Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה עם מיאטה NC (ועכשיו כבר שנתיים)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 4922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל, אחלה סקירת עלויות, אני חושב שהיית יכול להוסיף קצת על הבדל ביינה לבין הקליאו ועל גימקנות ודריפטים...

חלפים שיש גם במאזדות אחרות הם לא יקרים (נניח בלמים). חלפים שאין - יקרים מאוד (שמעתי הצעת מחיר להחלפת קלאץ' בת 9000 שקלים).

הצעת המחיר הזאת היא לא רק שאיינה הגיונית, היא הצעה מנופחת של מוסך שניסה לדפוק את הלקוח. אני החלפתי קלאצ בעלות של 4000 ש"ח באותו המוסך - רק שאותי לא סיבנו...

מדובר במוצרים של מאזדה ספיד, לא איזה דוד אחורי בשקל ו"בילדר בטוח" בשני שקל.

שיפורי הכוח לא הגיעו ממזדה ספיד אלה דווקא ממקור אחר - גודיין רייסינג. עדיין אין ספק כי נעשה הרבה פיתוח על מנת להגיע לתוצאות מצויינות ועם הזמן נעלמות התקלות הקלות שהיו בתחילת הדרך - כמו שתקלה שגרמה לרוני ולי לשלוח את הרכב לאגזוזן כדי להלחים חיבור אגזוז שאיינו תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל, אחלה סקירת עלויות, אני חושב שהיית יכול להוסיף קצת על הבדל ביינה לבין הקליאו ועל גימקנות ודריפטים...

זה קל: לקליאו יש הנעה קדמית, למיאטה יש הנעה אחורית. זהו.

אה, לכל אחת היתרונות שלה בג'ימקאנות, אבל עם הקליאו אי אפשר לעשות דריפטים :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות גבוהות של קלאץ' בקליאו ספורט אני מבין, אבל למה עלות קלאץ' במיאטה זה 4000 שקל?

גם ב-NB זה כזה מחיר?

לגבי הביטוח- אני משלם על רכב (TS) ששוויו בדיוק חצי ממחיר המיאטה 06 כ-2800 ש"ח מקיף שזה בערך חצי מעלות הביטוח של המיאטה והביטוח בהחלט נשמע סביר לרכב כמו המיאטה.

השאלה היא כמה היא עלות ההשתתפות העצמית שרוני משלם?! (תתפלאו איזה ההפרשים יש בין חברות הביטוח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר 5200. לרכב משפחתי במחיר דומה הביטוח המקיף יעלה בין 2000 ל-3500 שקלים. בוא נלך על ממוצע של 2700. מדובר ב-2500 שקלים יותר בשנה. זה באמת דיל ברייקר מבחינתך? מבחינתי - ממש לא.

גם מבחינתי ממש לא, אבל בוא נגיד שאנחנו לא ממש מדגם מייצג של האוכלוסיה בישראל.

99% מהאנשים שאני מכיר עוברים בין חברות ביטוח בשביל הבדלים של 200 ש"ח לכאן ולכאן.

אתה משלם כפול ממה שהיית משלם אם לרכב שלך היה גג זה עובדה.

אבל אני תמיד טוען שמי שקונה רכב ספורט לא יכול לבכות על הוצאות

ולא שאני משלם פחות ממך, בן 23 עם תביעות.

Golf GTi MK5: Revo Stage 2+ - Tein SuperStreet 2 - MILLTeK Performance Pipe - APR Hpfp

למכירה: איביזה טורבו 20VT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות גבוהות של קלאץ' בקליאו ספורט אני מבין, אבל למה עלות קלאץ' במיאטה זה 4000 שקל?

גם ב-NB זה כזה מחיר?

לגבי הביטוח- אני משלם על רכב (TS) ששוויו בדיוק חצי ממחיר המיאטה 06 כ-2800 ש"ח מקיף שזה בערך חצי מעלות הביטוח של המיאטה והביטוח בהחלט נשמע סביר לרכב כמו המיאטה.

השאלה היא כמה היא עלות ההשתתפות העצמית שרוני משלם?! (תתפלאו איזה ההפרשים יש בין חברות הביטוח)

קלאץ' - אם זה 4000 כולל עבודה אז זה סביר לרכב מסדר הגודל הזה, גם אם מעט יקר (באופן צפוי).

השתתפות עצמית - סטנדרטית לחלוטין.

גם מבחינתי ממש לא, אבל בוא נגיד שאנחנו לא ממש מדגם מייצג של האוכלוסיה בישראל.

99% מהאנשים שאני מכיר עוברים בין חברות ביטוח בשביל הבדלים של 200 ש"ח לכאן ולכאן.

אתה משלם כפול ממה שהיית משלם אם לרכב שלך היה גג זה עובדה.

זה נכון שאני משלם כפול, אבל אני מתייחס למחיר באופן אבסולוטי ולא יחסי. ככזה, ההפרש לא מספיק משמעותי בשביל לוותר על הקנייה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כל דבר בחיים אפשר להסתכל בצורה כזאת, בכל אופן שכל אחד יעשה את השיקולים הכספיים שלו.

אם הכיס מאפשר אז למה לא בעצם?

אם כולנו היינו נוסעים על רכבי הייבריד בעלויות אחזקה של גרוש וחצי, העולם היה מקום מאוד משעמם.

Golf GTi MK5: Revo Stage 2+ - Tein SuperStreet 2 - MILLTeK Performance Pipe - APR Hpfp

למכירה: איביזה טורבו 20VT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאץ' - אם זה 4000 כולל עבודה אז זה סביר לרכב מסדר הגודל הזה, גם אם מעט יקר (באופן צפוי).

השתתפות עצמית - סטנדרטית לחלוטין.

רוני

מה ז"א לרכב מסדר גודל כזה? כי זה רכב קבריולט עם הנעה אחורית?

בקליאו ספורט עבודת החלפת הקלאץ' היא קשה בהרבה מרכב רגיל אז מובן למה רק העבודה זה סכום גבוה.

באימפרזה טורבו זה עוד יותר הגיוני למה עלויות הקלאץ' הן גבוהות.

אבל במיאטה? למה כ"כ יקר? גם אם נניח שהחלק המקורי יקר יותר (כצפוי), איך מגיעים לסכום של 4000 שקל?

אשמח אם מישהו יתקן אותי או יעדכן בעלויות השונות.

לגבי השתתפות עצמית- מה זה סטנדרטי?

אצלי "סטנדרטי" זה 450 ש"ח השתתפות עצמית.

הצעה אחרת שקיבלתי דיברה על השתתפות עצמית של 750.

קיבלתי אפילו הצעת ביטוח ממש זולה למקיף, אבל השתתפות עצמית של 1600 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מהסוג הזה - הכוונה לרכב ספורטיבי שלא נמכר בהמוניו בארץ. שני הדברים האלה משפיעים בהחלט על מחיר החלפים עבורו (גם כשהם לא אמורים...). במוסך מורשה יבואן החלפת קלאץ' (עבודה) עולה כ-1500 שקלים ושאר הסכום הולך על הקלאץ' עצמו.

השתתפות עצמית - לא שמעתי על 450 שקלים, אבל השתתפות סטנדרטית למוסכי הסדר היא אכן 700-1000 שקלים, וכפול מזה למוסך שאינו בהסדר. במיאטות יש חברות שדורשות השתתפות עצמית מוגדלת על הגג (כ-5000 שקלים) אבל זה לא חוקי למיטב ידיעתי ובביטוח שלי בוודאי שזה לא כך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות גבוהות של קלאץ' בקליאו ספורט אני מבין

למה אתה מבין?

זה שקרסו נבלות זה משהו אחר. אישית אצלי ברכב עשיתי קלאץ' ב-1250 ש"ח. (הקיט שנקנה מאיביי- 400, עבודה+תושבת גיר+מחזיר שמן+שמן: 850). העבודה יותר קשה, אבל לא ממש בהרבה.

לגבי גג פתוח: מי שלא ניסה, לא יבין כמה זה ממכר ובעיקר מעלה את מצב הרוח (תרתי משמע). אני מתגעגע... (מדובר ברכב קבריו' שהיה אצלי לסירוגין).

זכורה לי פעם שחזרתי מיום מבאס, פשוט פתחתי את הגג ונסעתי להרי ירושלים. יותר טוב מכדורים נגד דיכאון ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, המכלולים בגיר לא משותפים לעוד כמה דגמי מזדה?

אם המכלול זהה למשל לזה של מזדה 3 הנפוצה, אין סיבה שיגבו עליו תוספות רק בגלל שמתקינים אותו במיאטה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המכלול זהה למשל לזה של מזדה 3 הנפוצה, אין סיבה שיגבו עליו תוספות רק בגלל שמתקינים אותו במיאטה.

זה בדיוק העניין.

כמה כבר יכול לעלות המכלול של הקלאץ' כאשר הוא לא קרמי ולא מחוזק אלא סטנדרטי לגמרי?

לא נשכח שבחו"ל מאזדה מוכרת מכוניות 2 ליטר ידניות (אמנם לא 160+ כ"ס אלא יותר סביב 145+- )!

אולי באמת מה שתומר אומר תופס כאן, הכל בגלל שמדובר כביכול ברכב ספורט ו/או קבריולט, אז המורשה מרשה לעצמו להפריז ללא הגיון.

aa123, תשאל מוסכניק מה הוא מעדיף (לא מבחינת התשלום כמובן) להרכיב באותו סכום של תשלום: קלאץ' לקליאו ספורט או קלאץ' לטויוטה יאריס TS /מכונית מוגדשת תוצרת VAG (כן, אלו לא אותם רכבים, אבל זה לצורך העניין).

העבודה בקליאו היא קשה למוסכניק, הגישה לקלאץ' לא נוחה בלשון המעטה.

אני אישית התייעצתי עם מוסכניק לפני שחשבתי לרכוש קליאו והוא אמר לי שעבודה על הקליאו היא סיוט למוסכניק-זאת הסיבה שהם דורשים הרבה יותר על כל עבודה וזה לפני שהם משקללים את המחירים הגבוהים שנוקבים עבור חלפים רק בגלל שמדובר ברכבים המוגדרים כספורט.

אצלך זה יצא זול (בטח לא מוסך מורשה אצל היבואן ומוסכניק שאתה מכיר שבא לקראתך), המחיר המומצע (ובכלל למי שרוצה את ההיסטוריה המתמשכת במוסכי היבואן) גבוהה פי כמה.. אני בטוח שאתה יודע.

לגבי ההשתתפות העצמית למיאטה- סכום כזה כמו שרוני נקב, בהתחשב במחיר המקיף ובהשוואה למכוניות אחרות מאותה "קבוצת איכות" הוא בהחלט סביר לחלוטין (סביב ה-700 למוסך הסדר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאצ להונדה S2000 עולה 6000-7000 ש"ח, רק להשוואה.

כמו שציינו, היום יש נטיה להחליף את כל מנגנון הקלאצ בעלות גבוהה יותר, וכן המחיר מדבר על חלק מקורי. אני בטוח שאם היה מזדה 3 ידנית עם קלאצ זהה המחיר היה נמוך יותר וכן היה ייבוא של חלקים מקבילים זולים. כיוון שרק המיאטות ידניות והקלאצים מיועדים להן בלבד - המחיר יקר יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניב, קלאץ' של S2000 צריך להעביר 240 כ"ס בסל"ד גבוה ממנוע עם רצועת כח רחבה מאוד, הרבה יותר מהמיאטה.

אני בטוח שאם היה מזדה 3 ידנית עם קלאצ זהה המחיר היה נמוך יותר וכן היה ייבוא של חלקים מקבילים זולים. כיוון שרק המיאטות ידניות והקלאצים מיועדים להן בלבד - המחיר יקר יותר...

כמו שכבר אמרתי/נו קודם, המחיר הגבוה הוא רק בגלל שהיבואן מרשה לעצמו,

או: למה כלב מלקק לעצמו את הביצים?

:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב-NB זה כזה מחיר?

בהכללה גורפת, עלויות התחזוקה של ה- NB פחות יקרות במעט מאשר של ה- NC.

אבל מי שמחפש כל יום לשאול "למה זה כזה יקר" ולהרגיש שדופקים אותו, עדיף שיקנה פיאט אונו.

הייתה לי כזו (פיאט אונו), תחזוקה בשקל תשעים ועוד נשאר עודף לקנות מסטיקים, בטוח יותר משתלם ממיאטה !

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה,

לפעמים המחירים שהיבואן קובע הם מוגזמים ואני יכול לתת דוגמא.

פילטר דלק ל-NA ול-NB עולה 700 ש"ח ללא מע"מ וללא עבודה. מדובר על פילטר פח מסכן, מאוד דומה לפילטר דלק של הלנטיס. כשבאתי בטענות כלפי היבואן, הם פשוט אמרו לי שאין כרגע מתחרים בארץ המביאים פילטר דלק, וזו עובדה ובמילים אחרות, שאני אלך לחפש את החברים שלי.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...