Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויית חיפוש רכב משומש או האם שוק המשומשות אכן השתגע?

alex321
 שיתוף

פוסטים מומלצים

מזה זמן רב אני מחפש רכב משפחתי בטווח של 45-60 אלף.

מתמקד בסיוויק/אלנטרה/קורולה ואולי גם מאזדה 6 .

אחרי מיון של מס דגמים וזיקוקם לדגמים שיש להם היסטוריית טיפולים כלשהי וללא עבר השכרה/ליס ניגשתי לראות את הדגמים.

כולם מבקשים מחיר מעל מחירון, ורוב המכוניות נחטפות מס ימים אחרי פרסומם ביד 2

השיא היה,מאזדה cx5 באחד ממגרשי הטרייד הגדולים שנתון 13 פרטית שאכן נראת שמורה אבל ללא היסטוריה של טיפולים רציפים במאזדה שאחרי מומ ארוך איתם מבקשים עליה 13% מעל מחירון משוקלל😳😳😳😳😳

האם אכן הביקוש לרכבים משומשים בשוק גואה? אני מפספס משהו?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נשמע תמוהה, לדעתי תמשיך לחפש ועדיף פרטיות ולא ממגרשים.

אישית לא חושב שהייתי מסכים לשלם לרכב רגיל מעל מחירון, כל הרכבים שהעלת הם ההגדרה לרכב רגיל.

אם מצאת משהו סופר שמור ומלוקק אז אולי מעט מעל- לפי שיקול דעתך.

מה שכתבתי למעלה זה נכון לרכבים רגילים, עבור רכבים מיוחדים ההתייחסות למחירון היא כמובן שונה ויש לו פחות משמעות, כמובן בהתאם לערך מוסף שיש לרכב וזה במידה רבה אינדיבידואלי.

בשורה התחתונה- זה שוק, ובשוק המחיר נקבע על פי היצע וביקוש, ואם יהיו מספיק כאלו שיהיו מוכנים לשלם על CX5 מעל מחירון- אז תופעות כמו שציינת עלולות לקרות.

עריכה אחרונה על ידי ik3

peugeot 208

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, alex321 כתב:

הקטע הוא שגם בעלי הפרטיות מבקשים לפחות מחירון

ואין ספק שאני לא אשלם מעל המחירון על רכב סטנדרטי

לפני שעתיים, alex321 כתב:

כולם מבקשים מחיר מעל מחירון, ורוב המכוניות נחטפות מס ימים אחרי פרסומם ביד 2

כניראה שהמחירון לא מעודכן בהתאם לביקוש...

אתה לא מתכוון לשלם מעל המחירון? אחלה, אבל אם זהו המצב אתה פשוט לא תמצא רכב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 5

משרת בקריה וסובל? האישה/חברה מרביצה לך? סתם מחפש כתף לבכות עליה? אין בעיה!

״גש לאפסנאות וחתום על שק אשכים״.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, אתה צרכן נבון, אתה לא תשלם מעל המחירון, אבל הבחור שבא אחריך - כן ישלם.

השוק אכן התחרפן.

עם העיכוב במסירת מכוניות חדשות.

ואולי גם בגלל העובדה שמצד אחד כבר לא שווה לקנות רכב בנזין חדש, אבל חשמלי עדיין מחוץ להישג ידם של הרבה אנשים.

וגם העובדה שהרבה ויתרו על רכב ליסינג צמוד, כי כשעובדים רוב השבוע מהבית, אז אין טעם ברכב חברה חדש נוצץ שיעמוד כמה ימים ברצף (הקהל שלקח ליסינג הוא ברובו אותו קהל שיכול לעבוד בצורה יעילה מהבית).

וגם זה שלא נראה באופק סוף לתקופת הקורונה, שהגבירה את התלות ברכב פרטי.

אז הכל ביחד, ואחרי שנים שרבבות קורולות ואלנטרות העלו אבק במגרשי ליסינג, המצב התהפך, ולדעתי אנחנו חוזרים למצב מלפני 15 שנה, כשאוטו חדש היה לעשירים בלבד, והרוב העדיפו ללכת על בטוח ולקנות משפחתומטית יד2 ממותג עם מוניטין אמינות טוב.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוויה שלי מהחודשים האחרונים היא שכמעט כל המכוניות, למעט בודדות ומעטות מאוד, הן פשוט ח*א. 

בעלי המכוניות הנורמליות, שלא לדבר על המעטות עוד יותר, שהן באמת טובות (וזה כולל בסהכ כאלה עם תיעוד טיפולים מסודר ובלי דפיקות חיצוניות משמעותיות), מודעים למצב הזה, ומעלים את המחירים בהתאם. 

החוויה בתור רוכש היא באמת מתסכלת מאוד מבחינתי, קשה לי למצוא כאלה שאפילו חושבים על להוציא היסטוריית טיפולים (למרות שמצהירים על כך במודעה), וגם יש עלובים כאלה שרוצים שדו"ח הסליקה יהיה על חשבונך.

לכן, אני מבין את מי שרוצה מעל המחירון, אם המכונית שלו אכן טובה מהשאר, ואני אישית גם הייתי משלם.

ישנה בעיה אחרת שאנשים גם קונים ללא בדיקה או היסטוריה, ובטח לא דו"ח סליקה, אז למה שמוכר יעשה את המאמץ כשמגיע מישהו שמבקש את זה..?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי כמה שאתה צודק!!!

עברתי מס לא מבוטל של מוכרים פרטיים וטרייד כאחד שלא הבינו מה אני רוצה מהם כשביקשתי היסטוריה.

זאת בדיוק התחושה שמלווה אותי 90% מהמכוניות בשוק במצב תחזוקה/היסטוריה מזעזע

יתכן ואכן ה״גבינה זזה״ בשוק המשומשת בעקבות אירועי קורונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסטורית תביעות- הוא לא חייב להוציא את המסמך הזה על חשבונו\או בכלל להכיר שיש פרוצדורה כזאת,

אם אתה בתור רוכש שמעוניין ברכב מגיע לנקודה שבה אתה רוצה להתקדם- תן לו 10 שח שיוציא לך במקום הסטוריה.

זה במידה רבה כמו בדיקת רכב- הרוכש שראה את הרכב ורוצה להתקדם לרכישה אז מבצע את הבידקה, ההסטוריה זה פשוט עוד שלב שאתה מוסיף לפני הבדיקה.

ככה במקרה הרע אכלת אותה עם 10 שקל ולא 500...

עריכה אחרונה על ידי ik3
  • רעיון טוב! 1

peugeot 208

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שהוא לא חייב, זו לא הנקודה בכלל.

הנקודה היא שכשאדם מבקש אלפים מעל המחירון, אז כדאי שיגבה את זה, ובין היתר יוציא את הדברים האלה שלדעתי הם אלמנטריים.

כשאני מכרתי ומסרתי רכבים, אז מראש הייתי מוכן עם היסטוריית הטיפולים ודו״ח הסליקה, למרות שלא ביקשו, מה גם ששטפתי את הרכב מבפנים ומבחוץ. כך לדעתי צריך להיות. אז אמנם אני לא מבקש את כל החבילה מהמוכר, אבל לפחות זה. להתקטנן על 10 שקלים זה עלוב בעיניי. עם זאת, במקרה הצורך אשלם, כי האישיות של המוכר לא מעניינת אותי בכלל, אלא מצב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסלידה שלי ממזוכיזם (ואני לא שופט מי שמפרגן לעצמו ערב הצלפות בדאנג'ן), הובילה אותי לאסטרטגיה של רכישת רכב חדש, תמיד, ובהיעדר תקציב לבחירה האידיאלית,  לרדת ברמה. 

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה 1.4 *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206 1.4 *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס 1.6 * פורד אריקה 1.6 ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזוכיזם נמצא לרוב בראש של האנשים. 

הרי כמעט על כול רכב אתה יכול ב-5 דקות קרוב לודאי למצוא רכב במצב טוב ולגמור עניין. פשוט זה יעלה לך בהתאם . ואנשים לרוב מנסים למקסם בערך כול דבר- ופה נכנס המזוכיזם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, alex321 כתב:

הקטע הוא שגם בעלי הפרטיות מבקשים לפחות מחירון

ואין ספק שאני לא אשלם מעל המחירון על רכב סטנדרטי

אז סביר שבסוף תקנה רכב ותשלם מספיק כדי ליישר קו ותעבור את המחירון!

אני קצת מתעסק עם מכירה וקניה של רכבים כתחביב.

יש מציאות בשוק אבל לאדם הפרטי קשה מאוד למצוא אותם.

שוק המשומשות ר-ו-ת-ח במיוחד ברכבים סחירים במחירים 20-70 אש"ח.

אני תמיד מוכר מחירון פלוס, וכשקונה רכב לשימוש הבית גם מוכן לשלם על רכס שבמצב מצוין, עפ טסט ארוך.

הרי מה זה מחירון? מצבד אומדן.

ראית רכס שמתאים לך ל3-4 שנים הבאות, המחיר הוא בהתאם לכיס שלך, קדימה תתקדם לבדיקה ותתחדש.

יש לי חבר שאתה מאוד מזכיר לי, מחפש רכב העיקר לא לצאת "פרייאר", מחפש רכב כבר כמעט חודשיים, איפה הזמן לנסוע לראות רכבים, ימי חופש בבקרים לנסוע לערים אחרות.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית לוקח לבדיקה רכב ללא היסטוריית טיפולים ודו״ח סליקה? (או לפחות היסטוריית טיפולים)

אם כן, איזו אינדיקציה יש לך שהרכב באמת טוב? הרי הבדיקה לא אומרת המון...

קשה מאוד, עד בלתי אפשרי, למצוא רכבים עם היסטורייה מודפסת שאתה יכול לעיין בה ולדעת ברמת ודאות לפחות מינימלית שלא מדובר בנבלה.

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, davemustaine87 כתב:

המזוכיזם נמצא לרוב בראש של האנשים. 

הרי כמעט על כול רכב אתה יכול ב-5 דקות קרוב לודאי למצוא רכב במצב טוב ולגמור עניין. פשוט זה יעלה לך בהתאם . ואנשים לרוב מנסים למקסם בערך כול דבר- ופה נכנס המזוכיזם. 

הלוואי וזה היה נכון.

אני כבר מזמן יודע שמחיר משומשת שאני מוכן לשקול: יד ראשונה פרטית בלבד, עד 3 שנים, ק"מ נמוך, היסטוריית טיפולים מלאה, (אך ורק ברשת היבואן), שום פגם קוסמטי - עולות היטב מעל מחירון. זה ממש לא דבר חדש מבחינתי.

וכן היכולת לשלם יותר עבור רכב חדש (אני גם לא הכי טיפוס של עסקאות מימון), לא קיימת אצל כולם. 

• אהבתי 1
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה 1.4 *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206 1.4 *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס 1.6 * פורד אריקה 1.6 ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, imprezadude כתב:

קשה מאוד, עד בלתי אפשרי, למצוא רכבים עם היסטורייה מודפסת שאתה יכול לעיין בה ולדעת ברמת ודאות לפחות מינימלית שלא מדובר בנבלה.

אני רק יכול להגיד לך שברכב שמכרתי לא מזמן,  הייתה היסטרוית טיפולים מודפסת כמעט מלאה(רכב בן 8 )

אתה יודע כמה התעניינו לראות אותה, עוד אחרי שהצעתי כמעט לכול אחד? 0 עגול. 

אז לא פלא שמסתכלים עלייך כחייזר במידה ואתה רוצה לראות את זה.

אגב , במידה ואתה מחפש רכב צעיר יחסית(3-4 שנים על הכביש), טרם הבדיקה, אתה פשוט יכול לקפוץ עם הבנאדם למוסך ולהוציא אותה. לא מכיר הרבה שיסרבו אלא אם יש להם מה להסתיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...