Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם המוסך גבה ממני תשלום על עבודה שלא בוצעה?

שימו לב! השרשור הזה בן 3730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ויטלי, תתנצל באתר ומיד, גם קיבלת טיפול טוב, גם בעיית הרכב שלך נפתרה, ולאף נותן שירות או בעל מוסך לא מגיע לקוח כפוי טובה שכמוך.

מה לעשות שתמורת עבודת בעלי המוסכים צריך לשלם, ולא ניתן לסחוט אותם באמצעים פסולים.

ולאף לקוח לא מגיע בעל מוסך שלוקח את רכב הלקוח לסידורים!!!

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מבין מה לא בסדר בנסיעת המבחן (אני לא אתייחס לשאר הטענות), גם אני בתור טכנאי מחשבים אחרי שאני מסיים לתקן מחשב, אני מריץ עליו תוכנות כבדות לבדיקת יציבות ולראות שהכל בסדר.

מה לעשות שנסיעת מבחן אי-אפשר לעשות על הליפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסכים שאני מכיר נסיעת המבחן היא נסיעה קצרה במוסך או סביבו. לא יציאה לסידורים של בעל המוסך או שימוש ברכב הלקוח כדי להביא חלפים מהספק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שהוא נסע 200 קילומטר, מה אמור להיות אכפת לי בתור בעל הרכב אם הבדיקה נעשית עד נקודה רנדומאלית ואז להסתובב בחזרה או עד נקודה ספציפית (שהיא לא רחוקה יותר מהנקודה הרנדומאלית) ולהסתובב בחזרה.

באמת שאני לא מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט לא נראה רציני נסיעה כזו.

נסיעה שהמטרה שלה כוללת גם, או בעיקר או אולי רק עניינים אישים. פשוט לא נראה טוב. טיפשי במקרה הקל.

מעניין שלא פעם נסעתי עם בוחן לפני או אחרי טיפול ואף פעם ב 30 שנה הוא לא ביקש ממני לעצור שניה בפינה לקנות מסטיק או להגיד שלום למישהו. פה סתם בא לו לעשות קניות בסופר. משהו שבד"כ אינו אימפולסיבי אלא מתוכנן...

שוב, אני לא יודע לשפוט, אולי זו בדיקה מאוד מיוחדת, חשש שהאוטו אלרגי למוצרי חלב או משהו... ואז באמת, כל הכבוד על הרמה המקצועית. זה פשוט נראה מאוד טיפשי מצדו לעשות את זה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא ביקש ואני אישרתי זה בסדר.

הוא לא ביקש. פשוט לא ספר את בעל הרכב... אתה מבין את ההבדל?

וכן, זה עקרוני.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היה רכב שגמגם, אודי A3 1998.

כשביצעו נסיעת מבחן ברכב היא כללה שני אנשים עם מחשב שמחובר למחשב הרכב.

שבדק בכל עת את המצב ומאיפה נובעת התקלה...

הנסיעה לא כללה עצירה לקניית סיגריות והבאת ציוד למוסך.

פשוט ביזיון!

זה ממש מרתיח.

מחכה לעדכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד לא קרה נזק עצם הנסיעה והסידורים זה לא הבעיה, הבעיה היא שלפי דבריו המזרקים נראו מאובקים כאילו לא פורקו והוא אומר שחוייב על ניקוי מזרקים באולטראסוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, גם אם חסרות לו 30 דקות ואף 60 דקות ברצף הצילום, זה לא מעיד או יכול להעיד שהטיפול אכן בוצע בין לבין, לפרק מזרקים ומצטערת + ניקוי של כל הגורמים האלו לוקח הרבה יותר משעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא ביקש ואני אישרתי זה בסדר.

הוא לא ביקש. פשוט לא ספר את בעל הרכב... אתה מבין את ההבדל?

וכן, זה עקרוני.

בדיוק. זה מאוד עקרוני. המוסכניק שלי תמיד אוהב שאני עולה איתו לנסיעות מבחן אחרי טיפולים או תיקונים. בנוסף, הוא גם מתעקש שאסתכל במד האוץ. כשבנאדם הגון, אז הוא הגון.

אני בכלל לא מדבר על הפעמים שהוא מציע לי את הרכב שלו אם יש לי סידורים בינתיים, או על הפעמים שהוא ממליץ לי לרכוש חומרים לבד כי אצלו זה יקר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סבור שמבחינה מקצועית אין מחלוקת לגבי החשיבות של נסיעת מבחן , ואני לא חושב שהמוסך היה צריך אישור מראש לבצע אותה.

יחד עם זאת יש כאן כניסה לתחום האפור מבחינה אתית כאשר המוסך משתמש ברכב לביצוע עבודה שאינה קשורה לתיקון התקלה לשמה הרכב נכנס למוסך.

הסוגיה העיקרית במחלוקת בין המוסך ללקוח נוגעת בהגינות של ספק השירות ובאמון שנותן בו הלקוח. חיים הכט בנה קריירה על התחום הרגיש הזה. כאשר אדם הגון וישר עולה לדרגת "צדיק" רק משום שלא הפר את האמון הבסיסי , סימן הוא כי יש כאן בעיה. גם אם נניח שמרבית בעלי המקצוע מבצעים את מלאכתם באמונה עדיין יש אחדים אשר גורמים לכולנו להיות חשדניים.

אינני יודע האם הצדק עם ויטלי או עם המוסך, בהעדר חוות דעת של גורם אובייקטיבי לא ברור האם בוצע ניקוי למזרקים והאם החיוב בחשבונית תואם את העבודה שבוצעה בפועל. לכן אני חוזר וממליץ לויטלי לפנות עם רכבו לבדיקה מקצועית אצל גורם בלתי תלוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, ביום שני הקרוב ככל הנראה יציגו לפניי צילום של מצלמת אבטחה מהמוסך שלטענתם אכן בוצעה העבודה על הרכב. כבר כמה ימים שאני מנסה לחשוב על פספוס מצידי, אוליי אני טועה, איפה אני יכול לטעות, ומעלה בדעתי כל מיני סיטואציאות שאכן כן בוצעה העבודה עליה שילמתי, אבל אני מריץ שוב ושוב את הסרטונים, ואני לא מצליח להבין איפה אני טועה. יש לי צילומים רציפים החל מ10 דקות אחרי שיצאתי הביתה, ועד שהרכב חנה לאחר הנסיעת מבחן לסופר, וזה אורך כשעתיים, והסרטון הבא זה כאשר באתי לאסוף את הרכב שזה לאחר שעתיים נוספות. צילמתי את המסך של המחשב בסוף הסרטון האחרון ותחילת הסרטון שבאתי למוסך, כדי לוודא שהרכב לא זז במהלך השעתיים האלו, והנה התמונות: uploadfromtaptalk1390071189772.jpguploadfromtaptalk1390071204860.jpg וכפי שניתן לראות שהרכב לא זז בכלל בשעות אלו. וככל הידוע לי שאיאפשר לבצע אינפוזיה ב7 דקות שבהם אין צילו מתי שהלכתי הביתה, כי הוצאתי את המפתחות כדי לקחת מפתח לבית, וגם שכדי לבצע אינפוזיה המנוע חייב לעבות. לגבי הנסיעה הפרטית זה ממש פרט שולי מבחינתי. ולגבי האינפוזיה זה פשוט הגירסה האחרונה שאמרו לי שזה מה שבוצע ברכב. בכל מקרה, סוכם שיציגו לפניי הקלטה מהמצלמות של המוסך ביום שני בערב, ואם אכן אני טועה וכן נעשה לי באוטו תיקון מסויים אני יכתוב פוסט התנצלות פה בפורום, וממש אין לי בעיה לעשות זאת במידה וטעיתי. אבל אם דעתי לא תשתנה, אני יפרסם את כל השמות הידועים לי וזה כולל גם את זהותה של גברת דורון שהתקשרה אליי בשישי. ומיד הגשת תביעה בבית משפט. כי אין לי בעיה להיווכח ולצאת שטעיתי, וכל עוד אני לא ממציא שום דבר וכל הסיפור זה רק מעובדות אני שלם אם עצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז פשוט זה עניין עקרוני?

ואם הוא יבקש ממך לעצור בפינה לקנות מסטיק, מה זה אומר, שהוא לא בחן את הרכב?

תגיד לי מה זה מוסך או חבורת ילדים,מה זה לעצור בצד או לקחת את הרכב לסידורים,נסיעת מבחן נועדה כדי לבחון את הרכב,לא לסידורים פרטים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3730 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...