Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

איך בדיוק הפסקת הקסאמים לא פוגע במכירות של כיפת ברזל? עד עכשיו היתה לך פרסומת בחינם (ע"ח משלם המיסים) ונגמר. לעשות ניסויי ראווה בים עולה כסף וזה לא זוכה לסיקור תקשורתי. האיום של הרקטות מעודד את הפיתוחים האלה וכשתעצור אותו לחלוטין גם הפיתוח יפסיק - ואין לך יותר מה למכור. ברפא"ל לא יושבים וממציאים תסריטים דמיוניים כדי לפתח נגדם נשק הגנתי. הגנה מוכרים כנגד איום קיים ולא מומצא.

מוכרים את כיפת ברזל כי כבר יש תחליף טוב יותר בפיתוח. אין סיכוי שימכרו את המערכת כשהיא הTOP שיש לנו. זה עסק לכל דבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חבר יקר, למערכות הגנה מפני טילים לא צריך לעשות פרסומות, בשביל זה מציגים בסלון האווירי בצרפת ובתערוכות נשק.

ובכל מקרה לקוח פוטנציאלי לא קונה על סמך מה שראה בחדשות, הוא מגיע כדי לתאם ניסויים, מגיע לניסויים עצמם ואז מתחילים מו"מ.

למה אתה חושב שלא ימכרו למדינות אחרות מערכת הגנה מפני טילים, שהיא גם דיי מוגבלת בשימושים שלה?

הרי זה לטווח קצר, נגד רקטות מסוימות, לטווח מסוים, על פני תא שטח מסוים.

זה מוצר שמתאים למדינות מאוד מסוימות, עם שטח קטן יחסית ואויבים עם כלי נשק פרימיטיבי.

אין שום מניעה למכור כיפת ברזל למדינות אחרות, זה לא שצה"ל מסתמך על רקטות כמו גראדים או M75 או אפילו R160.

פצצות קטנות במונחים צה"ליים הן עם ראש קרב של פי 2 או 4 מזה וטווחים אחרים לחלוטין.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא נכון. מה שהוכח כמוצלח בזמן אמת נמכר הרבה יותר.

בדוק כמה עלתה המניה של רפא"ל מתחילת המבצע, ובכלליות את הרווחים של חברות הנשק בתקופות מלחמה ושלום.

כתבתי שאני מופתע מזה שאת כיפת ברזל ימכרו לעוד מדינות?! זה מובן מאליו. הרי המטרה היא לעשות כסף.

לא משנה איך תסתכל על זה, לחברות הנשק יש מניע חזק לשימור סכסוכים ומלחמות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיפת ברזל הוכחה כמוצלחת כבר לפני הרבה זמן, לצרכי מכירה באמת שאין צורך בעוד מבצע.

ושוב קח בחשבון שכל המערכות שניתן למכור לישראל - נמכרו.

ומדינות שהמערכת הזאת רלוונטית אליהן - כבר התעניינו בזמן הפיתוח ולא עכשיו.

עליית מנייה לא רלוונטית כשאתה רוצה למדוד הצלחה של מוצר.

עליית מניית אפל לא מצביעה על כך שהאייפון מצליח.

הפוך זה דווקא כן עובד, אם המוצר מצליח המנייה בד"כ עולה, אבל אתה מכיר את חוקי ההסקות נכון?

לגבי מכירה למדינות אחרות, תסתכל לאיזה מדינות זה רלוונטי, לאירופה? אין עליהם איום של רקטות לטווחים כאלה (האיום היחיד זה אולי מכיוון רוסיה, אבל הם לא צריכים להשתמש ברקטות פרימיטיביות וקטנות כאלה, יש להם פאקינג טילים בין יבשתיים), ארה"ב? כנ"ל (אלא אם כן קנדה תתחיל לירות פאג'רים, אבל אני לא רואה את זה קורה), הודו? יש להם בעיות הרבה יותר קשות עם פקיסטאן מאשר רקטות לטווחים קצרים ובכל מקרה יהיה צריך כמות גדולה של מערכות לכסות את הגבול, שתי המדינות גרעיניות, מצרים? מספיק להם מערכת אחת לכסות את הגבול עם רצועת עזה.

לעיראק וסוריה לא ימכרו את המערכת (קצת מפריע לטיעון שלך שהמטרה היא לעשות כסף ולצורך כך הכל כשר), גם לא לטורקיה במצב הנוכחי.

המערכת הזאת רלוונטית למדינות שנתונות תחת איום טרור מאיזור שבו אין כלי נשק ארטילריים מתקדמים, והשטח המאוים הוא קטן יחסית.

From the top of my head אני יכול לחשוב על דרום קוריאה, אולי יש עוד איזה מדינה או שתיים רלוונטיות, וזהו.

ארה"ב אולי אם תחליט לחזור לעיראק ואפגניסטן.

פרסום? יהיה הרבה יותר קל להזמין אותם למפגש פסגה + תצוגת תכלית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליין מן (אייל ) - תעזוב אותו.

לצערי יבגני נמצא בספירה משלו.

אם טוב לו - אחלה.

רק הבעייה היא שהוא מייצר את הנתונים בעצמו וקורא להם עובדות (כמו השכנים שלנו).

שאלתי אותך מס' שאלות פשוטות האם אתה מודע לכך שרפאל מרוויחה כסף מכיפת ברזל? האם אתה מודע לכך שחברות אחרות בארץ מרוויחות מיצור ומכירת נשק? האם אתה חושב שmako שיקרו כשטענו שישראל שולטת בנתח שוק של 2% מסך מכירות הנשק החוקיות בעולם? מה מהנתונים כאן ייצרתי בעצמי?

או שזה שאלות שאסור לשאול כי אתה "מאמין שאתה מחובר"?

אתה בכלל שמת לב, אגב, מי העלה את הדוגמא של כיפת ברזל, כסוג של הלצה? ממש לא אני. אלא שאותי זה לא מצחיק, כי הבן אדם צודק.

הבעיה היא לא אצל יבגני, הבעיה היא אצלך. אתה זה שפוטר עצמך מלענות על שאלות ככ פשוטות כי "כיפת ברזל זה טאבו" וכי אתה "מאמין שאתה מחובר".

ליאור, הפסקתי לקרוא את התגובות שלך, אמרתי לך. זה שוב הופך למשחק של רדיפה אחרי ציטוטים, שאני לא מתכוון לנהל איתך.

עריכה: סלואורייד, ראיתי את הקישור שלך עכשיו, ואני מתכוון כמובן לקרוא את הכתבה במלואה בהמשך. מקווה שגם חולגי ודומיו יעברו עליה. אולי יגלו שלא רק יבגני חי בספירה אחרת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
כיפת ברזל הוכחה כמוצלחת כבר לפני הרבה זמן, לצרכי מכירה באמת שאין צורך בעוד מבצע...

קוצר למטרת נוחות הקריאה

כבר כתבת את כל זה בקצר יותר למעלה ועניתי לך.

זו עובדה שהחברות האלה צריכות מלחמות וסכסוכים כדי להתקיים.

היום זה כיפת ברזל, מחר זה נשק נגד מנהרות ובשבוע הבא זה T900 בצורה של ביבי.

שלא תבין אותי לא נכון, הפיתוחים האלה מדהימים והם מצילי חיים. אבל זו טעות לחשוב שזו מטרתו העיקרית של פיתוח הנשק, הגנתי או התקפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא עוד פעם בבקשה מה שאייל רשם לך :

ואני חשבתי כי כיפת ברזל מפותחת להגן על תושבי ישראל - טעות שלי , תודה יבגני על ההארה .

אולי זו קונפירציה - בואו נפתח משהו ונמכור - היי הניה חמאס , אני מזמין 2500 ירי רקטות על ישראל .

ממכירה עתידית של מערכת ההגנה כנגד הרקטות , אתם תקבלו אחוזים .

ומה שלא קונפירציה ונכון - שהם יקבלו בסוף מאיתנו כסף וסחורות גם מהרווחים / אם נמכור כיפות ברזל .

אתה יורה בצרורות ומערבב הכל , ואז זה לא נראה טוב .

סייג לחוכמה שתיקה / שחיקה .

יש דברים שרשמתה אשר הסכמנו , על הביזבוזים והפניית כספים למקומות בסידרי עדיפות לא טובה .

אבל מכאן ולירות בכל , ללא בקרות ידע וניסיון , יוצר עומס :grin: יתר וקצרים בתקשורת .

יאללה צא לחופש קצר וטען מצברים - גם כך יש החושדים כי עברתה לצד האפל VW :wink:( יש שמועות שראו אותך ב Audi S1 )

אייל .

סלח לי - אתה הזוי או שמתכוון להרגיז אותנו בכוונה עם שטויות כגון אלו :

שאלתי אותך מס' שאלות פשוטות האם אתה מודע לכך שרפאל מרוויחה כסף מכיפת ברזל? האם אתה מודע לכך שחברות אחרות בארץ מרוויחות מיצור ומכירת נשק? האם אתה חושב שmako שיקרו כשטענו שישראל שולטת בנתח שוק של 2% מסך מכירות הנשק החוקיות בעולם? מה מהנתונים כאן ייצרתי בעצמי?

או שזה שאלות שאסור לשאול כי אתה "מאמין שאתה מחובר"?

אתה בכלל שמת לב, אגב, מי העלה את הדוגמא של כיפת ברזל, כסוג של הלצה? ממש לא אני. אלא שאותי זה לא מצחיק, כי הבן אדם צודק.

הבעיה היא לא אצל יבגני, הבעיה היא אצלך. אתה זה שפוטר עצמך מלענות על שאלות ככ פשוטות כי "כיפת ברזל זה טאבו" וכי אתה "מאמין שאתה מחובר".

ליאור, הפסקתי לקרוא את התגובות שלך, אמרתי לך. זה שוב הופך למשחק של רדיפה אחרי ציטוטים, שאני לא מתכוון לנהל איתך.

עריכה: סלואורייד, ראיתי את הקישור שלך עכשיו, ואני מתכוון כמובן לקרוא את הכתבה במלואה בהמשך. מקווה שגם חולגי ודומיו יעברו עליה. אולי יגלו שלא רק יבגני חי בספירה אחרת.

ויבגני - אתה חי בספירה אחרת (אני תוהה, היכן אתה גר...אם היית גר באיזור הדרום מוכה הפצמ"רים והרקטות - היית מדבר בוודאי אחרת. ואם אתה בכ"ז גר באיזור הדרום ואומר מה שאתה אומר וחושב את מה שאתה חושב - אז אינך בסדר כ"כ).

או שאולי אתה נהנה לעצבן ?

לא אמשיך בוויכוח איתך. השטויות שאתה כותב לא שוות את הזמן שלי.

מצטער.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השוואה נחמדה, למרות שאני לא מסמפט את אתר מאקו.

אם ביבי היה יוצא מתוך דלוריאן בתחילת הנאום הייתי משוכנע שיש לישראל טכנולוגיה למסעות בזמן. (שפותחה ע"י רפא"ל כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, אבל אל תחשוב שאם אתה נעול לשמוע דעות אחרות, של אנשים שלפעמים הם קצת יותר קרובים לנתונים אמיתיים, אז אתה משום מה צודק.

וגם אתה עדיין לא הבנת שעלייה במחיר מניה לא משקף כלום? אז תהנה.

כבר כתבת את כל זה בקצר יותר למעלה ועניתי לך.

זו עובדה שהחברות האלה צריכות מלחמות וסכסוכים כדי להתקיים.

היום זה כיפת ברזל, מחר זה נשק נגד מנהרות ובשבוע הבא זה T900 בצורה של ביבי.

שלא תבין אותי לא נכון, הפיתוחים האלה מדהימים והם מצילי חיים. אבל זו טעות לחשוב שזו מטרתו העיקרית של פיתוח הנשק, הגנתי או התקפי.

סבבה, זה בדיוק מה שכתבתי קודם:

הרעיון נכון (בכל העולם אגב, בשנות השיא של המלחמה הקרה, ברית המועצות עודדה את הערבים לפתוח במלחמות כדי לבדוק כלי נשק שהיא מכרה למדינות ערב ו"להוכיח" שכלי הנשק הסובייטים טובים יותר מהאמריקאים שבשימוש ישראל, עד לרמה כזאת שהיו "יועצים" סובייטים במדינות ערב במלחמות).

הדוגמה מטומטמת ברמות אחרות, במיוחד בגלל שבחרתם לדוגמה שלכם בנשק הגנתי, שאינו מושפע בכלל מסכסוכים.

קח לדוגמה את התקופה האחרונה בצפון, פצמ"רים מתעופפים גם מסוריה, לכן מכירות של נשק הגנתי אינן נפגעות מהסכמי שלום, בניגוד למכירות של נשק התקפי.

אני עדיין עומד מאחורי מה שכתבתי, הרעיון נכון, הדוגמה מטומטמת.

ואשאל שוב, אתה קם בבוקר כדי להרוויח כסף או כדי לתרום לבטחון המדינה או משהו אחר?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני עדיין עומד מאחורי מה שכתבתי, הרעיון נכון, הדוגמה מטומטמת.

ואשאל שוב, אתה קם בבוקר כדי להרוויח כסף או כדי לתרום לבטחון המדינה או משהו אחר?

אני קם בבוקר ולא עושה כלום, כי כרגע אני מובטל :lol:

כמובן שכשאני עובד זה בשביל הכסף, אבל אני לא יוצר ומשמר סכסוכים כדי להבטיח לעצמי מקור פרנסה זמין.

אין בעיה לייצר נשק כדי להגן על עצמך (התקפה נחשבת גם פעולה הגנתית). הבעיה מתחילה בזה שאתה מתחיל להתפרנס מזה, וכך אתה בעצם עושה ההפך מהמטרה ההתחלתית, שהיא כמובן ביטחון.

עניתי לך מדוע הדוגמה של כיפת ברזל איננה מטומטמת בכלל ומתאימה לנושא הזה, בין היתר זה מחוזק בכתבה שקישרתי.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעון שכיפת ברזל בראש ובראשונה קיימת לרווחת התושבים זה בערך כמו לשמוע את שי אגסי ומייסד אפליקציית Secret מדברים על עולם טוב יותר. עולם טוב יותר לחשבונות הבנק שלהם, ולא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא נראה לי שמישהו פה באמת העלה כזאת טענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויבגני - אתה חי בספירה אחרת (אני תוהה, היכן אתה גר...אם היית גר באיזור הדרום מוכה הפצמ"רים והרקטות - היית מדבר בוודאי אחרת. ואם אתה בכ"ז גר באיזור הדרום ואומר מה שאתה אומר וחושב את מה שאתה חושב - אז אינך בסדר כ"כ).

או שאולי אתה נהנה לעצבן ?

לא אמשיך בוויכוח איתך. השטויות שאתה כותב לא שוות את הזמן שלי.

מצטער.

הויכוח הוא לא רק איתי (שים לב שאתה לא מנהל ויכוח גם - הרי לא טרחת לענות לאף אחת מהשאלות ששאלתי והסתפקת בטענה החוזרת שאני הזוי). הוא גם לא על השאלה המפגרת "האם כיפת ברזל עזרה לתושבי הדרום". הוא על נושא עקרוני הרבה יותר - האם למישהו יש אנטרס למהשיך ולייצר מציאות בה יש צורך בכיפות ברזל או פיתוח חדשים אחרים. והויכוח הוא גם עם העיתונאים מהכתבה שסלואורייד קישר אליה, ואתה לא תטרח לפתוח כי היא מעצבנת אותך וכי מי שכתב אותה מנותק, לא גר בדרום, הזוי, בוגד, לא אחד מאיתנו ועוד שטויות דומות.

במיוחד בשבילך, להן תת הכותרת של הכתבה:

"עבור התעשיות הביטחוניות המערכה הזו היא כמו לשתות משקה אנרגיה חזק במיוחד. מה שהוכח בקרב - נמכר הרבה יותר טוב"

והנה עוד ציטוט של הזוי ומנותק אחר, אחד בשם דני יתום, אלוף במיל' בצהל:

למבצע הזה יש פוטנציאל לקדם את היצוא הביטחוני, בעיקר יצוא של מערכות שהוכיחו את עצמן", אומר האלוף במיל' דני יתום, העוסק בין

היתר ביצוא ביטחוני. "התעשיות ירוויחו גם כתוצאה מהדרישה של מערכת הביטחון לחדש את המלאי

שים לב: התעשיות ירוויחו. ירוויחו ממה? כן, מזה שנוהל מבצע צבאי, עוד אחד מן הרבים.

סליחה, באמת סליחה שזה מעצבן אותך. מציע לך לפנות ליתום ולהגיד שזה לא במקום שהוא פוגע בטאבו ובאמונות שלך.

עריכה קצרה: ליאור, אני לא חושב שאני צודק כי אני נעול לשמוע דעות אחרות. אני גם לא נעול לשמוע דעות אחרות, ותמיד שמח לקרוא תגובות של יהודה, ניקו, סלואורייד פנדוב ואחרים, גם אני לא תמיד מסכים איתם. מצטער שזה לא עובד איתך, באמת.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...