסף מאזרחים כל פעם, בשם "הביטחון."

השאלה מה ההסתברות של זה ושל זה, שרדר כנראה לא יפתח במלחמה עם ישראל, איראן אם תרגיש שזה נכון בהחלט תפתח במלחמה עם ישראל.

חמאס גם כנראה יפתחו במלחמה עם ישראל, חיזבאללה כנראה גם, ארה"ב כנראה לא ולכן מיגון נגד טילי הלפייר לא כל כך חשוב, ולכן כנראה שלא מפתחים מערכת במיוחד להתמודד עם האיום הזה.

מבחינת השמאל ההזוי המדינה צריכה לספק ביטחון ב-100%, בלי להשקיע שקל, ועדיין לתת שטחים ולקחת סיכונים בשביל "הסיכוי לשלום".

זה לאכול פעמיים את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, ההגיון חזק שם בשמאל ההזוי אה?

זה לא סותר. המדינה שלנו נותנת פחותת תמורה לאזרח ממדינות Oecd אחרות. זו עובדה המגובה על ידי דוחות הארגון.

תחום הבטחון הוא פרה קדושה עבור רבים, ולכו דפיקות אחרות מוסברות לעיתים על ידי המנהיגים כהכרחיות בשם הבטחון. את זה בדיוק עשה נתניהו השבוע, כשאמר ש"בטחון קודם לכל". והגישה הזו עובדת כי החברה שלנו מיליטנטית. בכל מקרה, הכוונה שלי לא הייתה להוכיח את זה, אלא רק את מה שכתבתי: עצוב שמשתמשים אצלנו בטענות ה"תראו כמה חמאס דופק את האזרחים", בזמן שדופקים אותנו.

וואלה, ה-OECD זה ארגון של אוסף מדינות מהחזקות בעולם מבחינה כלכלית, לרובן אם לא כולן אין בעיות בטחוניות רציניות, יש הכנסות לפעמים ממשאבי טבע, ואין אוכלוסיות גדולות שלא עובדות ו/או מעלימות מס.

כמו שאמרתי, מדובר על סקאלות שונות לחלוטין של לדפוק את האזרח, החמאס לא רק דופק את האזרח אלא גם עושק אותו.

תחום הביטחון לא קדוש רק בישראל, אותה הדרך עובדת גם בארה"ב, גם בבריטניה, ואפילו בנורווגיה לאחר האירוע של הבחור שהתחיל לצלוף בנערים במחנה קיץ.

זה טבעי לחלוטין אם אתה מקבל את הרעיון על פירמידת ההשקעות, קודם משקיעים בבטחון ורק אחרי זה באיכות חיים והשקעה לעתיד, זה נכון בישראל וגם בארה"ב וגם בגרמניה, וגם בנורווגיה.

אף אחד לא אמר שאין הבדל. הצבעה על הבדלים היא גם חלק מהשוואה. ואני הסכמתי איתך שיש הבדלים. אבל, באנלוגיה שלך, אני לא מרגיש יותר מזה שדופקים לי אגרוף בפנים רק כי מרחמים עלי ולא לוקחים את הארנק. ושוב, הסכמנו שבעזה גרוע. אז? לכן קל לך יותר לחטוף אגרוף בפנים? תשלומי המיסים, אגב, שלא חוזרים אלינו זו גם גניבה. גם אם לא בוטה כמו הלנת משכורת.

באנלוגיה שלי לא לוקחים לך את הארנק - לא כי מרחמים עליך, אלא מתוך עיקרון, דופקים אותך ואותי ואת רוב האזרחים במדינה, אבל לא גונבים ממך.

אף פעם תשלומי המיסים לא יחזרו אליך ב-100%, גם לא בנורווגיה, אני ואתה נחשבים לאוכלוסיה חזקה, לכן אנחנו משלמים הרבה מס, ומקבלים מעט יחסית, זה העיקרון של מדינה סוציאליסטית לא? או שאולי הפכת קפיטליסט חזירי לאחרונה?

למה להפריט? בקלות אפשר לסגור את רוב יחידות התוכנה בצהל ואיש לא ירגיש בהבדל. הטענה שלך, על פי דוח מקינזי היא גם לא בהכרח נכונה בכל מקרה.

לא קראתי את מקינזי, אשמח להרחיב את ידיעותיי.

יש מערכות תוכנה בצה"ל שהיה ראוי לסגור אותן, ניהול כ"א נפרד לחיל היבשה, לחיל האוויר, לחיל הים ולמודיעין, למה זה טוב? לשום כלום.

אבל יש לא מעט מערכות אחרות שנחוצות, אגב אני השתחררתי אחריך אז שני עדכונים בנושא:

1. התחילו הוצאת מערכות תוכנה למיקור חוץ, התוצאות מזעזעות, לצערי יצא לי לראות זאת מקרוב, תעשיית התוכנה בחברות הביטחוניות במוצרים שהתעסקתי איתם מתחת לכל ביקורת, וזה בסופו של דבר עלה בפיתוח בזמן כפול, קוד סגור, ועלות תקציבית גבוהה בהרבה מההערכות.

(עשית שלב 11? את המשולש של משאבים בפרוייקט תוכנה אתה מכיר? משולש ששלושת קודקודיו הם תקציב, כוח אדם, וזמן, ברוב פרוייקטי התוכנה בעולם לא עומדים לפחות ב-2 יעדים שהוגדרו מתוך השלושה).

2. גם נושא הכפילויות של המערכות הולך ונעלם, לא אפרט דברים ספציפיים מפאת ביטחון מידע, אבל דע שזה קיים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה ההסתברות של זה ושל זה

שאלה מעולה. שרדר אולי לא יפתח, ואולי גם איראן לא. אולי, איראן (שהיא מדינה אנטי ישראלית כמובן) משמשת כתרוץ למקבלי ההחלטות כאן, בשביל לעשות מה שבא להם. אנחנו לא יודעים, כי אנחנו נאלצים להסתמך על מה שאומרים לנו דרך כלי התקשורת, בהסתמך על אותם גופי המודיעין שרבים בימים אלו ממש על מי צדק,לגבי המלחמה עם החמאס. משהו שקרה לא מעט בעבר.

כמו שאמרתי, מדובר על סקאלות שונות לחלוטין של לדפוק את האזרח

והסכמנו לגבי זה. מה שאנחנו לא מסכימים לגביו הוא שזה די ציני לעשות קמפיינים על כמה שהצד השני הוא חרא כי הוא דופק את האזרח עוד יותר. שוב, הרי גם אתה מסכים שאפשר לקצץ. ואם אפשר וצריך - אז למה דווקא עשיו צריך להעביר למערכת הבטחון 20 מיליארד, במקום להכריח אותה להתייעל מתוך חוסר ברירה? ברור, כי יותר קל לגנוב לאזרחים עוד קצת.

דופקים אותך ואותי ואת רוב האזרחים במדינה, אבל לא גונבים ממך.

אז יש לנו הגדרה מאוד שונה למושג גנבה. ואיזה עקרון באמת יש כאן? אתה חושב שהמושג "ציונות" משחק תפקיד כלשהו אצל מר נתניהו או אצל מר לפיד? חושב שאתה בכלל קיים בעולמם?

לגבי צהל והיחידות שלו - שוב, רוב צהל נראה כמו הבסיס מ"אפס ביחסי אנוש". משקיות או משקים שיושבים ימים ולילות וגורסים מסמכים שכותבים משקים אחרים. הם זה צהל. למה זה טוב? שוב, כי עם בונה צבא בונה עם (או הפוך? אני כבר לא בטוח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, לא הבנתי משהוא, שרדר בדרך לתל אביב?:shock2::shock2::shock2:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הוא היה בדרך לדימונה לתדלק את הטכנודרום אבל היה לו כשל בDSG בגלל החום הישראלי אז עכשיו הוא במשא ומתן עם צ'מפיון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל דאגה, שרדר הובס על ידי הצבים במנהטן ובספק אם יגיע לכאן בקרוב.

סלואורייד, רק בשביל דברים כאלו שווה לעשות סרטים ישראלים.

ניקו, יש סיכוי כזה או אחר שהיא תפרוץ בקרוב ממש, אז כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם לא קשור ישירות לנושא, אבל עדיין משהו ששווה לראות - כתבה מאולפן שישי אתמול על העיתונאי בן דרור ימיני, ועל "תעשיית השקרים" שפועלת כנגד ישראל.

http://www.mako.co.il/news-military/israel-q3_2014/Article-cfc4a4e4cca6841004.htm

כמה עובדות מעניינות שהוא מביא בכתבה:

1. הפלסטינים הם כנראה היחידים בעולם שהיותם פליטים עוברת אצלם בירושה (ונהנים מסוכנות פליטים המיועדת רק להם ומתקציבים גבוהים פי כמה וכמה ממה שמקבלים פליטים ושאר מדוכאים ברחבי העולם).

2. מספר הנפגעים האזרחיים (לא מעורבים) בעזה נמוך ממספר הנפגעים האזרחיים בסכסוכים אחרים בהם לקחו חלק מדינות מערביות (הפצצות נאט"ו, הפלישה לעיראק ועוד), הן מבחינה מספרית והן ביחס לגודל האוכלוסייה.

3. רוב הודעות הגינוי של האו"ם (קרוב ל-90%) בשנים האחרונות התקבלו באופן מפתיע נגד ישראל.

4. ארגוני ואנשי שמאל שונים דוגמת עיתון הארץ וכותביו, תורמים (באופן מכוון או לא) ליצירת התדמית השקרית ולפגיעה בישראל (וביהודים) ברחבי העולם.

ודבר אחרון, ואולי הכי חשוב - מאז אותו "כיבוש" נורא ואיום ב67, הפלסטינים הגיעו למקום הראשון בעולם הערבי בבוגרי האוניברסיטאות, עלייה דרמטית בתוחלת החיים, חיבור למים זורמים של חלק גדול מהם ועוד. אכן כיבוש איום ונורא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...