Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחת תפילין ומצפון שעובד שעות נוספות.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 4410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש מספר אפשרויות

האחת סליחה אני גוי

השניה סליחה כבר הנחתי הבוקר אחינו.

השלישית להשקיע ולהניח תפילין אם לא מועיל בטח לא מזיק ולגביו זיכית אותו במצווה.

לצערי הגישה שלנו האנטי לדת נובעת ברובה מהפוליטיקאים הדתיים והכפייה הדתית המתלווה אליה שהצליחו להמאיס אותה לנו.

מי שקצת יתעמק ויקרא דברי תורה יראה איך הדת שלנו הייתה מתקדמת ביותר מבחינה חברתית וסוציאלית.

העם רוצה צדק חברתי לא הומצא היום.

ממני האוכל שרצים ופיגולים ושאר מיני תרגימה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

+1 על דבריו של ישה.

גם בימים בהם הייתי 'אנטי-דתי' מובהק, הייתי מוצא את עצמי "זורם" עם אותם אנשים -

מניח איתו תפילין מתוך רצון לעשות איתו את החסד הזה שאתה אומר ולתת לו את האפשרות להרגיש שהוא עשה מעשה טוב.

(כי מבחינתו זה טוב מאוד).

אחרי שהייתי מוריד את התפילין וסיימתי "לשמח" אותו לרגע, הייתי מתחיל לשאול שאלות שאני בטוח שלא פעם,

עברה לאותו דתי מזדמן חרטה בלב על זה שעצר אותי :lol:

אבל גם זה היה מתוך סקרנות ורצון להבין את מה שנתפש בעיני כ'עוף מוזר', ולא מתוך רצון להתריס ולפגוע.

(לא שזה מה שפתוח השרשור עשה, עצם פתיחת השרשור מעידה שלא זה היה המקרה)

ורק תוספת קטנה - הדת היהודית עדיין מתקדמת מבחינה סוציאלית, כמו שהיא עדיין מתקדמת מכל הבחינות -

ויש לנו המון מה ללמוד ממנה. (בבחינת העקרונות הגלומים בה)

פעם, גם הדתיים היו כאלה - והיום זה השתנה כתוצאה מכל מיני שטויות (מבחינת הרוב, עדיין יש המון המון פרטים כאלה).

אבל הדת עצמה? נשארה כשם שהייתה, לא ראיתי שמישהו ביצע עדכונים בתנך או בספרים של חז"ל...

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3.שים לב שצריכים את החרדים כולם יודעים ללקק להם (קניות זולות , בתי חב"ד בכל העולם)אז כשמשתלם החרדי לא מנסה להחזיר בתשובה.

הסכמתי עם רוב מה שכתבת אבל בוא נעמיד דברים על דיוקם, חב"ד ברוב העולם מתקיים הודות ל......חילונים, שתורמים לו המון המון כספים כדי שהוא יוכל לעמוד על רגליו.

זה נכון לא רק לחב"ד אלא גם להרבה מוסדות דת אחרים בחו"ל (חב"ד לא היחידים אם כי הכי פופולריים).

לרוב יש בכל מדינה שבה יש חב"ד כל מיני בעלי עסקים יהודיים (לאו דווקא חרדים או דתיים בכלל) שמעבירים תרומות באופן קבוע ואף משלמים משכורות לנציגי חב"ד.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם שאתה צודק edan,

וזה בגלל שבחו"ל אין מימון של מוסדות דת יהודיים כמו שיש בארץ,

אז אם הקהילה רוצה בית כנסת ובית חבד עם רב וארוחות שבת "שכונתיות", כדי "להרגיש בארץ",

זה חייב להתממן מהכיס שלהם ב 100% כי אין את המדינה שתסבסד כמו בארץ...

אבל נראה לי שהבחור שבציטוט שהבאת התכוון יותר מהבחינה הרגשית ולא מבחינה פיננסית.

כביכול כשחרדי יבוא אלי בארץ אסתכל עליו במיאוס ואשאל את עצמי "למה לעזאזזל הוא נפל עלי",

בעוד שכשאהיה בחו"ל ויתחשק לי לטעום קצת טעם יהדות, לא תהיה לי בעייה ללכת לאותו בית חבד.

שני הסנט שלי -

אני לא מבין למה הוא כתב את זה בכלל במידה ולזה באמת הוא התכוון.

מן הסתם שאדם "חילוני" ישיק לדת רק כשזה "מתחשק לו",

או כשהוא מרגיש צורך רוחני בכך אעדיף לומר.

לא כל אחד צריך להתפלל שלוש תפילות ביום \ להבדיל לשמור שבת.

כמו כן, לא כל אחד צריך לשמור על קשר רציף עם אותה מסגרת.

אין בעיני בעייה עם יהודי שבוחר להיות יהודי "איך שבא לו" אבל רוצה לבוא לבית הכנסת לתפילת יום הכיפורים.

לא רק שאין לאורך החיים הרציף שלו ולעצם ההתקרבות הנקודתית סתירה בעיני,

אלא להפך -

זה שהוא "רחוק" כביכול רק מגדיל את ערכה של אותה התקרבות סנטימנטלית נקודתית.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מסתובב עם פסטה מבושלת בכיס בדיוק בשביל מקרים כאלה.

בכל פעם שאחד כזה מציע לי להניח תפילין, אני אומר לו בכיף, בתנאי שאתה תניח את זה - ושולף את הפסטה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שצריך "ללעוג" לחרדי שבא ומבקש ממך לבוא ולהניח איתו תפילין (ובטח לא להוציא פסטה ולהציע לו להניח אותה).

איש באמונתו יחייה וכל עוד אמונתו לא פוגעת בי- שייבושם לו.

אני לא רואה בעייה עם החרדים שמציעים לך להניח איתם תפילין, יש חילונים גרועים אף יותר מהם- הם מתעלקים על אנשים בקניונים בארה"ב כדי למכור להם דברים, לרוב בצורה הרבה יותר חצופה ומגעילה מאותו חרדי שסה"כ מנסה "למכור" לך מצווה, הם גם מציקים לאנשים וגם מוציאים לישראלים\יהודים שם של חצופים שימכרו את אמא שלהם בשביל כסף.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע,

לי לא מפריעים דברים כאלו,

אולי בגלל שאני אנטי דת ואני אתאיסט,

הסיפור שלך נשמע מוכר ולא מפריע לי,

אני בעצמי עונה להם לפעמים שיפסיקו לכפות את הדת או שאני לא מאמין באלוהים, לא צוחק,

ולא מעניין אותי מה הם חושבים עליי הם מה הם יגידו לי, זה אני, וכמו שאני מקבל אותם כפי שהם - שיקבלו אותי כפי שאני.

סלאמת.

גם אני אתאיסט גמור אבל אין קשר בין הדברים.

מעולם לא הנחתי תפילין, לא נכנס לבתי כנסת, לא שומר שום מצווה ולא חובש כיפה בשום מצב (מי שרוצה בחברתי שיכבד אותי כמו שאני על אמונותי ותפיסת עולמי) אבל לעולם לא אפדע באדם אחר בכוונה.

אני מסרב להם בחיוך ומאחל להם המשך יום טוב. אם הם מנדנדים אני פשוט מבקש שיכבדו את אמונתי כמו שאני מכבד את אמונתם וב 99.9% מהמפגשים האלה זה נגמר בחיוך ובהרגשה טובה של שני הצדדים.

לעניין הצבא, יש לא מעט חרדים ששירתו ומשרתים בצבא. איתי במילואים שרתו כמה חרדים (יחידה לוחמת). חלקם נולדו ככה וחלקם חזרו בתשובה. הם שירתו איתנו בלי שום הנחות, התעקשו להשתתף בכל הסיורים גם בשבתות וחגים בטענה שאין עם זה שום בעייה הלכתית כי זה פיקוח נפש ובכלל היו אנשים וחיילים מצויינים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל "הנחת תפילין" לא באה "לספק" את אותו חבדניק תפיסת עולמו היא שהו מזכה אותך במצווה בתור יהודי שמזכה את חברו..אז לא מובנת פה ההנחה הזו שכאילו הוא בא לספק קודם כל את עצמו.

ב. אין פה כפיה דתית הוא לא אונס אותך בשביל שתניח הוא מציע לך בנימוס..וכאשר הנך ממשיך לדרכך הוא לא ירדוף אחריך מבחינתו. הוא "עשה השתדלות" שזה גם מצווה

ג. כפי שצויין החבדניקים רובם עושים צבא. ועוזרים מאד לעם היהודי בגולה.

ד.אתה יכול לסור לשם בהזדמנות ולהיתנצל. לא יזיק לאף אחד.. ההפך הוא.יהיא שלום סמוי בינכם

ה.זה שיש לך מצפון.מראה שאתה אדם טוב בעל מידות

ו.בקבר של צדיק בצפון צעק לעברי אדם מפוקפק"גילגלתה!!?" עשיתה ראש"??!!

לתדהמתי התברר שהוא מתכוון "הנחת תפילין עשיתה היום"??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספר אפשרויות

האחת סליחה אני גוי

השניה סליחה כבר הנחתי הבוקר אחינו.

השלישית להשקיע ולהניח תפילין אם לא מועיל בטח לא מזיק ולגביו זיכית אותו במצווה.

לצערי הגישה שלנו האנטי לדת נובעת ברובה מהפוליטיקאים הדתיים והכפייה הדתית המתלווה אליה שהצליחו להמאיס אותה לנו.

מי שקצת יתעמק ויקרא דברי תורה יראה איך הדת שלנו הייתה מתקדמת ביותר מבחינה חברתית וסוציאלית.

העם רוצה צדק חברתי לא הומצא היום.

ממני האוכל שרצים ופיגולים ושאר מיני תרגימה.

ישה, אני לא מוכן להניח תפילין ולא מוכן ללכת להשלים מנין. דת זה לא מופע בידור ודווקא בגלל שיש לי כבוד לדת אני לא מוכן לקחת חלק בכל הפולחנים האלה כשאני לא מאמין בזה.

לגבי האני לא יהודי ניסיתי את זה פעם וזה נגמר בכך שהייתי קרוב ללהכניס לאותו אידיוט אגרוף. אני השקתי את הגינה והוא התחיל לנדנד שכיהודי זה לא בסדר שאני משקה את הגינה ביום שישי אחר הצהריים. כדי להיפטר ממנו אמרתי לו שאני לא יהודי ואז הוא התחיל לקלל ולצעוק שאני בכלל לא צריך לגור שם (שכונ ה חילונית למהדרין בראשון).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אני לא מוכן להניח תפילין ולא מוכן ללכת להשלים מנין. דת זה לא מופע בידור ודווקא בגלל שיש לי כבוד לדת אני לא מוכן לקחת חלק בכל הפולחנים האלה כשאני לא מאמין בזה.

לגבי האני לא יהודי ניסיתי את זה פעם וזה נגמר בכך שהייתי קרוב ללהכניס לאותו אידיוט אגרוף. אני השקתי את הגינה והוא התחיל לנדנד שכיהודי זה לא בסדר שאני משקה את הגינה ביום שישי אחר הצהריים. כדי להיפטר ממנו אמרתי לו שאני לא יהודי ואז הוא התחיל לקלל ולצעוק שאני בכלל לא צריך לגור שם (שכונ ה חילונית למהדרין בראשון).

בכל מקום בעולם יש קיצוניים.. בתורה כתוב "דרכיה דרכי נעם"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל "הנחת תפילין" לא באה "לספק" את אותו חבדניק תפיסת עולמו היא שהו מזכה אותך במצווה בתור יהודי שמזכה את חברו..אז לא מובנת פה ההנחה הזו שכאילו הוא בא לספק קודם כל את עצמו.

כשאני דיברתי על הנקודה הזו לפחות,

התכוונתי לכך שע"י זה שאני "מזכה" אותו בלזכות אותי, אני עושה אותו שמח.

זה לא שהוא עשה את זה לכתחילה מתוך מחשבה על הסיפוק האישי שלו,

אבל ע"י שאני מאפשר לו לעשות איתי את אותו חסד כפי שמצטייר בעיניו,

אני נותן לו את האפשרות להרגיש את אותו סיפוק של הצלחה במשימתו (שהיא מבחינתו לזכות יהודי במצווה).

אז בעצם אני עושה מצווה כשאני משמח אותו, ע"י שאני נותן לו לזכות אותי במצווה לשיטתו.

בשבילי, זה היה מניע מספיק כדי להניח תפילין \ לבוא להשלים מנין גם בתקופות בהן הייתי רחוק כמזרח ממערב מהדת.

(הקטע של לעשות טוב לאחר ברובד האנושי אישי).

זה שהייתי רחוק מהדת לא הפריע לי לעמוד ולעשות את אותו הדבר, כי ה"אינטרס" שלי בזה לא היה להתקרב לאלוקים,

אלא לעשות קצת טוב על הלב של אותו אדם, שנמצא 2 מטרים ממני ואין צורך "להאמין שהוא קיים".

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך ב 100%. הבעייה היא שפעם אלוהים היה גדול והרבי קטן והיום הרבי גדול ואלוהים קטן.

הדת בבסיסה מכילה הרבה דברים יפים (בלי קשר לאמונה או לא אמונה. ברמה הפילוסופית חברתית) אבל כשהיא הופכת לכלי בידי עסקנים היא הופכת להיות כלי מגעיל (וזה נכון לפחות לשלוש הדתות הגדולות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך, בגלל זה לקח לי המון זמן "למצוא את עצמי" בתוך העולם הזה כביכול.

לא כולם כאלו, ולא כל מקום "הושחת" בידי אותם עסקנים שמשתדלים למקסם את הרווח האישי שלהם מכל מיני דברים שמלכתחילה נועדו להיות דבר אלמנטרי ומובן מאליו.

כמו כן, יש המון מקומות שעדיין מעודדים להיות היהודי הנאור והחוקר, זה שמערער על כל דבר, במטרה להבין אותו לעומק כמובן.

אותה חקרנות יהודית שבזכותה המוח היהודי מחזיק בשיא פרסי הנובל פר מגזר מסויים אם איני טועה ;]

יש המון חלקות טובות, רק צריך לדעת למצוא אותן.

טבעי שזבל מסריח ומתעלה בעוצמתו על הריח הנעים של שדה הפרחים שליידו,

אי לכך - הוא גוזל מאותם פרחים את כל תשומת הלב...

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חבל שהיא נהרסת מידי יום בידי אנשי הדת בארץ, בעיקר עקב עירוב של דת ופוליטיקה.

הדת היהודית מאוד סוציאלית, תומכת בשיוויון ועזרה לחלש, ודוגלת בכבוד לכל בני האדם.

רק כאן בארץ הרסו אותה, וסלפו אותה, עד שכיום הרבה סולדים מהדת, בלי לדעת בכלל מה

היתה הכוונה האמיתית שלה, ובמה היא דגלה. חבל מאוד שזה ככה.

לגבי המקרה עצמו, אני בד"כ נוהג לומר להם תודה, ולהמשיך הלאה. לרוב הם משיבים בברכת

יום טוב, ובזה זה מסתיים. אין צורך וטעם להתנצח איתם, בטח שאתה לא יודע אם הם עשו צבא או

לא, אם הם עובדים בנוסף או לא, ומה התרומה שלהם למדינה ולחברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושרי, סמוך עלי כמישהו שאומר את זה מבפנים -

זה רק נראה כאילו הרוב נהרס.

הרוב עדיין טוב,

פשוט המיעוט היחסי שסרח עושה הרבה יותר רעש ובלאגאן.

מן הסתם שלטובים לא שמים לב, כי הם עסוקים בלהיות טובים בפינה שלהם והם בשקט בלי להפריע לאיש.

אם כבר, הם רק עוזרים כמו שאתה אומר.

אני מכיר אוכלוסיות דתיות שלמות בארץ שעדיין דוגלות בערכים של חסד בלתי יאומן,

אתה רואה מעשים שמחממים את הלב על בסיס יום יומי,

וכלפי כל אדם באשר הוא בלי קשר אם יש לו כיפה על הראש או לא

(כי גם טרנד כזה קיים בקרב חוגים קיצוניים מסויימים,

של אני אעזור ל"חברי" הדתי, אבל החילוני הפך למוקצה גם בהקשר הזה של מתן חסד)...

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...