Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע רכבי סטיישן לא "תפסו" בארץ ?

חולגי

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, גור אדם כתב:

תצורת הסטיישן נמצאת בירידה בכל העולם. אירופה היא הלקוח העיקרי של התצורה הזו וגם שם זה נמצא בירידה.

מייחסים את הירידה בעיקר להשתלטות תצורות הקרוסאובר וה-SUV. זה לא קשור ליבואן כזה או אחר.

מה זה בעצם ג'יפון?

סוג של סטיישן מקוצרת ומוגבהת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שסטיישן זאת הצורה המוצלחת ביותר, מבחינתי אין כאן בכלל שאלה.

מדוע אין? לא יודע, וגם לא עוזר לי להגיד למה אין, כי פשוט אין. כנראה עניין של אופנה ולכן לא ניתן להסביר באופן רציונאלי.

אני קונה רק רכבים משומשים, לכן אין לי אפשרות להזמין סטיישן חדשה מהיבואן.

ובאמת, הירידה בסגמנט היא בכל העולם. לא רק בארץ איפה שאף פעם לא היה חזק.

בבית, אחרי 3 פעמים שילוב של BMW סדאן וגולפים. נמאס לי. כל פעם שרוצים לקחת זוג אופניים או משהו מסורבל אחר, זה או להרכיב גגון או לקחת את הגולף (בהתאם למה שצריך להוביל).

אז בפעם האחרונה שהחלפתי רכב, החלטתי לא להתפשר. כמות הBMW סטיישן בארץ ניתן לספור על יד אחת, וזה גרם לי לשקול דברים הזויים כמו לקנות רכב עם מחיר, קילומטראג' או מנוע שבכלל לא הייתי שוקל בשוק שיש בו מבחר כלי רכב.

אז הפעם נשברתי והלכתי על הSUV, למרות שזה פוגע בכל מיני עקרונות מוטוריים שלי, שעל הכביש צריכים רכב לכביש. ואין מה לומר, זה פשוט נוח. מעמיס לעיתים קרובות דברים גדולים. 2.20 נכנס גם אצלי, כי מושב הנוסע נע קדימה עד כמעט לתוך הדשבורד.

מתוך הרגל ומכיוון שלא רציתי להשאר בלי שום פתרון לדברים ממש ארוכים הזמנתי מיד עם הרכישה גגון מקורי. אבל באמת השתמשתי בו רק פעם אחת כשרציתי להוביל 4 זוגות אופניים. התברר שזה ממש חיסרון של הSUV - בגלל הגובה מאוד לא נוח להעמיס על הגג. אז הגגון שלי גם שוכב במחסן.

ועכשיו, כשכבר יש SUV, משתמש בו גם בשבילים.

GPOPXL_20240123_172229896.jpg

• אהבתי 4

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, A900 כתב:

קשה למצןא איתם חנייה בארץ

פעם שהייתי ילד לפני 30 שנה הייתה לאמא שלי תקופה קצרה סובארו סטיישן 86 וכל פעם שהייתה מחפשת חנייה בתא הייתה מקללת את האוטו הזה שהוא ארוך.

פסיכולוגיה. 

הרוב הגדול של רכבי הסטיישן ארוך בסנטימטרים ספורים, אם בכלל. 
ברור שיש מקרים בהם כל סנטימטר קובע (גם בתחומים אחרים בחיים אבל ספציפית במציאת חנייה 😆), ולרוב ההבדל הזה זניח. 
במקרה של הלאונה- 4 ס"מ הבדל...

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם להעמיס ציוד מאחורה קל הרבה יותר בסטיישן, פשוט דוחפים פנימה. לא צריך להרים ואז להוריד. תגובה לא נכונה

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.4.2024 בשעה 16:57, eden-h כתב:

אני אישית אוהב סטיישן למשפחה הממהרת 🤣
הנה לדוגמה אחת שהייתה לי ואני מתחרט שמכרתי אותה :( (יש 4 יח כאלה בארץ)

image.thumb.jpeg.59f0d301405488f42c02d1818d7fc5d6.jpeg

הנה זה אחלה סטיישן אבל הגרסה הרגילה מה זה לא יפה לעומת הסדאן

סקודה פאביה סטיישן 2013 1.2 T 

"להפסיק לעשן זה הדבר הכי קל בעולם. מי כמוני יודע. עשיתי את זה אלף פעם." מארק טווין

"אל תיקח עצות מאנשים זקנים" ביל גייטס 😁

בתאריך 22.4.2024 בשעה 18:25, EliC25 כתב:

איזה מרצדס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.4.2024 בשעה 16:57, eden-h כתב:

אני אישית אוהב סטיישן למשפחה הממהרת 🤣
הנה לדוגמה אחת שהייתה לי ואני מתחרט שמכרתי אותה :( (יש 4 יח כאלה בארץ)

image.thumb.jpeg.59f0d301405488f42c02d1818d7fc5d6.jpeg

רק 4 יחידות? דווקא השבוע נסעתי אחרי אחת מהן.

את הדגם הזה שכרתי פעמיים (בבלגיה ובאיסלנד). נהדר לטיול משפחתי. אבל בארץ אני מוותר על הגודל הזה בגלל צפיפות הכבישים והחניות. מעדיף האצ׳בק רגיל. צריך להוסיף שעברתי את שלב הובלת הילדים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, amosbmw כתב:

ועכשיו, כשכבר יש SUV, משתמש בו גם בשבילים.

GPOPXL_20240123_172229896.jpg

מעבר לזה שברכב כזה אפשר להעמיס באיקאה המון פריטים, לראות כיום ספר מפות אמיתי ברכב, זה מראה משובב נפש.

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@amosbmw

אני רואה שיש לך אטלס של "מפה" מהדורה 2020-2021.

מתוך סקרנות, איזה שימוש אתה עושה בו?

שנים הייתי קונה כזה אטלס, כל שנה בשביל שיהיה מעודכן. אגב המפות שלהם מעולות ומדייקות.  אבל בערך מ 2011, כשהניווט עבר לטלפון, לא ראיתי סיבה לקנות חדש. מהדורה 2011 עדיין זרוקה באוטו, לא זוכר מתי פתחתי אותה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין על סטיישן!! 

בעיקר על האאוטבק.. הרכב הכי וורסטילי לדעתי (בגבול המחירים ההגיוניים)
הכי פרקטי ונוח שיש (עם שני ילדים וכלבה).

image.jpeg

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

פתגם סיני עתיק אומר:

כשאין לך מה להגיד, תגיד פתגם סיני עתיק:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, oded555 כתב:

אין על סטיישן!! 

בעיקר על האאוטבק..

שלך? איזה מודל?  יפה לו כהה, במיוחד בג'אנטים.

שלי צפונבונית לבנבנה... :-)

IMG_20230807_142739.jpg

עריכה אחרונה על ידי BoazB11
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, BoazB11 כתב:

שלך? איזה מודל?  יפה לו כהה, במיוחד בג'אנטים.

שלי צפונבונית לבנבנה... :-)

IMG_20230807_142739.jpg

כן, שלי.
2016.
את הג'טנאים החלפתי כי המידה המקורית היא 18.
ירדתי ל 17 כי רציתי צמיגים עם יכולת שטח מסויימת ולא היה להשיג כאלה במידה 18 בייבוא סדיר באותה תקופה.
אז אמרתי שאם כבר אני מחליף, לפחות שיחמיא לאוטו :)

שלך נראית שמורה ונקייה!! 
רכב מיוחד לאנשים מיוחדים 😉 

פתגם סיני עתיק אומר:

כשאין לך מה להגיד, תגיד פתגם סיני עתיק:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Buki כתב:

אני רואה שיש לך אטלס של "מפה" מהדורה 2020-2021.

מתוך סקרנות, איזה שימוש אתה עושה בו?

כמיטב המסורת, מעבירים נושא...

מבחינתי, בדרך כלל הנהיגה יותר חשובה מהיעד עצמו. לכן אני רוצה לראות מולי, באופן גרפי את הצורה של הכבישים שמובילים לאן שאני צריך להגיע. לעיתים קרובות, אני בוחר לא את הדרך המהירה ביותר אלא את הדרך שיותר נעימה לי לנהיגה מבחינת נופים, אתרים בדרך ופיתולים, כשאני מתחשב בשעות האור, כמה זמן יש לי, מידת הערנות וכדומה.

בניווט ממוחשב המחשב מביא אותך בדרך המהירה ביותר אל היעד ולא מעניין אותו מה אתה חווה בדרך.

גם בנהיגה בחו"ל, תמיד אני רוכש מפה מנייר של האיזור המיועד ומתכנן לי כמה אופציות. לאחר מכן מזין לGPS מסלול עם נקודות בדרך שיאלץ אותו לבחור בכבישים שאני רוצה.

חוץ מזה, מפת הנייר משמשת פשוט גיבוי למקרה נפילת תקשורת סלולרית ולווינית. כמו שעדיין יש ברכב כבלים להנעה למרות שיש בוסטר נייד.

לאחרונה, עם שיבושי הGPS במדינה, האטלס משמש גם לניווט קלאסי. לפני חודש הייתי ברמת הגולן, והGPSים פשוט משותקים. אין שום בעיה כאשר יש ברשותך אטלס.

בשנים האחרונות "מפה" לא מוציאים מהדורה חדשה כל שנה אלא אחת ל3 שנים לערך. כמובן אני מקפיד לרכוש את העדכנית ביותר ברגע שאני מוצא.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Buki כתב:

בערך מ 2011, כשהניווט עבר לטלפון, לא ראיתי סיבה לקנות חדש. מהדורה 2011 עדיין זרוקה באוטו, לא זוכר מתי פתחתי אותה...

דווקא עכשיו כשיש שיבושי gps - מפות חוזרות להיות רלוונטיות

לפני 20 שעות, SlowRide כתב:

מה זה בעצם ג'יפון?

סוג של סטיישן מקוצרת ומוגבהת

לפני 3 חודשים עברתי מאוקטביה אומנם האצ'בק (אבל עם הדלת החמישית ותא המטען הענק - היא כמעט סטיישן) נפח תא המטען של האוקטביה הוא 565 ליטר לעומת 510 באטקה.

הפחתה של כ-10% (55 ליטר) פחות משמעותית עבורי. אבל הפחתה באורך תא המטען (בין משענת השורה השניה עד הקה האחורי של הרכב) הרבה יתר משמעותית ובהחלט מהווה מגבלה... 

ואחרי תא המטען של האוקטביה - חסרים לי הרשתות, מתלי השקיות והמסילה בגב המושב האחורי לאחסון המדף האחורי.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתברר שגם סיאט אביזה. הגיעה בגרסת סטיישן. זעות מודל 2013.

20240411_175119.thumb.jpg.c220299264fcf1ef30e7e707c925cc46.jpg20240411_175129.thumb.jpg.89b943f16ff14c7caeb4f4e3f94f1b05.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...