Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ג'ובאני, חשוב מאוד להבין שלא בכל שחזור של פנס התוצאה תהיה פנס צלול ומבריק כמו חדש.

התוצאה הסופית תלויה מאוד ב:

• מצב הפנס לפני תחילת תהליך החידוש. כלומר, רמת ועומק הבלאי/דהייה של עדשת הפנס.
  • רמת ואיכות הליטוש. כלומר, הקפדה על ליטוש בהתאם למצב הראשוני של הפנס ורמת הנזק. ליטוש אופקי ואח"כ אנכי וכולי.
  • איכות החומרים בהם משתמשים לציפוי ורמת ההקפדה על ביצוע הציפוי ושאר שלבי התהליך לפי ההוראות.

עם זאת, יש לזכור כי תהליך החידוש אינו מעשה קסם ויש פקטורים שונים המשפיעים על התוצאה אליה ניתן להגיע. יצרנים שונים מייצרים עדשות פנסים באיכויות שונות ועמידות שונה. זוגם לזה יש השפעה.

• איכות וטיב העדשה (תלוי יצרן)
  • עומק השכבה הנזוקה של עדשת הפנס. יכול להיות שמסיבות שונות העדשה דוהה ומעכירה עמוק יותר מאשר השכבה החיצונית.
  • יש מקרים בהם נוצרת עכירות {מסיבות שונות} בחלק הפנימי של העדשה
  • רמת הדהייה הפנימית של הפנס (רפלקטור)
  • לכלוך שחדר אל תוך הפנס והתמקם בפנים.
  • תהליכי חידוש קודמים שבוצעו על הפנסים.

מן הסתם יש עוד כאלה ואחרים אבל אני מתאר לעצמי שהמסר עבר.

מה שחשוב זה שגם אם בגלל פקטורים שונים שגורמים לכך שבסוף התהליך הפנס שהיה עכור לחלוטין קודם יראה רק 70% חדש {אני מגזים בכוונה}. עדיין יהיה שיפור משמעותי מאוד גם במראה וגם בתאורה של הפנס ויהיה ניתן עדיין להשתמש בו לאורך זמן. וזהו בהחלט פתרון עדיף במרבית המקרים על פני הוצאת ממון רב על רכישת פנסים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחרי שעשתי היום שוב פעם ליטוש לפנס בפעם השנייה

הפנס עצמו שקוף אבל נראה לי שהלכה עצמה לא מהסוג הנכון

קניתי של טמבור ועל הפחית רשום לכה מגוונת לצביעת עץ ויש מדבקה על הפחית שרשום מבריק שקוף

ראיתי שבתמונה שאיציק שם של הלכה של טמבור על הפחית עצמה רשום שקוף ולא מגוונת האם בגלל זה?

תודה

קשה באימונים קל בים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, קודם כל תודה על המדריך הנהדר.

יש לי שאלה לגבי סוג החומרים שיש להשתמש , הבנתי מהשירשור כי הלכה המומלצת היא "יאכט וארניש" מבריקה תוצרת "צווייהורן" גרמניה".

עכשיו השאלה שלי היא לגבי הטרפנטין מישהו יכול להגיד לי בדיוק איזה לקנות סנטטי או מינרלי מה צריך להיות רשום אליו בדיוק ושל איזה חברה נירלט או טמבור פשוט אני לא מבין בזה ראיתי בגוגל שיש כמה סוגים, אשמח אם מישהו יגיד לי איזה עדיף ?

טרפנטין מינרלי מטיפוס 1 של טמבור מתאים או צריך משהו אחר?

260820052013.jpg

תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הטרפנטין שרכשת וגם פטרוטין ("טרפנטין סינטטי") יהיו טובים. את הפנסים שלי עשיתי פעמיים, פעם עם סינטטי ופעם עם מינרלי, התוצאות היו זהות.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הטרפנטין שרכשת וגם פטרוטין ("טרפנטין סינטטי") יהיו טובים. את הפנסים שלי עשיתי פעמיים, פעם עם סינטטי ופעם עם מינרלי, התוצאות היו זהות.

איתמר.

יופי אחי תודה עזרת לי מאוד, פשוט מה שיהיה בחנות שאני הולך לקנות יהיה בסדר העיקר שיהיה רשום טרפנטין סיננטי או מינרי לא חשוב.

אם כבר אז יש לי עוד שאלה קטנה, עם מה כדאי לנגב את הפנס בסוף עם הלכה, עם צמר גפן או עדיף עם מטלית מיקרופיבר או עם מגבת נייר מה יהיה עדיף ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי מהשירשור כי הלכה המומלצת היא "יאכט וארניש" מבריקה תוצרת "צווייהורן" גרמניה".

הלכה המומלצת היא הלכה מהשרשור המקורי. כיוון שלא ניתן להשיגה בארץ, אין לנו אלא להסתפק בלכה אחרת המיועדת בפירוש להגנה בפני UV. אני לא זוכר שמישהו המליץ על הלכה הזו בשרשור והוכיח שהיא החזיקה מעמד חודשים ארוכים באקלים הישראלי.

מי מהלכות הכי מתאימה? עוד חזון למועד. אני מקוה שהלכה שאני השתמשתי בה תיתן תוצאות קרובות למקור.

לגבי שאלתך בעניין הטרפנטין, כבר ציינתי פעמיים לפחות בעבר:

כל המידע הרלוונטי הועלה לשרשור ויש קישור לשרשור המקורי באנגלית בו ניתן לקרוא עוד על החומרים בהם השתמשו פותח השרשור ואלה שהלכו בדרכו.

בעיקרון, בשרשור המקורי מתייחסים לטרפנטין בהגדרה: mineral spirit ולכן יש לשאוף להשתמש בטרפנטין שכך כתוב עליו באנגלית.

זה לא אומר שתחליף כזה או אחר לא יעשה את העבודה טוב, אך מכיוון שהמטרה היא להגיע בסופו של דבר לחידוש פנסים והגנה על החידוש באמצעות ציפוי שיחזיק זמן רב ככל שניתן. עדיף להשתמש בחומרים איכותיים וקרובים ככל שניתן למקור.

הדילול צריך להיות עם טרפנטין (mineral spirit) אני לא יודע אם המדלל שרכשת מתאים להגדרה

כל מה שצריך לדעת כבר נמצא בשרשור.

אגב, קצת יותר מחודש מאז שביצעתי את החידוש אצלי ברכב. שטפתי היום את הרכב ובדקתי את הפנסים, הם עדיין נראים כאילו רק אתמול חידשתי אותם (והאוטו שלי חונה בשמש כל יום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון, בשרשור המקורי מתייחסים לטרפנטין בהגדרה: mineral spirit ולכן יש לשאוף להשתמש בטרפנטין שכך כתוב עליו באנגלית.

העניין שלא ניתן למצוא חומר בחניות טמבור שזה מה שרשום עליו "mineral spirit" כנראה זה טרפנטין מינרלי , תקנו אותי אם אני טועה...:roll:

ובכלל יש לי תחושה שאם אני אגיד למוכר בטמבוריה את שם החומר באנגלית הוא יחשוב שמדובר בתרופה וישלח אותי לבית המרקחת הקרוב :)

אגב, קצת יותר מחודש מאז שביצעתי את החידוש אצלי ברכב. שטפתי היום את הרכב ובדקתי את הפנסים, הם עדיין נראים כאילו רק אתמול חידשתי אותם (והאוטו שלי חונה בשמש כל יום)

שמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Platinum, בעבר כתבת בשרשור הזה שהשתמשת בלכה "יאכט ורניש של יעקובי" וקודם לכן כתבת שהשתמשת בלכה של יעקובי שכתוב עליה בפירוש שהיא מגנה מקרני UV.

אני מחזיק כאן פחית של יאכט ורניש של יעקובי (שאיתה ביצעתי חידוש ויצא מוצלח מאוד), ולא רואה שום הערה בנוגע לקרני UV.

תוכל בהזדמנות לצלם את האריזה של הלכה שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Platinum, בעבר כתבת בשרשור הזה שהשתמשת בלכה "יאכט ורניש של יעקובי" וקודם לכן כתבת שהשתמשת בלכה של יעקובי שכתוב עליה בפירוש שהיא מגנה מקרני UV.

אני מחזיק כאן פחית של יאכט ורניש של יעקובי (שאיתה ביצעתי חידוש ויצא מוצלח מאוד), ולא רואה שום הערה בנוגע לקרני UV.

תוכל בהזדמנות לצלם את האריזה של הלכה שלך?

נראה לי שיש רק סוג אחד ויחיד של יאכט ורניש של יעקובי , הנה קישור לקטלוג המוצרים של החברה : http://goo.gl/e2ZHa

מעניין באמת האם מישהו ניתכל שרשום על האריזה "הגנה מפני UV" ??

בבקשה עזרתכם כי מחר על הבוקר הולך לקנות את הערכה ולבצע את החידוש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורניש הזה עולה 70 שקל ומספיק ל-70 מכוניות בערך.

אז אולי מישהו שקנה ונשאר לו ומוכן לחלוק תמורת תשלום סימלי יפרסם את זה כאן?

אני אישית גם קניתי, אבל אתפנה לבצע את זה רק עוד זמן מה כנראה, את השאריות שלי אשמח לחלוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מצלמה פרט לזו של הנייד והאיכות לא משהו בצילום מקרוב של טקסט. בכל אופן, סימנתי את החלק של הטקסט שמתייחס לUV. הטקסט המודפס אומר: "דוחה קרניים אולטרה סגוליות"

11062011044.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מצלמה פרט לזו של הנייד והאיכות לא משהו בצילום מקרוב של טקסט. בכל אופן, סימנתי את החלק של הטקסט שמתייחס לUV. הטקסט המודפס אומר: "דוחה קרניים אולטרה סגוליות"

יופי עכשיו אני סגור על הכל ויודע מה צריך לקנות.

תודה רבה על העזרה!!;) לאחר ביצוע החידוש אפרסם את התוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...