Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק הגיעו וכבר קיבלו מיצובישים חדשים"

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעה, דניאל1983 כתב:

כשסבא שלי ז"ל נתן לי את הפיאט אונו 70 שלו הוא התעקש שהרכב שמור פיקס ותמיד הזהיר אותי שהמוסכים בארץ אוהבים להחליף חלקים בלי סיבה.

נפלתי ככה עם המונדאו ימשו"ז.

גם קניתי מרוסי מבוגר, חיצונית ופנימית הרכב היה מלוקק, מכנית פח אשפה.

לדעתי זה שהרכב לא עושה בעיות אצל אנשים כאלה, זה כי או שהם בקושי נוסעים בו, או שהם משקרים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבא שלי קנה בעזרת ההנחה פיאט בראבה אדומה שנת 1996 ידנית, הדגם הפשוט ביותר, ללא חלונות חשמל ונעילה מרכזית. אבל היה מזגן מקורי.

נמכרה שנתיים לאחר מכן עם 9,000 ק"מ בלבד כי היה לאבא שלי גם רכב מהעבודה. 

ראיתי אותה פעם אחת בלבד אחרי המכירה. 

עריכה לגבי נושא המיסים:
אבא שלי פשוט לא ידע שהוא צריך לשלם חלק כלשהו של המיסים אם הוא מוכר את הרכב לפני שחלפו 5 שנים מיום הקניה והוא אכן שילם משהו למכס בזמנו.

עריכה אחרונה על ידי Pavlik

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, mcshmupi כתב:

מעניין אם היה עולה חדש שבזמנו ניצל את ההטבה במס כדי לקנות אלפא רומאו או רכב מגניב אחר

כן!!!

לי יש קרוב משפחה רחוק שקנה אלפא רומיאו 33 אדומה!

כולם חשבו שהוא משוגע ושכנראה עוד מעט הוא ואשתו יתגרשו בגלל זה חחח

באותה תקופה הם גרו בדירה שכורה ומוזנחת בהדר בחיפה, למרות זאות הוא לא היה מוכן לשמוע לאף אחד, ואת כול הכסף שהוא חסך השקיע באלפא. 

לפני 4 שעות, פינדר כתב:

אני זוכר כתבות על עולים מרוסיה באותה תקופה.

הם היו רגילים מרוסיה שמרצדס זה רכב של מאפיונרים בלבד. ומבחינתם נהג מונית היה מקצוע נחות, של מישהו ללא השכלה.

ואז בארץ הם ראו נהגי מוניות עם מרצדסים וזה עשה להם קצר במוח...

אנחנו עלינו מברה"מ ודווקא אותנו זה לא הפתיע.

בברה"מ נהגי מוניות הרוויחו משכורות די גבוהות, לפחות פי 3 ממהנדס או רופא, בגלל כול הקומבינות שהם עשו.

והרכב שהם נהגו בו היה וולגה 24, בברה"מ זה היה הרכב הכי מפואר שהיה אפשר לקנות, המקבילה הסובייטית ל S קלאס לפחות. 

מהנדס היה מרוויח 120 רובל בחודש וולגה חדשה עלתה 10000 רובל.

אם נעשה המרה לפי מספר המשכורות הדרוש, נגיד משכורת של 10 אלף ש"ח בחודש, הרכב היה יכול לעלות בארץ היום יותר מ 800אלף ש"ח

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו התחלנו מאפלאוז 92, שהחזיקה מעמד במשך יותר מעשר שנים ו-341,010 ק"מ עד שנפחה נשמתה בידיי על כתם שמן. אני חושב שאני זוכר את כל התקלות שלה - משאבת מים (שזוהתה בזמן ולא הובילה להתחממות) ואלטרנטור, הכל אחרי 280,000 ק"מ. תוחזקה אחרי תום האחריות מתחת לבית בעזרת שכן מכונאי, ובניגוד למה שכתב ואדים בשרשור הזה - בחלקים איכותיים בלבד ותוך הקפדה מירבית על שגרת הטיפולים של היצרן. החלקים נקנו בדייהטסו לפני כל טיפול, שמן אני לא זוכר מאיפה אבא היה קונה, אבל לא מהסוג של 3 ב-10. אוטו מצוין שהפגין אמינות מופתית, גם תחת ידיים ורגליים צעירות של פוחזים כמוני וכמו אחי.

לגבי אלפות - היה לי חבר ילדות שאין לי מושג מה איתו היום שאבא שלו קנה 33 1.5 (שחורה דווקא) עם ההנחה. מגניב לחלוטין.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דניאל1983 כתב:

והרכב שהם נהגו בו היה וולגה 24, בברה"מ זה היה הרכב הכי מפואר שהיה אפשר לקנות, המקבילה הסובייטית ל S קלאס לפחות. 

מהנדס היה מרוויח 120 רובל בחודש וולגה חדשה עלתה 10000 רובל.

אם נעשה המרה לפי מספר המשכורות הדרוש, נגיד משכורת של 10 אלף ש"ח בחודש, הרכב היה יכול לעלות בארץ היום יותר מ 800אלף ש"ח

גם אם היה לך את הכסף, לא יכולת פשוט לבוא ולפתוח הזמנה.

היה או לקבל צריך אישור ממקום מאוד גבוה כדי לקנות את הרכב חדש, או לקנות משומש בפי 1.5-2 מהמחיר הרשמי, עם כל הנפלאות של מונית לשעבר.

תחשוב כאילו טויוטה קאמרי הייתה עולה 800 אש"ח, אבל לא היית יכול לקנות קאמרי סתם ככה, רק באישור בכתב משר התחבורה. אבל יכולת לקנות קאמרי מונית לשעבר, ב1.2-1.5 מיליון.

אה, והקאמרי זאת לא הקאמרי של 2021, זה בעצם רכב שתוכנן ע"י תעשיות רכב נצרת, שמבוסס על קאמרי מתחילת שנות ה90, ומורכב ע"י פועלים חצי שתויים על מכונות משנות ה50.

וזה נחשב לרכב יוקרה.

• אהבתי 2
  • מצחיק 3
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, pl7410 כתב:

*מיציבושים (לפחות בירושלים בזמנו) 

לא רק

מאז ולתמיד, בכל הארץ 😆

אחלה טופיק ואחלה דיון. 

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היחיד שרכשתי היה דייהו רייסר מעולה חדש, אין ולא יהיה מזגן ברמה של הדייהו, אפשר להקפיא עופות ברכב, אמינות של משקולת נייר, התנהגות של סירת דייגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אבא שלי קנה דייהו רייסר וגם אצלינו לא היו תקלות בכלל.

הרכב היה מאוד אמין.

הדבר הכי מעצבן היה שהתא מטען נפתח רק עם מפתח. לא היה כפתור על הדלת ולא בתא הנוסעים. 

פעם אחת בדרך חזרה מאילת בטעות סגרנו את המפתח של הרכב בבגז'.

מזל שלחבר של אבא שלי היו תמיד ברכב כלי עבודה. פירקנו את המשענת האחורית, אחרי זה את המחיצה וככה הגענו לתיק עם המפתח... חוויות...

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לספר על גל העליה שלפניו - זה שקרה בשנים 68-73 בין מלחמת ששת הימים למלחמת יום כיפור.

אחרי מלחמת ששת הימים, היה גל עליה גדול מארצות רווחה -  ארה"ב, אוסטרליה, דרום אפריקה, אנגליה.

העלי ההיא היתה בעיקר תוצאה של האופוריה שהיתה אחרי מלחמת ששת הימים, ובאותה תקופה גם תושבים חוזרים אחרי יותר מחמש שנים קיבלו הקלות במיסים על רכב.

אז גם היתה מסגרת  לבנה לכל מספרי הרישוי של כלי הרכב שנרכשו עןם הנחה במיסים.

באותה תקופה המיסים נקבעו לפי משקל הרכב, ולכן היה משתלם לרכוש מכוניות כבדות יותר.

הלהיטים בקרב העוליןם היו בעיקר וולוו 144, פיג'ו 404/504, ומכוניות אמריקאיות.

• אהבתי 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה בוקי

אתה בטוח שאחרי 5 שנים לא היה צריך לשלם את החלק היחסי של המכס?

חבר קנה לפני שנתיים לנסר 91 יד ראשונה!!! מעולה מבריה''מ כמובן..

הוא אמר לי שבהעברת בעלות בדואר היה איזה בלאגן כי לרכב לא שולם מכס או משהו והיה צריך לשלם כמה שקלים חלק יחסי אחרי 28 שנה..

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, איצי בר כתב:

אתה בטוח שאחרי 5 שנים לא היה צריך לשלם את החלק היחסי של המכס?

בטוח.

מה שכן, בהעדר פעולה אקטיבית כלשהי מצד בעל הרכב, הגבלת העברת בעלות ברישון נשארת גם אחרי 20 ו 30 שנה. היא לא יורדת אוטומטית. 

מה שצריך לעשות זה לטפל מול המכס שיסירו אותה ורק אז אפשר להעביר בעלות. כמה שקלים שחייבו זה כנראה על עצם פעולת העדכון. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...