Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים - התייעצות האם להחליף מקצוע

ts1
שימו לב! השרשור הזה בן 1276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, David32 כתב:

כשהטלפון מצלצל בשבת בבוקר ומסתבר שיש באג אצל לקוח, והייצור מתחיל בשני, ועד שני הבאג הזה אמור להיות פתור. אתה קם ונוסע כמו טטלה, ומקווה שיתנו לך צ'ופר בסוף החודש (מה שלרוב יקרה עם הנהלה סבירה).

אם הטלפון מצלצל בשבת ואני רואה שהוא מהעבודה, אין מצב שאני ארים אותו.

שהמנהל שיצר את העובדה שיש באג לא פתור בשבת כשייצור מתחיל בשני ישבור את הראש או שיספק תרוצים למנהלים שלו. אני לא אעבור בשבת בגלל מנהל כושל.

לפני שעה, David32 כתב:

היי, זה לא קורה כול יום, אבל פעם בחצי שנה.. אפשר לחשוב.

ואם החברה לא מצפרת אותך על זה שזיינו אותך בזמן החופשי שלך.......

קרה פעם ב12 שנה, וגם הסכמתי כי זה היה קל לפתרון, והיה לי חשוב כדי לשבור את הכלל, והמנהל הבין את זה.

אני לא רואה איך מצפרים. החברה אונסת את הזמן החופשי שלך בגלל תכנון זמן לא נכון, או אפילו נצלני כדי לזרוק לך בוטנים?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יבגני, אני לא חושב שיש סתירה, ובאחד הפוסטים אתמול או היום ביקשתי שמישהו מהתחום יפרט על מה שאיני מבין.

שינויים בתנאי העבודה קיימים בכל שוק. בוא נזכיר, כדוגמא, את השינויים בתנאי הפנסיה בין 1995-2005 (היה תהליך שארך בערך 10 שנים). את נושא השעות הנוספות והשכר הגלובלי ומה שהשתנה בהם. או "דור א'" מול "דור ב'" בשירות הציבורי.

מכל מקום, ראש גדול זה דבר אחד, ניצול מצד מקם העבודה זה עניין אחר. משלמים לך מראש תמורת כמות מסויימת של שעות נוספות או כוננות - לגיטימי. אבל המעסיק לא קונה אותך אלא את הזמן והכישורים שלך, על כן להפוך אותך לעבד בלי תמורה הולמת - ממש לא סביר. אם המעסיק זקוק לכונן מעבר לשעות שתמורתן הוא משלם - יתכבד וייצור כוננויות בתשלום. אתה מוכר לו 40 או 45 או 60 שעות בשבוע. הוא רוצה 70 שעות? שישלם תמורתן. ואם יש משימות לא מתוכננות שממש אינן סובלות דיחוי - שיחלק כוננויות בין כמה אנשים, כך שתדע שבסופ"ש הקרוב אתה עלול להקרא לעבודה (וגם לא תצא לטיול בעין גדי, כי אתה חייב להיות זמין בטווח של חצי שעה או שעה או שעתיים), ובשבוע הבא הכוננות תהיה של מישהו אחר, ואתה תדע שזמנך פנוי להיות עם המשפחה בלי הפרעה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, borsood כתב:

שהמנהל שיצר את העובדה שיש באג לא פתור בשבת כשייצור מתחיל בשני ישבור את הראש או שיספק תרוצים למנהלים שלו. אני לא אעבור בשבת בגלל מנהל כושל.

גם גישה לחיים. אבל הפאדיחה היא של הלקוח, אז אתה יכול להאשים את הלקוח, או לעזור לו ולחזק את היחסים איתו - בחירה שלך.

לפני 5 דקות, borsood כתב:

אני לא רואה איך מצפרים.

כאסף, חופש על חשבונם, מתנה, וואטאבר...

הכי טוב כאסף.

לפני 7 דקות, borsood כתב:

החברה אונסת את הזמן החופשי שלך בגלל תכנון זמן לא נכון, או אפילו נצלני כדי לזרוק לך בוטנים?

החברה לא אונסת אלא מציע לי להציע את התחת שלי, בגלל פאשלה כזאת או אחרת. אני יכול לבחור איך אני רוצה להתנהג. אבל במצב הזה נבחנת מערכת היחסים עם המעסיק ותנאי ההעסקה.

אתה משם יכול להחליט מה שאתה רוצה.

אני מוכן לענות לטלפון קצר בערב/ בסופש. אם אני יודע שמעריכים את זה. אין לי בעיה לבוא בשבת לתקן בעיה אם אני יודע שאני אקבל תמורה לזה.

אין לי בעיה לסכם עם ההנהלה שהחודש אני אעבוד יותר שעות, בתמורה לבונוס, כי עכשיו צריך ואין מי שיעשה.

ואין לי גם בעיה, להגיד לא על משהו. או כשאומרים לי שצריך שיגיע נציג חברה בX, להגיד שאני לא מוכן. או שאני לא מוכן לטוס לחול. או לעשות אקסטרא עבודה.

הכול תלוי במערכת היחסים. במערכת יחסים בריאה אני לא רואה בעיה לעזור על חשבון הזמן הפרטי שלי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כל ההבדל:

במערכת יחסים בריאה אף אחד לא יגיע למצב שצריך אותך בשבת כשהיצור מתחיל ביום שני. זה כשל ברור של מנהל הפרוייקט ואי-תכנון זמנים שמאפיין ישראלים. הלקוח לא קשור לזה.

בשבת "מתגלית" בעיה? מי גילה בעיה כזו בשבת? למה הבעיה לא התגלתה במהלך השבוע האחרון?

איזה "בונוס" נותנים לך? 200%? או חופשה בקריבים (ארובה פופולרית אצל ההולנדים) בלי שתקבל במהלכה טלפונים?

אולי אני כמו ודים מעריך את זמן הסופ"ש, אבל זה תמיד היה ברור למנהלים גם כשעבדתי בסארטאפים הלחוצים ביותר.

עבודה בסופ"ש נובעת מחוסר תכנון או מנצלנות. תחליט לבד מה יותר גרוע.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, borsood כתב:

שמאפיין ישראלים

המקרה היה פאדיחה של לקוח שהוא חברה יפנית גדולה גדולה. 

המהנדס היפני שהיה אחראי על האיטגרציה מהצד שלהם, שכח לבדוק משהו, נזכר ברגע האחרון.

אז הגעתי למשרד בשבת כדי לתקן.

אתה יכול לחפש כשלים אצלינו עד מחר, בצד שלנו (למרות שהיה באג חריף) - לא היו כשלים.

זה לא משנה, טעויות קורות. 

אני רואה את זה גם בתחום של אבי, שלא קשור לתיכנות, ועדיין לפעמים יש דדליין שאי אפשר להזיז, ומתגלה בעיה בחמישי בערב / שישי בבוקר, וטוחנים עבודה עד שלא מתקנים. נו ו?

מה תגיד למפעל שהולך עכשיו לייצר ביום שני דברים? "שומעים, זה לא עובד, אבל תייצרו בכול מקרה?"

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, sperial כתב:

מכל מקום, ראש גדול זה דבר אחד, ניצול מצד מקם העבודה זה עניין אחר. משלמים לך מראש תמורת כמות מסויימת של שעות נוספות או כוננות - לגיטימי. אבל המעסיק לא קונה אותך אלא את הזמן והכישורים שלך, על כן להפוך אותך לעבד בלי תמורה הולמת - ממש לא סביר. אם המעסיק זקוק לכונן מעבר לשעות שתמורתן הוא משלם - יתכבד וייצור כוננויות בתשלום. אתה מוכר לו 40 או 45 או 60 שעות בשבוע. הוא רוצה 70 שעות? שישלם תמורתן. ואם יש משימות לא מתוכננות שממש אינן סובלות דיחוי - שיחלק כוננויות בין כמה אנשים, כך שתדע שבסופ"ש הקרוב אתה עלול להקרא לעבודה (וגם לא תצא לטיול בעין גדי, כי אתה חייב להיות זמין בטווח של חצי שעה או שעה או שעתיים), ובשבוע הבא הכוננות תהיה של מישהו אחר, ואתה תדע שזמנך פנוי להיות עם המשפחה בלי הפרעה.

תורנויות תמיכה קיימות בחברות שמוצאות בזה צורך. ברובן יש גם שכבות תמיכה, מחמלים 24-7 איפה שצריך, דרך csmים, ועד למהנדסים שעושים גם תורנויות. ואתה יכול לסרב לעבוד במקום כזה. אתה יכלו לא לענות לטלפון. אתה יכול מה שבא לך. אנחנו לא באמריקה במאה ה-18. אין חוזי עבדות. אתה מתאר מציאות שלא קיימת ובונה סביב נאום, ואני באמת לא מצליח להבין למה. רצון בכח להראות את החסרונות בהייטק כי למה? כי חשוב לך להראות שהשכר הוא בעצם מנופח ומרוויחים בפועל כי כולנו עבדים? כי..?

לפני 12 דקות, borsood כתב:

בשבת "מתגלית" בעיה? מי גילה בעיה כזו בשבת? למה הבעיה לא התגלתה במהלך השבוע האחרון?

איזה "בונוס" נותנים לך

ב-7 שנים האחרונות אני עובד בחברות מצליחות למדי שאין בהן שעון נוכחות. כלומר יש פורמלית, רשמית לא מסתכלים עליו. לא מצאתי את עצמי כותב קוד בסופשים כשלא הייתי תומך וסביבת הפרודקשן קרסה, לפעמים בגלל טעיות של צוותי פיתוח או כל סיבה אחרת. אני לוקח גם חלק בסבב תמיכה כמו כולם, שזה בערך שבוע בחודש וחצי. לפעמים מבקשים ממני לעזור יותר. אף אחד לא עומד מולי עם סטופר ומודד כמה שעות עבדתי ביום או בשבוע או בחודש. אף אחד לא מכתיב לי את הערכות הזמנים למציאות שתגרום לי לעבוד יותר מיום עבוד מלא. אף אחד לא מסתכל כמה זמן אני אוכל צהריים. אם בא לי ללכת לטייל בחוף חצי יום כדי לנקות את הראש, אני יכול לעשות את זה בלי לחתום חצי יום חופש. אם בא לי לצאת ב-3 כי בא לי לצאת ב-3 - אני יכול. ואם אני ער בלילה כדי לעזור בתקלה - אף אחד לא מצפה ממני לדפוק שעון ב-9 בבוקר. 

הבונוסים שלי הם שכר שאני מרוצה ממנו, תנאים סוציאלים וכמובן הצלחה במקרה של הנפקה של החברה. אם הייתי עובד בחברות מונפקות כמו חלק מהחברים כאן, הבונוסים הם עליה בשווי המניה.

כל אחד אחראי על גורלו ושיעשה מה שהוא רוצה. אם אתה מכיר מקום שמצפה ממך לתכנת בשבת סתם לכיף, או בגלל תכנון גרוע - אני אישית הייתי עוזב מקום כזה אחרי חודש. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David32 כתב:

ואם החברה לא מצפרת אותך על זה שזיינו אותך בזמן החופשי שלך.......

לא הבנתי :classic_love: אתה רוצה מהחברה שדפקה אותך קודם לכן עוד דפיקה ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, borsood כתב:

עבודה בסופ"ש נובעת מחוסר תכנון

חוסר תכנון או ביצוע לקוי של התוכנית =! מערכת יחסים לא בריאה. בעוד שניצול זה לא גמרי מתלכד עם מערכת יחסים לא בריאה בעליל.

יש לך אחלה מערכת יחסים עם המנהל האישי וכל שדרת הפיקוד מה שנקרא, אבל "גילו" (נו, לא בדקו כמו שצריך או שעשו אינטגרציה פח וכו') באג רציני בשישי.

לא תעזור?

עצם זה שאתה לא עונה, כי מבחינתך "שהמנהל ישבור את הראש מול המנהלים מעליו" מעיד מערכת יחסים לא בריאה. כי בחברה נורמאלית למנהל האחראי תוך כדי הצלול אלייך כבר ברור שיעשו בדק בית רציני למה דבר כזה קרה. כי בתכנון נכון, ובביצוע מדויק, מצב כזה לא היה קורה. ואם היה קורה, היה באפר מספק כדי לפתור את התקלה.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ "אתה יכול מה שבא לך" לא נשמע לי טוב. אם המעסיק רוצה שהצוות יעמוד לרשותו מעבר לשעות העבודה זה צריך להתבטא בחוזה העבודה. שעות גלובליות, כוננויות, תשלומים ראויים אם מקפיצים אותך מעבר למה שאתה מחוייב בו. מצב בו סומכים על רוח ההתנדבות נראה לי לא בריא - לא למעסיק ולא לעובדים. אבל כנראה שהרוח בחברות האלה שונה מכל מה שאני מכיר, שדרך אגב, כולל לא מעט עבודה מעבר לשעות הפורמליות, אבל גם זה במגבלות ועם דרכים אחרות לשיפוי.

@David32 ומה היה קורה אם הצוות בדיוק ישב על המטוס בדרך לארובה? האם המעסיק לא הכין מראש גיבוי למקרה שמתעוררת בעיה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

@David32 ומה היה קורה אם הצוות בדיוק ישב על המטוס בדרך לארובה? האם המעסיק לא הכין מראש גיבוי למקרה שמתעוררת בעיה?

מה? מי?

אתה ממציא איזה מצב קיצון שבו כול צוות התמיכה והפיתוח בדיוק לא זמינים ושואל מה קורה אז?

לא יודע, לא יודע מה קורה במצב קיצון שלקוח גילה בלחץ טעות שלו ברגע האחרון ולא עונים לו.

מה שכן אני יודע, שבחוזה שחתום מול הלקוח, הוא משלם כסף בין היתר על זה שיענו לו תוך X שעות/דקות/ימים/שבועות. ככה שבסופו של דבר, הכול צריך להיות מתוכנן.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, borsood כתב:

זה כל ההבדל:

במערכת יחסים בריאה אף אחד לא יגיע למצב שצריך אותך בשבת כשהיצור מתחיל ביום שני. זה כשל ברור של מנהל הפרוייקט ואי-תכנון זמנים שמאפיין ישראלים. הלקוח לא קשור לזה.

איזה "בונוס" נותנים לך? 200%? או חופשה בקריבים (ארובה פופולרית אצל ההולנדים) בלי שתקבל במהלכה טלפונים?

אולי אני כמו ודים מעריך את זמן הסופ"ש, אבל זה תמיד היה ברור למנהלים גם כשעבדתי בסארטאפים הלחוצים ביותר.

עבודה בסופ"ש נובעת מחוסר תכנון או מנצלנות. תחליט לבד מה יותר גרוע.

זה כשל בניהול הפרויקט בדיוק כמו שזה כשל בכתיבת הקוד - הרי הבאג לא אמור היה להיות שם מלכתחילה, וכמו שאנחנו יודעים שכל תוכנית היא ערימה של באג אחד או יותר, ככה גם כל פרוייקט הוא ערימה של איחור אחד או יותר. כמו שאין קוד מושלם אין גם QA מושלם ואין תכנון מושלם.

לקחת כל דבר לקצוות זה אף פעם לא נכון. אם אתה במקום שמצפה ממך לעבוד בסופ"ש באופן כמעט קבוע זה לא בריא, בדיוק כמו חוסר נכונות מוחלט לענות לטלפון מחוץ לשעות העבודה. בסוף אתה הרי לא מבריג ברגים למחייתך, אי אפשר לכמת את העבודה שלך בצורה וודאית מראש ברמה של ברגים לדקה, וקורה לכולם שיש איחורים או בעיות לא צפויות.

אם זו בעיה שמאפיינת ישראלים, מה אנחנו אמורים לעשות לדעתך בתור ישראלים שעובדים עם מנהלי פרוייקטים ישראלים? זה לא שיש לנו המון אופציות...

לדעתי ההסתכלות הנכונה היא שכולם נמצאים באותה סירה והמטרה שלך היא לא לסגור X ברגים ב-Y שעות אלא לפתור בעיות, לפעמים זה לוקח חצי מהזמן הצפוי ולפעמים פי שתיים. כמו שאתה חייב להגן על האינטרס האישי שלך אתה חייב גם לדעת לוותר קצת כדי שדברים יעבדו ברמה הגלובאלית, בעיות יפתרו ולקוחות יהיו מרוצים. הרי אם לא תענה לטלפון למרות שיש באג ב-production כשאתה היחיד שמכיר את הקוד, הלקוח יכול לזרוק את החברה מכל המדרגות, וכולם (כולל אתה) יפסידו.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, sperial כתב:

אבל כנראה שהרוח בחברות האלה שונה מכל מה שאני מכיר, שדרך אגב, כולל לא מעט עבודה מעבר לשעות הפורמליות, אבל גם זה במגבלות ועם דרכים אחרות לשיפוי.

נכון, אתה לא מכיר. וגם אני לא מכיר איך נראה סדר היום שלך. אז למה לעסוק בספקולציות? :)

"אתה יכול מה שבא לך" לא נשמע לי טוב.

אז אל תעבוד בתחום הזה. כאילו, באמת. אתה קצת בכח מנסה לחפש צרות בהייטק. אני שואל שוב: למה? תענה על זה, בבקשה. אל תסביר לי שוב איך צריכים להראות יחסי הכוחות בין עובד למעבד לדעתך. 

כן, אתה יכול מה שבא לך. אולי אתה לא מורגל לזה מהתחום שלך, אבל יש לך כח מיקוח כעובד. בגלל זה יש פה כאלו שמצהירים שלא יקחו חלק בסבב תמיכה. והם כנראה עדיין יכולים למצוא עבודה בתחום.

אם המעסיק רוצה שהצוות יעמוד לרשותו מעבר לשעות העבודה זה צריך להתבטא בחוזה העבודה. שעות גלובליות, כוננויות, תשלומים ראויים אם מקפיצים אותך מעבר למה שאתה מחוייב בו.

אני כותב לך בנימוס שאתה ממציא בעיות וסיטואציות, אתה ממשיך להתווכח איך צריך לפתור אותן. למה?

שוב, מדובר בתעשיה עם יחסי כוחות שהם זרים לך, אתה לא מבין ולא תצליח להבין, כי המציאות הקרובה אליך שונה לגמרי. וזה בסדר. אבל המציאות היא שמדובר בתעשיה חדשה יחסית, סטנדרטי העבודה בה משתנים, חברות שצריכות תמיכה 247 מעמידות גופים יעודים לכך, או שעושים תורנויות תמיכה. והתגמול בהתאם. מישהו חושב שדרישה כזו או אחרת לא ריאלית או לא מגולמת במה שמקבל? שיחות שכר, אפילו בקורונה, מתקיימות בממוצע פעם בחצי שנה. אפשר לבקש העלאה. אפשר לבקש בונוסים. אפשר לבקש אופציות או מניות. ואני מטיח לך שגם מבקשים. ואם החברה מצליחה אז גם מקבלים. ופה גם נמצא הפער הכי גדול שיש לך בכל הדיונים מהסוג הזה.

משום מה נראה שמאוד קשה לך להתחבר לרעיון שעובד ״זוטר״ יכול להיות חלק אינטגרלי מההצלחה של החברה, אבל זו מהות העניין. אצל חלק מאוד גדול מאיתנו, השכר הרשמי הוא רק חלק ממה שמקבלים. ומה מקבלים מעבר נגזר באופן די ברור מההצלחה של החברה. והיא נגזרת לפעמים גם מהמוכנות של עובד כזה או אחר לתת עוד שעה, גם אם לא כתוב בחוזה שלו שיקבל על זה עוד שנקל. אני לא יודע אם ההצלחה הכלכלית שלך בסופו של דבר נגזרת מטיב או איכות העבודה שאתה עושה. יש הרבה תחומים בהם זה לא המצב. יש כאלו שבהם זה כן. נסה, בבקשה, להבין את זה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, borsood כתב:

סתם לדוגמה לפני כמה תפקידים במחלקה אחרת בכלל היינו מערכת אחת מתוך שרשרת של מפעלים לחידוש אייפונים, שאר השרשרת "טיפשה", כל מיני "חוזה" ו"חואן" שעובדים עם ברגים, מחליפים מסכים, שקעי טעינה, סוללות וכאלה, המערכת שלנו הייתה ה"חכמה", קיבלה את הטלפון בשערי המפעל, דיווחה על רכיבים תקינים ולא תקינים (עד כמה שניתן, היא לא ידעה אם יש שריטות וכאלה), והוציאה דו"ח מה צריך להחליף, ואז חוזה וחואן החליפו מה שצריך, בחנו מה שאי אפשר באופן ממוחשב, והכניסו את המכשיר למערכת כזו לוודא תקינות של הרכיבים החדשים והכל ומחיקה של כל המידע מהאייפון (כדי שהקונה החדש לא יקבל את התמונות של הבחור שמכר את האייפון שלו), עדכון תוכנה ל-iOS אחרון ושחרור החוצה.

ואז איזה קטע, חמישי בערב המערכת לא עובדת, החלק של מחיקה של מידע מהאייפון לא עובד. זה אומר שהמפעל באיזה חור תחת בטקסס או משהו באמצע יום עבודה שלו (7 בערב אצלנו) ויש להם עוד את שישי ושבת חצי יום.

אחרי חפירה לעומק אורך ורוחב מתברר שהשרת של אפל שנותן טיקטים (אישורים) לביצוע עדכוני תוכנה נפל בגלל שיצא iOS חדש (נדמה לי שזה היה iOS 10 או 11). And yet שלושה מתכנתים מצוותים שונים וראש צוות ומנהל מוצר יושבים כי הלקוח על הקו איתנו, קו הייצור שלו מושבת כמעט לגמרי. בסוף כמובן שעם התשובות (וההבנה שעם חברה מתחרה הוא עדיין היה תלוי באפל, באותה בעיה, רק שהיה מקבל תשובות במקרה הטוב אחרי 20 שעות ולא 4) הוא היה מרוצה מאוד, והבין שאנחנו זורחים איפה שאפילו המערכת של אפל [GSX] הייתה מפילה אותו באותה צרה, אבל הוא לא היה מרוצה מהשירות של אפל).

וזה לקוח שרצו אחריו, ממש רצו אותו, להבנתי דובר שם שהחלק של המעסיקה שלי היה עשרות אלפי דולרים בחודש.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.10.2020 בשעה 14:15, ts1 כתב:

היי חברים,

לאחר שנה א' של מדעי המחשב, כאשר אינפי וליניארית מאחוריי, וכל הקורסים החשובים באמת מלפניי, עולות תהיות.

אז מה הבעיה? ובכן, סחבק פה חולה רכב וכל היוצא בזה.

להבנתי, אין מקצוע בתחום הזה שיכול להבטיח הכנסה גבוהה.

עכשיו, נניח שנשים הכנסה בצד, אז מה?

עדיין אין מקצוע בתחום הזה שיגרום לסיפוק.

את הסיכון בפתיחת מוסך עצמאי אני לא יכול לקחת ומעבר לכך שבסופו של יום זה ניהול. כמו מסעדה וכמו תחנת דלק.

אני חושב שיכול מאוד לעניין אותי לפתוח עסק לייבוא רכבי אספנות, אבל אין לזה שוק יציב בארץ. ומעבר לכך אני מאמין שיש בזה כל כך הרבה קומבינות וללא מכרים הסיכוי שלי אפסי.

תקנו אותי בבקשה אם אני טועה אבל התקווה האחרונה היא להסב את המקצוע שלי להנדסת מכונות, ולקוות שאמצע עבודה בתחום בעתיד.

ולכן אני פה, אשמח לשמוע ממכם האם יש עבודה בתחום הזה בארץ?

ואפילו אם להרחיק לכת, נניח שאלמד בחו"ל מהנדס רכב, האם בפועל תהיה לי עבודה בארץ?

תודה לקוראים ולעוזרים.

מה שאלת ומה ענו פה..

בתור מהנדס מכונות טרי יחסית (בשוק העבודה 4 שנים סה"כ) אין כמעט משרות בעולם הרכב. יש מפעל אחד יצרני, שאר המשרות תומכות את עולם הרכב בעקיפין.

מנקודת מבט של סטודנט באונ' תל אביב המון קורסים אתה יכול לקשר בעקיפין לעולם הזה. בנוסף יש קורסים בנושאי מנועי שריפה, גזים, תרמודינמיקה, אווירודינמיקה ככה שאפשר למצוא עניין בקלות אם זה מה שאתה אוהב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Potato כתב:

אתה באמת מאמין בשטות שאתה רושם?

אם אני אגרוף זבל אני אדע איפה נמצא המחסן של המטטאים ואיפה המשרד של מנהל האחזקה למקרה ונשבר לי המטאטא ואני צריך אחד חדש.

אתה מדבר מניסיון שאין לך. אחרי שתצבור קצת ניסיון חיים תגלה שהמציאות שונה ממה שאתה מדמיין.

אבל עזוב. אתה יודע הכל הכי טוב ואין טעם לנסות לשכנע אותך. הזמן יעשה את שלו.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...