Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחליף צמיגים בפעם ראשונה

avi 23
שימו לב! השרשור הזה בן 1276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

אני הולך להחליף צמיגים לרכב ראשון שלי,ואף פעם לא עברתי את החוויה הזאת החלפת צמיגים לרכב.לא מבין הרבה בזה,ולכן מבקש לקבל כמה שיותר מידע.

בעקרון עשיתי הזמנה וצפוי לקבל שיחה מהמכון צמיגים ברגע שהצמיגים שלי יגיעו. קבלתי המלצה מבחור בעבודה,לגבי מקום ''טייר סנטר רשת צמיגים'' - סניף אשדוד. אם מישהו היה ומכיר את המקום הייתי שמח לקבל ביקורת וחוות דעת לגבי השירות,והרמה שם.

עכשיו בכללי האם אליי לשים לב למשהו בעצמי כישימו לי את הצמיגים החדשים? אני מתכוון האם להיות ערני ולראות טוב איך הם מחליפים את הצמיגים? הסיבה שאני שואל היא מבחינה בטיחותית,אני אף פעם לא החלפתי צמיגים והמחשבה שאיזה קבוצה של אנשים תעשה עבודה חובבנית ולא מקצועית לא יצאת לי מהראש. אני פשוט מפחד שמשהו יקרה כשאני יהיה על כביש מהיר.

בעקרון רוצה לקבל כמה שיותר מידע ועצות לפני ההתקנה ואחרי ההתקנה כשאני יעלה איתם על הכביש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי גם באשדוד ליד תחנת הדלק פז (טייר קלאב), שתיים אחוריים של פאלקן . החליפו לי תוך עשר דקות בלי לדבר הרבה. . אם אתה מחליף קידמיים תדרוש איזון וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הדבר הכי חשוב זה לפי דעתי לבחור בצמיג איכותי, לא מישלן יקרות אבל איכות סבבה מיצרן מוכר.

אל תקנה צמיגים סינים יש כמה חברות ידועות שמוכרות צמיגים איכותיים במחיר סביר לגמרי אבל כמובן שלא במחיר של סיני אבל התמורה תהיה הרבה יותר טובה בצריכת דלק, רעש, אורך החיים של הצמיג, התנהגות בגשם וכולי וכולי.

הדבר השני זה לבדוק מתי הצמיג יוצר. כמה שיותר חדש יותר טוב כי צמיגים נהרסים עם הזמן גם בלי שימוש (מלחות משמש מטמפרטורה וכולי). כל דבר שהוא לא מעל שנה זה בסדר אבל אם זה מאוד קרוב לזה הייתי מבקש מהם שיביאו אחד חדש יותר

הדבר השלישי זה כמובן לדרוש איזון גלגלים (כמעט כל מקום שמכבד את עצמו עושה איזון בקנייה של שני גלגלים קדמיים) רק שים לב שהם באמת עושים

ה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-- תבדוק שאתה מקבל את הצמיג שהוזמן

--תבדוק שהצמיג "טרי" (שתי ספרות ראשונות הם שבוע יצור של הצמיג ושתי אחרונות שנה) *** אשמח לשמוע מחברי הפורום מה זה "טרי" עבורם(שנה,חצי שנה )

Capture.PNG.6a638bd5c84e982ea2160bdaef4fc65a.PNG

--תבדוק שלכל הצמיגים אותו תאריך יצור(קרה לי שאחד שצמיגים היה גדול בחצי שנה מכל השאר)

עריכה אחרונה על ידי AndreyAK

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, AndreyAK כתב:

אשמח לשמוע מחברי הפורום מה זה "טרי" עבורם(שנה,חצי שנה )

אני מעדיף עד חצי שנה, עדיף פחות, ולרוב זה מה שאני מקבל. תכלס, גם שנה זה בגדר הסביר, אבל אני מבקש הנחה מסויימת על צמיג כזה, אחרת מבקש שיזמינו טרי יותר, ואם לא רוצים, עובר לצמיגיה אחרת.

לי חשוב צמיג טרי (מאוד) כי הנסועה השנתית שלי נמוכה, אז אני מעדיף שיחזיק כמה שיותר זמן לפני שיראה סימני התייבשות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לכל הדברים שהגיבו לך פה לגבי סוגי הצמיגים והתאריכים שים לב לדבר נוסף:

במידה ויש לך ברכב חיישני לחץ אוויר המבוססים על חיישנים בתוך הגאנטים עליך לשים לב כל גלגל חוזר למקום שלו, ישנם הרבה רכבים שהמערכת יודעת לזהות את מיקומי החיישנים אך ישנם רכבים שהיא לא מזהה אופן אוטומטי ודורשת כיול/ התערבות מחדש.

כדי למנוע את המצב הזה יש להחזיר כל גלגל למקומו.

במידה ואין לך חיישנים בגלגלים אז אין לך את הבעיה הזו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים קודם כול תודה רבה לכם על התגובות ועל המידע שקיבלתי,אני מאוד מעריך את זה.

@Shab00 איש יקר,אני את האמת הזמנתי דווקא כן צמיגי מישלן הכי יקרים.😅 החלטתי ליישר את הקו עם הרכב וללכת על הבחירה הכי ''טובה'' אם אפשר לנסח את זה ככה.זאת בחירה אישית שלי ואני מאוד אוהב את הרכב ונהנה ממנו מאוד ורוצה את ההישג המקסימלי בשבילו כול עוד אני יוכל להרשות את זה. ואני לא יוסיף יותר מזה.

@Fraysa   הרכב שברשותי הוא רנו קליאו 2017 אוט' 1.2 טורבו בנזין.הצמיגים הנוכחים הם משנת 2017.וזה למה אני רוצה להחליף.. טווח של 3 שנים זה הכול.

הצמיגים שלקחתי הם צמיגי מישלן,  ומידת צמיג היא גם צמיג אחורי וגם קדמי 195/55R16 87H.

@Roycohen1979 אין לי ממש מושג על מה מדובר,אבל איך שקניתי את הרכב, המוכר (הייתי יד שנייה) אמר לי שתמלא את הצמיגים ל 33 כי ככה הוא נהג לעשות זאת. והיה מופיע לי במחשב '' adjust tire pressure'',בנוסף אמר לי כשחלץ יורד אז אני יקבל הודעה ויהיה רשום '' adjust tire pressure '' אז זאת אומרת שהלחץ צמיגים ירד. אחרי בדיקה לפי הוראות יצרן של רנו, צריך להיות 32 קדמיים,ו 29 אחורים. איך אמר לי שתמיד עשה 33 בכול הצמיגים.

עכשיו אני לא יודע אם לזה תהכוונתה כשאמרתה חיישינים?במידה ולא מדובר על זה ואין לי חיישנים -שאין לי מושג אם כן או לא,איך אני כן מוודא שהגלגל חוזר כן למקומו?

ודרך אגב ללכת עם לחץ אוויר של 33 בכול הצמיגים או לנסות לפי הוראות יצרן? כי יש לי את הרכב כבר חודשיים עם לחץ 33 והכול נראה בסדר גמור,צריכת דלק נראת בהתאם לפי הוראות יצרן. האם לעבור ל 32 קדמי ו 29 אחורי כפי שנאמר בהוראות יצרן?או להשאר אם 33 בכול ארבעת הצמיגים?

דרך אגב לגבי איזון צמיגים היום התקשרה אליי הנציגה ואמרה שהצמיגים מוכנים,אמרתי לה שאני יבוא בסוף שבוע כי אני תקוע בעבודה,והיא אמרה שאני יגיע חצי שעה לפני כי הם צריכים לעשות איזון גלגלים.

לפחות בשבילי זאת כבר בשורה טובה לפי המידע שלכם שלא מדובר במכון של חובבנים-לפחות כך אני מקווה. אבל מה אני יודע...את האמת קצת דואג מבחינה בטיחותית,זה הכול...

עריכה אחרונה על ידי avi 23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דגם של מישלין הזמנת ומה המחיר?
זה הדגם המומלץ ביותר מבחינת הנוחות והשקט , primacy 4
https://tires4u.co.il/tire-service?tire=4827&cs=1&diameter=6&aspectRatio=13&width=17

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vladclar כתב:

איזה דגם של מישלין הזמנת ומה המחיר?
זה הדגם המומלץ ביותר מבחינת הנוחות והשקט , primacy 4
https://tires4u.co.il/tire-service?tire=4827&cs=1&diameter=6&aspectRatio=13&width=17

זה הדגם שלקחתי. ולמעשה הנציגה אמרה לי שזה הדגם היחיד שיש להם למידת הצמיג שלי.

ps - מחיר 1452 שח 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה שלך קיימים גם primacy 3 וגם energy saver.
אבל בחרת את הכי טוב, ואם אתה לא נוסע קילומטראז אסטרונומי, גם הכי מתאים.
תתחדש, אתה תהנה מאוד מהם.

אצלי צמיגים כאלה כבר 15 אלף קילומטרים ( על רכב שונה ובמידה שונה ) - פשוט הרגשה שהרכב נוסע על שטיח.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vladclar כתב:

במידה שלך קיימים גם primacy 3 וגם energy saver.
אבל בחרת את הכי טוב, ואם אתה לא נוסע קילומטראז אסטרונומי, גם הכי מתאים.
תתחדש, אתה תהנה מאוד מהם.

אצלי צמיגים כאלה כבר 15 אלף קילומטרים ( על רכב שונה ובמידה שונה ) - פשוט הרגשה שהרכב נוסע על שטיח.

תודה רבה  על תגובה,יש לי את הרכב חודשיים,ו 90% משמש אותי לנסיעות עבודה ולא יותר,לפי החישוב שלי אני עומד להגיעה לנסועה של 9600-10k קילומטר'ז בשנה,אז אם כבר לקחת משהו טוב,ואני יודע שאני יקבל ערך מהם כי אני לא חורש על הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל אם הרכב חונה בחוץ בשמש ובגשם, בכל מקרה תוך 3 שנים הם יהיו יבשים. ככה זה בכל הצמיגים.

אגב, הסט הקודם שלי michelin energy saver הוחלף אחרי 85 אלף קילומטרים כאשר עוד היה אפשר להמשיך איתם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, avi 23 כתב:

ודרך אגב ללכת עם לחץ אוויר של 33 בכול הצמיגים או לנסות לפי הוראות יצרן? כי יש לי את הרכב כבר חודשיים עם לחץ 33 והכול נראה בסדר גמור,צריכת דלק נראת בהתאם לפי הוראות יצרן. האם לעבור ל 32 קדמי ו 29 אחורי כפי שנאמר בהוראות יצרן?או להשאר אם 33 בכול ארבעת הצמיגים?

בגדול כדאי להקשיב להוראות היצרן, אבל תוספת של 1-2PSIG כלפי מעלה כמו שאתה עשית זה בסדר גמור.

אם אתה מגיע לתחנה עם צמיגים חמים, תצטרך לנפח ללחץ אפילו גבוה יותר כדי שאחרי הם יתקררו הלחץ יהיה נכון.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טווח הניפוח של 33 PSI , הוא בסדר ומתאים 

וכמו שרשמו - יש אפשרות לתמרון  לחץ אוויר של 1-2 יותר - תמיד טוב קצת יותר מאשר פחות.

כאשר הצמיגים חמים לאחר נסיעה ארוכה וביום חם  - אפשר למלא אוויר  גם ללחץ - 35 PSI.

- רצוי למלא אוויר לאחר נסיעה קצרה לתחנת הדלק, כאשר הצמיגים עדיין קרירים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...