Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לייעוץ מקצועי להמשך דרכי

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Just now, Potato כתב:

"אחרי כמה שנות נסיון"אם הגעת לארגון שמעוניין לפתח אותך מעבר לhd,ואם היית מספיק טוב בשביל להתקדם,ואם היה להם משרות פתוחות ואם הראש צוות מוכן להכשיר חסרי נסיון.

המון "אם" בשביל שאולי בעוד כמה שנים טובות(6-7) יתקדם למקום כלשהו.

כרגע ההתחלה היא 6-8.

נכון, קשה  לעשות את המעבר מהלפדסק לתפקיד כמו sys/network admin, אבל זה לא בלתי אפשרי.

ואחרי שנתיים-שלוש אתה כבר יכול להגיע למשכורות שציינתי , לא צריך להיתקע שם 6 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 18 שעות, davemustaine87 כתב:

סליחה על הבוטות, אבל זאת אחת העיצות הכי גרועות שאפשר לייעץ.

אותי דחפו מיד אחרי צבא ללמוד ללמוד ללמוד. אז בתור ילד אחרי צבא ללא באמת ניסיון בעבודה רצינית הלכתי ללמוד תואר "על עיוור" , ובדיעבד היום בגיל 33 לגמרי הייתי הולך ללמוד משהו אחר. 

יש לבחור זמן לעבוד עד גיל 70, עוד שנה - שנתיים בדחיית התואר לא יעשו כלום. קל וחומר אם האלטרנטיבה היא לבזבז 3 שנים על איזה תואר בררה. 

לפותח השרשור, היתרון שלך שיחסית לזמן התעסוקתי שלך עברת לא מעט תחומים, ככה שקיבלת טעימה וניסיון מה כן יכול לעניין אותך ומה פחות. שים בצד שניה את התחומים הספציפים שבהם עבדת, האם היו אלמנטים כללים שאהבת/לא אהבת בעבודות שעבדת בהם? 

למשל, מה לא אהבת בתור חרט שגרם לך לעזוב? האם היו אלמנטים בעבודה שכן אהבת? כנ"ל לגבי הדוגם בטון. 

מקבל את דעתך אבל גם במקרה שלך חיכית מעל עשור כדי להבין מה ללמוד ועד שסיימת אתה בן 35. בגיל שאנשים כבר מנהלים בכירים או סמנכלים בחברות.

כל המשרות היום דורשות תור ראשון, גם שוטף כלים במסעדה. לבטח זו תהיה התחלה טובה. כשכתבתי לגבי התואר כיוונתי לבחור שכנראה יש לו מחסום לימודים(פחד/עצלנות) שכדי להשלים תואר נדרש ללמוד הכל המתחלה. בפתוחה הוא יכול להתחיל חופשי ללא מגבלה.

לימודים בפתוחה מתאפרים גם בלימודי ערב ככה שיכול להמישך לטעום משוק העבודה. בעוד 3-4 שנים יהיה בוגר עם תואר ויוכל לנסות לנוע לתחום שהבין שמענייןאותו.

אני חושב שבשלב הזה זה ללמוד קוס מחשבים קצר של בדיקות ולהתחיל לעסוק בזה. בהמשך ללמוד בפתוחה תואר כדי שיוכל למנף עצמו לתפפקידי ניהול והתפתחות.

התואר כתואר לא יקדם אלא התעודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולם מנהלים בכירים בגיל 35 ולא כולם סמנכ"לים.

יש גם עובדים מנוסים בתחומם, ראשי צוותים, אחמ"שים, מנהלים זוטרים וכו', לדעתי דווקא הם הרוב בגיל 35.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, vogel כתב:

כל המשרות היום דורשות תור ראשון, גם שוטף כלים במסעדה. לבטח זו תהיה התחלה טובה

מה?

מקום שדורש תואר בלי סיבה, מגיע לו להישאר בלי עובדים, או לקבל כאלה שרק יעשו נזק. או שכל מרואיין שני יצחק להם בפנים.

אגיד לך יותר מזה - הגישה הזאת של "חייב תואר ויהי מה", עושה הרבה מאוד נזק, היא זאת שגורמת לאינפלציה של תארים, מממנת את התעשיה של מטחנות דיפלומות, כל מיני מכללות קיקיוניות עם תעודות בשיטת "שלם וקח", וגורמת למעסיקים לעוף על עצמם, לדרוש תואר למשרת נציג שירות בבנק או פקיד שמזיז ניירות ממקום למקום.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום כשלכל אחד יש תואר ותנאי הקבלה בחלק מהמכללות זה מספיק שיש לך דופק מעסיקים מעדיפים את ההכי טוב שהם יכולים לקבל בשביל הכסף שלהם.

אישית אם אני צריך עובד כללי אעדיף אחד בלי תואר כי זה עם התואר הרי ממילא יחפש עבודה במקצוע שלמד (אפילו אם זה תואר ראשון ממכללת זיבינאמו באשורית מדוברת).

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

היום כשלכל אחד יש תואר ותנאי הקבלה בחלק מהמכללות זה מספיק שיש לך דופק מעסיקים מעדיפים את ההכי טוב שהם יכולים לקבל בשביל הכסף שלהם.

אתה מקבל עובד עם קצת רקע במחיר זול.

בוגר מכונות מסמי שמעון יידע מה זה חריטה/כרסום וכל מיני דברים בסיסיים כמו גזירה וסכום מומנטים.

רמת החשיבה לא תהיה כמו של מצטיין טכניון אבל המחיר בהתאם.

לפני כשעה, Night Driver כתב:

אישית אם אני צריך עובד כללי אעדיף אחד בלי תואר כי זה עם התואר הרי ממילא יחפש עבודה במקצוע שלמד (אפילו אם זה תואר ראשון ממכללת זיבינאמו באשורית מדוברת).

יחפש יחפש ולא ימצא.

יש לך המון זמן להנות ממנו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

בוגר מכונות מסמי שמעון יידע מה זה חריטה/כרסום וכל מיני דברים בסיסיים כמו גזירה וסכום מומנטים.

הלואי.

הניסיון שלי עם בוגרי סמי (ועברו אצל כמה שסיימו בהצטיינות) הוא שבמקרה הכי אופטימי הם יודעים לזרוק את המודל לתוכנה ולהעתיק את הפלט. להבין מה הוא אומר ומה עושים איתו אין סיכוי. בכל רגע נתון מעדיף הנדסאי בוגר יג' יד' על בוגר סמי בהצטיינות.

• מעניין 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה תחום אתה מתעסק? אני מניח שבמכונות או משהו בסגנון?

ממה שאני שומע לגביי בוגרי הנדסת תוכנה של סמי, הם די מתקשים למצוא משרות פיתוח. 

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Night Driver כתב:

הלואי.

הניסיון שלי עם בוגרי סמי (ועברו אצל כמה שסיימו בהצטיינות) הוא שבמקרה הכי אופטימי הם יודעים לזרוק את המודל לתוכנה ולהעתיק את הפלט. להבין מה הוא אומר ומה עושים איתו אין סיכוי. בכל רגע נתון מעדיף הנדסאי בוגר יג' יד' על בוגר סמי בהצטיינות.

אין ציפייה מבוגר שיודע מעבר לבסיס.

השאלה אם היה נסיון מצידם להתעניין ולצבור ידע או לעשות מינימום ולשבת בטלפון.

הרצון ללמוד לפעמים גובר על הבסיס הרעוע.

לפני 9 דקות, dorsht כתב:

באיזה תחום אתה מתעסק? אני מניח שבמכונות או משהו בסגנון?

מכונות.

לפני 9 דקות, dorsht כתב:

ממה שאני שומע לגביי בוגרי הנדסת תוכנה של סמי, הם די מתקשים למצוא משרות פיתוח. 

ככה זה במקומות שכל מי שמתחיל חייב לסיים.

סטנדרט הרצפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם קצת מוציאים לי את הרוח מהמפרשים, אני אמור להתחיל ללמוד הנדסאי מכונות ב"עתיד"...

בכנות? הרוב אולי אכן לא יידעו הרבה מעבר למה שלימדו אותם, או לא יהיו טובים במיוחד. 

אבל, לכל כלל יש יוצאים מן הכלל, ולדעתי האישית אסור לשלול אוטומטית שום דבר. יש מכלול שלם של שיקולים שנכנס לעניין. 

וכן, גם זמן של מעסיק שמחפש עובדים צריך להיכנס לשיקולים האלו, אבל לשלול רק על סמך מקום הלימודים זה לא משהו שאני יכול להסכים איתו.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Potato כתב:

אין ציפייה מבוגר שיודע מעבר לבסיס.

השאלה אם היה נסיון מצידם להתעניין ולצבור ידע או לעשות מינימום ולשבת בטלפון.

השאלה איזה בסיס.

עובד איתי הנדסאי שהגיע עם בסיס של הנדסאי אבל עם ראש פתוח ורצון והוא נמצא היום גם בשכר וגם בתפקיד של מהנדס בותק שלו.

אף פעם לא ביקשתי לראות גליון ציונים וגם לא אבקש כי זה לא אומר שום דבר אבל כשהבסיס רעוע מידי אין עם מה לעבוד. הפסילה של המוסד היא רק לגבי המוסד הספציפי כי הוא פשוט מוציא אנשים לא מספיק טובים.

@ברווז אתה בא עם רקע טכני ולדעתי הלימודים ישלימו לך את התיאוריה שחסרה לך. לא מכיר את המכללה הספציפית אבל יש גם לא מעט מכללות טובות.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, ברווז כתב:

אתם קצת מוציאים לי את הרוח מהמפרשים, אני אמור להתחיל ללמוד הנדסאי מכונות ב"עתיד"...

הרוב שם זה נגדים שעושים נייר למשכורת.

לא חושב שזה מעיד על רמה לימודית גבוהה.

לפני 46 דקות, ברווז כתב:

בכנות? הרוב אולי אכן לא יידעו הרבה מעבר למה שלימדו אותם, או לא יהיו טובים במיוחד. 

ככה זה בכל מקום,

אבל בוגר מדמח גרוע מעברית יהיה משמעותית יותר טוב מבוגר מדמח בינוני/גרוע מסמי שמעון.

לפני 46 דקות, ברווז כתב:

אבל, לכל כלל יש יוצאים מן הכלל, ולדעתי האישית אסור לשלול אוטומטית שום דבר. יש מכלול שלם של שיקולים שנכנס לעניין. 

וכן, גם זמן של מעסיק שמחפש עובדים צריך להיכנס לשיקולים האלו, אבל לשלול רק על סמך מקום הלימודים זה לא משהו שאני יכול להסכים איתו.

נהג לילה לקח אחד שאכזב אותו,לקח עוד אחד,ועוד אחד. 

כמה כסף אתה מצפה ממנו לשרוף על "לתת הזדמנות"?

אותו נהג לילה דיבר עם מפעל ליד שמספק לו חלקים כלשהם ו"פרק" את תסכולו מהבוגרים שהעסיק.

המפעל ליד לא לא יעסיק אותם.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Potato כתב:

אבל בוגר מדמח גרוע מעברית יהיה משמעותית יותר טוב מבוגר מדמח בינוני/גרוע מסמי שמעון.

לפני כשעה, ברווז כתב:

יש כאלו שגם אמרו לי שעדיף לסיים עם ממוצע באיזור ה-80 באחת מהאוניבריסטאות הנחשבות מאשר לסיים עם ממוצע 95-100 במכללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, dorsht כתב:

יש כאלו שגם אמרו לי שעדיף לסיים עם ממוצע באיזור ה-80 באחת מהאוניבריסטאות הנחשבות מאשר לסיים עם ממוצע 95-100 במכללה.

גם 75 מאוניברסיטה אוכל 95 ממכללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...