Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עובר להורים בראש כאשר הם קונים לילדים שלהם אופניים חשמליים?

שימו לב! השרשור הזה בן 1039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Gorpi כתב:

לא רק ברגולציה על אופניים/קורקינטים חשמליים, אלא גם ברגולציה על מוניות (שלום uber) והפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

לפני 3 שעות, motior כתב:

וגם סטנדרט אחיד של שבילי אופניים וחובת הקמת שבילים כאלו. אהבתי את השבילים הירוקים בתל אביב

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני מספר שנים בהיותי סטודנט בטכניון, הלכתי בשעות הערב במורד רחוב בתוך הקמפוס. היו המון סטודנטים שהיו להם אופניים חשמליים (בכל זאת, עליות וירידות זה קשה אז אופניים חשמליים זה מתבקש). הכביש היה קצת רטוב בגלל שהיה טל בשעות הערב ולפתע רוכב אחד שנסע על הכביש התחלק באמצע הנסיעה, יצא מזה ללא פגע והמשיך בנסיעה. כעבור דקה, רוכב נוסף שעבר לידי התחלק באמצע הכביש. מזל שלא היה אף רכב מאחוריהם כי בטוח זה היה נגמר לא טוב, אבל יש משהו מאוד לא בטיחותי באופניים חשמליים וזה גורם ליותר מידי תאונות שהם מעורבים בהם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Pika007 כתב:

להצליח להגיע עם אופניים חשמליים ל 80 קמ"ש זה מקרה קיצון, דורש סוללה ממש גדולה ומנוע יקר. סטאפ כזה חוצה בקלות את ה 10,000 ש"ח, ואני לא חושב שקיימים יותר מדי כאלו בארץ.

לילד הזה היו אופניים כאלה. אני מתקשה להאמין שהוריו לא מודעים לכוח של הכלי. צריך להיות ממש מנותק. אבל ממש. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש מתעצבן שאני רואה את הדברים האלה. מרתיח אותי, בעיקר שהם הופכים ברגע מאופנוענים להולכי רגל שחוצים מעברי חצייה, אבל אז אני נזכר בילדות שלי שגרתי באיזה ישוב בנגב.
היו מביאים לנו RV50 במקרה הטוב או את הקטנוע הזה עם הפדלים, וטרקטורונים כמו ימאהה וורייר/אופנועי שטח במקרה הרע. אז ילדים בני 12 שמקבלים כלים ממונעים כאלה ומתפרעים איתם זה לא פחות מסוכן לילד. אני לא מדבר בכלל על כאלה שלוקחים לאבא את הטנדר.

אני מסכים שלנסוע בשדות חקלאיים/מושבים חקלאיים בנגב עם כלים כאלה זה הרבה פחות מסוכן לשאר משתמשי הדרך מאשר להסתובב עם אופניים חשמליים על סטרואידים באמצע העיר, אבל זה לא פחות דפוק מצד ההורים.

מעניין אותי במה יסע הילד שלי...

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מעניין 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ הפסקה האחרונה שלך היא החשובה ביותר. מדובר בשילוב של תרבות ותשתיות. אתה לא יכול להשוות את הישראלים העצבניים ומעגלי הפינות לדנים או לפינים הקפדנים והמתחשבים בזולת. ואתה לא יכול להשוות את השדרות של ברלין לסמטאות של תל אביב. 

@Gorpi אשרי המאמין. הסוסים ברחו מהאורווה כבר לפני הרבה שנים. יותר מדי כלים על הכבישים, ואם רוכבי אופנוע מסתירים את הזהות (מקפלים מספרים) לך תשתלט על עשרות אם לא מאות אלפי כלים חשמליים לא חוקיים שאינם רשומים בשום מקום. הפתרון היחיד הוא איתור הכלים הלא חוקיים והחרמת כל כלי שיימצא בדרכים - אבל אני לא רואה את משטרת ישראל פועלת במקומות יותר קריטיים, אז הנושא הזה, לצערי הרב, נראה אבוד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
ניסוח שהצריך דיוק
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיכת הכלים ללא חוקיים והחרמתם. רעיון נהדר.

אז מה שאתה מציע זה בעצם לגשת למאות אלפי +- אזרחים, שקנו במיטב כספם רכוש חוקי, שילמו מיסים, ולהגיד להם "מהיום זה לא חוקי, מוחרם, והכסף שלכם ישירות לפח".

מה אני אגיד לך... חבל לא רצת בבחירות... רעיון דמוקרטי מקסים.

ואם ממחר יחליטו שכל מי שיש לו רכב עם הנעה אחורית אז הרכב רכוש לא חוקי ויש להחרימו (כי זה גורם להשתוללות יתר)? מה אז? זה גם בסדר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, farkash7 כתב:

אני ממש מתעצבן שאני רואה את הדברים האלה. מרתיח אותי, בעיקר שהם הופכים ברגע מאופנוענים להולכי רגל שחוצים מעברי חצייה, אבל אז אני נזכר בילדות שלי שגרתי באיזה ישוב בנגב.
היו מביאים לנו RV50 במקרה הטוב או את הקטנוע הזה עם הפדלים, וטרקטורונים כמו ימאהה וורייר/אופנועי שטח במקרה הרע. אז ילדים בני 12 שמקבלים כלים ממונעים כאלה ומתפרעים איתם זה לא פחות מסוכן לילד. אני לא מדבר בכלל על כאלה שלוקחים לאבא את הטנדר.

אני מסכים שלנסוע בשדות חקלאיים/מושבים חקלאיים בנגב עם כלים כאלה זה הרבה פחות מסוכן לשאר משתמשי הדרך מאשר להסתובב עם אופניים חשמליים על סטרואידים באמצע העיר, אבל זה לא פחות דפוק מצד ההורים.

מעניין אותי במה יסע הילד שלי...

הייתה לך ילדות יפה.

כשגדלתי באוקראינה, יצא לי רק לנהוג בטרקטור "בלארוס" של סבא, וסיבוב קטן במשאית קאמאז של אבא.

image.png.3ccb572dd96ab9c4c3a1c651201dffed.png

image.thumb.png.68cd44ea0bb905890cc4ee9f3c7415ed.png

• מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, אורח לרגע כתב:

אז מה שאתה מציע זה בעצם לגשת למאות אלפי +- אזרחים, שקנו במיטב כספם רכוש חוקי, שילמו מיסים, ולהגיד להם "מהיום זה לא חוקי, מוחרם, והכסף שלכם ישירות לפח".

ואם ממחר יחליטו שכל מי שיש לו רכב עם הנעה אחורית אז הרכב רכוש לא חוקי ויש להחרימו (כי זה גורם להשתוללות יתר)? מה אז? זה גם בסדר? 

כתבתי שזה לא יקרה, כפי שכתבתי בפורום כבר יותר מפעם שניסיון לרשום את הכלים ולחייב רישוי וביטח, שזה הפתרון הנכון, לא יצלח. מי שהתיר את יבוא האופניים החשמליים לפני כמה שנים פתח את התיבה ואי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. דרך אגב, מה שבהחלט צריך להחרים זה את האופניים הלא תקניים, אלה שהוסרו מהם מגבלות המהירות והמצערת, וכאן הבעיה שעליה אתה מצביע לא קיימת, הרי מדובר בכלים לא חוקיים, בדומה לרכב שעבר "שינוי מבנה". 

לגבי הכלים המושכרים (קורקינטים ודומיהם) - כאן המצב יותר פשוט, הם כולם בבעלות של חברות רשומות וניתן בקלות לחיים לרשום את הכלים ולבטחם. מן הסתם זה יהפוך את העסק ללא כלכלי והכלים יעלמו מהרחובות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, אורח לרגע כתב:

המשטרה לא יכולה להוריד היום מהכביש רכב משופר?

אין גם משהו לא דמוקרטי בהחלטה שלטונית ממחר שקורקינטים או אופניים חשמליים זה לא חוקי.

זה קורה במדינות שונות ומשונות בעולם שהן לא פחות דמוקרטיות מאיתנו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, אורח לרגע כתב:

זה מה שעשו בסין עם אופנועים.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב משופר כן. ההוא כתב על כלל האופניים והקורקינטים החשמליים. ללא הבדל דת גזע ומין, ללא הבדל אם כך הכלי נקנה בחנות או ששיפרו אותו.

אני לא מומחה לענייני דמוקרטיה ושלטון, אבל לא נראה לי הגיוני שאפשר יום בהיר להחליט שמיום X כל מה שנרכש באופן חוקי למהדרין עד אותו יום פתאום לא חוקי. גם אני שונא את הכלים האלה ומבין מאוד את הבעייתיות שהם יוצרים (הן לרוכבים והן לנו, משתמשי הדרך שנאלצים להגן על הדפרים האלה), אבל לבוא להגיד לך שמה שקנית והשתמשת בו באופן חוקי ממחר הוא לא חוקי? לא רואה איך זה יעובר.

להעביר את הכלים תקינה ורישוי זה סיפור אחד (עשו את זה בזמנו עם אופנועי מוטוקרוס), אבל לאסור להשתמש בהם בלי אופצייה חלופית? אני לא חושב שזה "חוקי".

"מר יבגני היקר, זוהי הודעה ממשטרת ישראל. בעקבות ריבוי דקירות אדם עם סכיני מטבח, ממחר אסור לאדם להחזיק בביתו ו/או להשתמש בסכין מטבח. המוצר יצא מחוץ לחוק ואתה מתבקש להשמיד/למסור בתחנות הייעודיות את כל סכיני המטבח שלך.

לידיעתך- כוחות מיוחדים יבצעו סריקות וחיפושים בימים הקרובים, והמחזיק בסכין מטבח בביתו צפוי לעונש של שנת מאסר בפועל.

תודה על שיתוף הפעולה. 

משתנת ישראל"

לי זה נראה על אותו משקל +-

לפני 1 דקה, Avatar Schnitzel כתב:

זה מה שעשו בסין עם אופנועים.  

לא שיש לי מושג על מה מדובר אבל אתה לא באמת משווה את רמת הדמוקרטיה שלנו עם סין, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, אורח לרגע כתב:

אני לא מומחה לענייני דמוקרטיה ושלטון, אבל לא נראה לי הגיוני שאפשר יום בהיר להחליט שמיום X כל מה שנרכש באופן חוקי למהדרין עד אותו יום פתאום לא חוקי.

אפשר הכל, אולי פשוט לא תוך יום.

חוץ מזה, נראה לי שספריאל התייחס פרטנית למה ששופר באופן לא חוקי

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם דוגמה שעולה לי לראש: עד 2010 אזרחי ישראל שילמו במיטב כספם תמורת אזעקה לרכב. באותה שנה האזעקות הפכו לא חוקיות, ונדרש ביטולן (עם תקופת הסתגלות). 

אני מדבר על האופניים ה"משופרים", אלה שבוטלו בהם מגבלות המהירות ונמצערת. תאורטית אין לי בעיה עם אופניים חוקיים*, מעשית, לפי התרשמותי מצורת הנהיגה שאני רואה בכבישים, הם מיעוט שבמיעוט.

*עדיין זה לא מונע הצגת דרישה לרישום ורישוי האופניים וחיוב ברכישת ביטוח. ואז, אחרי תקופת הסתגלות של מספר חודשים, התיחסות לאופניים ללא רישוי וביטוח ולנהג ללא רישוי כמו לרכב ונהג דומים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שבו כלים חשמליים יאסרו הוא היום שבו תל אביב תחדל מלהתקיים. בישראל הכלים האלו לא ממש מחליפים הליכה- הם מחליפים רכבים (בעיקר קטנועים)

מישהו חושב שבגוש דן יוכלו להתמודד עם הכפלה של כמות הקטנועים? (שגם ככה נוסעים כמו פושטקים, כנראה גרועים יותר מנוסעי החשמלי)

אני מקוווה שהממשלה החדשה מבינים שאסון התחב"צ בישראל גרוע עשרות מונים מהתמודדות מול חמאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...