Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מיוחד ל"חביבת" הפורום - הטויוטה קורולה החדשה

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 5337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחן והתיחסות שעשו ב YNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3393200,00.html

תתיחסו לחלופות בקבוצה 2

מבחן בוואלה-רכב (והארץ) עם השוואה לפוקוס ו3 תמצא ב http://cars.walla.co.il/?w=/4701/1100516

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 169
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היום אני ואבא שלי נסענו לסוכנות טויוטה כדי לעשות נסיעת מבחן על הקורולה שלאחר הנסיעה הזמנו...

תשמעו חברה, אני בטוח ששמעתם בהרבה מקומות שהתיבה עושה בעיות ולא נוחה ועוד כל מיני סיפורים.

נסעתי עלייה היום במשך כמעט שעה, ואלו המסקנות:

איכות נסיעה - ממש ממש טובה ביחס לאוטו בסיגמנט הזה.

ההרגשה הכללית -בתוך המכונית משרה אווירה יוקרתית

למרות הרבה פלסטיקה שחורה שגורמת לאוטו להראות לא כל כך מקורי.

ובקשר לנושא הכל כך מדובר,

תיבת ההילוכים - התיבה פועלת באופן חלק ביותר

הדבר היחידי שצריך לשים אליו לב הוא. שצריך לשחרר (מעט) את דוושת הדלק בעת העברת שתי ההילוכים הראשונים.

השאר פשוט לא מורגש.

כנראה שיותר מדיי סוכנים סמויים של חברות אחרות מנסים להוציא שם רע לקורולה באינטרנט.

המנוע - המנוע ממש ממש חזק ומאוד גמיש

בנסיעת המבחן נסענו חמישה אנשים בתוך האוטו עם מזגן

והמנוע פשוט העיף את המכונית קדימה... הייתה למשפחה שלי לפני זה אימפרזה 2000 סמ"ק

ולא הרגשתי הרבה הבדל בין המנועים בין שתי המכוניות. מנוע משובח.

לבקשתי הגברת הנחמדה שהייתה איתנו באוטו מטעם טויוטה איפשרה לי לשמוע דיסק שהבאתי איתי כדי לשמוע את איכות הסאונד... וגם שם לא התאכזבתי. סאונד מאוד איכותי

עכשיו אחרי שהבאתי לכם דעה ממישהו שעשה נסיעת מבחן

שכל אחד יעשה חושבים...

שיהייה לכולנו בהצלחה ורק טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיותר מדיי סוכנים סמויים של חברות אחרות מנסים להוציא שם רע לקורולה באינטרנט.

:lol: - מה לעזאזל אתם חושבים? שנולדנו אתמול?

שמתי לב לתנועה ערה של "מחבבי" טויוטה שנרשמו זה עתה לפורום וכבר בהודעה ה1 או ה2 הם נותנים לנו את חוות דעתם על הטויוטה הסופר דופר "מעולה" .

אני נציג מכירות של VW ! לא מתחבא מאחורי שום שם נסתר ובטח ובטח לא בשם AURIS2008 :lol: (מי שמבין הבין..).

מכיר היטב את שיטות הסוכנים ומשום מה משהו פה קצת פישי..

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אין לי בעיה להוכיח לך שאני בגיל 20 ואני משרת בצבא כרגע

נרשמתי לפורום הזה לפני שאבא שלי הזמין את האוטו כדי לראות תגובות של אנשים

ואולי גם להגיב

אם תהייה מעוניין לברר שאני לא נציג מכירות

אני בכיף אשמח לשתף איתך פעולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אין לי בעיה להוכיח לך שאני בגיל 20 ואני משרת בצבא כרגע

נרשמתי לפורום הזה לפני שאבא שלי הזמין את האוטו כדי לראות תגובות של אנשים

ואולי גם להגיב

אם תהייה מעוניין לברר שאני לא נציג מכירות

אני בכיף אשמח לשתף איתך פעולה

לא עזוב , לבריאות.

תהנו עם הקורולה.

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן, היום עשיתי נסיעת מבחן על טויוטה אוריס ברייכמן בבני ברק.

הרכב עצמו מאוד נוח, ומאוד מרשים מבפנים, מגע בפלסטיקה מראה שמדובר בחומר איכותי (לפחות ככה זה באוריס, בקורולה בחלק מהמקומות לא התרשמתי ככה).

לאחר התחלתי בנסיעה ואכן כמו שהיה כתוב בכל הביקורות, הגעתי לשלב שבו הגיר מתחיל "לגמגם" המעבר בין ההילוך הראשון להילוך השני, וגם בין השני לשלישי (לאחר מכן כבר ההרגשה היא כמו באוטומט רגיל). ההרגשה היא כאילו המנוע אומר "עצור, עכשיו אני מחליף הילוך!" לאחר מספר דקות והתאמה קלה של שיחרור הרגל מהגז (שלאחר כמה דקות נסיעה הפך להרגל לא מורגש) והרכב כבר הרבה יותר נוח לנסיעה.

היתרון הגדול בגיר החדש הוא האופציה למעבר למצב ידני בלחיצת כפתור, ואני לא מדבר על השטה של היד לידית ההילוכים ומעבר למצב ידני. בעזרת הPadells, שנמצאים על ההגה אפשר כאשר הרכב במצב אוטומטי לשחק עם ההילוכים, לאחר מספר שניות שהרכב מרגיש שצריך לשנות משהו הוא חוזר למצב אוטומטי לבד (שהגיר במצב ידני השליטה היא מלאה של הנהג).

כמו כן יש מצב ספורט שנהיגה בו במצב האוטומטי כבר ממש מפחיתה את ההרגשה בין מעבר ההילוכים והופכת את הנהיגה לחוויה הרבה יותר נוחה.

ההגה מאוד רך ונוח לתימרון, גם האחיזה של הרכב במהירות גבוהה (100 - 110) מאוד יציבה על הכביש ומרגישים את הכוח של המנוע.

לגבי מערכת הסטריאו הבנויה ברכב אז היא מאוד איכותית, אני גם הזמנתי מתאם לאייפוד מקורי של טויוטה ומאוד הופתעתי שהוא אכן נמכר בארץ.

מאחור המרווח הוא מאוד גדול, רצפת הרכב מאחור היא שטוחה (גם באמצע איפה שבכל רכב רגיל יש בליטה).

הדבר האחרון שברצוני לעלות כאן הוא שוב נושא הגיר וזה לגבי זינוק בעליה, ובכן, בזינוק בעליה במצב אוטומטי היתה הדרדרות קלה מאוד מאוד אך מורגשת שמיידית נבלמת כאשר הנהג עוזב את הרגל מהברקס אבל זה כל אחד וההרגשה שלו האם זה מפריע לו או לא, לי זה די בסדר.

לסיכום אני מאוד התרשמתי מהרכב, אמור לקבל את שלי עוד שבועיים (ובתקווה שתוך פחות).

פעם: Runx 2003, Auris 2008, Golf 160hp 2010, Maxima 1999, Skoda Citigo 2012

היום: Seat Leon 1.2 tsi 2015 & Chevrolet Spark 1.4 LTZ 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הזמנתי אבל ממש לא בלב שלם , בתור בחור צעיר חובב נהיגה וגימיקים הייתי מוותר על הגיר הזה בשמחה בשביל תיבה רציפה , הגיר לא קל להסתגלות והיה קשה לנחש מתי הגיר מחליט להעביר הילוך מאחר שהרכב מאוד שקט .

מאחר ואנחנו בישראל והאופציות כל כך מצומצמות בחרתי בה לבסוף על פני המתחרות - מי היה מאמין שבתחושה כזאת נקנה קורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הזמנתי אבל ממש לא בלב שלם , בתור בחור צעיר חובב נהיגה וגימיקים הייתי מוותר על הגיר הזה בשמחה בשביל תיבה רציפה , הגיר לא קל להסתגלות והיה קשה לנחש מתי הגיר מחליט להעביר הילוך מאחר שהרכב מאוד שקט .

מאחר ואנחנו בישראל והאופציות כל כך מצומצמות בחרתי בה לבסוף על פני המתחרות - מי היה מאמין שבתחושה כזאת נקנה קורולה.

tayrie ,

אני רוצה להרגיע אותך שאין לך מה להצטער, אנה נכנסת למשפחה מכובדת שכבר גם חלק מחברי הפורום הזה כולל אותי הצטרפו בשבוע האחרון למשפחה זאת.

דווקא אתה " בתור בחור צעיר חובב נהיגה וגימיקים " צריך להבין שאתה ואני ועוד כמה , קיבלנו תיבה ידנית לכל דברשמתפקדת מעולה יותר טוב ממה שתיבה ידנית עם קלאץ מתפקדת.

אני יכול להגיד לך את זה בלב שלם ובאמונה שלמה בתור נהג שנוהג 42 שנה בגיר ידני על מכוניות רבות, חלקן שהיו בבעלותי וחלקן מכוניות צמודות כרכבי חברה וחלקן רכבים של חברי ובני משפחתי.

בניסעת המבחן שלי בקורולהביום רביע השבוע, נהנתי מתפעול הגיר הידני הרובוטי יותר ממה שנהנתי בכל התיבות הידניות בעבר.

ואני נסעתי גם לא מעט בתיבות אוטומטיות ( לא רכבים שלי כי לא קניתי מחיי גיר אוטומטי) - ואין בכלל מה להשוות.

אני בטוח שאסע, באוריס LUXURY החדשה שאקבל אותה כנראה כבר ביום חמישי בשבוע הבא, 80 אחוז מהזמן רק בגיר ידני ויתכן שאעביר לאוטומט רק בתוך העיר בתנועה צפופה או בפקקים המרגיזים באיילון.

אז " בתור בחור צעיר חובב נהיגה וגימיקים " תעשה לעצמך טובה ותשתמש דוב הזמן המצב של גיר ידני ולא ההיפך.

ולגבי "גימיקים" שאתה חובב- חסר גימיקים באוריס החדשה , בחייך אפילו במכוניות יקרות ממנה וגם טובות לפחות כמוה כמו הונדה סיביק 5 דלתות שעולה 180,000 ש"ח יש פחות גימיקים מאשר באוריס. אז איפה הבעיה ?

בכל מקרה תתחדש

גם nirhend התחדש וגם אני ובוודאי עוד הרבה שלא נמצאים בפורום , או שנמצאים רק לא מספרים כי פוחדים שירדו עליהם כל אלו שלא כל כך אוהבים את הקורולות הישנות ואת היאריס הישנה.

הקורולה והאוריס החדשות שאנו קניינו - הם סיפור אחר לגמרי ויעידו על כך כל הכתבות על נסיעות מבחן גם של כתבי רכב ישראליים ובעיקר כתבי רכב אירופיים.

נכון שהרכב איננו כליל השלמות ויש בו גם דברים בינוניים ואפילו מרגיזים - אבל אתה מכיר רכב כזה שהוא כליל השלמות ולא עולה מליון שקל. גם ב ב.מ.ו לא הכל מושלם והם עולות 700,000 ואפילו יותר.

אז תתחדש לך ותהיה רגוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol: - מה לעזאזל אתם חושבים? שנולדנו אתמול?

שמתי לב לתנועה ערה של "מחבבי" טויוטה שנרשמו זה עתה לפורום וכבר בהודעה ה1 או ה2 הם נותנים לנו את חוות דעתם על הטויוטה הסופר דופר "מעולה" .

אני נציג מכירות של VW ! לא מתחבא מאחורי שום שם נסתר ובטח ובטח לא בשם AURIS2008 :lol: (מי שמבין הבין..).

מכיר היטב את שיטות הסוכנים ומשום מה משהו פה קצת פישי..

מעניין שהתגובה שלך עוברת לסדר היום בלי שתקבל "הערה לסדר" ע"י מנהלי הפורום ו/או "אחראי הפורום" על סגנון בוטה .

אני לא יודע מתי אתה נולדת ומה זה נקרא אצלך " אתמול".

אני רק בטוח שה"אתמול" שלך הוא לפני עשרים או מכסימום שלושים שנה.זאת אומרת שאני יותר מכפול ממך בגיל ( יכול להיות שבגיל אביך או אפילו יותר מבוגר גם ממנו) ותאמין לי, בגיל כזה אף חברת רכב לא מקבלת עובדים כאנשי מכירות או נציגי מכירות או אפילו כשוטפי מכוניות.

"לתנועה ערה של "מחבבי" טויוטה שנרשמו זה עתה לפורום " שאתה מציין יש הסבר פשוט ביותר שאולי לא מקובל עליך אבל אלו הם העובדות:

רק לפני חודשים נודע בכלל שמגיעה לארץ קורולה חדשה, רק לפני 3 שבועות התחילות להתקבל פרטים עליה בסוכנויות השונות של טויטה בארץ ( אלו דגמים, מפרט טכני ובאילו מחירים) ורק אז התחילה ההרשמה המוקדמת לרכבים שהגיעו לאולמות התצוגה רק לפני שבוע.בדיוק ביום שישי האחרון.

לכן כולנו "מחבבי טויוטה" כדבריך, הגענו לפורום הזה רק בשלושה שבועות האחרונים, האמן לי לא היה לי מה לחפש פה לפני זה.

זה לא טבעי שאנשים מחפשים מידע בכל מיני מקומות על המוצר שהם רוצים לקנות, זה לא נראה לך טבעי שהם בודקים אלטרנטיבות שונות אבל לא תמיד לוקחים ברצינות כל מיני "אמירות סתמיות" שכתובות בכל מיני פורומים.( לא בפורום הזה בודאי).

וכל מי שלא רוצה לקנות מאזדה 3 או פוקוס הוא איש מכירות של החברות האחרות ובעיקר של טויטה? אתה באמת רציני?

זה שאתה " אני נציג מכירות של VW ! לא מתחבא מאחורי שום שם נסתר ובטח ובטח לא בשם AURIS2008 :lol: (מי שמבין הבין..). " עדיין לא אומר שאתה יודע מי מסתתר מאחורי כל שם כינוי אנונימי , ואפילו אם הוא כתוב כמו שם אמיתי, כפי שמקובל בכל פורום בישראל וגם בעולם.

אני לא מבין - אתה צריך הוכחות מיוחדות שאני לא נציג של טויוטה או נציג של כל חברה אחרת ? - באיזה שב"כ אתה משרת ?

ולמה בדיוק אתה מתכוון ===(מי שמבין הבין..). ועוד עם פרצוף מחייך ליד זה.

אז לידיעתך ולידיעת כל חבריך פה - אני רק אחד שקנה טויוטה אוריס חדשה וכאשר אקבל אותה -בסבירות גבוהה ביום חמישי הקרוב, אפרסם פה בפורום בגאווה את תמונת האוריס החדשה שלי - שחורה ברמת איבזור LUXURY , שנקנתה בסניף הרצליה. כמובן מס' הזיהוי יהיה מטושטש-כדי שלא תרוץ למשטרה ותחפש את פרטיי האישיים שאין לי שום מחויבות אליך או לכל מישהוא אחר בפורום זה להציג אותם.

אני לא מתחבא מאחורי שום עץ או קיר ונחמד מאד שאתה נציג מכירות של VW .- אז מה !!

תהיה לי בריא וכדאי שתרגע קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום ה האחרון עובדת ממשרדי ואני עשינו נסיעת מבחן בקורולה החדשה. אז נכון שהגיר הרובוטי מתנהג אחרת מגיר אוטומטי רגיל, אבל אני, שרוב שנותי כנהג נהגתי ברכבים בעלי גיר ידני "למדתי" את הגיר תוך מספר דקות והרפתי מעט מהגז לפני החלפת הילוך ולכן חילופי ההילוכים כמעט ולא הורגשו. העובדת שעשתה עימי את המבחן נוסעת כל חייה ברכבים בעלי גיר אוטומטי ולקח לה רבע שעה יותר ממני בכדי "ללמוד" את הגיר ולנסוע בצורה חלקה.

מעבר לכך הרכב מרשים ונוח מאוד.

אני הצטרפתי לפורום זה לפני זמן מועט וזאת על מנת ולקבל אינפורצמיה לגבי הקורולה החדשה וזאת בשל כל השמועות בנוגע לגיר הרובוטי.

אני חייב לציין כי לצד התגובה הכי עיניינית לנושא הקורולה החדשה שאמרה - "לך תעשה נסיעת במחן ותחליט" היו מספר תגובות מוזרות כגון אותו אחד שכתב כי הוא נסע השבוע בכביש במהירות 50 קמ"ש עם חלון פתוח ומשמאלו נסעה קורולה חדשה והוא חושב שהוא שמע את הגיר של הטויוטה מתאמץ. כשאני נוסע 50 קמ"ש עם חלון פתוח אני שומע רק את הרוח, עם הוא הצליח לשמוע את הגיר של הטויוטה שנסעה לצידו כל שנותר לי הוא להוריד בפניו את הכובע ולברכו על הכישרון היחודי והשמיעה האפסולוטית...

[עריכה: אתה צודק, אך ההודעות שאליהן התייחסת נמחקו - ולכן הוסרה גם השורה הרלוונטית]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין, הפעם באמת הגזמנו קצת.

אני מבין שזהו פורום של חובבי מכוניות, יש פה אנשים מכורים,ומכורים פחות.

אומנם אנשים ,צעירים,מבוגרים...לא משנה, יש כאלו שמחפשים ריגושים,יש כאלו המחפשים ביצועים,יש כאלו גם וגם....

מי שמחפש ריגושים,גימיקים,צעירים שמחפשים להתפרע , כל מיני מדידות מ 0 ל 100, 4 כריות אויר,7 כריות אויר...ESP, בקרת משיכה,כל הדברים האלה....

מי שקונה טויוטה, יודע טוב טוב מה הוא מחפש ולאיזו נישה הוא פונה, נישה של שקט נפשי מסויים,משהו עם ביטחון,מי שקונה טויוטה לא מחפש ריגושים,לא מחפש 0 ל 100 ולא מחפש בטיחות של 7 כריות אויר או 10 כריות אויר,תיבה רובוטית או תיבה רגילה...זה לא משנה

אני רוצה לקנות מקרר שלא יעשה לי בעיות,לקנות מקרר ל 10 שנים ,לחבר לחשמל,שיעבוד....לא רוצה משהו וירטואוזי,רוצה שיהיה לי שקט נפשי ולסגור את הפינה הזאת,אח"כ אקנה מכונת כביסה , כנ"ל , טלויזיה וכל הבית בעצם.....

אנשים קונים טויוטה בעיניים עצומות מבלי לנסוע בכלל על הרכב.

כל בעלי המוסכים שונאים את הרכב הזה,אני רואה את זה בכל יום כמעט, האמינות שלו גבוהה מאוד בשוק,אין רכבים שנותנים לך תחושת ביטחון נפשי של תקלות שונות ומשונות כמו טויוטה,לא יעזור כלום, עם כל הטוב והרע שבדבר,ואין דברים מושלמים,בכל דבר יש צד טוב וצד טוב פחות, אין מה לעשות.

אסכם את דבריי בעניין:

חבל להתווכח ולרדת לרמות נמוכות כ"כ בגלל שמשהו שונא או אוהב טויוטה,סה"כ מדובר במותג, שנותן חבילה יפה וטובה בסופו של דבר.

בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר תגובות נמחקו עקב התדרדרות ברמת הדיון.

בלה בלה בלה

לידיעתך - אף אחד כאן לא שכר אף אחד אחר. כל המנהלים בפורום זה הם מתנדבים, ולכן לא חייבים בדין וחשבון כלפי "המעסיקים שלהם".

ילד אולי אתה לא, אך איבדת כל שמץ של אמינות ברגע שבו פתחת שני משתמשים שונים, וניהלת שיחה בינך לבין עצמך על נפלאות ה-Auris (ועוד הבטחת להתכתב עם עצמך בה"פ, על מנת שהקנאים לא יפריעו לחגיגה).

אז בבקשה, spare us.

ולשאר המגיבים - אנא, גם אם מישהו מביע דיעה שלא מתאימה לעמדתכם, זכרו לשמור על רמת הדיון. כן, גם אם "הוא התחיל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמחפש ריגושים,גימיקים,צעירים שמחפשים להתפרע , כל מיני מדידות מ 0 ל 100, 4 כריות אויר,7 כריות אויר...ESP, בקרת משיכה,כל הדברים האלה....

מי שקונה טויוטה, יודע טוב טוב מה הוא מחפש ולאיזו נישה הוא פונה, נישה של שקט נפשי מסויים,משהו עם ביטחון,מי שקונה טויוטה לא מחפש ריגושים,לא מחפש 0 ל 100 ולא מחפש בטיחות של 7 כריות אויר או 10 כריות אויר,תיבה רובוטית או תיבה רגילה...זה לא משנה

שתהיה לי בריא. לפי כמות ההודעות שלך לא נראה שאתה אחד מהטרולים שהצטרפו עם הגעת הקורולה, אבל ממש אין קשר בין הוספת כריות אוויר או בקרות יציבות ומשיכה לנהיגה ספורטיבית. להיפך. בקרת יציבות יכולה להיות מאוד מתסכלת בנהיגה ספורטיבית.

גם נהגי קורולה ראויים למכונית שתוכל להגן על חייהם ואולי אף למנוע ממצב חירום להפוך לתאונה. מי שקונה את הקורולה בחו"ל באמת זוכה לכך. מי שקונה אותה בישראל נאלץ להתפשר מאוד בבטיחות, עם כל הכבוד לאמינות ולסחירות שיהיו בוודאי גם לדגם החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלו שמוכנים להתפשר בבטיחות ולחיות "רק" עם 4 כריות , ויש כאלו שיעדיפו בטיחות על דברים אחרים.

ויש כאלו שירצו להיכנס לרכב בסוף יום העבודה,לשים דרייב ולנסוע הבייתה בראש שקט.

ויש כאלו שמעדיפים להיות טרולים ולקנות ....

עזוב, אין לי כבר כוח לוויכוחים הסתמיים האלה.

תעשה מה בראש שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...