Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחת תפילין ומצפון שעובד שעות נוספות.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 4410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה הקשר??

מה הקשר בין מה שכתבתי לביןמה שאתם תוקפים??

העניין הוא שהציעו לו להניח תפילין, אבל הוא סרב בדרך לא מנומסת, לנסות ולתפוס את הבחורצי'ק הזה זה כמו לחפש מחט בערמת שחת, אין מצב שתמצא, הציעו לו להניח תפילין, תנסה מה אכפת לך , עולה לך כסף? אם תרגיש יותר טוב עם עצמך סבבה, אם לא אז לא,

ובקשר ליום כיפור , זה יום שבאמת אפשר לעשות חשבון נפש עם עצמך, ולראות איך התנהגת כל השנה, לנסות להשלים עם אנשים שאתה בריב איתם, תסתכל על זה בצורה החיובית, וחוץ מזה יום אחד לא לאכול זה בריא, תנקה את מערכת העיכול שלך,:wink:

תבין איך ההודעה שלך נשמעת לאדם שלא נמצא בצד שלך בנושא הדת ולמה אתה כופה את הדת אפילו שלא במודע.

"העניין הוא שהוא הציעה לו סטייק חזיר מוקרם, אבל הוא סרב בדרך לא מנומסת, לנסות ולתפוס את הבחורצי'ק הזה זה כמו לחפש מחט בערמת שחת, אין מצב שתמצא, הציעו לו סטייק חזיר, תנסה מה אכפת לך , עולה לך כסף? אם תרגיש יותר טוב עם עצמך סבבה, אם לא אז לא,

ובקשר לשמירת כשרות, באמת שזה מיותר, הרי הרוב המוחלט בעולם אינו שומר וחיי טוב.

אין לשמירת כשרות שום הסבר רפואי וגם המושג בתנ"ך קצת מעורפל, אז עזוב אותך, מה אכפת לך?"

נ.ב

אני תמיד אומר לחברה של התפילין "לא תודה, יום טוב" הם דווקא מאוד נחמדים ותמיד מזכירים לי את מתנ"ע שתופסים אותך בסיבוב. ;-)

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ול roee -

למה כשיציעו לך זה בסדר, אבל לבן 16 או לחייל זו מסיונריות? שוב, במידה וההצעה היא באותה רוח שתיארתי בהודעה זו.

רוצה להניח תפילין? לא? תהיה בריא אדוני שבוע טוב שיהיה לך.

מה מסיונריות בזה?

מאותה סיבה שיש הגבלת גיל לסרטים בקולנוע, הגבלה על אלכוהול והגבלה על אתרים פורנוגרפיים. ההנחה של המחוקק היא ששיקול הדעת של ילד בן 16 לקוי, והוא פגיע יותר להשפעות חיצוניות. פעילות דתית לא צריכה להתקיים במרחב הציבורי, נקודה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנ"א משטרת תנועה ארצית

רועי

כתב כבר nitch

זו לא מיסיונריות כי הוא רוצה שרק תהיה יהודי כלבבו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זאת תגובה לא נכונה, זה שאמר לך בוא תניח תפילין 5 דקות, בוא נתחיל מזה שזה קודם כל מצווה בשבילך, ומאיפה לך אם הבן אדם הזה עשה צבא או לא עשה?

בד"כ החבדניקים שמסתובבים בימי שישי להציע הנחת תפילין הם בני נוער מגילאי 13-18..

בכל אופן, זה לא נכון ישר לשלול חרידים..

אם היית מניח תפילין 5 דקות לא היה קורה כלום.

ואני חייב לציין עוד משהו, שהתחלתי לעבוד בעבודה שאני עובד בא עכשיו, סוכן טלפוני, משרת סטודנט, היה שם בחור חרידי, אמרתי ישר לעצמי, בואנה חרידי, בן 35+ ועובד פה, מסכן, בטח יש לו מלא ילדים בבית מוזנחים וכדומה.

בסוף התגלה לי, שזאת עבודה שניה שלו, יש לו עסק פרטי משלו.

הוא היה קצין ביחידת הצנחנים והיה בקבע כ 4 שנים, יש לו תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, והוא אחד מהאנשים מהמגזר הנעימים שפגשתי, כן יש לו את הדפקה שהוא מנסה למשוך ליהדות, אבל כיף לדבר איתו, הוא בן אדם אינטלגנט, והוא הוציא לי את הסטיגמה שכל החרדים אנשים נחותים ומוזנחים, וחיים בבועה..

בקיצור, פעם הבאה שים תפילין, להרגשה העצמית הטובה

volkswagen

כי חיים רק פעם אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור: אני מאחל לך למצוא את אותו אחד שפיספסת,להתנצל ולהמשיך הלאה. כולנו עושים טעויות,כולנו בני אדם

ולפעמים באותו רגע לא חושבים על מה שיוצא מהפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאותה סיבה שיש הגבלת גיל לסרטים בקולנוע, הגבלה על אלכוהול והגבלה על אתרים פורנוגרפיים. ההנחה של המחוקק היא ששיקול הדעת של ילד בן 16 לקוי, והוא פגיע יותר להשפעות חיצוניות. פעילות דתית לא צריכה להתקיים במרחב הציבורי, נקודה.

כאן אתה כבר מדבר מתוך אנטי-דתיות מובהקת ולא מתוך הגיון.

אתה חושב שלהציע למישהו להניח תפילין זה יהרג ובל יעבור, כי כביכול זו שטיפת מוח ונסיון להמיר את דתו כשאין לו עדיין שיקול דעת להחליט בעצמו.

את אותו הדבר בדיוק, אני חושב על המגמה שקיימת בה חושפים נוער, כבר הרבה לפני גיל 16, לגורמים מעצבי תודעה - שמחדירים לו ערכים של סקס וחומרניות.

העובדה שלא מגבילים את תרבות הריאליטי בגיל צפייה מינימלי (ממש, כאילו זה יכל לקרות) גורמת לנזק גדול בהרבה לדעתי.

אתה אומר שמכיוון שהוא בן 16 ואין לו אפשרות לשקול כראוי מה נכון ולא נכון, ואי לכך אסור בתכלית האיסור שיחשף להנחת תפילין, שחס וחלילה -

הוא לא "יושפע חיצונית" ויומר על דתו כביכול, כשמי יודע אם זו הדרך הכי טובה בשבילו \ הדרך שהיה בוחר בעצמו בסופו של דבר.

אני אומר, שבגלל שהוא בן 16 ואין לו אפשרות לשקול כראוי נכון מול לא נכון,

אסור בתכלית האיסור שיחשף ל90% מהתוכן הטלוויזיוני, שכן -

צפייה בתכנים אלו יעצבו את השקפת עולמו כך שיהפוך להיות שוביניסט חומרני שמכור ליחסי מין.

בהחלט תופעות לוואי שאין לזלזל בהן,

השחטת ערכי הנוער ע"י המדיה המודרנית זו אחת הבעיות החמורות לדעת רבים.

אי לכך, לאח הגדול ולתכניות בסגנון אין מקום במרחב הציבורי, נקודה.

שיאסרו כל איזכור של כך בפרהסיה, ומי שרוצה יזמין מ yes או hot את הערוץ ושלום על ישראל.

אבל מי אמר שזה יקרה בוודאות? אם יש לו מספיק בגרות כדי להחליט בעצמו אם לצפות באח הגדול יש לו מספיק שיקול דעת כדי להחליט בעצמו אם הוא רוצה להניח תפילין או לא.

להגיד אין מקום במרחב הציבורי בצורה גורפת, אפשר להגיד על כל דבר - אבל זו תהיה פרגמטיקה ולא צורת התדיינות עניינית.

כי לכל דבר יהיו תמיד מתנגדים,

וכאלו שזה לא תואם את השקפת עולמם.

בשבילך הצעת הנחת התפילין הייתה נתפשת כמסיונריות,

ובשביל אחר כמחווה מבורכת.

זו מדינה דמוקרטית, וכל עוד שאותו אדם לא כפה את עצמו עליך - זה בסדר גמור.

ולשאול אותך, פעם אחת ובנחמדות אם אתה רוצה להניח תפילין (או להבדל לבוא למסגד \ לבוא לאכול חזיר \ לבוא ללכת על המים בכינרת) זו לא כפייה דתית -

כל עוד, שזה לא מתבצע במתכונת "שיווק אגרסיבי", ודבר שני שזה נעשה בבמה ראויה לכך.

אם חבדניק יעמוד להציע לאנשים להניח תפילין באמצע בני-ברק או אפילו בתחנה מרכזית בירושלים, או בכל מקום אחר בו הוא יודע שיעברו כמות אנשים סבירה שעשויה לרצות להניח תפילין.

זו לא כפייה דתית והשתלחות מסיונרית.

זו פנייה אמיתית לקהל יעד פוטנציאלי.

לעומת זאת, אם הוא יעשה את זה באמצע נצרת \ מקום אחר בעל אופי מובהק של דת אחרת, הוא סתם מתריס ומחפש לחרחר מריבה \ להבדיל באמת מנסה להמיר אנשים על דתם בפרץ מיסיונריות.

על אותו המשקל, אין לי בעייה שישאלו אותי אם אני רוצה לבוא להתפלל במסגד - במידה וזה יקרה במהלך טיול שגרתי ברחובותיה הראשיים של איזו עיר ערביה, טבעי שיתבלבל, יש לי כיפה וזקן :lol::wink:

מצד שני, אם הוא יציע לי את זה כשהוא רואה שיצאתי מבית הכנסת \ להבדיל יודע בוודאות שאני יהודי זה עניין אחר מצד זווית הכפיה והמסיונריות.

כל עוד שזה ב"פורום" ראוי פוטנציאלית, ונעשה בסבר פנים יפות ובדרך ארץ- מבלי שכנועים חוזרים,

זה בסדר גמור.

זו מדינה דמוקרטית, אין לך זכות להגיד לי מה לשים \ לא לשים במרחב הציבורי כל עוד שזה מתנהל בצורה נאותה.

לדעתי אין זכות קיום במרחב הציבורי לכל אותם הפגנות חתרניות של ערבים שמפגינים בגלוי כנגד ממשלת ומדינת ישראל כישות יהודית.

מצד שני, מזל שלא שאלו אותי - כי כמה שזה לא לרוחי, טכנית זו מדינה דמוקרטית, וגם להם יש ת"ז כחולה, מה לעשות?

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אצא בעירום לרחוב ואטיף לזה שאנשים צריכים ללכת ערומים כי זה עושה טוב לנשמה.

זה מעליב מישהו? אולי.

בדיוק כמו שאותי מעליב שמישהו יבוא ויציע לי סמים או להשתתף במערכת אמונה בלי בסיס מדעי כלשהו, שגורמת לאנשים להיות שמחים עם מה שיש להם ולא לרצות להתקדם, ומבוססת על ספר שכתבו לפני אלפי שנה, כשהעולם היה מקום ברברי.

כשישבנו בשבת אצל דוד שלי והוא הסביר לבני הדודים שלי (בני 6-8) איך דוד המלך פיתה את בת שבע, שכב איתה ושלח את הבעל שלה למוות ודאי כדי שלא יעשה בעיות, הבנתי את המוסריות האדירה של התנ"ך.

כל הרעיון של הדת מעליב די הרבה אנשים (כל פעם יותר), אז אנחנו לא רוצים אותו במרחב הציבורי שלנו, בדיוק כמו שאדם דתי לא רוצה מישהו ערום או נוצרי שמטיף לאהבת ישו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש בחוק הגבלות מאוד ברורות על עירום ויחסי מין בפרהסיה, יש ועדה שתפקידה היא להגביל גיל צפיה בתכנים מסויימים, ויש איסור על פעילות מיסיונרית (שנועדה לפגוע בדתות הלא-יהודיות כמובן), ויש איסור מכירת אלכוהול וטבק לקטינים. יותר משפחות נהרסו כי הילדים הלכו שבי אחרי איזה מחזיר בתשובה מאשר משפחות שנהרסו כי הילד החל לעשן בסתר.

כל מה שאני רוצה הוא הגבלה דומה על פעילות יהודית מיסיונרית, כמו ללכת לאדם שלא חובש כיפה וכלפי חוץ נראה ללא זיקה לדת, ולנסות לקרבו לדת על ידי הנחת תפילין. מי שרוצה להניח תפילין, שיעשה זאת מיוזמתו. לא חסרות הזדמנויות.

אל תשכח שכמו שחב"דניקים ומחזירים בתשובה אורבים לילדים החילוניים, כך גם ארגונים שמעודדים חזרה בשאלה היו יכולים להתמקד בחובשי כיפה שנקרים בדרכם. היית מוכן שזה יקרה?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסיונריות אינה נמדדת על ידי המפיץ, אלא על ידי הסביבה שבה הוא מפיץ את תורתו ברבים.

אינני סובל ולא אסבול את החב"דניקים האלו. הרי ברגע שעדי יהווה, מטיפים נוצרים או אימאם יבוא ישכנע אנשים לעשות דברים מקבילים בדתם שלהם יסקלו אותם ברבים באמתלה של מסיונריות וחירוב נפשם העדינה של היהודים. איננו מדינה דתית, אלא מדינה עם זיקה ליהדות. אני עם roee, לדת אין מקום במרחב הציבורי. נקודה, סוף פסוק. ב2012 אין מקום לדברים האלו, יהיו נומריים, מוסלמים או זן-טאואיסטים.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אצא בעירום לרחוב ואטיף לזה שאנשים צריכים ללכת ערומים כי זה עושה טוב לנשמה.

זה מעליב מישהו? אולי.

בדיוק כמו שאותי מעליב שמישהו יבוא ויציע לי סמים או להשתתף במערכת אמונה בלי בסיס מדעי כלשהו, שגורמת לאנשים להיות שמחים עם מה שיש להם ולא לרצות להתקדם, ומבוססת על ספר שכתבו לפני אלפי שנה, כשהעולם היה מקום ברברי.

כשישבנו בשבת אצל דוד שלי והוא הסביר לבני הדודים שלי (בני 6-8) איך דוד המלך פיתה את בת שבע, שכב איתה ושלח את הבעל שלה למוות ודאי כדי שלא יעשה בעיות, הבנתי את המוסריות האדירה של התנ"ך.

כל הרעיון של הדת מעליב די הרבה אנשים (כל פעם יותר), אז אנחנו לא רוצים אותו במרחב הציבורי שלנו, בדיוק כמו שאדם דתי לא רוצה מישהו ערום או נוצרי שמטיף לאהבת ישו.

התנ"ך מביא סיפורים על אנשים בשר ודם , אפילו הם מלכים שהם גם יצורים בשר ודם אבל....

כנראה שאינך מכיר את המשך הסיפור

אז היית משנה אולי את דעתך.

אבל למה להכיר את הסיפור כשאפשר לפלוט שטויות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובקשר לנסיון האישי שלך, הוא לא מהווה הרבה אינדיקציה לנקודה שדיברתי עליה -

מן הסתם שהיתקלות נקודתית במשיגנע :wink: כזה או אחר לא מעידה על כלל הציבור שהוא הגיע ממנו.

גם לא בשניים, ולא בשלושה משוגעים כאלה.

גם לא ב 30.

אם אלך איתך למקומות מסויימים, אוכל למצוא 100 כאלה מקובצים בנקודה אחת - יותר מזה,

יש שכונות שלמות שהשתגעו :lol: (חבל שאין סמיילי בוכה, יכל להיות יותר הולם ממצחיק)

יש כזה... צריך קצת לחפש אבל הוא שם:wink:

אבל זה עדיין לא מעיד על כלל הציבור,

א. כי מבחינה סטטיסטית המשוגעים לא מתקרבים למספר בו תוכל להגיד כי אחוז ניכר מהציבור השתגע

ב. כי אותה הנהגת שיגעון אינה מקובלת בקרב הציבור הרחב, ולא בקרב הנהגתו הכללית.

(ולא, אני לא מדבר על הפוליטיקאים עם הכיפה,

וגם לא על הרבנים שיוצאים בהצהרות כאלו ואחרות נגד אחיהם "החילוניים",

רק כי הם מחזיקים בהשקפת עולם שונה במקצת).

ועדיין, אותם אלה שהשיגעון מקובל עליהם, הם אלה שמובילים את המדינה.

אלא על הרוב הטוטאלי של הרבנים בציבור הדתי לאומי,

ואלו מוחים כנגד ההקצנה בפני כל אוזן קשבת לנושא.

ואת זה, אני יכול להגיד לך בוודאות כ"מישהו מבפנים" שחי בתוך העולם הזה ובתוך ה"מגזר" הזה כביכול,

ולא על סמך נסיון נקודתי, ללא קשר לכמה פעמים אותה נקודה חזרה על עצמה.

אם אתה אומר, אני מאמין. מנקודת המבט שלי אני לא רואה ולא יכול לראות את הדברים הללו, לכן, עד שלא יוכח לי אחרת, אקבל את הטענה שלך לחלוטין.

מעניין אם היית אומר אותו דבר אם אני הייתי עומד ברחוב ומציע לך לשים מסננת פסטה על הראש + כדור בשר על המצח ועוד אחד על הזרוע.

נשמע מטורף, נכון? לא יותר מטורף מלגלגל רצועת עור על הזרוע ולשים קוביה על המצח. מטורף בדיוק כמו הקזת דם של חתולים כמו שרועי ציין קודם.

אין לזה מקום ב-2012. אתה רוצה להיות משוגע? בכיף, אבל תעשה את זה בבית בלי שאף אחד ידע. בטח ובטח לא להסתובב ברחוב ולהציע לאנשים לעשות כל מיני דברים משוגעים.

ראבק, מספיק עם החתולים, אני ממש סובל מלקרוא את החרא הזה. נא לא לערב חיות בבקשה.

אני דווקא לא כל כך מסכים אתך פה, האמת.

שינסו להם בכיף. עבורם זו מצווה. עבור כל מי שמסכים זו מצווה. עבור כל מי שלא, זה ברוב המקרים טירחה מיניאטורית או טירדה מיניאטורית, כזו שלא שמים לב שהיא שם בכלל. גם עבורי. רק שאני מחשיב את זה כהטרדה, בדיוק כמו המתרימים בקניונים, מחלקי הפלאיירים בסופרים, דוכני טעימות המזון בסופרים, אנשי המכירות של בתי ספר לשפות בקניונים וכולי. כולם מטרידים אותי כשאני רק רוצה שקט ולהנות. אני לא מבדיל בין הטרדה להטרדה בקטע הזה.

זכותו לבקש. זכותי לסרב.

אם המצב היה "תניח תפילין או שתיכנס לכלא", סביר להניח שגם לא היה לנו כאן את הדיון הזה, במדינת המשטרה ההיא...

אינני סובל ולא אסבול את החב"דניקים האלו. הרי ברגע שעדי יהווה, מטיפים נוצרים או אימאם יבוא ישכנע אנשים לעשות דברים מקבילים בדתם שלהם יסקלו אותם ברבים באמתלה של מסיונריות וחירוב נפשם העדינה של היהודים. איננו מדינה דתית, אלא מדינה עם זיקה ליהדות. אני עם roee, לדת אין מקום במרחב הציבורי. נקודה, סוף פסוק. ב2012 אין מקום לדברים האלו, יהיו נומריים, מוסלמים או זן-טאואיסטים.

אמן לזה, brother from another mother. בחיפה כבר היה פוגרום שלם סביב עדי יהווה שרצו להשכיר את מתחם מרכז הקונגרסים למטרותיהם.

התנ"ך מביא סיפורים על אנשים בשר ודם , אפילו הם מלכים שהם גם יצורים בשר ודם אבל....

התנ"ך גם קורא לרצח עם, לצד ואהבת לרעך כמוך. הוא קורא לנקמנות- זוכר את מה עשה לך עמלק? לצד אל תרצח. הוא גם מדבר על זנות, הימורים, שיכרות, בקיצור- התנ"ך מזכיר יותר את GTA מאשר ספר הדרכה לחיים טובים. קח נא את זה בחשבון.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנ"ך גם קורא לרצח עם, לצד ואהבת לרעך כמוך. הוא קורא לנקמנות- זוכר את מה עשה לך עמלק? לצד אל תרצח. הוא גם מדבר על זנות, הימורים, שיכרות, בקיצור- התנ"ך מזכיר יותר את GTA מאשר ספר הדרכה לחיים טובים. קח נא את זה בחשבון.

ברווז יש לך קרדיט אצלי אל תבזבז אותו.

יש שם גם עין תחת עין ואצלנו בסעודיה עדיין כורתים את היד לגנב וסוקלים את הנואף באבנים.

התנ"ך פשוט מתאר את האנשים כאנשים ומה שהיה הוא גם מה שיש היום עדיין הוא לא מסכים ל"פשעים" אלא מביע את דעתו כנגדם.

ולצד כל אלה יש חוקים סוציאליים חוקים לטובת הזרים והגרים עבדים ועוד ועוד.

ושוב רק חבל שאנשים לא יודעים לבור את הבר מהתבן , ושממאיסים על אנשים את הספר הזה בהתנהלות של רבנים חשוכים שכל מטרתם היא להשיג שליטה על צאן מרעיתם, ועל אנשים אחרים .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנ"ך בין עם נכתב ע"י אדם בהשפעת סמים פסיכוטיים (כי בינינו, מי עוד שומע קולות, רואה סנה מתלקח ספונטנית, ויושב שבוע [או כמה שזה לא היה]), בין אם נכתב ע"י אדם צמא כוח, בין אם נכתב על ידי אדם הלוקה בנפשו ובין אם אכן ניתן ע"י השם הוא עדין ספר. הפרשנות היא דבר נפרד לחלוטין. הרי כולנו, ואם לא, אז רובינו מכירים את הבדיחה:

ה' למשה: משה, לא תבשל גדי בחלב אימו!

משה בתגובה: אז אתה אומר שאסור לערבב בין חלב גדי לבשר גדי?

ה': לא, אמרתי לא תבשל גדי בחלב אימו.

משה: אז מה שהתכוונת זה לא לערבב בין חלב לבשר אדום?

ה': לא! אמרתי, לא תבשל גדי בחלב אימו!

משה : אז בעצם להפריד לחלוטין כלים בשריים, חלביים, ועל הדרך להמתין שש שעות בין אכילה של בשר וחלב?

ה': משה, תעשה מה בראש שלך, הלכתי לעשות שאכטה. (טוב, זה שלי למען האמת. אבל לפי כמות הפאשלות של ה' בהתחלה, אני בטוח שהוא היה סטלן).

בתנ"ך כתובים דברים חכמים, סיפורים מקסימים על נצחון הרוח לצד סיפורי טרור על יכולתו הנוראה של האדם כאשר ניתן בידיו כח ללא פיקוח. בין התנ"ך ובין תרי"ג מצוות עולם ומלואו. אפילו בפרשנים ישנם תמוהים, חכמים אמיתיים, צדיקים וגם סתם צמאי כח שסגרו על מאמיניהם בל יאבדו מעמד או בין אם באמת מאמינים הם בצדקת דרכם.

דרכם של המבקשים מניין, הנחת תפילין והרוקדים בצמתים אינה פסולה, כל עד אינה מפריעה לציבור הרחב. לצורך העניין, גם היא פוגעת במיעוט, אזי היא בגדר מטרד ציבורי, מכיוון שהיא אינה מועילה לציבור הרחב, אך פוגעת במיעוט בחופש הדת שלו, גם הוא חופש הדת שלו הוא חוסר דת. אני אסייג בדבר אחד. גם אם מטרידים אותך, אין סיבה לפגוע, אבל מה להשתפך על כך שענית בצורה אגרסיבית, שהרי לא עלבת בו.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז יש לך קרדיט אצלי אל תבזבז אותו.

יש שם גם עין תחת עין ואצלנו בסעודיה עדיין כורתים את היד לגנב וסוקלים את הנואף באבנים.

התנ"ך פשוט מתאר את האנשים כאנשים ומה שהיה הוא גם מה שיש היום עדיין הוא לא מסכים ל"פשעים" אלא מביע את דעתו כנגדם.

ולצד כל אלה יש חוקים סוציאליים חוקים לטובת הזרים והגרים עבדים ועוד ועוד.

ושוב רק חבל שאנשים לא יודעים לבור את הבר מהתבן , ושממאיסים על אנשים את הספר הזה בהתנהלות של רבנים חשוכים שכל מטרתם היא להשיג שליטה על צאן מרעיתם, ועל אנשים אחרים .

צודק לחלוטין. אפילו הביטוי "עין תחת עין" עבר לי בראש עת שכתבתי את התגובה.

הבעייה הכי גדולה שאני רואה היום?

"גר, יתום ואלמנה לא תעשוק" נהפך ל"גבר, טרף קל".

חבר קרוב שלי במקרה עונה לכל ההגדרות הללו... ובעל הדירה שבה גרים הוא ואימו, לובש כיפה.

מקריאה של חוזה השכירות שלו, קיבלתי חום. בלי להיכנס ליותר מדיי פרטים, פשוט מפחיד מה שהולך שם.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר טוב את הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...