Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש לי שאלה בקשר ללאדה (שיפוץ לאדה ישנה שהתקבלה בירושה) [כ"ע]

xlr2
שימו לב! השרשור הזה בן 5720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לפי דעתי זה אחד הדגמים הכי מוצלחים של VAZ של אותם השנים... הרכב הזה בנוי היטב, ככך שאם תשפץ אותו הוא ישרת אותך עוד הרבה זמן... הבעיה היחידה היא הזמינות חלקים בארץ.. בקיצור תשפץ את רכב ותהנה ממנו, כי הוא די נדיר בארץ ונדיר זה טוב.. :twisted:

איזה מנוע יש לו 1500 ,1600 ?

אני עדיין לומד מכניקה וכוליי אבל מה שאני הבנתי יש לו מנוע 1500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קראו לה וולגה על שם נהר ברוסיה.. מה וולגרי בה?:roll:

אלה מכוניות משנות 40 עד 60 בערך,תראה לי משהו שנראה אחרת בשנים ההם...

If there is a car in front of you, you are going too slow... :-D:drinking:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להשמע גס רוח אבל 2109 זה חיקוי עלוב של איביזה. אין לו שום ערך אסטטי או מוטורי.

אפילו רוסים הפסיקו לקנות את תוצרתם כי מכוניות אלא מיושנות טכנולוגית שנות דור.

נתחיל מזה שכל מכוניות רוסיות התחילו מחיקוי. GAZ בשנות החמישים התחילו מלגנוב PACKARD של שנות 40 והמשיכו בהעתקה מושלמת של פורד.

VAZ נבנה כולו על ידי פיאט ומכוניות ראשונות שלו היו פיאטים 124 ו126 עם מדבקות ברוסית. כך היה בשמשך כמעט 20 שנה ואז הם בנו מכונית חדשה 2108 ו 2109 המדוברת.

AZLK ו - פשוט לקחו מגרמניה נאצית מפעל של אופל, העמיסו על רכבות ועשו לו רילוקיישן.

ZAZ התחילו מחיקוי של פיאט 500 צ'ינקוואצ'נטו. ועשו זוואות מוטוריות עם קירור אויר.

אבל לבד רוסים לא הצליחו לייצר שום דבר מעניין הם תמיד גנבו טכנולוגיות. מיותר לציין שלא בצורה מוצלחת. הם התמקדו בחלל וטילים בליסטיים.

עובדה שמפעל GAZ שייצר את הוולגה הפסיק לייצר רכבים פרטיים ומתמקד במסחריות וVAZ שמייצר לאדה נמכר לא מזמן לרנו כי מרגע שהחומות נפלו לא הייתה הצדקה למכונית כזאת.

דלי של ברגים - כך בסלאנג הרוסי נקראות מכוניות אלה.

אני זוכר שהחקתי תקופה VAZ2107 שנת 88 שקבלתי במקום חוב של 1500 שקל. הייתה לי גם סיוויק האטצ'בק חדשה. כאשר בפעם הראשונה עברתי מלאדה לסיוויק חשבתי שנקרא לי כבל קלאטצ'. הוא לא נקרא, פשוט היה קלאטצ' נורמאלי.

האוטו הצהוב עם רדיאטור של מרצדס (2107) נמסרה (!!!) ללא תמורה לידיים מקצועיות. התביישתי לקחת עליה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מהדברים שכתבת נכונים אבל היו לרוסים כמה פיתוחים עצמאיים ומענינים . ניבה לדוגמא היה רכב גם מתקדם יחסית וגם עם תפיסה חדשנית ומקורית.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להשמע גס רוח אבל 2109 זה חיקוי עלוב של איביזה. אין לו שום ערך אסטטי או מוטורי

באותה מידה אתה יכול לטעון שזה חיקוי של גולף MK1/2, סיטרואן BX, ניסן סאני B11, סובארו ליאונה וטויוטה קורולה AE80. לאדה סמארה פשוט עוצבה ברוח של התקופה (אמצע שנות ה-80) ומהווה פיתוח עצמאי לגמרי בניגוד להרבה רכבים רוסיים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שVAZ ייצרו עותק מדוייק של פיאט 124.126 ואף אחד לא ניסה להסתיר את זה.

VAZ לא נקנה על ידי רנו, נחתם חוזה בין רנו לVAZ לייצור רנו ברוסיה.

כל השאר זה פרי הדמיון שלך.

נכון שרוב הרכבים תוצרת רוסיה מיושנים, אבל הם היו בנויים לשרוד את הכבישים של רוסיה ובחלק מן המקרים נהיגה יום יומית בשטח ללא אספלט ששום סיוויק לא תשרוד את זה במשך אפילו של כמה חודשים.

If there is a car in front of you, you are going too slow... :-D:drinking:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו רוסים הפסיקו לקנות את תוצרתם כי מכוניות אלא מיושנות טכנולוגית שנות דור.

מאיפה לקחת את זה? רוסים קנו וממשיכים לקנות מכוניות תוצרת רוסיה. מפתחים דגמים חדשים ויש להם ביקוש. ממליץ להסתכל בתור דוגמא סטטיסטיקת מכירות של VAZ בתחומי רוסיה בשנים אחרונות. זה נכון שמייצרים בנוסף גם דגמים ישנים. הסיבה מחיר. בד"כ דגמים ישנים עברו לייצור במפעלים משניים.

עובדה שמפעל GAZ שייצר את הוולגה הפסיק לייצר רכבים פרטיים ומתמקד במסחריות וVAZ שמייצר לאדה נמכר לא מזמן לרנו כי מרגע שהחומות נפלו לא הייתה הצדקה למכונית כזאת.

מאיפה לקחת ש-GAZ לא מייצר רכבים פרטיים? מדוע אתה מציג את זה כעובדה? מכוניות VOLGA נימצאות בייצור סידרתי.

דלי של ברגים - כך בסלאנג הרוסי נקראות מכוניות אלה.

מעניין, פעם ראשונה אני שומע את זה.

Ahbarony, רוב הדברים שרשמת, אינם מדוייקים בעליל. הערות שלי באדום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. לאדה סמארה פשוט עוצבה ברוח של התקופה (אמצע שנות ה-80) ומהווה פיתוח עצמאי לגמרי בניגוד להרבה רכבים רוסיים.

כך היה בשמשך כמעט 20 שנה ואז הם בנו מכונית חדשה 2108 ו 2109 המדוברת.

.

איפה הסטיה בדיוק?

biohazard ו alfa164TS אני לא רוצה לרדת רמה ולעשות כאן שוק אבל לפני שאתם יוצאים בהצהרות . לרנו יש חלק במניות VAZ כמו שיש להם בעלות על ניסן.

לגבי VOLGA. לפני שנה התקבלה החלטת דירקטוריון על התמקדות בשוק מסחריות במפעל המקורי בגורקוב.

איו לי מושג איפה מייצרים את המכונית הפרטית אם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לרדת רמה ולעשות כאן שוק אבל לפני שאתם יוצאים בהצהרות

מי יצא כאן בהצהרות והציג כעובדות דברים שאיו להם שחר?

Ahbarony, בקשר למניות. יש הרבה מאוד חברות שמניות שלהן זמינות בבורסה וכל אחד יכול לקנות.

למשל, מניות של MICROSOFT. אם תקנה מניות של MICROSOFT, זה עדיין לא אומר שתהיה בדרקטוריון שלהם ותשפיעה על קבלת החלטות (אלא אם כן קנית בכמה מיליארדי דולארים). VAZ מוביל בשנים האחרונות במכירות רכב ברוסיה, בפער ענק לאומת רוב יצרנים אחרים.

גרף של סטטיסטיקת מכירות הזאת (של מכוניות פרטיות), זמינה ב-AUTOREVIEW, מגזין מס' 3 של שנת 2008.

מעבר לזה, למשל העובדה ששקודה שייכת ל-VAG, זה לא אומר שמכוניות שקודה נעלמו. להפך, מכוניות האלו נעשו פופולאריות ומודרניות יותר שהרבה אנשים קונים ברצון. אם VAZ ייצר מכוניות שמבוססות על רנו, זה דבר חיובי. מכוניות VAZ יהיו בטיחותיות יותר ומתקדמות יותר ואולי מותג הזה ייצא לשוק העולמי ואף יגיע ארצה.

בקשר לייצור של מכוניות VOLGA. ממליץ לעיין בחדשות באתר של יצרן. למשל VOLGA SIBER החדשה שפס ייצור שלה ל-85% אוטומטי, מוכנה לייצור סדרתי. מעבר לזה, דגמים קודמים נימצאים עדיין בייצור סדרתי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין, אנשים שואלים אם לסוע בלאדה ישנה זאת פאדיחה, אבל פיאט אונו וטמפרה זה סוג של מכונית על עבורם.

כמו שאני חושב, הלאדה אפילו יפה יותר מהאונו, ובעלת פוטנציאל גבוה יותר לשיפורים כאלו שיגרמו לה למשוך תשומת לב.

פאדיחה ? אם תיסע בעיר על במבי, עולי זה יהיה פאדיחה.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה, למשל העובדה ששקודה שייכת ל-VAG, זה לא אומר שמכוניות שקודה נעלמו. להפך, מכוניות האלו נעשו פופולאריות ומודרניות יותר שהרבה אנשים קונים ברצון. אם VAZ ייצר מכוניות שמבוססות על רנו, זה דבר חיובי. מכוניות VAZ יהיו בטיחותיות יותר ומתקדמות יותר ואולי מותג הזה ייצא לשוק העולמי ואף יגיע ארצה.

לא אמרתי שאין בזה פסול. אמרתי שמכוניות אלה במתכונתן הנוכחית עברו מן העולם. בדיוק כמו שזה קרה לשקודה שהפכה להיות פולקסווגן למהדרין.

זה בהחלט חיובי אבל מחזק את הנקודה שאליה אני חתרתי מלכתחילה שלמכוניות כמו שקודה ולאדה במתכונתן המקוריות אין מקום בעולם הרכב המודרני. הפער גדול מדי ומזל שהם הבינו שהם אינם מסוגלים לגשר עליו לבד. זאת בדיוק הסיבה שאני מתייחס בזלזול אליהן. במיוחד לSAMARA על דורותיה וצורותיה. כן. הייתה לי כזאת. בצבע "אספלט הרטוב" עם מערכת סטראו של בלאופונקט עם אוטורוורס. הכל ביחד עלה כמו דירת שני חדרים.

נכון שזה נשמע מצחיק במונחים של היום? כמו שלמערכת קלטות אין היום שום ערך סנטימנטאלי כך גם למכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכברוני, באת לעשות בלאגן ורעש בשרשור?

לבנאדם יש לאדה שיקרה לליבו, הוא שאל אם זה פאדיחה לנסוע בלאדה, ואנחנו אומרים שלא, זה לא פאדיחה לנסוע ברכב שלך.

לי אישית היה מרגיש הרבה יותר פאדיחה בפיאט אונו.

ועוד יותר פאדיחה בDL, מלכת הכביש הישראלית עם הבלם יד על הגלגלים הקדמיים וגלגל ספייר בראש מנוע.

באת להרוס מצב רוח? כאן לא תצליח.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו. מה קרה לכם?

הבאתי את דעתי מבלי להתייחס למקרה וכולם הולכים עלי חזיתית. מה גם שמסתבר שאין הרבה חילוקי דעות.

לך, שלייקס אני מציע לקרוא את הפוסט המקורי שלי. איפה אני התייחסתי לערך סנטימנטאלי?

בוא נפריד רגע ערך סנטימנטאלי שלא דיברתי עליו וערך אסטטי או מוטורי. המזכרת שנשארה לי מסבא שלי זה שעון RAKETA מוזהב. גם הוא למזלי חיקוי של DOXA השוויצרית, לכן לא הייתה לי בעיה להשמיש אותו ולהשביח. הוא יושב על רצועת עור משובחת של אליגאטור לואיזיאנה (למי שמבין) בעבודת יד עם אבזם פרפר מזהב שעולים ביחד פי עשר מהשעון עצמו. יש לי באוסף גם כמה שעונים שיכולים להתחרות עם מכונית שלי במחיר, אבל לאירועים אני תמיד הולך עם השעון הזה. כי יש לו ערך סנטימנטאלי הרבה יותר גבוהה מפאר יצירה מכאנית שוויצרית שיש ברשותי והוא מיוחד בעיני.

כל זה עדיין לא אומר שהוא שעון טוב... הוא היה ונשאר חיקוי זול מבחינת חומרים, ולא מדוייק של DOXA.

OK?

אם הבחור רוצה לשחזר ולשמור את הרכב כנוסטלגיה ולנסוע עליו פעם ב - אני אצדיע לו. אבל כאן בפרוש מדובר בהוצאות מאוד רציניות שעולות על ערך המכונית בכמה מונים. לא נראה לי שהבחור התכוון לכך. אולי אני טועה.

להשתמש בו ליום יום - טעות מבחינה טפעולית. עדיף לקנות פיאט אונו. תאמין לי.

אני בכלל לא מתייחס לעניין הדימוי כי כל אחד ודימוי הנכון בפני עצמו וחוגים שהוא מסתובב בהם.

יש לי הרבה חברים בחו"ל שצוחקים עלי כי אני נוסע בפורד פוקוס "שנקנה בתשלומים" - ככה הם קוראים לליסינג.

אני צוחק עליהם שאפילו BMW road assistance לא יבוא להם להחליף פאנצ'ר בלילה. ניו קופל - תמיד כן.

כל אחד והפאדיחה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5720 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...