Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, סולל הדרך כתב:

לי באופן אישי הפריע שהילדים בכלל לא הבינו שהם יהודים, לא הכירו את חגי ישראל וגם היה חשש שבני הזוג שלהם לא יהיו יהודיים (ואני ממש לא מגיע מבית דתי)
בכל זאת יש משמעות לנסיעה של סבתא שלי לאושוויץ... בעיני, כי נולדנו יהודיים ויש לנו זהות שצריך לשמר

זה בידיוק ההבדל בהשקפה. מבחינתי, לכל הדברים שאמרת למעלה אין שום משמעות. אז לא יהיה להם בני זוג יהודים - אוקיי, ו? 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, סולל הדרך כתב:

בעיני, כי נולדנו יהודיים ויש לנו זהות שצריך לשמר

אותי לימדו שצריך להיות קודם כל בן אדם.

אני לא מרגיש את עצמי יהודי או אוקראיני, אני מרגיש בן אדם.

• אהבתי 5

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מתבשלים מזה זמן ברצון לעבור לחיות בקפריסין ולמעשה מה שעוצר אותנו הם חתולי הרחוב הרבים שאנחנו מאכילים מדי יום ולא יכולים להשאירם ללא מענה...הזוי אבל נכון.

הבחירה בקפריסין נעשתה משום ש:

א. קרוב מאד על כל היתרונות שבכך.

ב. השפה האנגלית מדוברת מאד ומופיעה על רוב המסמכים-גם הרשמיים (בנוסף אני לומד גם יוונית...).

ג. הכי מזכיר את המדינה שבה נולדתי ואותה אהבתי-ישראל, בעיקר הנוף והאקלים.

ד. אוכלוסייה נחמדה, מאירת פנים ושלווה (רגוע, רגוע, רגוע...).

ה. ביטחון אישי רב ורמת פשע נמוכה.

ו. מערכת בריאות סבירה ונגישה.

אבל קפריסין לא מתאימה לכולם שכן:

א. קשה מאד למצוא עבודה ולכן מתאימה לפנסיונרים או בעלי הכנסה פסיבית או מי שעובד מרחוק.

ב. הכל "סיגה סיגה" ולכן מהירות השירות ועמידה בזמנים ובייעדים כמו גם איכותם, רחוקות מאד מהסטנדרט המערב אירופאי או האמריקאי.

ג. נוהגים הפוך...נכון שמתרגלים לזה אבל נוהגים הפוך...

ד. לאנשים מסויימים, קפריסין יכולה להיות מעט משעממת, בעיקר מעבר לעונות התיירות. אין אמנים רבים שמגיעים להופעות שם ומדובר בשוק מקומי קטן למדי.

ה. לא מעט תשתיות ולא מעט תפיסות ניהול הן ברמה של 3-4 עשורים לאחור.

• אהבתי 1

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, evc כתב:

אדם בתוך עצמו הוא גר.

אם לא טוב לך בחיים בישראל לא יהיה לך טוב במדינה זרה, להפך הקשיים רק יתגברו.

רוצה לשפר את איכות חייך תעבוד על עצמך בישראל.

התפאורה הזרה איננה פתרון קסם.

הדשא של השכן רק נראה ירוק יותר....

לא מסכים. ישראל היא מדינה מאוד opinionated.

יש דרך מסוימת לחיות כאן. אם אתה לא סחבק עם מרפקים גדולים וחיבה יתרה לדת, צפויות לך כאן בעיות. עכשיו זה מורגש ברמה מסוימת אבל ככל שעובר הזמן זה יורגש יותר, שכן האוכלוסיות שמכתיבות את סגנון החיים הזה גדלות בקצב מהיר יותר מאלה שלא.

זו מדינה צפופה, מוכת מלחמות עם אפס ביטחון ושוב, הדת נדחפת בגרון של האנשים. לא כולם מתחברים לקונספט

• אהבתי 9

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, garicho כתב:

זה בידיוק ההבדל בהשקפה. מבחינתי, לכל הדברים שאמרת למעלה אין שום משמעות. אז לא יהיה להם בני זוג יהודים - אוקיי, ו? 

ראיתי יותר מידי נישואי תערובת
זה לא פשוט...
אם חלילה בני הזוג נפרדים אז זה בכלל סיוט

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, סולל הדרך כתב:

ראיתי יותר מידי נישואי תערובת
זה לא פשוט...
אם חלילה בני הזוג נפרדים אז זה בכלל סיוט

זה נכון באותה מידה גם כששני בני הזוג יהודים ואחד שומר יותר מהאחר, אם הדת חשובה לאחד ולשני פחות אז צפויות בעיות

לפני שעה, evc כתב:

רוצה לשפר את איכות חייך תעבוד על עצמך בישראל.

תוכל לפרט יותר? איך אני בתור אינדיבידואל יכול לחסוך בסדר גודל יותר, להיות רגוע שלילדים שלי יהיה את העתיד המקצועי והאישי שהם רוצים לבחור בו או לא להזדקק לרכב פרטי גם כשאני גר במרכז העיר (ובכוונה בחרתי דוגמאות מתחומים שונים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Rשף כתב:

זה נכון באותה מידה גם כששני בני הזוג יהודים ואחד שומר יותר מהאחר, אם הדת חשובה לאחד ולשני פחות אז צפויות בעיות

זה לא רק עניין של דת אלא גם של תרבות וחינוך.
מה גם הנחת המוצא היא שבעת החתונה אנשים מגיעים עם השקפה דומה (בסדר... יש כאלו שמשתנים) אבל חתונה עם בן דת אחר מלכתחילה מתחילה על סולם ערכים שונה לחלוטין. אני לא מדובר על אוקראיני יהודי שכל חייו גר באוקראינה והתחתן עם שיקסה, אני מדבר על ישראלית שמתחתנת עם נורווגי, זה פתח מטורף לצרות.
ואם החבילה מתפרקת ואחד מבני הזוג מחליט לחזור לארץ הוא לא יכול בגלל הילדים, אצל נשים לא עובדות הן בכלל בלי סביבה תומכת, בלי כסף לעו"ד
האמן לי... ראיתי ושמעתי סיפורים מאוד עצובים שלא היו קורים באותה העוצמה אם בני הזוג היו בעלי אותה דת ואם היו גרים בישראל.

לפני 59 דקות, spidrman כתב:

אנחנו מתבשלים מזה זמן ברצון לעבור לחיות בקפריסין ולמעשה מה שעוצר אותנו הם חתולי הרחוב הרבים שאנחנו מאכילים מדי יום ולא יכולים להשאירם ללא מענה...הזוי אבל נכון.

הנהיגה ההפוכה היא הדבר האחרון שצריך להטריד אותך, חמש דקות והתרגלת.

אכן קפריסין היא יחסית אופציה מאוד נוחה, גם בגלל מיסוי, קרבה, אוכלוסיה, אוכל, מזג אוויר.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם וגם
הבדלי הדת מוספים את הנפח של הבדלי התרבות והתנגשות רצון ההורים לשמר מסורת ברמה כזו או אחרת.

כל מה שכתבתי נכתב מנסיון וממרומי גילי המופלג, גרתי מספיק שנים בחו"ל לראות לאן הדברים האלו ובאיזה קלות הם מתדרדרים.

הצעירים בטוחים שהם יודעים הכל... אז סבבה... לא באתי לבאס.
תתחתנו עם מי שבא לכם ותגורו איפה שבא לכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@סולל הדרך

איפה גרת אם אפשר לשאול?

לי היה חבר טוב שהתחתן עם מתנדבת שוודית, עברו למלמו בשוודיה. 2 ילדים, היא החליטה שמספיק לה התגרשו. והוא נשאר שם כי אחרת לא היה רואה את הילדים.

אז יש דברים שצריך אכן לקחת.

אבל גם אני מסתכל על עצמי קודם כבן אדם, ואז ישראלי, ואז יהודי.

ואפשר להסתדר עם כל לאום.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

אם כל מה שיש לך פה זה דירה שכורה עם רהיטי יד2 ומאזדה מליסינג, אז לא צריכה להיות בעיה.

אתה מעלה נקודה שהיא משותפת להרבה עולים כאן. קל יותר למי שאין לו כאן שורשים לשוב ולהתנתק ולעבור הלאה.

יש לי כמה חברים שעשו את זה, זוג עם שני ילדים  שעבר לגרמניה אחרי הטילים של 2014 ושני זוגות עם ילדים שעשה את זה לפני כן בעקבות שינויים בשוק העבודה ועברו לאוסטרליה . לאחרונה עוד חברים עברו לקנדה בעקבות חברים ומשפחה שעזבו קודם כמה שנים לפני כן. 

פרט מעניין, כאשר כאן קיצצו משרות בחברות מסויימות דווקא באוסטרליה וקנדה הביקוש למקצועות שלהם היה גבוה יותר. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, לירון .ה. כתב:

@סולל הדרך

איפה גרת אם אפשר לשאול?

....והוא נשאר שם כי אחרת לא היה רואה את הילדים.

סינגפור

אי רסט מי קייס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, סולל הדרך כתב:

סינגפור

אי רסט מי קייס

איזה קייס? שאם תתגרש במדינה זרה לא תוכל להתרחק מהילדים? אותו טיעון תופס גם אם התגרשת עם ילדים ברמת הגולן ואתה רוצה לחזור לגור ליד ההורים באשדוד

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שלנהל גירושים במדינה זרה שאתה לא בקיא בחוקיה ושפתה ולטוס כמה שעות שעות בשביל לראות את הילדים שלך לא שונה מגירושין בישראל (שאתה גם מוקף בהם בקבוצת התמיכה שלך) הכל נעשה בשפתך ומה שמפריד בינך לבין הילדים שלך הוא אוטובוס או רכבת אז ביננו הבדל מהותי בתפיסת המציאות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...