Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויית חיפוש רכב משומש או האם שוק המשומשות אכן השתגע?

alex321
 שיתוף

פוסטים מומלצים

כמוך כמוני, אני מכרתי רכבים בני 15-16 עם היסטוריית טיפולים מסודרת מהיום הראשון, מודפסת.

אנשים גם קונים רכבים בלמעלה מ-90 אלף שקלים באיזה תחנת דלק בלי לקחת לבדיקה, הם לא חכמים גדולים בעיניי. או שהכסף הזה לא מזיז להם (ואז אתה נותר לתהות מדוע מראש ללכת על רכב יד שנייה), או שהם פשוט לא מבינים כלום.

אולי הבעיה היא בי, אבל אני לא מתכוון לשרוף עוד יום שבו אלך עם המוכר למוסך ואולי אראה משהו שלא נדמה לי. אגב, זה נובע גם מכבוד למוכר, לא ארצה שגם הוא ישרוף יום עבודה ואני אחתוך. בשביל זה הוא יכול לבקש מהמוסך שישלחו לו היסטוריה במייל, מאוד מאוד לא מסובך, וחוסך את ההפסדים ואי-הנעימויות.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 6 דקות, imprezadude כתב:

אנשים גם קונים רכבים בלמעלה מ-90 אלף שקלים באיזה תחנת דלק בלי לקחת לבדיקה, הם לא חכמים גדולים בעיניי. או שהכסף הזה לא מזיז להם (ואז אתה נותר לתהות מדוע מראש ללכת על רכב יד שנייה), או שהם פשוט לא מבינים כלום.

יש לי תחושה שחלק מהתופעה הזאת היא מאוכלוסיות שלא משלמות מיסים\ מרוויחות מפשע וכדומה, ורכב חדש יהיה להם בעייתי לקנות מבחינה לוגיסטית.

אבל ביד השניה אין להם בעיה לזרוק לך 90K כי זה פחות מפוקח.

זה מה שנראה לי לפחות

• מעניין 1

peugeot 208

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאין לי בעיה לשלם גם מחירון על רכב עם קמ סביר והיסטוריה שקופה

הבעיה היא שכולם מבקשים מעל מחירון גם על רכבים שבפירוש נראים כאילו חוו חיים לא פשוטים כלל שלא לדבר על היסטוריה.

השיא היה סיוויק 2017 עם 163.000 קמ מהשכרה שנראת שעברו עליה חיים לא קלים ב56🙀🙀🙀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, imprezadude כתב:

היית לוקח לבדיקה רכב ללא היסטוריית טיפולים ודו״ח סליקה? (או לפחות היסטוריית טיפולים)

אם כן, איזו אינדיקציה יש לך שהרכב באמת טוב? הרי הבדיקה לא אומרת המון...

אני כן לקחתי, לוקח וכנראה שגם אקח למרות ההפחדות שאני שומע פה בפורום. זה פורום מכוניות ובכל מה שקשור לרכב יש לאנשים פה נטיה להגזים (ולא נכנס לויכוחים, שכל אחד יעשה מה שבא לו). אני לא בן אדם פדנט ואני אחד שמתפשר בגבולות ההגיון כשזה מגיע ל"סחורה" לעומת מחיר נמוך + העצבים\זמן שלי בלחפש עד אינסוף ולאכול סרטים אינסופיים.

ודרך אגב, היסטוריית טיפולים אומרת משהו חוץ מזה שהרכב טופל בזמן? אתה יודע אם הרכב התחמם? אתה יודע אם הוא נסע בלי שמן לפרק זמן מסויים?

אני בד"כ מחזיק רכבים לפרק זמן ארוך ככה שעוד לא יצא לי למכור (ומקווה שגם לא ייצא) רכב בשנתון\מחיר שהיסטוריית טיפולים רלוונטית, אבל אם וכאשר זה יקרה, אני אציע לבן אדם את קובץ האקסל שלי שמפרט לגבי כל הרכב את כל ההוצאות עליו עד לרמות הכי קטנות (טוב נו לא כולל ריחנים ומים לווישרים, אין לי כוח גם לזה). רוצה ייקח לא ירצה לא ייקח. הרכבים שלי כולם מטופלים מקסימום כל 10K או חצי שנה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yonisi כתב:

ודרך אגב, היסטוריית טיפולים אומרת משהו חוץ מזה שהרכב טופל בזמן? אתה יודע אם הרכב התחמם? אתה יודע אם הוא נסע בלי שמן לפרק זמן מסויים?

אין רמת ודאות של 100 אחוז, אלא רמת ודאות מסוימת. לתחושתי, בטוח יותר לעשות כן. כמובן שמה שאתה מציע, עם פירוט ההוצאות, זה מספק, אבל אתה מסכים איתי שזה לא קרוב להיות משהו נפוץ?

ונכון, אין טעם לויכוח, אבל אני אישית לא הייתי עושה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, imprezadude כתב:

ברור לי שהוא לא חייב, זו לא הנקודה בכלל.

הנקודה היא שכשאדם מבקש אלפים מעל המחירון, אז כדאי שיגבה את זה, ובין היתר יוציא את הדברים האלה שלדעתי הם אלמנטריים.

כשאני מכרתי ומסרתי רכבים, אז מראש הייתי מוכן עם היסטוריית הטיפולים ודו״ח הסליקה, למרות שלא ביקשו, מה גם ששטפתי את הרכב מבפנים ומבחוץ. כך לדעתי צריך להיות. אז אמנם אני לא מבקש את כל החבילה מהמוכר, אבל לפחות זה. להתקטנן על 10 שקלים זה עלוב בעיניי. עם זאת, במקרה הצורך אשלם, כי האישיות של המוכר לא מעניינת אותי בכלל, אלא מצב הרכב.

אתה מגלה אזרחות למופת, וזה יפה. הענין הוא שמדובר בשוק רגיל ופשוט של היצע וביקוש, מי שקובע למרבה החרפה הוא מי שבידו הסחורה ומי שצריך להחליט אם מתאים לו לשלם את המחיר, או להסכים לשלם עלויות של בדיקות לסוגיהן בכדי לדעת אם כדאי לו לשלם, הוא הקונה. המוכר יכול לשבת על התחת ולהגיד ומבחינתו לגמרי בצדק, אדוני היקר המאמץ היחיד שאני מוכן להשקיע הוא החתימה על טופס העברת הבעלות אחרי הכסף, כל השאר עליך. מתאים לך, לך על זה, לא מתאים חפש מוכר נחמד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, alex321 כתב:

פשוטים כלל שלא לדבר על היסטוריה.

השיא היה סיוויק 2017 עם 163.000 קמ מהשכרה שנראת שעברו עליה חיים לא קלים ב56🙀🙀🙀

זהו? 56 זה עוד הגיוני לדבר כזה.

לפני כמה דקות ראיתי ביד2 קורולה 2018 יד רביעית שרוצים עליה 100 אש"ח.

• מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 43 דקות, yonisi כתב:

בהחלט היא אומרת משהו.

זה לא "הסטוריית טיפולים שנתיים".  זה "הסטוריית טיפולים".  התחמם?  נסע בלי שמן ?  כנראה נכנס בגלל זה למוסך כניסה נוספת.  היא תופיע בהיסטוריה.  כולל מה שנעשה בה.

קניתי C4 פיקאסו - בהיסטורית טיפולים צויין פירוק של מכסה מנוע (TSB) ובעיות בממיר (כולל ההחלפה) - כל כניסה למוסך היתה מתועדת.  וכמובן דרשתי אותה לפני שהתחלנו לדבר.

עריכה אחרונה על ידי dani666
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש ביקוש למשפחתומטית לא יוצאת ליסינג או השכרה, מאוד קשה, אחי בן 32, צעיר רווק, בחר גם ללכת לפי העדר וקנה קורולה 2015. אלפיים מתחת למחירון. 

השוק ל 1600 אוטומט יפני בעיצומו לדעתי. ורואים את זה בחיפושים ביד2 ובמגרשים.

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש נירו 2018 

אקזמפלרים שמורים נמכרים באותו יום. למשל, נסעתי לראות רכב, הייתי הראשון שראה אותו (בשעה 7 בערב). הבחורה שבאה אחרי קנתה אותו במקום. 

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yonisi כתב:

דרך אגב, היסטוריית טיפולים אומרת משהו חוץ מזה שהרכב טופל בזמן? אתה יודע אם הרכב התחמם? אתה יודע אם הוא נסע בלי שמן לפרק זמן מסויים?

אומרת בשביל ההתחלה, שהרכב טופל בצורה מסודרת, ולא פעם באף פעם "במוסך של חבר".

זה גם מקטין את הסיכוי שהרכב נסע בלי מים או נסע שנתיים עם שמן שחור כמו החיים שעברו על הרכב הזה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, GaT כתב:

מחפש נירו 2018 

אקזמפלרים שמורים נמכרים באותו יום. למשל, נסעתי לראות רכב, הייתי הראשון שראה אותו (בשעה 7 בערב). הבחורה שבאה אחרי קנתה אותו במקום. 

אלו דברים שקרו גם טרום הקורונה עם רכבים מבוקשים במצב טוב.

סיאט איביזה גם רכב מבוקש, מישהי שעובדת איתי חיפשה אחת כזו קצת לפני הקורונה, מצאתי לה איביזה בת 4, יד ראשונה עם 37 אלף ק"מ והיסטוריית טיפולים מלאה. המודעה פורסמה בסביבות 10 בבוקר, היא התקשרה ב-6 בערב, הרכב כבר נמכר.

נירו גם מבוקשת כי היא היברידית, מציעה צריכת דלק טובה ויש לה את רוב מערכות הבטיחות והיא מתאימה למשפחה.

• רעיון טוב! 1

Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם רוב מה שנכתב כאן כבר.

השוק הישראלי כולל תופעה של מוכרים שלא מגבים שום מילה שלהם בהוכחות כתובות או מצולמות, אבל מבקשים מחירים הזויים על הרכבים שלהם.

מהצד השני, יש את אלו שימשיכו לקנות כי זה יפני אמין שהמכונאי המליץ לי לקנות.

בסופו של דבר, לכל אחד כזה יש סיכוי גבוה מאיתנו ליפול על רכב נבלה, לפחד ממשומשות ולהצטרף לכל החבר'ה שקונים חדש מהניילון או עוברים לליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לחלוטין

אחרי שבוע של כיתות רגליים תפסתי את עצמי לא פעם במחשבה שאולי ״ניקח 0 קמ/ליס מהעבודה ונסיים עם זה״.

מזל שיש אקסל עלות/תועלת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיך לחפש, 

יש אנשים הוגנים שמחזיקים רכבים טובים ולא מחפשים לעשות קופה, מבקשים מחירון. 

לקח לי 4 חודשים לשים את ידי על פורטה 2014 יד ראשונה פרטית מטופלת. 

בזמן הזה ראיתי כמה מאזדה 3 שנעלמו תוך שעות בודדות מהלוחות במעל המחירון, פורטה יוצאות ליסינג ב 34 אלף( מחירון 28), רכבים עם מים באמבטיה של הגלגל הרזרבי וכו'. 

רוב האנשים לא יודעים מה זה למכור רכב ורק מחפשים את הפרייר עליו יספרו בארוחת שישי למשפחה. 

במילה אחת - סבלנות. 

אם אין לך הרבה זמן, תשב על יד 2 ברמת הכל חצי שעה רענון ותסע לראות כל רכב שכן נראה לך, עד שתחכה לקבל היסטורית טיפולים בוואטסאפ יהיו עוד כמה בדרך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...