Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחת תפילין ומצפון שעובד שעות נוספות.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 4410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני תורם דם באופן קבוע :-D

מעניין אותי אם באמת הוא יהיה שם. כפי שחברה שלי אמרה לי-תתנצל ומקסימום תניח תפילין. אני עניתי לה שזה מתחיל בהנחת תפילין וייגמר בשישה ילדים+תלמוד תורה כל השנה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צדקה לנזקקים אני בהחלט תורם כאשר אני יכול. יחד עם זאת, אחרי שאני רואה את הדוחות של חלק מהעמותות הגדולות כגון ליב"י ואפילו זק"א ואני שואל את עצמי אם בכלל שווה לפתוח את הארנק ולתרום לנזקקים אם כל הכסף לא הולך אליהם.

לא צריך עמותות לזה.

אפשר ישירות למשפחה נזקקת ששמעת עליה (ואם תשאל קצת אתה תמצא כאלה בכמויות. אתה יכול לשאול את המנהלת של בית הספר של הבן/אח, את מנהל המתנ"ס המקומי וכו'). את כל מה שאני עושה אני עושה בשיטה הזו בלי שום מתווכים שגוזרים קופון ובצורה אנונימית לחלוטין. אף משפחה מעולם לא ראתה אותי ולא אני אותה והם לא יודעים מי אני.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הדת היא בזרם האורתודקסי שמתעקש להשאר בתקופות חשוכות עם איסורים מגוחכים, שמה עליה משיחים בדמות רבנים ובאבות והופכת עצמה לנלעגת ולא רלוונטית משנה לשנה. כל היתר הוא רק סמפטום. היהדות האורתודקסית לאט לאט תתקרב לעולם החרדי, כשבדרך היא תשיל מעצמה את כל אלו שרוצים להשאר בעולם המודרני ומסוגלים לחשוב בשביל עצמם. הם בוודאי ישארו יהודים, אולי ישארו גם מאמינים אבל לא בזרם האורתודקסי. זה לא מניפסט חילוני, זו פשוט דרכו של עולם. התהליך הזה בדיוק קורה בארה"ב, שם היהדות האורתודקסית נעלמת לטובת זרמים אחרים, והופכת ליהדות חרדית.

נתחיל מזה שהחרדים נכללים בזרם האורתודוקסי. חוץ מזה, מה עם כל הדתיים לאומיים??? הם מקפידים על אורח חיים דתי ושונה משמעותית מחייהם של החרדים והם ממש לא רוצים להתערבב בזרם החרדי. מה שאמרת זו שטות גמורה. יש הבדל עצום בין יהדות הארץ ליהדות הגולה.

חוץ מזה, כשמישהו מציע לך בחיוך ונימוס להניח תפילין זה ממש לא 'כפייה דתית' כמו שאמרת באחת ההודעות הקודמות! לא מתאים לך - תסרב בנימוס ותלך. לא צריך להיות מגעיל אל אנשים. זה כמו שמישהו ישאל אותך אם אתה רוצה עיתון של 'ישראל היום' ותגיד שהוא רוצה לכפות עליך את הדעות שלו. מה אתה חושב שתשיג עם גישת אנטי קיצונית שכזו? שלום או אחדות זו בטוח לא התשובה.

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמת לב, המחנה הדתי-לאומי הולך ונעשה קיצוני בעצמו. הרבנים שלהם מככבים בכותרות.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה אמרת - 'מככבים בכותרות'. זה נורא נוח לדקלם את מה שהתקשורת מספרת. אתה שוכח שהתקשורת שלנו לא בדיוק נחשבת לעיתונות אובייקטיבית.

חוץ מזה, תמיד יופיעו בעיתונות הקיצוניים שבכל מגזר. אי אפשר לסמוך על זה. וגם אם נצא מנקודה שאתה צודק - על איזה כותרות אתה מדבר?

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמת לב, המחנה הדתי-לאומי הולך ונעשה קיצוני בעצמו. הרבנים שלהם מככבים בכותרות.

לדעתי אתה מכליל במקרה הזה. יש קיצונים שקולם נשמע יותר מקולם של המתונים והתקשורת ה"מהוללת" וה"אובייקטיבית" שלנו מנפחת את העניינים כהרגלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה אמרת - 'מככבים בכותרות'. זה נורא נוח לדקלם את מה שהתקשורת מספרת. אתה שוכח שהתקשורת שלנו לא בדיוק נחשבת לעיתונות אובייקטיבית.

חוץ מזה, תמיד יופיעו בעיתונות הקיצוניים שבכל מגזר. אי אפשר לסמוך על זה. וגם אם נצא מנקודה שאתה צודק - על איזה כותרות אתה מדבר?

אז מה, תגלגלו עיניים ותגידו שאתם לא יודעים על מה אני מדבר? שירת נשים בצה"ל כדוגמא. זה הגיע מהמחנה הדתי-לאומי, לא חרדי. תורת המלך - עוד יצירת מופת מבית דתי-לאומי. סהרוריים? הזויים? אולי. כשנאמן מדבר על דין תורה כבסיס לחוק הישראלי גם הוא סהרורי? לדעתי זו מגמה של הפרדות מהמחנה החילוני. זה לא יקרה היום, זה לא יקרה מחר, אבל הילדים שלהם - או לכל המאוחר, הנכדים שלהם - יצטרכו לבחור בין יהדות לבין דמוקרטיה.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים שלי לא יצטרכו לבחור זאת, כי אחנך אותם לדעת יותר טוב מהשטויות שמנסים לפמפם לכולם.

גם הנכדים שלי לא יצטרכו לבחור, בהנחה שאצליח לחנך את ילדי כראוי והם יעבירו זאת הלאה.

מי שאחראי על מה שקורה איתנו הוא אנחנו, זה שאתה רואה "הקצנה" כביכול של סגמנט כזה או אחר בתוך ציבור מסויים,

זה לא אומר שכולם יתדרדרו ביחד איתו בעל כרחם.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים שלי לא יצטרכו לבחור זאת, כי אחנך אותם לדעת יותר טוב מהשטויות שמנסים לפמפם לכולם.

גם הנכדים שלי לא יצטרכו לבחור, בהנחה שאצליח לחנך את ילדי כראוי והם יעבירו זאת הלאה.

מי שאחראי על מה שקורה איתנו הוא אנחנו, זה שאתה רואה "הקצנה" כביכול של סגמנט כזה או אחר בתוך ציבור מסויים,

זה לא אומר שכולם יתדרדרו ביחד איתו בעל כרחם.

מתישהו הציבור הזה יצטרך לקבוע אם הוא מקשיב לרבנים שלו או לא. אני מניח שזה יצור קונפליקט או שניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אתקוף מישהו בגלל זה שהוא מציע לי לשים תפילין.

לרוב אני פשוט מזכיר לו שאין אלוהים.

אבל כבר יצא לי להיות ממש ממש משועמם ולהסכים לזה, כשיש לי שעה פנויה ואני בתחנה מרכזית או משהו, ואז גם לשמוע שטויות שלהם על כמה שהדת זה דבר טוב וחפירות על ערכים (שאני ממש לא חולק איתם).

ובנושא ההפרדה של דת ומדינה, כן, גם אני בטוח שיהיה רגע שבו לא רק תופרד הדת מהמדינה, אלא הדתיים יופרדו ממנה כי הם יצטרכו לבחור אם הם מאמינים בדמוקרטיה ובממשלה, או בדת שרומסת את הדמוקרטיה וחופש האדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע,

לי לא מפריעים דברים כאלו,

אולי בגלל שאני אנטי דת ואני אתאיסט,

הסיפור שלך נשמע מוכר ולא מפריע לי,

אני בעצמי עונה להם לפעמים שיפסיקו לכפות את הדת או שאני לא מאמין באלוהים, לא צוחק,

ולא מעניין אותי מה הם חושבים עליי הם מה הם יגידו לי, זה אני, וכמו שאני מקבל אותם כפי שהם - שיקבלו אותי כפי שאני.

סלאמת.

אם אדם דתי מציע לך ברחוב להניח תפילין זו כפיה דתית?!?

כי אדם שלא מכיר את התופעה עוד יכול להסיק מהתגובה שלך שהחברה האלה מחכים בכנופיות אם אקדחים ואלות...

במקום להתבעס על עצמך שאתה ענית לבחור החרדי בצורה כזו,

תנסה במקום לבקש ממנו סליחה, לנסות להניח תפילין כל יום, לא משנה מתי (כל עוד יש אור יום בחוץ) פשוט תיגש לבית כנסת הקרוב, בטוח יש שם תפילין, תניח ,תברך, תגיד כמה קטעי תפילה, וזהו, לא יקח לך יותר מ 10 דקות,

אם תרגיש טוב עם עצמך אז סבבה תמשיך עם זה, אם לא אז לא,

למה שלא יקיז את דמו של חתול מעל קבר פתוח?

רועי למה שלא תשווה את זה למשהו יותר קיצוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אדם דתי מציע לך ברחוב להניח תפילין זו כפיה דתית?!?

כי אדם שלא מכיר את התופעה עוד יכול להסיק מהתגובה שלך שהחברה האלה מחכים בכנופיות אם אקדחים ואלות...

אם מיסיונר נוצרי יגש אליך ברחוב ויציע לך לבוא ולשמוע על דתו של ישוע, תתייחס לזה באותו שיוויון נפש?

רועי למה שלא תשווה את זה למשהו יותר קיצוני?

זה שמקיז את דמו של החתול לפחות עושה את המעשה שלו במחשכים והרחק מהעין. הוא לא אוסר עלי להכנס לבית קברות ללא חתול או דורש תקציבים בשביל לממן מסדר של מקיזי דמם של חתולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה יוצא מהקשרו, ובכלל, מגיע לנישות רחוקות...

לא נעים לך - אז אתה אדם מוסרי, ויפה שכך. יש אנשים טובים, ולא כולם מתנהגים כ'אדם לאדם זאב'.

אם יוצא לך לעבור שם - תתנצל בפניו או בפני מי שיעמוד שם שיעביר את התנצלותך, סביר שהם מאותה קבוצה.

רועי, עד כמה שידוע לי (וזה לא הרבה) הם לא משכנעים ולא מסבירים, רוצה - תניח ושלום ויום טוב, לא רוצה - גם כן שלום ויום טוב.

בנוגע למסיונריות והטפה, במדינת ישראל קיים חוק שאוסר זאת, איני מכיר את החוק ולא יודע איפה עובר הגבול בין 'שיחת היכרות' לבין הטפה להמרת דת, ואולי ישה המלומד יביא ציטוט של החוק. אלא שמניחי התפילין (חבד) לא באים לשכנע, והם לא נגשים לבני דת אחרת. והיהדות היא הדת היחידה שאינה שואפת לספח לעצמה בני דתות אחרות.

:idea:בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימוניק מבקש לא נביא לו .נביא :lol:

תתעלמו מהלירות כי הם מוצמדות :shock:

174א. מתן הטבות כפיתוי להמרת דת

(תיקוןהתשל"ח)

הנותן או מבטיח לאדם כסף, שווה כסף או טובת הנאה חמרית אחרת כדי לפתות אותו להמיר דתו או כדי שיפתה אדם אחר להמיר דתו, דינו - מאסר חמש שנים או קנס 50,000 לירות.

174ב. קבלתהטבות תמורת המרת דת

(תיקוןהתשל"ח)

המקבל או מסכים לקבל כסף, שווה כסף או טובת הנאה חמרית אחרת תמורת הבטחה להמיר דתו או לגרום לכך שאדם אחר ימיר דתו, דינו - מאסר שלוש שנים או קנס 30,000 לירות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...