Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב ההודעות. בנצי שוכח. הגיבוב זוכר

razmel

פוסטים מומלצים

כמה דברים:

1. אין דבר כזה "תחום המחשבים", ה"תחום" הזה רחב מדי, הוא מקיף כ"כ הרבה שהוא כבר לא יכול להוות מדד למשהו, מישהו צריך לעקור את המונח "הייטק", אין דבר כזה.

2. כמו כל תחום שאליו אתה נכנס ללא השכלה פורמאלית, אתה תתחיל בתחתית, שבמקרה הזה, זה אומר משמרות במוקד שירות לקוחות כלשהו או נציג מכירות/מעבדה בחנויות כמו אייבורי וכו'.

3. אל תצפה לתפקיד סיסטם כלשהו ללא חתיכת מאמץ, חוץ מלהתקין וונדוז ולהרכיב מחשבים יש שם עולם ומלואו, ההשכלה תצטרך להגיע מאיפשהו, אם לא פורמלית, אז דרך הרגליים, כי אתה לא תבוא מהרחוב לנהל שרתי פרודשן וכו'.

4. אין הייטק, תוציא את זה מהראש, זה מונח שאנשים המציאו בשביל להרגיש עליונים על העובדים ב"תעשייה המסורתית".

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• locomotive

3548

• rupni

2410

• SlowRide

2157

• Danix60

1767

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם אתה מחפש כסף רב באפס מאמץ, אז היי-טק לא בשבילך.

בשביל להרוויח הרבה, צריך הרבה מאמץ ורצון. בלי ועם קשר להיי-טק. לך תעשה מה שאתה אוהב. אתה לא יודע? תתחיל לפתח תחביבים, משם תפתח קריירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך דוגמא על עצמי .

בקושי סיימתי 12 שנות לימוד. שום תעודת בגרות

אנגלית מהטלוויזיה, היום אני מנהל רשתות עצמאי למעלה מ10 שנים מרוויח סכומים מכובדים ביותר בתור עצמאי אבל קודם הייתי שכיר בתחום במשכורות מעפנה במשך 7 שנים.

צריך הרבה אמביציה וראייה לטווח רחוק ולדעת לחשוב מחוץ לקופסא. ואז אפשר לעשות מספרים יפים בתחום המחשבים בלי לעבוד קשה או לשרוף המון שנים על לימודים.

היום אני מרוויח כסף כמו מתכנת בעל 5-10 שנות ניסיון בחברה טובה עם חצי מכמות השעות שהמתכנת משקיע.

מצד שני אין לי שכר קבוע ואין לי הטבות סוציאליות על חשבון המעביד לכל דרך יש את היתרונות שלה.

אל תפחד ללכת בדרך שלך אם אתה מאמין בה ויודע שתמצא פתרון לכל בעיה שתהיה בדרכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, קורס טכנאי PC ייתן משהו?

גיא, יש דבר אחד שאני אוהב אבל אני די גרוע בו, אז מה זה שווה.

ומשכורת מכובדת בעיניי זה לפחות 6500 נטו. וזה הרבה פחות ממה ששתי חברים מרוויחים, יותר נכון אחד מהם הרוויח וכעת הוא במסלול לימודים ועזב ואילו השני מרוויח כרגע בסביבות ה8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעת איך להיות טוב בו.

בוא ספר לנו, במה אתה אוהב להתעסק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מכוניות. שום דבר אחר לא.

תשמע, ברגע שחבר פותח מוסך כנראה שאני רץ להתלמד אצלו, אבל מי מבטיח שזה יחזיק מעמד ? אז צריך לחשוב על "תחביבים" אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאהוב משהו ולא להיות מספיק טוב בנושא לפחות בשביל תחביב, לדעתי, מדליק מנורה אדומה.

חיפוש עצמי זה משהו שכולנו עושים וממשיכים לעשות, אבל לפחות לי זה נראה שעניין החיפוש העצמי מסווה בעייה אמיתית אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב הפוך.

מכשלונות הכי גדולים אפשר רק לצמוח.

השאלה הגדולה עבור אושריקו: במה אתה לא טוב בתחום המכוניות? איך אתה חושב שתוכל להתשלב בתחום המכוניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מכוניות. שום דבר אחר לא.

...

ומשכורת מכובדת בעיניי זה לפחות 6500 נטו. וזה הרבה פחות ממה ששתי חברים מרוויחים, יותר נכון אחד מהם הרוויח וכעת הוא במסלול לימודים ועזב ואילו השני מרוויח כרגע בסביבות ה8.

אושריקו אני עובד בתחום המיחשוב, נכנסתי אליו בגלל שאהבתי אותו.

אני נמצא בו המון שנים, עוד מהעידן של מחשב 286 AT/XT ושלמחשבים היה כפתור "טורבו" והמודמים היו משמיעים רעש בהעברת נתונים. והיו BBS ולא פייסבוק.

כל הידע שלי נרכש עצמאית מניסיון בשטח מכיון שכל דבר במחשב מהחומרה ועד הגדרות הייתי עושה לבד, לא היה בדיוק עם מי להתייעץ.

בעקבות האמור לעיל קורס PC יועיל למנהלי בית ספר, אתה תיפלט לשוק עם עוד המון בוגרים שכן אוהבים את התחום ושיש להם ידע מוקדם.

בסיום הקורס כשתמצא עבודה תתחיל משכר המינימום ותצטרך להוכיח את עצמך, קורס ה PC נתן לך את הבסיס אבל במקום עבודה יש את החיים האמיתיים עם ידע נוסף שתצטרך ללמוד... ובתחום שלא מעניין אותך.

אתה אוהב את הרכבים, מצויין... התחום גדול עם הרבה אפשריות, מתחום המכירות ועד התחום הטכני שאתה עוסק בו כעת.

ועכשיו לגבי התחום הטכני (או כל תחום), אין תלמיד לא טוב יש מורה לא טוב, לא הסתדר לך במוסך מסוים לך למוסך אחר.

לא מסתדר לך בתחום טכני מסויים, תפנה לתחום טכני קצת שונה.

עוד משהו, אם אתה חושב שכולם קמים בבוקר עם חיוך על השפתיים ורצים לעבודה בשמחה, תשכח מזה.

עבודה היא כורח, כנאמר בתורה "בזיעת אפיך תאכל לחם".

יש פתגם ערבי שאומר יום אסל יום בסל, יום דבש יום בצל, אז כל עוד ימי הדבש מרובים מהבצל כך הכל בסבבה.

לגבי השכר, תוכל להגיע אליו בהרבה תחומים בתנאי שתתמקצע בעבודה שאתה עושה ותוכיח שאתה שווה משהו, אם המנהל צריך כל הזמן לבלוש אחריך לא תוכל להתקדם באף ענף.

אה, וגם בענף המחשבים לא טוחנים כספים ובשביל להרוויח עושים תורניות/משמרות וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6,500 נטו זו משכורת רעב. אולי בגילך זה נראה הרבה, אבל סמוך עלי 6,500 נטו זה כלום ביוקר המחייה המטורף במדינת ישראל. אתה צריך להיכנס למסלול שיביא אותך לפחות ל-18-20 ברוטו עד גיל 35. עכשיו תבדוק איזה מסלול יכול להביא אותך לשם והאם המסלול מתאים לאופי שלך.

אני בטוח שבתור מכונאי רכב עצמאי תותח עם מודעות שירות גבוהה תוכל להגיע לרמת הכנסה כזאת. אם אתה מתחבר למקצוע תעשה את ההכשרות המתאימות כדי שבעתיד תוכל לפתוח מוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

chemguy85, אם אתה לא מהנדס או מתכנת, הסיכוי שלך להרוויח 18-20 עד 35(או בכלל) די אפסי. אמנם יש הרבה מהנדסים ומתכנתים בארץ אבל הרוב לא, אז איך הם מתקיימים?

ובקשר לשאלה המקורית, יש לי חבר ללא תעודת בגרות שלמד תכנות PHP בקורס של שנה ללא ידע מקדים לפני, ומרוויח בערך 9K כרגע(ברוטו). כאשר יש לו בהחלט פוטנציאל להמשיך ולעלות. אבל ואבל גדול, הוא אחד כזה שמרגע שנחשף לתחום ממש נדלק עליו, ובהרבה מהזמן הפנוי שלו הוא לומד דברים בנושא וכול הזמן מתפתח.

האם זה אומר משהו אחר על מישהו אחר שלא ירצה להשקיע ולא יחיה את התחום? לא יודע, אבל זאת נקודה למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...