Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צבע הרכב-שחור או לבן?-מיתוס או לא?

Barakx
שימו לב! השרשור הזה בן 1851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ע"פ מחקר שפורסם באוטו בזמנו:

ההשפעה המשמעותית על הטמפ' בפנים הרכב נובעת מתופעת אפקט החממה, הנוצר כתוצאה מכניסת קרינה דרך שמשות הרכב, ולא מצבעו של הרכב.

הם בדקו מכוניות בחניון היבואן של סובארו.

בכל הרכבים היתה טמפ' דומה, של כ-70 מעלות צלזיוס, בלי קשר לצבעו של הרכב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ממש לא.

תקרא באינטרנט, אל תבלבל סתם את השכל.

קודם כל אני לא מבלבל את השכל, אתה קראת את זה באינטרנט, אני למדתי את זה ונבחנתי על זה.

כשיש שרפה בלילה(גם כשאין שמש, משאומר שאין לצבע השפה מהשמש), באיזה צבע האש? צהוב-אדום- ככה בדיוק גם השמש, כי הצבע של השמש בא מבעירה. וקשת בענן נוצרת בד"כ אחרי גשם- למה? כי קרני השמש נשברים בטיפות מים ונוצרים כל הצבעים של הקשת בענן. אתה מתבלבל בין משגלי השמש נושאים בתוכם לבין משאנחנו רואים, גלי השמש נושאים בתוכם את כל הצבעים, אבל אף לא תיראה את כל הצבעים אלא אם כן הם נשברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני לא מבלבל את השכל, אתה קראת את זה באינטרנט, אני למדתי את זה ונבחנתי על זה.

כשיש שרפה בלילה(גם כשאין שמש, משאומר שאין לצבע השפה מהשמש), באיזה צבע האש? צהוב-אדום- ככה בדיוק גם השמש, כי הצבע של השמש בא מבעירה. וקשת בענן נוצרת בד"כ אחרי גשם- למה? כי קרני השמש נשברים בטיפות מים ונוצרים כל הצבעים של הקשת בענן. אתה מתבלבל בין משגלי השמש נושאים בתוכם לבין משאנחנו רואים, גלי השמש נושאים בתוכם את כל הצבעים, אבל אף לא תיראה את כל הצבעים אלא אם כן הם נשברים.

אני לא קראתי את זה באינטרנט אני במגמת ביולוגיה וכימיה(כל אחד 5 יחידות) ולמדנו על האור בקשר לפוטוסינטזה ממש לפני שבועיים. אתה למדת על האור או שריפות? לקרני השמש יש "גלים" אותם מודדים לפי האורך בין עקומה לעקומה(אין לי כוח לצייר את זה).

רואים קשת בגלל שנכון, קרני השמש נשברות בטיפות המים. נו אז מה הבעיה פה?! הצבעים הם מקרני השמש לא מהמים!!!

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ מחקר שפורסם באוטו בזמנו:

ההשפעה המשמעותית על הטמפ' בפנים הרכב נובעת מתופעת אפקט החממה, הנוצר כתוצאה מכניסת קרינה דרך שמשות הרכב, ולא מצבעו של הרכב.

הם בדקו מכוניות בחניון היבואן של סובארו.

בכל הרכבים היתה טמפ' דומה, של כ-70 מעלות צלזיוס, בלי קשר לצבעו של הרכב.

צודק במאה אחוז.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שמה שנכון זה הזמן שלוקח לרכב להתחמם, ולא הטמפ' הסופית שיוצאת פחות או יותר אותו מספר בשני הצבעים.

יש לי רכב ירוק בקבוק מאוד כהה (יותר כהה משאר הירוק בקבוק שראיתי, בחושך הוא נראה שחור לחלוטין) ריפוד ודשבורד שחור...כשאני מחפש חנייה בקיץ בשעות צהריים - הדבר הראשון שמנחה אותי הוא למצוא חנייה עם צל. (אח"כ בא העניין של מה הסיכויים שהרכבים מלפנים ומאחור ידפקו לי את האוטו כשהם יצאו, אבל זה עניין אחר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה צהבהב ואיזה בטיח...

צבע קרני האור הוא לבן נקודה!!!

ברגע שהאור הלבן (שמכיל את כל ציבעי הקשת!!) פוגע במישתח לדוגמה אדום אז המישטח בעצם סופג (בולע) את כל קרני השמש חוץ מאדום את האדום הוא מקרין החוצה,יותר נכון להגיד "שהמישטח הוא כל הצבעים חוץ מאדום" מאשר "המישטח אדום"

תעשה ניסיון :קח צלופן בצע אדום שים אותו על העיננם עכשיו, כל דבר אדום אתה תראה אותו (מבעד לצלופן) כאילו הוא לבן ,למה?

קרני השמש פוגעות במישטח האדום ->המישטח בולע את כל קרני השמש חוץ מאדום>הצלופן האדום עושה אותו דבר ולכן אתה רואה את אוטו כ"לבן"

וזה רק ידע בסיסי שאמור להיות לכל אחד

דרך אגב קשת זה פשוט קרני אור (לבנות) שנישברות ביגלל רסיסי טל או גשם ואותו דבר גם שמן על הכביש (בערך)

מקווה שנהנתם מההרצאה הקטנה הזאת (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה צהבהב ואיזה בטיח...

צבע קרני האור הוא לבן נקודה!!!

ברגע שהאור הלבן (שמכיל את כל ציבעי הקשת!!) פוגע במישתח לדוגמה אדום אז המישטח בעצם סופג (בולע) את כל קרני השמש חוץ מאדום את האדום הוא מקרין החוצה,יותר נכון להגיד "שהמישטח הוא כל הצבעים חוץ מאדום" מאשר "המישטח אדום"

תעשה ניסיון :קח צלופן בצע אדום שים אותו על העיננם עכשיו, כל דבר אדום אתה תראה אותו (מבעד לצלופן) כאילו הוא לבן ,למה?

קרני השמש פוגעות במישטח האדום ->המישטח בולע את כל קרני השמש חוץ מאדום>הצלופן האדום עושה אותו דבר ולכן אתה רואה את אוטו כ"לבן"

וזה רק ידע בסיסי שאמור להיות לכל אחד

דרך אגב קשת זה פשוט קרני אור (לבנות) שנישברות ביגלל רסיסי טל או גשם ואותו דבר גם שמן על הכביש (בערך)

מקווה שנהנתם מההרצאה הקטנה הזאת (:

נכון. אבל צבע קרני השמש לא לבנים(אתה רואה אותם כלבנים), אתה לבד אומר ששטח אדום מחזיר מקרני השמש את הצבע האדום לעיניים, אז מאיפה הצבע האדום? מהשמש.

זה מה שאני מנסה להסביר כבר כמה ימים ואומרים לי שהשמש צהובה

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, לדעתי אפקט החימום ברכב כתוצאה מצבעו לא צריכה להיות מדד בבחירת מכונית ישנה וחדשה כאחד.

זה לא משנה אם יש לך פיאט אונו שחורה או פיאט אונו לבנה, במוו שחורה או במוו לבנה!

בסוף כולן מתחממות בשמש ולוקח להן זמן רב להתקרר בנסיעה.

הלאונה שלי לבנה ואני סבלתי איתה הרבה בקיץ, ונניח שהיא הייתה שחורה, זו סיבה מספקת לא לקנות אותה רק בגלל שהיא אמורה לפי השמועות להתחמם יותר מהר ושיקח לה יותר זמן להתקרר??

(עניין של דקות ספורות טוטאל)

אני חושב שלא.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

אז בעקבות שרשורים כגון על כמה סל"ד אתה ב100 וכו' ולאחר שהתקנתי אזעקת גארד (שאני מניח שיש לכמה חברים כאן) באוטו עם פיצ'ר מדליק אשר מאפשר לקרוא דרך חיישן את הטמפרטורה בתוך האוטו כשהוא נעול החלטתי לראות מה המצב אצל אחרים.

אצלי ברכב אאודי A3 צבע כסוף, כאשר היא בשמש מלאה החיישן מראה 70 מעלות צלזיוס, מכיוון שהוא לא יכול לקלוט מעבר לזה הוא מסמן שגיאה מעל לטמפרטורה זו, אני מעריך שהטמפרטורה מגיעה ל78~ מעלות.

אצלכם? :wink:

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טמפ' "בא לי למות או להרוג את הנהג הראשון שאתקל בו לפני שהטמפ' ברכב יורדת ל-20 מעלות, מינימום".

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן, מזגן הינו מצרך קריטי בחודשי הקיץ שלנו

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון שאני עושה שאני נכנס לרכב בשעות הצהריים,

מניע אותו ויוצא החוצה, מוריד את ה 2 חלונות הקדמיים עד הסוף ופותח את הסאן רוף, פותח את אחת הדלתות האחוריות בזמן שהכל פתוח, שותה קצת מים דקה שתיים, ונכנס לרכב.

בקיץ זה אכזרי להכנס לרכב שהוא עמד בשמש, אני לא רוצה לדעת מה בעלי הרכבים השחורים עושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

70 מעלות? אולי משטחים מסויימים מגעים לטמפרטורה כזאת, לא מאמין שטמפרטורת אויר מגיעה לתחומים כאלה בתוך הרכב.

לא היגיוני, אנשים היו מקבלים כויות חום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם צלון על החלון הקדמי לא חוטפים מכת חום כשנכנסים, ובתור שניות האוטו קריר ונעים. מומלץ ביותר.

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1851 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...