Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לייעוץ מקצועי להמשך דרכי

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

סתם גיגול מהיר וזה מ 2019. היום אני מניח שהתופעה יותר רחבה במחיוחד אחרי שגילה שעבודה מרחוק זה לא אסון.

הבאת כתבת פירסומת ממומנת של חברה שעוסקת בתחום.

אני לא אומר שזה לא קיים, אבל הייתי מייחס לזה פחות משמעות.

אאוטסורסינג במזרח אירופה קיים כבר הרבה שנים ויצא לי לעבוד באופן כזה, עם מזרח אירופים לאורך השנים.

מהנסיון האישי והלא מייצג שלי, יש לזה הצלחה די מוגבלת. העבודה מרחוק היא לא הבעיה, אבל יש הרבה קשיים אחרים.

זה סוג עבודה שדורש פיקוח הדוק מהצד הישראלי, גם אם זה נעשה מרחוק. זה מתאים למשימות קטנות ומוגבלות ולא לפיתוח פרוייקטים גדולים.

בחברה שעבדתי בה בעבר, היו לנו בצוות כמה עובדי קבלן כאלו בחברת אאוטסורס ברומניה. לכל עובד קבלן כזה, היה מוצמד עובד ישראלי שעמד איתו בקשר יומיומי. חלק היו מקצוענים מאוד וחלק פחות.

המקצוענים שבהם הופכים להיות יקרים גם הם עם הזמן, גם אם הם במזרח אירופה. גם שם יש תחרות על עובדים טובים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בכל מקום עובד טוב עולה יותר רק שיותר באץ זה הרבה יותר מהיותר של מזרח אירופה או הודו.

בכל אאוטסורסינג צריך פיקוח הדוק אבל יש מקרים שכבר שווה לשלוח מישהו לרילוקיישן שינהל את הצוות המקומי (מכיר כמה כאלה בתעשייה המסורתית). ברמות השכר היום יחד עם התנאים הנלווים ועלות המשרדים זה מתחיל להיות כדאי.

עריכה: אל תשכר שאנחנו משווים עלות שכר ולא שכר בפועל. 30 ברוטו זה יותר מ 45 למעסיק.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

עניין, אתגר ואם אתה טוב אז גם תהיה עשיר מאוד.

עד שתגיע לתפקיד ושכר משמעותי (כמו רופא מומחה), אתה תאכל הרבה חרא.

כנראה שממש צריך לאהוב את התחום בשביל להיכנס לזה. או לבוא משושלת של רופאים, שיוציאו אותך מהירושה אם תלך לכיוון אחר חו"ח.

לפני שעתיים, Potato כתב:

כי להציל/לשפר חיים של אנשים זו עבודה עם הרבה יותר משמעות מלקשקש עוד כמה שורות קוד לאיזה תאגיד.

מצד שני, אם אכתוב שורות קוד לא תקינות בשביל תאגיד, אין סיכוי שאחזור הביתה בידיעה שמישהו מת או נשאר נכה.

וגם הלימודים זה לא 10 שנים פלוס לא יודע כמה סטאז׳ והתמחות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, Potato כתב:

אתה יוצא מנקודת הנחה שזה הרבה.

אבל הרבה זה יחסי,ובשביל החברות האלה לתת 45 אלף,בדולרים זה 12-13 אלף לחודש.

לא הרבה בכלל.

כשעוד אין לך הכנסות כל שקל צריך להיות מחושב.

אני עכשיו עובד על סטרטאפ בתחום שלי עם עוד שני שותפים ולמרות שיש לנו כבר אב טיפוס עובד ומו"מ להזמנה ראשונה אם לא היינו מחושבים אז למרות שלכולנו יש את הגב הכלכלי לא היינו מגיעים לאן שהגענו עם 100% בעלות.

כשאתה בשלב הרעיון אתה מוכר את עצמך מאוד בזול למשקיעים (הרבה אחוזים בשביל קצת כסף) וככל שתתקדם למוצר כך תקבל יותר תמורת פחות. ככל שהשלב יותר מוקדם זה לא 1000 שקל כי כל אלפייה שווה כמה עשרות עד מאות אלפים.

לפני 21 דקות, vadim6385 כתב:

עד שתגיע לתפקיד ושכר משמעותי (כמו רופא מומחה), אתה תאכל הרבה חרא.

כנראה שממש צריך לאהוב את התחום בשביל להיכנס לזה. או לבוא משושלת של רופאים, שיוציאו אותך מהירושה אם תלך לכיוון אחר חו"ח.

זה נכון לכל מקצוע תובעני (וככל שאתה גבוה יותר כך הוא תובעני יותר בכל מקצוע). אם בחרת מקצוע רק בגלל הכסף יש סיכוי טוב שתסבול בעבודה.

לפני 21 דקות, vadim6385 כתב:

מצד שני, אם אכתוב שורות קוד לא תקינות בשביל תאגיד, אין סיכוי שאחזור הביתה בידיעה שמישהו מת או נשאר נכה.

זו הסיבה העיקרית שאני מהנדס מכונות ולא וטרינר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

כשעוד אין לך הכנסות כל שקל צריך להיות מחושב.

מבחינתך 5,000 שקל זה קופה קטנה, מבחינתם 500,000 דולר.

כל אחד והשקלים שלו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Potato כתב:

כי להציל/לשפר חיים של אנשים זו עבודה עם הרבה יותר משמעות מלקשקש עוד כמה שורות קוד לאיזה תאגיד.

"לקשקש כמה שורות קוד" גם יכול להיות קשור לכתיבת קוד לציוד רפואי או למערכות תקיפה או הגנה, כמו כיפת ברזל למשל.

וגם כדי שתשתמש בפורום הזה ובסמארטפון שלך יש אנשים ש"קשקשו כמה שורות קוד".

החיים שלך היו נראים אחרת לגמרי בלי אותם "מקשקשי קוד".

• רעיון גרוע 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, dorsht כתב:

"לקשקש כמה שורות קוד" גם יכול להיות קשור לכתיבת קוד לציוד רפואי או למערכות תקיפה או הגנה, כמו כיפת ברזל למשל.

וגם כדי שתשתמש בפורום הזה ובסמארטפון שלך יש אנשים ש"קשקשו כמה שורות קוד".

החיים שלך היו נראים אחרת לגמרי בלי אותם "מקשקשי קוד".

אויש נו תשמור את רגשי הנחיתות האלה לפעם אחרת.

מודה לך מאוד שהסברת לי איפה יש קוד,פשוט חייתי במעורה עד היום וחפרתי לעצמי בורות מים.

הכוונה שלי הייתה מאוד ברורה.

יש הבדל בין לשבת מול מחשב,הפסקה פה ושם,אם לא הלך היום יילך מחר ואם לא מחר אז עוד שבוע.

לבין להיות מנתח או מאבחן שלעבודה שלך יש השלכות בזמן אמת.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • משעמם 1
  • לא הבנתי... 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, Potato כתב:

מבחינתך 5,000 שקל זה קופה קטנה, מבחינתם 500,000 דולר.

כל אחד והשקלים שלו.

כשאין הכנסות גם שקל בקופה קטנה זה סכום שלוקחים בכובד ראש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

כשאין הכנסות גם שקל בקופה קטנה זה סכום שלוקחים בכובד ראש.

עולם הברזלים שונה מעולם התוכנה,גם בגישה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגישה כן. במהות לא.

סטרטאפ הוא סטרטאפ בכל תחום. אם אתה מתנהל כמו שהם מתנהלים מגיעים לאקזיט במקרה הטוב עם 20% ואם מתנהלים נכון אפשר להגיע עם 40%.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Potato כתב:

יש הבדל בין לשבת מול מחשב,הפסקה פה ושם,אם לא הלך היום יילך מחר ואם לא מחר אז עוד שבוע.

לבין להיות מנתח או מאבחן שלעבודה שלך יש השלכות בזמן אמת.

וכאן יושב אדם, שאם "לא הלך היום" ויש איזה באג, יש מצב גדול שרוצח לא ייתפס או ישוחרר ע"י בית המשפט, או חלילה יורשע אדם על לא עוול בכפו.

לא לדבר על ההשפעה של אירוע כזה על חברה שנשענת באופן כבד על "חזקת אמינות", שתיק אחד כזה, פיספוס אחד כזה שיצביע על חף מפשע כאשם, או יזכה אשם, בהחלט יכול לקחת את אותה חזקת אמינות.

אז נכון שזה לא השלכות בזמן אמת, כי אני ב-99.9% מהזמן לא מבצע את התהליך הפורנזי עצמו, אבל זה חתיכת השפעה.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, m3x7r3m3 כתב:

וכאן יושב אדם, שאם "לא הלך היום" ויש איזה באג, יש מצב גדול שרוצח לא ייתפס או ישוחרר ע"י בית המשפט, או חלילה יורשע אדם על לא עוול בכפו.

ההבדל הוא שאת הטעויות שלנו ניתן לתקן עם נזק מינימלי שבעיקרו הוא זמן וכסף אבל כשמנתח מוח טועה זה בלתי הפיך.

אם אני אייצר מוצר בינוני אז יבוא המתחרה שלי וישפר אותו אבל אם מנתח עשה עבודה בינונית נשאר אדם נכה לכל חייו והמנתח יישאר כל חייו עם השאלה אם עשה כמיטב יכולתו או שהפך אדם סתם לנכה.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהנחה שמישהו בכלל מגלה את הטעות שלי, וזה בכלל לא מובן מאליו, אין איזה שורה אדומה שצועקת "יש כאן באג!!!!"

יבוא החוקר הפורנזי עם הדו"חות החתומים, על ידי מערכת מוכרת, מוכחת, שיש לה חזקת אמינות, שמראה "אקדח מעשן", הנאשם לא מתחיל מ-0, הוא צריך להוכיח שאין לו אחות, ושהמערכת שידועה באמינות שלה בכל העולם המערבי טעתה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...