Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב ההודעות. בנצי שוכח. הגיבוב זוכר

razmel

פוסטים מומלצים

האם ישנה דרך להיכנס לתחום של המחשבים ולהרוויח משכורת מכובדת ללא השכלה בכלל, בלי בגרות ובלי מקסימום שנות לימוד ואפילו כמעט ללא אפשרות לעשות השלמות של מכינות? כל הזמן אני שומע על סיפורי סינדרלה , שאנשים מהתחתית של התחתית הגיעו להייטק וכל מיני שטויות כאלה.

האם זה באמת אפשרי או שבן אדם כזה מראש לא יכול להיכנס?

ממה שאני ראיתי , אפילו קורסים פשוטים יחסית כמו טכנאי PC דורש 12 שנות לימוד.

אם זה היה פרוץ כמו בתחום המכונאות רכב כנראה שהייתם רואים הרבה עבריינים עובדים בהייטק.:-D

אני אתרגם לך לעברית - חבר'ה, אני רוצה לעשות משהו במחשבים, להביא משכורת פצצה הביתה, להיות מלך, אבל לא לעשות כלום, כי אין לי השכלה, אין לי בגרות או תואר אקדמי, ואין לי שום ידע בשום דבר משמעותי.

אז התשובה היא לא. זה לא יקרה.

בודדים האנשים שמסוגלים לשבת לבד וללמוד חומר ולהיות מומחים בתחומם. מתוך המעט הזה, חלק קטן מאוד מצליח לשכנע בכישוריו הנדירים כדי שישכרו אותו לעבודה. וכאשר ישכרו אותו לעבודה הוא יעבוד פי 3 יותר קשה כדי להוכיח את עצמו על פני הקולגה שלו שעושה אותו הדבר כמוהו אבל יש לו תואר אקדמי כלשהו.

אתה יודע למה מעסיקים מחפשים תואר אקדמי כלשהו - ספרות, היסטוריה, כלכלה, מדעים וכד' - כדי לראות יכולת למידה. עכשיו מגיע בנאדם שאין לו אפילו בגרות - היית מעסיק אותו או שהיית מעדיף אדם שהראה רצינות ויכולת למידה והוציא תואר? את מי מהם היית מעסיק?

עכשיו זה שאין לו תואר - גם אין לו שום מומחיות בשום נושא. אבל הוא רוצה להתברג בתחום המחשבים ולהרוויח משכורת מכובדת! מה בדיוק הוא יעשה? חברה לעולם תעסיק אדם שהתועלת שהוא מביא לה גבוהה מהשכר שהוא מקבל. איזו תועלת מביא אותו אחד בלי נסיון, בלי השכלה, בלי כלום?

תגיד לחבר שלך שמתעניין בזה, שילך ללמוד, גם אם הוא יקרע את התחת למשך חמש השנים הקרובות, ויחייה כמו חתול רחוב - אבל זו השקעה בעתיד שלו, וזה מה שיקבע אם הוא ישאר פועל פשוט או יתקדם לתפקידים מורכבים שמשכורת נאה בצידה.

6500 שקל זו משכורת רעב, ולא ממש משנה אם זה נטו או ברוטו.

משכורת מכובדת - שמאפשרת חיים ברמה נאותה - 30.0 - 35.0 אש"ח ברוטו וצפונה, וזה בתנאי ששני בני הזוג עובדים, כי אם רק אחד מהם עובד, עדיין לא יהיה להם קל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• locomotive

3548

• rupni

2410

• SlowRide

2157

• Danix60

1767

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ועבודה קשה. כי להיות חכם לבד זה לא מספיק, צריך גם לדעת לנתב את זה לאנשהו, אחרת תהיה גאון מיוסר שחי על חשבון ההורים ומשחק במחשב כל היום.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

כמובן.

אם אתה בחור חכם, אתה תדע גם איך לנתב.

אני מאמין שלא חסרים מהנדסים בינונים ומטה, שהצליחו להתברג לתפקידים זוטרים והתקדמו עם הניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושר - אפשר ללמוד את תחום הדיאגנוסטיקה ברכבים.

יש קורסים ל:

א - מאבחן דיאגנוסטיקה במערכות לרכב.

ב - קורס מערכות שמע ומיגון.

שני התחומים מעניינים והם משלבים גם טיפול ברכבים.

ובנוסף יש בהם שכר טוב והם מתפתחים עם הזמן.

גם תחום המיגון ומערכות השמע מתפתח מאוד היום.

זה כולל מכשירי מדידת המרחק בין הרכבים, ההתראות במעבר נתיבים חניה אוטומטית וכו'.

יש דרישות לידע בחשמל - אבל זה חשמל בסיסי.

אפשר לעבור קורסים בשעות הערב, ובמקביל ללמוד בפועל במוסך עצמו.

למצוא מוסך של חברים ולהתאמן בצד בשעות הפנאי.

יש הרבה סרטי הדרכה קלים באינטרנט.

דרישות הקבלה לקורסים הן לא סגורות, מבקשים ידע וניסיון קודם אבל אפשר לשכנע.

כי אתה תשלים חומר ותלמד לבד בזמנך החופשי.

יש קורסי משנה של חברות הציוד לאיבחון, שם אפשר להפעיל קשרים

ולהצטרף להדרכות לקבל רקע והבנה כיצד זה עובד.

לפני כ שלוש שנים, היו ערבי לימוד כאלו, אשר אירגנו בפורום שלנו.

מהתגובות אשר נרשמו, הם למדו קצת אבחון ורקע על מערכות הרכב.

אפשר גם להצטרף לאסף וליגאל מהטיפולים.. כאשר יש תקלות אבחון וחיישנים.

כך תראה בפועל כיצד זה מתבצע.

אם אתה באמת רציני ולא קשקשן.. :wink: סקרנות בריאה עבודה ולימוד של שנה - שנתיים.

אתה יכול לעבור את הקורסים הללו, מקבל תעודה ועובד בעבודה מכניסה

ובעיקר מעניינת המתפתחת כל-הזמן.

ובתנאי עבודה של חצי דוקטור.(חלוק שחור :grin: כחול)

לך על-זה, גם סקרנות פרנסה ומקצוע מעניין לחיים..

נ.ב - אחרי שרשמתי.. חשבתי - אולי זה מתאים גם לברווז.

ראו כאן מידע ודיונים.

א - סיכום ערב עיון לחברי Carsforum עם מר לוץ הופמן מחברת Bosch, גרמניה

ב - הקורסים המקצועיים לחובבי הרכב של CarsForum ו-Bosch - נפתחה ההרשמה למחזורים נוספים

ג - קורס אוטוטרוניקה של משרד העבודה, התלבטות.

ד - איפה כדאי ללמוד דיאגנוסטיקה?

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכורת מכובדת - שמאפשרת חיים ברמה נאותה - 30.0 - 35.0 אש"ח ברוטו וצפונה, וזה בתנאי ששני בני הזוג עובדים, כי אם רק אחד מהם עובד, עדיין לא יהיה להם קל.

לומר שרק משכורת ליחיד של 30K-35K ומעלה מאפשרת חיים ברמה ״נאותה״ זו הגזמה פראית. העשירון העליון בישראל מתחיל בהכנסה חודשית של 36K למשק בית, כלומר כחצי מזה (נניח..) עבור אדם בודד (הנתונים מ-2014, לא מצאתי חדשים יותר). המשכורת שאתה כתבת משקפת בערך את הממוצע של העשירון העליון לאדם בודד, כלומר אפילו אם נניח שהממוצע של העשירון שווה לחציון שלו (אני יודע שהוא לא, אבל אנחנו עושים שערוך גס) נקבל שבערך 5% מהמשתכרים בארץ מגיעים לשכר שציינת (ברור שהחישוב לא מדויק, אבל אני מאמין שהוא לא רחוק מהמציאות).

לסיכום, לפי השקפתך 95% מהמשתכרים במשק לא מרוויחים מספיק כדי לחיות ברמת חיים נאותה...

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תפרט לי מי מרוויח משכורת כזאת שהוא לא מהתחומים שציינתי, ומה התפקיד שלו

ככה בשלוף רואי חשבון, עורכי דין, כלכלנים, אנליסטים, חשמלאים תותחים, שיפוצניקים, אנשי מכירות מוכשרים. אני מכיר רואי חשבון בני 28-29 שקיבלו 14-15 ברוטו בתפקיד הראשון אחרי התמחות. 30-40 ברוטו זו באמת משכורת של אנשים בתפקידים בכירים ומתכנתים סופר מוכשרים, אבל 18 ברוטו זה ממש לא בשמיים.

לומר שרק משכורת ליחיד של 30K-35K ומעלה מאפשרת חיים ברמה ״נאותה״ זו הגזמה פראית. העשירון העליון בישראל מתחיל בהכנסה חודשית של 36K למשק בית, כלומר כחצי מזה (נניח..) עבור אדם בודד (הנתונים מ-2014, לא מצאתי חדשים יותר). המשכורת שאתה כתבת משקפת בערך את הממוצע של העשירון העליון לאדם בודד, כלומר אפילו אם נניח שהממוצע של העשירון שווה לחציון שלו (אני יודע שהוא לא, אבל אנחנו עושים שערוך גס) נקבל שבערך 5% מהמשתכרים בארץ מגיעים לשכר שציינת (ברור שהחישוב לא מדויק, אבל אני מאמין שהוא לא רחוק מהמציאות).

לסיכום, לפי השקפתך 95% מהמשתכרים במשק לא מרוויחים מספיק כדי לחיות ברמת חיים נאותה...

לדעתי רף המינימום לרמת חיים נאותה של רווק עומד על 20 ברוטו (בערך 13 נטו) זו המציאות במדינת ישראל בשנת 2017. יוקר המחייה מטורף, דירה 3 חדרים בפתח תקווה עולה כמו בית פרטי 3 קומות בסנטה קלארה, דירת מרתף מחולקת במעגל השני של גוש דן מושכרת ב-3,000 ש"ח וצפונה.

אין לי מושג איך אנשים שורדים במדינה. לדעתי מדובר בשילוב של נטילת הלוואות + העברה בנקאית מההורים על בסיסי חודשי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היחידים שיכולים להרוויח היטב ללא השכלה, הם אנשים שמוכשרים בתחומים שבהם רק הכשרון רלוונטי - נגנים, קופי רייטרים, מעצבים גרפיים וכדומה.

ואת זה רואים כבר מגיל צעיר.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוקר המחייה מטורף, דירה 3 חדרים בפתח תקווה עולה כמו בית פרטי 3 קומות בסנטה קלארה, דירת מרתף מחולקת במעגל השני של גוש דן מושכרת ב-3,000 ש"ח וצפונה.

אולי אם אתה מחליף את הסימן של השקל בדולר...

בית ממוצע בסנטה קלרה עולה מעל מליון דולר (בדקתי בZillow כרגע מסקרנות - אלו נתונים ציבוריים) ואלו לרוב בתים של 1300-1400 Square feet ... קומה אחת. (ואני מוריד אנומליות כמו בתים על הקווי רכבת ומתחת לנתיב תעופה של San Jose airport)

לא כדאי לקחת דוגמאות מקליפורניה בכלל והואלי בפרט להוצאות מחיה.

וכמו כן - גם לא כדי לך להשוות מחירי שכירות לערים בארה״ב. בפחות מ1500 דולר באיזור טוב ליד מטרופוליטן ממוצע - אתה תמצא דברים דיי מפוקפקים.

ברור שאבסולוטית זה לא מיתרגם בגלל ההפרשי משכורות ועוד דברים - אבל כדאי לתת דוגמאות אמיתיות ויש מספיק.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו, אתה חייב לשנות גישה לפני כל דבר אחר - ולהפסיק לחשוב כמו ילד. זו לא הקנטה אלא הערה לגבי ראיית החיים והשאיפות שלך לעתיד.

סיפורי סינדרלה בדר"כ יכללו אנשים שלמדו המון בעצמם (גם אם זה בא על חשבון התיכון וכו') עם הרבה אהבה לתחום כלשהו והלכו לעשות עם זה משהו. *לא* בטלנים מקצועיים ששלחו קורות חיים ריקים ומישהו קיבל אותם לתפקיד מנכ"ל גוגל.

תראה, עבדתי במפעלים ומקומות אחרים והכרתי אנשים עם אותו קו מחשבה. צעירים שלא מעניין אותם כלום חוץ מלהרוויח כסף אבל במינימום מאמץ, כולל ראש פינצטה בכל דבר שהם עושים בעבודה. אתה לא רוצה להיות בן אדם כזה ואתה בהחלט לא רוצה לעבוד עם אנשים כאלו כל החיים שלך.

אם תחום המכוניות באמת מעניין אותך, אז קו המחשבה שלך צריך להיות - איך אני מגיע ל"שם"? אשלים בגרויות אם צריך, אלך ללמוד מכטרוניקה (לדוגמה) ואז אוכל לעבוד בתחום אבל במשרה טובה ומאתגרת עם שכר בהתאם...או לקוות לכך. צריך לקרוע את התחת? אז צריך. החיים לא קלים, אם לא תשקיע במשהו מספיק - בין אם זה נגינה, תיקון מכוניות או פיזיקה - לא תקדם את עצמך לשום מקום.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ הגזמת, חסרים אנשים במגזר הפיננסי (למשל) שמרוויחים כאלה סכומים? וזה לפני שמדברים על המגזר הציבורי...

חסרים? ממש לא. השאלה היא לגבי רוב האוכלוסיה של המגזרים הנ"ל? על כול סגן מנהל סניף בנק, יש עוד 20 פקידים שמרוויחים 6-7 בחודש.

ככה בשלוף רואי חשבון, עורכי דין, כלכלנים, אנליסטים, חשמלאים תותחים, שיפוצניקים, אנשי מכירות מוכשרים. אני מכיר רואי חשבון בני 28-29 שקיבלו 14-15 ברוטו בתפקיד הראשון אחרי התמחות. 30-40 ברוטו זו באמת משכורת של אנשים בתפקידים בכירים ומתכנתים סופר מוכשרים, אבל 18 ברוטו זה ממש לא בשמיים.

נו באמת. ככה בשלוף.

תהיה קונרקטי ותביא אנשים שאתה מכיר, מה התפקיד שלהם, והאם הם תותחים בתחום או שהם AVERAGE JOE?

כי לקחת אדם עילוי, או כזה שהיה במקום הנכון בזמן הנכון, ולבסס עליו את כול האנשים בתחום זה פשוט לא נכון.

יש לי קרוב משפחה שנשר בגיל 16 מהלימודים, נכנס בפוקס לתחום הקבלנות, ולקראת גיל 35 כבר הרוויח סכומים של 35-40 אלף שקל. זה מעיד משהו על שאר הנושרים בגיל 16? קרוב לודאי הם מנקי רחובות או שמסדרים סחורה בסופר.

אני רואה את זה ככה מהתחום שלי, ומתחומים אחרים שהצלחתי להכיר:

בגלל שיש אינפלציית תארים, בוגרים טריים עושים תפקידים שפעם היו מיועדים לתלמידי תיכון. לרוב זה עבודה רוטינית, משעממת, ולא מצריכה שבריר מהתואר שהם למדו אותו. ככה גם השכר בהתאם שלרוב עומד על 6-7 בחודש.

אם אתה לא עילוי בתחום/לא היית במקום הנכון/ לא ליקקת לבנאדם הנכון, ואתה לא עושה את זה כמה פעמים, אתה פשוט תישאר באותו תפקיד ותקבל עליית שכר של אחוזים בודדים אם בכלל.

כאשר בתחומים של התכנות והנדסת אלקטרוניקה זה ממש לא ככה. שם אנשים מתחילים מ-5 ספרות, לומדים דברים מהר, ופשוט יכולים לעבור מחברה ולחברה ולהעלות את השכר משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבאתי לך דוגמאות של אנשים שאני מכיר. מניסיוני אנשים נתקעים בחיים בעיקר בגלל האופי שלהם ולא בגלל המקצוע.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

10 נטו רק בשביל לסגור את החודש בלי שנשאר שום דבר בצד?! נשמע מוגזם לחלוטין.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...