Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחת תפילין ומצפון שעובד שעות נוספות.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 4410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שים לב למה שכתבתי:

"רק חבל שהיא נהרסת מידי יום בידי אנשי הדת בארץ, בעיקר עקב עירוב של דת ופוליטיקה."

לא כתבתי שהכל הרוס, ולא שכל הדתיים כאלה, אלא ספציפית על אנשי הדת המעורבים עמוק

בפוליטיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש מספר אפשרויות

האחת סליחה אני גוי

השניה סליחה כבר הנחתי הבוקר אחינו.

השלישית להשקיע ולהניח תפילין אם לא מועיל בטח לא מזיק ולגביו זיכית אותו במצווה.

לצערי הגישה שלנו האנטי לדת נובעת ברובה מהפוליטיקאים הדתיים והכפייה הדתית המתלווה אליה שהצליחו להמאיס אותה לנו.

מי שקצת יתעמק ויקרא דברי תורה יראה איך הדת שלנו הייתה מתקדמת ביותר מבחינה חברתית וסוציאלית.

העם רוצה צדק חברתי לא הומצא היום.

ממני האוכל שרצים ופיגולים ושאר מיני תרגימה.

אושרי מודגש

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הדת היא בזרם האורתודקסי שמתעקש להשאר בתקופות חשוכות עם איסורים מגוחכים, שמה עליה משיחים בדמות רבנים ובאבות והופכת עצמה לנלעגת ולא רלוונטית משנה לשנה. כל היתר הוא רק סמפטום. היהדות האורתודקסית לאט לאט תתקרב לעולם החרדי, כשבדרך היא תשיל מעצמה את כל אלו שרוצים להשאר בעולם המודרני ומסוגלים לחשוב בשביל עצמם. הם בוודאי ישארו יהודים, אולי ישארו גם מאמינים אבל לא בזרם האורתודקסי. זה לא מניפסט חילוני, זו פשוט דרכו של עולם. התהליך הזה בדיוק קורה בארה"ב, שם היהדות האורתודקסית נעלמת לטובת זרמים אחרים, והופכת ליהדות חרדית.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי מה ניסית להגיד אושרי, ורק אמרתי שבסה"כ -

קח בחשבון שחברי הכנסת והעסקנים הדתיים לא מעידים על טיב הציבור שבחר בהם,

בדיוק כמו שחברי הכנסת שאינם דתיים לא מעידים מבחינה איכותית עלינו.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להתבעס על עצמך שאתה ענית לבחור החרדי בצורה כזו,

תנסה במקום לבקש ממנו סליחה, לנסות להניח תפילין כל יום, לא משנה מתי (כל עוד יש אור יום בחוץ) פשוט תיגש לבית כנסת הקרוב, בטוח יש שם תפילין, תניח ,תברך, תגיד כמה קטעי תפילה, וזהו, לא יקח לך יותר מ 10 דקות,

אם תרגיש טוב עם עצמך אז סבבה תמשיך עם זה, אם לא אז לא,

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ESTK, דת זה לא משחק ובית כנסת זה לא תיאתרון. אם אתה לא מאמין אז אין לך מה לחפש שם.

אפשר להרגיש רע עם פגיעה באדם אבל זה לא אומר שכדי לתקן את זה אתה חייב להסכים עם מה שביקש גם אם זה נוגד את אמונתך ותפיסת עולמך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תנסה במקום לבקש ממנו סליחה, לנסות להניח תפילין כל יום, לא משנה מתי (כל עוד יש אור יום בחוץ) פשוט תיגש לבית כנסת הקרוב, בטוח יש שם תפילין, תניח ,תברך, תגיד כמה קטעי תפילה, וזהו, לא יקח לך יותר מ 10 דקות,

אז אתה אומר בעצם שבמקום שיהיה לו מצפון ובמקום שיבקש סליחה פנים מול פנים כמו בן אדם,

עדיף שילך ויעשה מעשים בכאילו? ליישר קו עם אלוהים זה כן אבל מול אותו בן אדם - לא?

כמו להיות חרא כל השנה אבל לצום ביום כיפור?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

ממש לא.

מה הקשר?

הוא הרגיש לא נעים בגלל שהוא ענה לבנאדם בצורה כזאת. לא בגלל שהוא לא הניח תפילין.

לדעתי אגב התשובה הזאת בסדר גמור ואין מה להרגיש לא נעים פה. מי שדוחף את האף לעניינים של אחרים כדאי שיצפה גם לתשובות כאלה.

עניתי ככה עשרות פעמים לאלה שהיו עומדים בת.מ ירושלים, בד"כ הם עזבו אותי מייד, אחד ענה "אני חייל בצבא השם והעבודה שלי חשובה לא פחות"

עיצבן אותי. כי זה היה כשהיית חייל והייתי עושה 18-3 בהר דב. אולי אם הוא וחבריו היו מתגייסים גם לצבא האמיתי ולא רק לצבא השם היינו עושים 17-4.אבל שטויות. לא עניתי לו.

השיטה הכי טובה שמצאתי, שעובדת על אלה שממשיכים לשכנע גם אחרי ה"לא" הראשוני, זה פשוט להגיד "אני נוצרי".

ב100% מהמקרים זה גרם להם להתרחק ממני עם מבט של שאט נפש בעיניים. :lol:

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא יקיז את דמו של חתול מעל קבר פתוח?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הדת היא בזרם האורתודקסי שמתעקש להשאר בתקופות חשוכות עם איסורים מגוחכים, שמה עליה משיחים בדמות רבנים ובאבות והופכת עצמה לנלעגת ולא רלוונטית משנה לשנה. כל היתר הוא רק סמפטום. היהדות האורתודקסית לאט לאט תתקרב לעולם החרדי, כשבדרך היא תשיל מעצמה את כל אלו שרוצים להשאר בעולם המודרני ומסוגלים לחשוב בשביל עצמם. הם בוודאי ישארו יהודים, אולי ישארו גם מאמינים אבל לא בזרם האורתודקסי. זה לא מניפסט חילוני, זו פשוט דרכו של עולם. התהליך הזה בדיוק קורה בארה"ב, שם היהדות האורתודקסית נעלמת לטובת זרמים אחרים, והופכת ליהדות חרדית.

יש חלק מהעולם הדתי שבמונחים מודרניים הוא "פרימיטיבי". בגלל זה הקסם של היהדות מבחינתי הוא בזרמים שיש בה-רפורמים (שמרשים לאישה לקבל הסמכה לרבנות) ועוד כהנה וכהנה. הבעיה היא כאשר מתחילה הקיצוניות להכנס למשחק-בין אם זה קיצונים דתיים או חילונים גמורים שמבחינתם מדינת ישראל צריכה להפוך למדינת כל אזרחיה ללא דת יהודית כאחד מסממניה.

כמו שאני כחילוני לא הייתי מעוניין שדתי יקבע לי את אורח החיים שלי אינני מעוניין לכפות את דעתי עליו ולהפריד דת ממדינה (ולכן אני תומך בתחבורה ציבורית בשבת בערים בעלות צביון חילוני מובהק, ומי שלא אוהב תחבורה ציבורית בשבת שלא ישתמש בה). ד"א, מבחינתי אין שום הבדל בין נטורי קרתא לבין האייתולות באירן.

מדוע? הדבר האחרון שאני מתחבר אליו זו תפילה, על אחת כמה וכמה הנחת תפילין. אינני גם מתחבר לבית הכנסת והשנה האחרונה היתה השנה הראשונה בחיי שבחרתי לא ללכת לבית הכנסת ביום כיפור כי פשוט לא התחברתי לזה שבגלל יום אחד שאני צם כל החטאים שלי נמחקים. מבחינתי לתקן את הטעויות שעשיתי (אם עשיתי :lol: ) לא צריך רק את יום כיפור אלא את כל השנה.

אה, וכן-מבחינתי יש אלוהים, ולהיות יהודי לא מסתכם רק בלקיים מצוות אלא לדוגמה לקיים את הפסוק "דרך ארץ קדמה לתורה"-ולהתנצל בפני הבחור הדתי שפגעתי בו שלא במתכוון ועל להתנהג כמו "מענטש" (למי שמבין אידיש) בכל תחומי החיים.

ד"א, גם אני פעם קיבלתי את התשובה "אני חייל בצבא השם והעבודה שלי חשובה לא פחות" ובמקום להתעצבן ציינתי בפני האדם שגם בזמן מלכות ישראל ויהודה אנשים היו חיילים בצבא השם אך במקביל שירתו בצבא המלך. זה לרוב גורם להם להמנע מהמשך דין ודברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, אני בטוח שלא כל הדת היהודית כזו-כי אנשים נוטים לפרש את הדת באופן שנוח להם להאמין בה. מה שמבחינתי רלוונטי יותר מהכל היום הוא שהתקשורת בישראל מאוד גורמת לקיטוב בין דתיים לחילוניים בגלל שהיא מדגישה כל דבר שלא עומד באמות המידה שלה כ"לא נורמטיבי" (בין השאר עקב המולך ששמו "מזבח הרייטינג") במקום לגרום לקירוב לבבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם יצא לך להסתובב שם בפעם אחרת, יכול להיות שהוא יהיה שם ותוכל להתנצל (אם הוא בכלל יזכור אותך).

אין מה לעשות, כולם טועים. אני מבטיח לך שהוא לא יקפוץ מבניין בגלל מה שאמרת לו :lol:

אם מתחשק לך לעשות מצווה כדי להרגיש טוב עם עצמך ולתרום לחברה - תרום צדקה לנזקקים (בלי שום קשר לדת). לדעתי זה שווה הרבה יותר מהנחת תפילין או שמירת שבת. ואני שומר שבת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צדקה לנזקקים אני בהחלט תורם כאשר אני יכול. יחד עם זאת, אחרי שאני רואה את הדוחות של חלק מהעמותות הגדולות כגון ליב"י ואפילו זק"א ואני שואל את עצמי אם בכלל שווה לפתוח את הארנק ולתרום לנזקקים אם כל הכסף לא הולך אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה לא חייב לתרום לעמותות הגדולות. למשל, יש ערים שבית חב"ד המקומי שלהן עושה ארוחה חמה לנזקקים על בסיס יומי, ולדעתי זה דבר יפה מאד שצריך לתמוך בו.

אפשר גם לתרום דם, הדם לא הולך לאף אחד חוץ מלנזקק ויש סיכוי שתציל חיים (שזו גם מצווה).

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...