Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודק! באמת כתוב! לא יודע איך לא שמת לב :oops:

יש לי שאלה לגבי סוג החומרים שיש להשתמש , הבנתי מהשירשור כי הלכה המומלצת היא "יאכט וארניש" מבריקה תוצרת "צווייהורן" גרמניה".

הלכה המומלצת היא הלכה מהשרשור המקורי. כיוון שלא ניתן להשיגה בארץ, אין לנו אלא להסתפק בלכה אחרת המיועדת בפירוש להגנה בפני UV. אני לא זוכר שמישהו המליץ על הלכה הזו בשרשור והוכיח שהיא החזיקה מעמד חודשים ארוכים באקלים הישראלי.

אתה יודע שהוא מדבר בדיוק על הלכה בה אני ואתה השתמשנו, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון, הוא מדבר על אותה לכה. אבל נראה לי שחשוב שאבהיר את עניין הלכה שוב למען הסר ספק כלשהו. בשלב זה אני לא ממליץ על אף לכה כטובה יותר מאחרות, רק ממליץ להשתמש בלכה שמתיימרת להיות עמידה בפני קרני UV באופן מפורש.

הייתי שמח להשתמש בלכה המומלצת בשרשור המקורי אך לכה זו נמכרת כנראה רק בארה"ב. בישראל לא ניתן להשיג אותה, לפחות לא בעת כתיבת שורות אלה וביצוע החידוש בפנסי הרכב שלי.

מבחינתי {וגם ציינתי זאת} אני הסתפקתי בלכה של יעקובי בגלל שמוצהר עליה מפורשות שהיא עמידה בפני קרני UV.

כמה אמת יש בהצהרה הזו וכמה היא עמידה בהשוואה ללכה בה השתמשו בשרשור המקורי, אני לא יכול לדעת בשלב זה.

ציינתי זאת מספר פעמים, גם באופן ישיר וגם באופן עקיף. כולי תקוה שהלכה של יעקובי אכן תגלה שיש אמת בפרסום ותחזיק מעמד לטווח ארוך. אם אכן יסתבר שכך הדבר, אשמח להמליץ עליה בפה מלא.

בדיוק בגלל מה שכתבתי להלן, ביקשתי משאר החברים לציין באיזה חומרים השתמשו, ולשוב ולעדכן מדי כמה חודשים כיצד החידוש שביצעו הם מחזיק מעמד כך שבסופו של דבר בעזרת השיתוף נוכל ללמוד כולנו באיזה לכה הכי כדאי להשתמש.

אני בטוח שיש לכות איכותיות יותר משל יעקובי, ובטוח שהן יקרות יותר ולא נמכרות בהכרח באריזות קטנות. בשורה התחתונה הכל עניין של עלות מול תועלת. אם הלכה של יעקובי תגלה עמידות טובה לאורך שנתיים, אז לא מן ההכרח להשתמש בלכות היקרות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
הורניש הזה עולה 70 שקל ומספיק ל-70 מכוניות בערך.

אז אולי מישהו שקנה ונשאר לו ומוכן לחלוק תמורת תשלום סימלי יפרסם את זה כאן?

אני אישית גם קניתי, אבל אתפנה לבצע את זה רק עוד זמן מה כנראה, את השאריות שלי אשמח לחלוק.

רעיון טוב!!!

אני מנצרת עילית! אם מישהו מהאיזור אפשר לשלוח מייל בפרטי. או אפילו כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ניסיתי לעשות את החידוש עם הפנסים של ה-206 שלי... יצא פשוט זוועה...!!

ראו שריטות לכל אורך הפנס בגלל השיוף... והשתמשתי בנייר הכי עדין שיש...!! לא ממליץ לנסות למי שלא סגור על זה...

אבל ת'אמת.. זה רק נתן לי עוד סיבה לקנות את האנג'ל אייז ל-206 שלי... אז כן.. זה כן חידש לי את הפנסים.. שינה אותם לגמרי.. P:

מדריך מעולה.... אני פשוט טעיתי איפשהו... נראלי בגלל שטעיתי בלכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי לעשות את החידוש עם הפנסים של ה-206 שלי... יצא פשוט זוועה...!!

ראו שריטות לכל אורך הפנס בגלל השיוף... והשתמשתי בנייר הכי עדין שיש...!! לא ממליץ לנסות למי שלא סגור על זה...

אבל ת'אמת.. זה רק נתן לי עוד סיבה לקנות את האנג'ל אייז ל-206 שלי... אז כן.. זה כן חידש לי את הפנסים.. שינה אותם לגמרי.. P:

מדריך מעולה.... אני פשוט טעיתי איפשהו... נראלי בגלל שטעיתי בלכה...

עשית שיוף רטוב?

באיזה לכה השתמשת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום החלטתי שאני משייף גם את הפנסים שלי, פיאט פונטו ספייס, ושייפתי המון. ממש המון, הזעתי כמו מטורף, כל פעם שטפתי אחרי נגלה של שיוף. אחר כך נתתי לזה להתייבש, העברתי סמרטוט עם טרפנטין ולאחר מכן העברתי בעדינות את הסמרטוט הקטן השני טבול במעט מהתערובת. בינתיים זה נראה על הפנים, זה אפילו לא נראה כל כך נקי.. אולי בגלל שהשתמשתי בנייר 1200?

אני עכשיו מחכה שזה יתייבש אולי זה יראה טוב אחר כך.. :\ וכן השתמשתי בטרפנטין מינרלי, יכט ורניש מבריק עם הגנה נגד השמש של יעקובי.. בדיוק כמו של Platinum.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, החלטתי לנסות שוב, אז חיפשתי חנות בכפר סבא שיש לה נייר שיוף מים מעל 1200 ומצאתי, קניתי נייר 600, 1200, 1500, 2500. ביום שבת אני אנסה שוב ואחזור עם תוצאות.

עריכה: כמו כן המליצו לי בחנות לרסס ספריי צבע מבריק בשם "אקו". מישהו מכיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי,

כיוון שאף אחד לא ענה לי, הנחתי שהבעיה היתה בנייר שיוף, ושהייתי צריך נייר עדין יותר. צדקתי.

התחלתי לשייף בתנועות אופקיות עם נייר 600,

אחר כך שייפתי בתנועות אנכיות עם נייר 1200,

אחר כך בתנועות אופקיות עם נייר 1500,

ולבסוף בתנועות אנכיות עם נייר 2500 (!).

אגב, את כל הניירות (כולל 2500, שמצאתי רק שם) אפשר למצוא בחנות מ.נ.מ בכפר סבא, זה נמצא באיזור התעשיה ליד תחנת הדלק פז.

אחר כך שמתי כפפה, לקחתי סמרטוט קטנטן ספוג בטרפנטין ועברתי על הפנס, ומיד לאחר מכן לקחתי סמרטוט קטנטן אחר, קיפלתי אותו לריבוע קטן וטבלתי בתמיסה של טרפנטין ולכה יאכט ורניש מבריקה של יעקובי (ביחס של 1:1), ועברתי על הפנס כמו ש Platinum אמר.

צריך לעבור על הפנס עם קצת מהתמיסה הזאת אם כי לא קצת מדי, כי אז יהיו "פסים" שלא קיבלו מספיק מהלכה וזה נראה חרא וצריך לעבור שוב עם טרפנטין ולעשות את זה מחדש.

זהו חיכיתי כמה דקות לראות שזה מתייבש טוב, ועכשיו אני מחכה 4 שעות לייבוש טוטאלי :)

להלן התוצאות:

לפני העבודה:

1.jpg

2.jpg

אחר עבודה לא מספיק טובה (עם נייר לא מספיק עדין, 1200, ומריחת לכה בצורה לא טובה):

3.jpg

4.jpg

ואחרי העבודה עם ניירות 600, 1200, 1500 ו - 2500. תוצאה מושלמת.

5.jpg

6.jpg

7.jpg

תודה Platinum, ולכל מי שחלק מידע בנושא הזה, עזרתם לי לשייף גם את הפנסים שלי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ לטובת כמה שאלות לפני שאני גם מבצע את התהליך.

1. אחרי חיפוש במחסן של אבא מצאתי את הלכה הבאה -

יאכט ורניש של חברת renkal - לכה שקופה להגנה מירבית של עץ.

על בסיס אוריטנית (מה זה?).

בעל עמידות גבוהה לחום וללחות.

ניתנת לדילול בטרפנטין.

האם "עמידה לחום" מספיק טוב לי או שבלי הגנה מפני קרני UV לא כדאי להשתמש בה?

2. האם מישהו מאיזור חיפה ביצע את התהליך עם הלכה המתאימה ורוצה לחלוק איתי קצת תמורת תשלום סמלי?

אני לא הכי אוהב את הרעיון של לקנות פחית של משהו שאני צריך ממנו בקושי 2 כפיות.

3. יש לי טרפנטין שכתוב עליו "טרפנטין מינרלי - white spirit turpentine",

זה טוב או שמה שחשוב זה שבאנגלית יהיה כתוב mineral spirit ?

4. קניתי ניירות 500, 1000, 1500, 2000 .

האם להתחיל ב500 יכול לגרום לנזק?

מצורפות תמונות הפנסים.

תודה :-)

15082011.jpg

15082011(002).jpg

15082011(001).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה לפותח השרשור או לכל אחד שיוכל לענות:

אם אני לוקח משהו שאמור להיות שקוף שהאור יעבור דרכו, כמו מכסה פלסטיק שקוף של פנס לדוגמא, ומשפשף\משייף\שורט

אותו, אפילו שהשפשוף ממש עדין (נייר 2000), איך זה הגיוני שבסוף התהליך אין כמעט שריטות, והלהקה מעלימה את כולם לגמרי?

זה נשמע לי מוזר, אז אפשר לחדש מראות, שמשות, זכוכית?

אשמח לתשובה, תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

guy1324- אני אנסה להסביר לך איך שאני חושב שזה עובד.

בהתחלה השיוף הגס נועד כדי להוריד את השכבה העכורה מהפנס.

אחר כך עוברים עם הניירות העדינים יותר כדי להחליק את הפנס מנייר הגס.

אחרי התהליך הזה נוצרים חריצים (שריטות) על כל הפנס ולכן בהתחלה הוא נראה עמום.

ברגע שממלאים את כל השריטות עם השילוב של החומרים שדובר פה על הפנס ניהיית שכבת הגנה שקופה וחלקה בעלת עובי זהה

וזה מה שנותן לפנס את המראה החדש והנקי.

תתקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש שריטות.

מה זה ממלא את השריטות?

זה שריטה חח. הפנס עמום.

הוא הרוס בעיקרון

עשיתי מועדפת באיזה מעפל שצובעים שם ארגזי משאיות, היינו משפשפים את המשאית על מנת שהצבע יישב טוב על הארגז,

כמו שכל דבר שצובעים משפשפים.

אבל זה ארגז, הוא לא אמור להיות שקוף או משהו, זה חתיכת חומר אטום שמשפשפים אותו ובין "החריצים" הצבע נתפס.

איך משפשפים משהו שקוף ואז הוא חוזר להיות מבריק?

או שתמיד יהיו שריטות פשוט ממש ממש קטנות שלא רואים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מצאתי את הלכה הבאה -

יאכט ורניש של חברת renkal - לכה שקופה להגנה מירבית של עץ.

על בסיס אוריטנית (מה זה?). זה האורטן שמופיע במילה: פוליאורטן למשל וזה בסדר גמור.

בעל עמידות גבוהה לחום וללחות.

ניתנת לדילול בטרפנטין.

האם "עמידה לחום" מספיק טוב לי או שבלי הגנה מפני קרני UV לא כדאי להשתמש בה?

בסיס הרעיון שהביא לפתיחת השרשור הוא למצוא דרך ליצירת ציפוי הגנה שיהיה עמיד לאורך זמן.

מכיוון שקרני הUV הן אלה אשר משפיעות בעיקר על דהיית הפנס, כדאי להשתמש בלכה עמידה לקרניים אלה.

שימוש בלכה אחרת יכול להביא תוצאות מעולות גם הוא, עמידות התוצאה במקרה זה לאורך זמן היא המוטלת בספק.

3. יש לי טרפנטין שכתוב עליו "טרפנטין מינרלי - white spirit turpentine",

זה טוב או שמה שחשוב זה שבאנגלית יהיה כתוב mineral spirit ?

חיפוש קצר בגוגל מעלה את הערך בוויקיפדיה ושם כתוב:

White spirit, also known as Stoddard solvent Mineral Spirits

כלומר, אין שום בעיה להשתמש בטרפנטין המינרלי, זה שם אחר לאותו החומר.

4. האם להתחיל ב500 יכול לגרום לנזק? לא, הוא לא אמור לגרום נזק, אם יגרם כזה, הוא כבר היה קיים מתחת לפני השטח טרום התהליך..

.....

אותו, אפילו שהשפשוף ממש עדין (נייר 2000), איך זה הגיוני שבסוף התהליך אין כמעט שריטות, והלהקה מעלימה את כולם לגמרי?

זה נשמע לי מוזר, אז אפשר לחדש מראות, שמשות, זכוכית?

כל משטח חלק שתיקח ותסתכל עליו במיקרוסקופ, תגלה שהוא לא חלק בכלל למעשה.

בליטוש/שיוף עם נייר גס, נוצרות שריטות גדולות/גסות/עמוקות ע"ג המשטח המלוטש והן בולטות מאוד לעין.

ככל שהליטוש עדין, קשה להבחין בשריטות/חריצים בעין בלתי מזויינת.

לאחר הליטוש העדין, תערובת הלכה הנוזלית ממלאה בקלות את מיליוני השריטות ובשל שקיפותה היא פשוט "מעלימה" אותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...